Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı yagiz456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar motorda 8000 km bakımı yaptırıcam. buji değişimi+ hava filtresi değişimi + sibop ayarı + yağ değişimi yaptırmak istiyorum sizce ne kadar tutar tahmini? kazık yemek istemiyorum serviste
    Buji 20
    H.Filtresi 15
    Yağ 30-40(marka ve yere göre değişiyor)
    İşçilik saat hesaplı 40TL/s
    8 bindeki motorun subaplarında sıkıntı olmaz kolay kolay. Fiyatlar bayilerde değişebiliyor onu göz önünde bulundurun. 120TL üstü fiyat verirlerse uzak durun derim.

Ayrıca motoru teslim etmeden fiyat almak en sağlıklısı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar,

Ben de CBF 150 2015 model siyah renkli motosikletle cuma günü aranıza katılmış olacağım. Uzun zamandır bu anı kovalıyordum resmen. Ehliyet kursu, ehliyet çıkartma, kredi, ekipman ve motosiklet... 4 aylık bir süreç. Mutluhan Honda'dan aldım motosikletimi. İlerleyen zamanlarda herhangi bir memnuniyetsizliğim olursa mutlaka buraya yazmış olurum, yoksa bayi kendini kanıtlamış durumda zaten

Önümüzdeki günlerde motosikletimin fotoğraflarını sizinle paylaşıyor olacağım. Şimdilik selam vereyim dedim

Ekipmanlarım;
    Kask: Shoei GT AIR
    Mont: Dainese Crono Tex
    Eldiven: Revit Striker
    Kot: Tech 90'ın en kota benzemeyen siyah modelini almak istiyorum
    Sırtlık: Arkadaş bir tane önerdi, onu almayı düşünüyorum.
    Bellik: Çok pratik değil ama almakta fayda var sanırım.

Motosiklet için zincir kilit: Abus City Chain X-Plus 1060 Granite (Matkaba, maymuncuğa dayanır mı bilmiyorum.)
    peacetrain bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150 2014
    motora koruma demiri taktırdım. pozisyonları ve takılış durumları nasıl? yanlar cok yakın sıkıntı olurmu? birde farın alıntaki baglantı noktası tümseklere hızlı girersem carpıyor far altına ona bişey yaptırayımmı?

ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    [/COLOR][QUOTE=ozgranl;3633652]Ben bu sorunu bir yerlerde okumuştum ama tam olarak hatırlamıyorum.
    Yanlış hatırlamıyorsam bu sorun Honda ana merkeze(japonya) iletilmiş ve oradan gelen cevap sorunun karbüratör hortumundan kaynaklandığı yönündeymiş, karbüratör hortumunun çapı dar olduğu için daha geniş bir hortumla değiştirildiğinde sorun çözülüyormuş sanırım onda 1mm olan hortum 1.5 ile değiştirilmiş. Bu tamamen okuduklarımdan aklımda kalanlar sizin sorununuza çözüm olur mu-olmaz mı bilemiyorum.[/QUOTE

tam tersi dostum.yani hortum geniş oluşundan.benim 2011 modelde de olmuştu.hortumun ucuna bişey taktılar biraz düzelir gibi oldu sonrasında da karbüratörü değiştirmişlerdi.

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Dün itibari ile 3200km de duro lastikleri metzeller me22 ile değiştirdim. Fark hissedilir şekilde belli oluyor. Ön arka 274tl ye geldi. Takma işini kendimiz yaptik. Bir yanım michelin de kalsada metzeller almakla doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    motora mutlaka koruma demiri taktırın arkadaşlar ve lastikleri de hemen değiştirin.Koruma demiri gerçekten çok işe yarıyor ben sadece alta taktırmıştım.Motorla sürüklenip yol kenarına uçtum sadece sadece depo grenajı çizildi ve ön amortisör biraz yamuldu.yan tarafa davtaktırsaymışım çiziksiksiz çıkacakmış motor.Bu arada baya sert uçtum köprücük kemiğim kırıldı ama cbf harbiden sağlam motormuş kaza maza yardırıyor alet

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Motorum satılıktır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2011-ilk-sahibinden-michilen-li-cbf-150-214492934/detay/

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Var mı Bajaj 150F'e geçmeyi düşünen? Varsa ben de cbf arıyorum, takas yapabiliriz. Modele vs. göre fiyat farkı konuşulur. Ama üste ekleyemem onu belirteyim.

İlan linki: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23832005/detay

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bir sürü fikirden sonra bugün gidip araştırmadan honda cbf 150 satın aldım araştırmadım hiç ama kötü şeyler duymadım hiç göstergeleri nasıldır benzini nasıldır son hızı nasıldır vs. hiç bilmeden aldım haftaya sanırım elime geçecek nedir ne değildir göreceğiz

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü fikirden sonra bugün gidip araştırmadan honda cbf 150 satın aldım araştırmadım hiç ama kötü şeyler duymadım hiç göstergeleri nasıldır benzini nasıldır son hızı nasıldır vs. hiç bilmeden aldım haftaya sanırım elime geçecek nedir ne değildir göreceğiz
    en iyisini yapmışsın.

Merhabalar,
    Cbf150 almayı düşünüyorum boy 1,97. 5-6bin TL gibi bir bütçem var.

Ybr 125 düşünüyordum, üstüne oturduğumda dizlerim deponun üstünde kaldı.

Cbf150 biraz daha kalıplı sanırım ybrye göre, cbf'de dizlerimle depoyu kavrayabildim ama grenajın üst tarafındaki çıkıntılı kısma değiyor ve dizlerim biraz fazla bükülü gibi geldi.

Bu fiyat bandında çokta fazla alternatif yok mondial xtreme max düşündüm ama çin malına bulaşmak istemiyorum. ilk motorum olacak tavsiye eder misiniz?

Uzun boylu arkadaşlar varsa fikirlerini öğrenmek isterim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı G.G adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Cbf150 biraz daha kalıplı sanırım ybrye göre, cbf'de dizlerimle depoyu kavrayabildim ama grenajın üst tarafındaki çıkıntılı kısma değiyor ve dizlerim biraz fazla bükülü gibi geldi.

Bu fiyat bandında çokta fazla alternatif yok mondial xtreme max düşündüm ama çin malına bulaşmak istemiyorum. ilk motorum olacak tavsiye eder misiniz?

cbf uzun boya uygun bir motor zaten 1.97 boyla crosstan başka seçeneğin yok.. yani demek istediğim piyasadaki motorların büyük çoğunluğu boyunuza uygun değil. eğer çinli olmasın diyorsanız ki bence doğrusu bu, cbf almanızda bir sakınca yok. benim boyum 1.90 motorun üzerinde çok rahatım..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhabalar,

cumartesi itibari ile aldım daha ulaşmadı motor bana ama bende sizin kararsızlığında kaldıkdan sonra 188 boy 110 kg olmama rağmen aldım doğru seçim olduğunu düşünüyorum

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Hayırlısı olsun. Allah kaza bela göstermesin. Bende alcam motoru satabilirsem.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf uzun boya uygun bir motor zaten 1.97 boyla crosstan başka seçeneğin yok.. yani demek istediğim piyasadaki motorların büyük çoğunluğu boyunuza uygun değil. eğer çinli olmasın diyorsanız ki bence doğrusu bu, cbf almanızda bir sakınca yok. benim boyum 1.90 motorun üzerinde çok rahatım..
    Dizlerle depoyu rahat kavrayabiliyor musunuz dizlerinizde problem oluyor mu acaba? benim dizler biraz fazla bükülü gibi geldi bana showroom'da üstüne oturduğumda. ama sürme şansım olmadı.

Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi itibari ile aldım daha ulaşmadı motor bana ama bende sizin kararsızlığında kaldıkdan sonra 188 boy 110 kg olmama rağmen aldım doğru seçim olduğunu düşünüyorum
    Hocam kalıplı makina her türlü kaldırırda pegler 5 cm daha aşağıda olsa, veya depo 5 cm daha yüksek olsaymış daha güzel olacakmış :D

Motosikleti
    Dizlerle depoyu rahat kavrayabiliyor musunuz dizlerinizde problem oluyor mu acaba? benim dizler biraz fazla bükülü gibi geldi bana showroom'da üstüne oturduğumda. ama sürme şansım olmadı.

Hocam kalıplı makina her türlü kaldırırda pegler 5 cm daha aşağıda olsa, veya depo 5 cm daha yüksek olsaymış daha güzel olacakmış :D
    hayır öyle bir durum yok ben çok rahatım, genelde bindiğim motorlarda rahat edemem fakat cbfde durum böyle olmadı

Motosikleti
    Yamaha MT-07

valla ebatlar standart dışı olduğu için enduro harici motorlar bizi pek kurtarmıyor şu an için enduroya vericek para olmadığından fakirlikten en kalıplı motor olarak bunu tercih etmek zorunda kaldım açıkcası :D

Motosikleti
    bugün biraz gezdim, tek başıma olduğumda bu tarz ufak turlarda daha rahat ediyorum. ne geride bıraktığım ve kontrol etmek durumunda olduğum birisi oluyor nede ileride olan ve beni bekleyecek birisi.. bu tarz ufak yolculuklar yapmak bana terapi gibi geliyor, bursadan akşamüstü 4 civarında yola çıktım Narlı-Armutlu-Çınarcık-Yalova ve tekrardan saat 8 civarında bursada evime vardım..

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Arkadaşlar 2007-2008 model cbf , 25-30 bin km civarı alınır mi ??

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı yankee_52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2007-2008 model cbf , 25-30 bin km civarı alınır mi ??
    Alınmaz, tabi gerçek km'leri olduğuna inanıyosanız alabilirsiniz.
    yeni kasa tercih edin 2011 ve üstü uygun motor bulunur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler