Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Bundan 3 gun evvel kampanyadan yararlanip sifir cbf 150 almak icin bayi ye gittim..son kalan motosikleti benden bir dakika once giren bi arkadas aldi..tel no mu aldilar kampanya devam edecekse vede herhangi bayi de kalan varsa geri donecegini soyledi..henuz geri donus yok..kismet yapacak bisey yok..alternatiflere yonelecegiz artik.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan 3 gun evvel kampanyadan yararlanip sifir cbf 150 almak icin bayi ye gittim..son kalan motosikleti benden bir dakika once giren bi arkadas aldi..tel no mu aldilar kampanya devam edecekse vede herhangi bayi de kalan varsa geri donecegini soyledi..henuz geri donus yok..kismet yapacak bisey yok..alternatiflere yonelecegiz artik.
    Sen direk git başka bayiden al. Yaşadığın ilde yoksa başka bayi diğer illere de bakabilirsin.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Motul 3000 10/40 ile değişimi yaptım pek bir fark yok, vites geçişleri yumuşadı önceden yağ değişiminde motorun ses değişimini farkederdim bunda öyle birşey olmadı.

selamin aleyküm merhaba kardeşim ben aynı çantadan aldım kargoyu bekliyorum çanta demiride geldi kargoyla elimde fakat senin çanta demiri üzerinde paketten mi çıktı çantanın oturacağı kilit dili ve alt pimler yoksa çantanın içindenmi çıkıyor bende çıkmadı çanta demirinden o u demiri nerden bulabilirim ve birde bende benim arka demirlik klasik tip buna nasıl uyarlarım

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    biraz uzun oldu kusura bakmayın ilk kez yazıyorum

herkese cümleten merhaba arkadaşlar. forumu bir süredir takip ediyodum bugün üye oldum. 29 yaşındayım istanbulda 10 yıldır b sınıfı araç kullanıyorum ama bir süredir motora heves ediyodum direksiyon sınavına geçen hafta girdim kısmetse ehliyeti alıcam ay sonuna kadar. ekipmanlar için fiyat araştırması yapıyorum sıra motor bakmaya geliyo artık ve ilk motorum olacak. ybr ve cbf arasında kalmıştım açıkcası ybr ye daha yakındım fakat yollarda daha çok cbf kullanıldığını gördüm hatta kurye işiyle uğraşan kardeşlerimizin de çoğunlukla cbf kullandığını gördüm. bu kadar insan kullanıyosa hele kurye işiyle uğraşanlar kullanıyosa bir bildikleri vardır diye düşündüm ve cbf ye karar verdim. aslında sıfır almak istiyodum ama hondanın son kampanyasını kaçırdım. açıkcası acemi de olduğum için sıfır motora da yazık ederim diye düşünüyorum. sizlerden bi konuda yardım istiyorum, yağ yakıyo mu falan diye sormayacağım efendi gibi kullanılırsa yakmayacağını düşünüyorum hem sadece haftasonları binicem. aslında daha ziyade uzun yol (çanakkale balıkesir belki izmir kim bilir) 2011 ve daha yeni model 4.000 - 4.250 tl civarı 20 bin 30 bin civarı kilometredeki bir cbf alsam diyelim ki motor beklediğim gibi çıkmadı kazık yedim (bilen bi arkadaşla bakacağım fakat istanbulda motorların hırpalanmış olma ihtimali fazla, motordan da pek anlamıyorum)en fazla ne kadar masraf çıkarır. yani motor iyi çıkmasa bile 500 - 800 - 1000 tl civarı bi masrafla motoru beni uzun yola götürecek biçimde toplatabilir miyim, (burda masraftan kastım mekanik masraflar, yani tabi top case veya yan çanta gibi uzun yol aksesuarları değil); aslında 20-30 bin km binmek de istiyorum. baya uzun yazdım vakit ayırıp okuyanlara şimdiden teşekkürler. belki bir kaç link de atarım görüşleriniz benim için önemli
    srknsnyz bunu beğendi.

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    http://i.hizliresim.com/VXraBy.jpg cbf 150 göstergelere led uydurma
    ogzcngdk bunu beğendi.

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Herkese Merhaba,
    A2 ehliyet için başvurumu yaptım.Mart sonu,nisan ilk haftası gibi cbf 150 almayı düşünüyorum.Motoru daha çok pazar günleri gezi için kullanıcam.Forumdan bilinen,tanınan bir arkadaştan full koruma demirli,topcaseli,temiz,bakımlı,kazasız,sorunsuz bir motosiklet bulabilirsem yılını ve kilometresini kafama takmadan alıcam.Almadan önce honda esengülde ekspertiz deniliyor sanırım motora baktırıcam.Bana en yakın yetkili servis esengül bakımlarımı da orada yaptırıcam.İçime yatan ikinci el cbf 150 alabilirsem 1-1,5 yıl kullanıp daha sonra inazuma f almak istiyorum.Bulamazsam sıfır cbf 150 alıp 3-3.5 yıl kullanıcam.Pazar günleri istanbul çevresine 200-300 km geziler düşündüğüm için 3 yıl cbf kullanmak biraz zor olucak galiba ama hayırlısı artık.
    Mart sonu,Nisan başı gibi motorunu satmayı düşünen yukarıda belirttiğim kriterlere uyan arkadaşlar varsa şimdiden tanışalım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/VXraBy.jpg cbf 150 göstergelere led uydurma
    başarılı

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz uzun oldu kusura bakmayýn ilk kez yazýyorum

herkese cümleten merhaba arkadaþlar. forumu bir süredir takip ediyodum bugün üye oldum. 29 yaþýndayým istanbulda 10 yýldýr b sýnýfý araç kullanýyorum ama bir süredir motora heves ediyodum direksiyon sýnavýna geçen hafta girdim kýsmetse ehliyeti alýcam ay sonuna kadar. ekipmanlar için fiyat araþtýrmasý yapýyorum sýra motor bakmaya geliyo artýk ve ilk motorum olacak. ybr ve cbf arasýnda kalmýþtým açýkcasý ybr ye daha yakýndým fakat yollarda daha çok cbf kullanýldýðýný gördüm hatta kurye iþiyle uðraþan kardeþlerimizin de çoðunlukla cbf kullandýðýný gördüm. bu kadar insan kullanýyosa hele kurye iþiyle uðraþanlar kullanýyosa bir bildikleri vardýr diye düþündüm ve cbf ye karar verdim. aslýnda sýfýr almak istiyodum ama hondanýn son kampanyasýný kaçýrdým. açýkcasý acemi de olduðum için sýfýr motora da yazýk ederim diye düþünüyorum. sizlerden bi konuda yardým istiyorum, yað yakýyo mu falan diye sormayacaðým efendi gibi kullanýlýrsa yakmayacaðýný düþünüyorum hem sadece haftasonlarý binicem. aslýnda daha ziyade uzun yol (çanakkale balýkesir belki izmir kim bilir) 2011 ve daha yeni model 4.000 - 4.250 tl civarý 20 bin 30 bin civarý kilometredeki bir cbf alsam diyelim ki motor beklediðim gibi çýkmadý kazýk yedim (bilen bi arkadaþla bakacaðým fakat istanbulda motorlarýn hýrpalanmýþ olma ihtimali fazla, motordan da pek anlamýyorum)en fazla ne kadar masraf çýkarýr. yani motor iyi çýkmasa bile 500 - 800 - 1000 tl civarý bi masrafla motoru beni uzun yola götürecek biçimde toplatabilir miyim, (burda masraftan kastým mekanik masraflar, yani tabi top case veya yan çanta gibi uzun yol aksesuarlarý deðil); aslýnda 20-30 bin km binmek de istiyorum. baya uzun yazdým vakit ayýrýp okuyanlara þimdiden teþekkürler. belki bir kaç link de atarým görüþleriniz benim için önemli
    Kardeş o hatayı ben yaptum sen yapma. 2012 de 1 yaşında bir cbf aldım. Adam sakallı bir hacıydı, sözleri de güven verdi ve motoru bursa duran kardeşlere göstererek aldım. 1 ay kadar motoru kullandım sonra sıkıntı için servise gittim, servisde motoru alırken gösterdiğim eleman motorun kazalı olduğunu söyledi. Sonrası kavga dövüş sıkıntı üzüntü. Eğer yeni başlayacaksanız gidin sıfır cbf alın. Aklınızda soru işareti kalmaz. Ne aldığınızı bilirsiniz. Teker demir çanta v.b çok takılmayın.

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başarılı
    Orjinalden daha canlı yanıyor corolla göstergesi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:41 ----------

Alıntı PatientZer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    A2 ehliyet için başvurumu yaptım.Mart sonu,nisan ilk haftası gibi cbf 150 almayı düşünüyorum.Motoru daha çok pazar günleri gezi için kullanıcam.Forumdan bilinen,tanınan bir arkadaştan full koruma demirli,topcaseli,temiz,bakımlı,kazasız,sorunsuz bir motosiklet bulabilirsem yılını ve kilometresini kafama takmadan alıcam.Almadan önce honda esengülde ekspertiz deniliyor sanırım motora baktırıcam.Bana en yakın yetkili servis esengül bakımlarımı da orada yaptırıcam.İçime yatan ikinci el cbf 150 alabilirsem 1-1,5 yıl kullanıp daha sonra inazuma f almak istiyorum.Bulamazsam sıfır cbf 150 alıp 3-3.5 yıl kullanıcam.Pazar günleri istanbul çevresine 200-300 km geziler düşündüğüm için 3 yıl cbf kullanmak biraz zor olucak galiba ama hayırlısı artık.
    Mart sonu,Nisan başı gibi motorunu satmayı düşünen yukarıda belirttiğim kriterlere uyan arkadaşlar varsa şimdiden tanışalım.
    Cbf doğru yağ yakıyor 1000 km yağını değişirsen sıkıntı çıkmaz çok harika motor hiç seni yormaz rahattır konforludur iki kişi rahat yolculuk yaparsın daha önce 2013 ybr 125 aldım çok pişman oldum motorda sıkıntı yoktu rahat ve konforlu değildi sattım tekrar 2007 cbf aldım dünya varmış istersen resimlerini paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:50 ----------

http://i.hizliresim.com/lrqXlp.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:57 ----------

http://i.hizliresim.com/2N6dD0.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:00 ----------

http://i.hizliresim.com/v862ov.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

http://i.hizliresim.com/LglzEZ.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:09 ----------

Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalden daha canlı yanıyor corolla göstergesi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:41 ----------

Cbf doğru yağ yakıyor 1000 km yağını değişirsen sıkıntı çıkmaz çok harika motor hiç seni yormaz rahattır konforludur iki kişi rahat yolculuk yaparsın daha önce 2013 ybr 125 aldım çok pişman oldum motorda sıkıntı yoktu rahat ve konforlu değildi sattım tekrar 2007 cbf aldım dünya varmış istersen resimlerini paylaşırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:50 ----------

http://i.hizliresim.com/lrqXlp.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:57 ----------

http://i.hizliresim.com/2N6dD0.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:00 ----------

http://i.hizliresim.com/v862ov.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

http://i.hizliresim.com/LglzEZ.jpg
    Buda sattığım 2013 ybr 125 esd

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:14 ----------

Bu hondacılar ortalıkta gözükmüyorlar beyler nerdesiniz
    mete_han bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar geçen pazartesi 6.nci motorum olan Cbf150 yi alaraka araniza katıldım bu ikinci cbf im birincisi 2012 modeldi 7 binde alıp 14 binde araba almak icin icim yana yana sattım tekrar nasip oldu simdide 2015 sıfır aldim sifirin tadi baskaymis valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Bu arada motor daha 112 km de malum rodaj 6 bin deviri gecmiyorum ani gaz acmalar fren yapmalar falan hayal simdilik bi sorum olucak arka port bagaj kisminda bi cizik fark ettim sizce garantiden parcanin degisimini istesem soverlermi bana

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Motorcu4116 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar geçen pazartesi 6.nci motorum olan Cbf150 yi alaraka araniza katıldım bu ikinci cbf im birincisi 2012 modeldi 7 binde alıp 14 binde araba almak icin icim yana yana sattım tekrar nasip oldu simdide 2015 sıfır aldim sifirin tadi baskaymis valla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Bu arada motor daha 112 km de malum rodaj 6 bin deviri gecmiyorum ani gaz acmalar fren yapmalar falan hayal simdilik bi sorum olucak arka port bagaj kisminda bi cizik fark ettim sizce garantiden parcanin degisimini istesem soverlermi bana
    selamlar, hayırlı olsun.

bence söverler aslında bu sizin hakkınız ama bu tür bir durumla türkiyede karşılaşmış olmak sizin şanssızlığınız

Valla degissinlerde soverlerse sovsunler ben genede bi teklifte bulunayim bu ton para verdik

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    #seyyah27 hocam çok teşekkür ederim cevabınız için

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    şansa bak seneler önce unuttuğum şifrem aklıma geldi bu hesabı tamamen unutup motorcu4116 hesabını açtım. şimdi bu motorcu4116 hesabını nasıl kapatıcam

Saygideger arkadaslar gecen ki cbf kampanyasini kacirdim cunku motorumu satamamistim. Aslinda bi yandan da iyi mi oldu diyorum cunku kendimi biraz sikacaktim.
    Simdi de dusunuyorum ki acaba 2. El bi cbf mi alsam. 2012 model 28 binde temiz bir cbf var fiyat en son 3.750 ye kadar dusuyor sizce fiyat nasil ?

Saygilar....

(Yazim kurallarindan dolayi kusura bakmayin telefondan yaziyorum)

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Ben gecenki kampanyadan yararlandim son gün aldim motor su an 140 km de öncedende 2012 cbf im vardi sana tavsiyem düşük km lerde alman 28 bin biraz çok gibi tabi kullanımada bağlı fakat 300 500 daha koyup düşük km tercih edin derim.
    mete_han bunu beğendi.

Hak veriyorum sana mz 301 ama butcem sikintili. Bide cok gezen bir insan degilim yilda 2000 km falan yapiyorum. Belki kis diye fiyatlar dibe cöker dedim ama pekte degismedi sanki pazarliklar da pek sonuc vermiyor.
    Aslinda 4.500 civari verdikten sonra sifir almak daha mantikli su an 5.450 ye de var bi yerde sifir...

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Alıntı Oquzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hak veriyorum sana mz 301 ama butcem sikintili. Bide cok gezen bir insan degilim yilda 2000 km falan yapiyorum. Belki kis diye fiyatlar dibe cöker dedim ama pekte degismedi sanki pazarliklar da pek sonuc vermiyor.
    Aslinda 4.500 civari verdikten sonra sifir almak daha mantikli su an 5.450 ye de var bi yerde sifir...
    Oquzz kesinlikle haklısınız bende 2. el alacağıma sıfır alayım deyip aldım bütçe hep sıkıntı ama düşük km almak sizin için her türlü avantajlı olacaktır bence en mantıklısı havaların biraz daha soğumasını beklemek fiyatlarda kesinlikle düşüş olacaktır

Bizim buralar da hava sogumuyor sıkıntı orada zaten uzaklarda ucuza var ama kim gidecek bi motor icin. Iskenderun da yasiyorum ben. Su an birisi satiyormus 30 bin de 2011 model ve 3 bine birakacakmis sıkışmış biraz biraz uygun geldi ama bende istiyorum dusuk km olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler