Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

1-2 hafta içinde gv 250'mi satıp cbf 150 alacağım, şehiriçinde okula gidip gelmek için daha pratik olacağını düşünüyorum. sormak istediğim bişey var, uzun yolda 100-110 km/h gibi hızlarda sabit gidebilirmi? 90-100 bandında ne kadar 100-110 bandında ne kadar yakar?

yaz bitene kadar 5000 km uzun yolum olucak bu sebepten öğrenmek istiyorum

Cbf'in zorlanmadan stabil en rahat gittiği hız 90 km'dir . 90-100 ile motoru sıkıştırmadan rahat rahat gidersiniz . Ama 100 km'den sonra fazla bişey beklemeyin . Uzun yolda stabil 90-100 arası giderseniz eğer ortalama 2.8 yakar . 80-90 km giderseniz 2.6 litrelere kadar düşer . 100 km'den fazla basarsanız sürekli 3 litre yakıyor o zaman . Cbf şehiriçinde iş görmek için harika bir motor o yüzden güzel bir tercih olur .
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lac1vert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z300
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,

1-2 hafta içinde gv 250'mi satıp cbf 150 alacağım, şehiriçinde okula gidip gelmek için daha pratik olacağını düşünüyorum. sormak istediğim bişey var, uzun yolda 100-110 km/h gibi hızlarda sabit gidebilirmi? 90-100 bandında ne kadar 100-110 bandında ne kadar yakar?

yaz bitene kadar 5000 km uzun yolum olucak bu sebepten öğrenmek istiyorum
    GV250'den sonra biraz sıkıcı olabileceğini düşünüyorum. Yakıt tüketimi ve şehir içi kullanım açısından çok iyi ama son hız ve uzun yol konusunda bence sıkıntılı. 2500-300cc nakedd düşünürdüm yerinizde olsam.
    "Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez." Mevlana Celaleddin Rumi

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    250km de depo seviyesi yarimda,demkki 500 gormesi lazim,su siralar 80km hizi genelde asmiyorum.Cbf yakacagi yakittan ne olur kokluyo resmen.Lastigime civi girmis yandan cikmis yanakta oldugu icin yama olmaz dedi lastikci bende pirrelli duratraktion aldim on arka 225tl.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf'in zorlanmadan stabil en rahat gittiği hız 90 km'dir . 90-100 ile motoru sıkıştırmadan rahat rahat gidersiniz . Ama 100 km'den sonra fazla bişey beklemeyin . Uzun yolda stabil 90-100 arası giderseniz eğer ortalama 2.8 yakar . 80-90 km giderseniz 2.6 litrelere kadar düşer . 100 km'den fazla basarsanız sürekli 3 litre yakıyor o zaman . Cbf şehiriçinde iş görmek için harika bir motor o yüzden güzel bir tercih olur .
    teşekkürler, 100 km/h bana yeter heralde kendimi psikolojik olarak hazırlayayım

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Merhaba arkadaşlar. 3Ay önce cbf 150 aldım.Şuan yaklaşık 2100km de. Bir depo benzin ile yedeğe düşene kadar en fazla 330km yol yapabildim(şehir içi).Sizce bu rakam az mı ? Geçen 4Litre benzin almıştım o yakıtlada yedeğe düşene kadar 130km oldu.Yorumları okuyunca 400-500km yapanlar olduğunu görüyorum.Acaba benim motorda bir sıkıntımı var?(6-7bin devir arasında kullanıyorum)

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar merhaba
    Ybr 125 esd var elımde 2 yıldır kullanıyorum bu aralarda ozellıkle bayır cıkarken yada motrda ıkıncı kısı varken bi şangırtı gelıyor , sesın geldıgı yer galıga sağ orta kısım , daha once boyle bır sorunla karsılasan arkadaslar varmı aramızda . Bı tamırcı once arka lastık te bulunan burc yataklarından geldgını soyledı ama bence ses o kısımdan gelmıyor motr ıkı ayak ustunde oldugunda da herhangı bır ses gelmıyor sorunu cozemedım yardımcı olurmusnz ?

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Şu benzin hesabından anlamıyorum. Litredir,kuruştur kafam karışıyor resmen

Bende motoru satılığa çıkardım bakalım malum sitede ilan mevcut imkanlar el verirse 250cc bir şeyler almak istiyorum. Motordan çok memnunum ama 80-95 arası biraz sıkılmaya başladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı LS2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Ybr 125 esd var elımde 2 yıldır kullanıyorum bu aralarda ozellıkle bayır cıkarken yada motrda ıkıncı kısı varken bi şangırtı gelıyor , sesın geldıgı yer galıga sağ orta kısım , daha once boyle bır sorunla karsılasan arkadaslar varmı aramızda . Bı tamırcı once arka lastık te bulunan burc yataklarından geldgını soyledı ama bence ses o kısımdan gelmıyor motr ıkı ayak ustunde oldugunda da herhangı bır ses gelmıyor sorunu cozemedım yardımcı olurmusnz ?
    Orta sehpaya aldığınızda kendiniz eliniz ile mi hareket ettirdiniz yoksa vites değiştirip gaz verdiniz mi ?

Motosikleti
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 3Ay önce cbf 150 aldım.Şuan yaklaşık 2100km de. Bir depo benzin ile yedeğe düşene kadar en fazla 330km yol yapabildim(şehir içi).Sizce bu rakam az mı ? Geçen 4Litre benzin almıştım o yakıtlada yedeğe düşene kadar 130km oldu.Yorumları okuyunca 400-500km yapanlar olduğunu görüyorum.Acaba benim motorda bir sıkıntımı var?(6-7bin devir arasında kullanıyorum)

Hangi devir aralıklarında vites değiştiriyorsunuz ?

Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende motoru satılığa çıkardım bakalım malum sitede ilan mevcut imkanlar el verirse 250cc bir şeyler almak istiyorum. Motordan çok memnunum ama 80-95 arası biraz sıkılmaya başladım [COLOR="Silver"]

Hayırlı olsun şimdiden . 250 cc'de ne almayı düşünüyorsunuz ? Bende cbf'i memnun kalarak satmıştım. Tabi sırf konforu ve ekonomik oluşundan dolayı memnundum . Gidişinden , duruşundan memnun değildim . Hatta uzun yola çıkarken çoğu kez küfürlerime maruz kalmıştır eski kara kezbanım . Şimdi 250 cc aldım gidiş olarak vs. çok memnumum . Sadece cbf gibi rahat değil tek sıkıntım bu şuanda .

Motosikleti
    Sym Wolf SB250

Hayırlı olsun şimdiden . 250 cc'de ne almayı düşünüyorsunuz ? Bende cbf'i memnun kalarak satmıştım. Tabi sırf konforu ve ekonomik oluşundan dolayı memnundum . Gidişinden , duruşundan memnun değildim . Hatta uzun yola çıkarken çoğu kez küfürlerime maruz kalmıştır eski kara kezbanım . Şimdi 250 cc aldım gidiş olarak vs. çok memnumum . Sadece cbf gibi rahat değil tek sıkıntım bu şuanda .
    Şuan staj yapıyorum(maalesef ücretsiz) o nedenle çokta bir motor piyasasına inme fırsatı bulamadım.

Bugün Benelli TNT250 bakmaya gittim. Motor gayet hoş sesi kalıbı harika ama servis-parça olayı muamma fiyatta tam tamına 14.200, 13.900 son diyorlar. YUH!

Geçen hafta Z-Motoya gittim. Z250SL ve Ninja250SL bakmaya. Kawasaki beni çok cezbediyor(fiyat ve iyi lastikler ile gelmesi) fakat adamların tavrından hoşnut kalmadım. Neden diye sorarsanız çantamın kenarında polarım asılıydı adam koşa koşa geldi "dikkat edin de fermuar motorları çizmesin" dedi. Yahu bir hoş geldin, merhaba demek bu kadar zor olmamalı mantıken haklılık payı olsa da girer girmez bu olay hoşuma gitmedi.

Abim bir yandan scooter al bende binerim arada diyor ama scooter bana göre değil. X Max bir nebze düşünülür.

Açıkçası cebimde paramda mevcut değil ama gün doğmadan neler dolar mantığıyla hareket ediyorum. Bakalım neler olacak.

Staj yaptığım yerde bir abimiz Sym Wolf sahibi şiddetle tavsiye ediyor ikinci el piyasası da makul fiyatlar çerçevesinde aslında en alınabilir(imkanım doğrultusunda zorlaya zorlaya) Sym gibi duruyor.

Kadıköy de birde MSX gördüm bindim ettim. Çalıştırdılar ettiler birde artçı oldum satan abiye baya hoşuma gitti ama artçılı (kız arkadaşımla) kaç km gidebilirim onu bilemiyorum.

Kısacası kafam çok karışık, motor için arayanlar oluyor ama tok satıcı misaliyim fiyat kırmaya çalışana, kelimeleri seçerek kullanmayana(kardeş,bilader vs) direk satmıyorum diyorum ve telefonu kapatıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Ezio41 Yuvacıkta sizinle karşılaştık sanırım dönüş yolundan geliyordunuz sonradan fark edebildim, eğer sizseniz kusura bakmayın
    Ezio41 bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    Şuan staj yapıyorum(maalesef ücretsiz) o nedenle çokta bir motor piyasasına inme fırsatı bulamadım.

Bugün Benelli TNT250 bakmaya gittim. Motor gayet hoş sesi kalıbı harika ama servis-parça olayı muamma fiyatta tam tamına 14.200, 13.900 son diyorlar. YUH!

Geçen hafta Z-Motoya gittim. Z250SL ve Ninja250SL bakmaya. Kawasaki beni çok cezbediyor(fiyat ve iyi lastikler ile gelmesi) fakat adamların tavrından hoşnut kalmadım. Neden diye sorarsanız çantamın kenarında polarım asılıydı adam koşa koşa geldi "dikkat edin de fermuar motorları çizmesin" dedi. Yahu bir hoş geldin, merhaba demek bu kadar zor olmamalı mantıken haklılık payı olsa da girer girmez bu olay hoşuma gitmedi.

Abim bir yandan scooter al bende binerim arada diyor ama scooter bana göre değil. X Max bir nebze düşünülür.

Açıkçası cebimde paramda mevcut değil ama gün doğmadan neler dolar mantığıyla hareket ediyorum. Bakalım neler olacak.

Staj yaptığım yerde bir abimiz Sym Wolf sahibi şiddetle tavsiye ediyor ikinci el piyasası da makul fiyatlar çerçevesinde aslında en alınabilir(imkanım doğrultusunda zorlaya zorlaya) Sym gibi duruyor.

Kadıköy de birde MSX gördüm bindim ettim. Çalıştırdılar ettiler birde artçı oldum satan abiye baya hoşuma gitti ama artçılı (kız arkadaşımla) kaç km gidebilirim onu bilemiyorum.

Kısacası kafam çok karışık, motor için arayanlar oluyor ama tok satıcı misaliyim fiyat kırmaya çalışana, kelimeleri seçerek kullanmayana(kardeş,bilader vs) direk satmıyorum diyorum ve telefonu kapatıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Ezio41 Yuvacıkta sizinle karşılaştık sanırım dönüş yolundan geliyordunuz sonradan fark edebildim, eğer sizseniz kusura bakmayın
    Kawasaki ne yazıkki dediğin gibi Özgür . Aslında bende z 250 sl almayacaktım ama 2. el görünce uyguna kaçırmak istemedim . Motor zaten on numara ona hiç bir sözüm yok . Ama kawasakiden tek sıkıntım bayii olarak servislerde birazcık uğraşacaz gibi . Benim kawayı aldığım yerde Benelli tnt 250 de vardı . Hatta az önce tnt sayfasında foto paylaştım . Hem kuba hem kawasaki bayisi , aynı zamanda servisi . Ama işte motora parça lazım olduğunda ne kadar bekletirler orası meçhul . Tek temennimiz motorda düşüp parçaları kırmamak .

Yuvacık gezisinde ben sana yazacaktım buradan ama fırsat olmadı çok karambole geldi organizasyon , o yüzden bende doğru dürüst kimseyle muhbabbet edemedim . Sen kusura bakma asıl . İnş. başka organizasyonlarda buluşuruz .

Motosikleti

6-7bin devir aralıklarında vites değiştiriyorum genelde.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Vites değiştirip gaz vererk dinledm fakat ses gelmıyor ustunde yuk oldugu zaman gelıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Bende motoru satılığa çıkardım bakalım malum sitede ilan mevcut imkanlar el verirse 250cc bir şeyler almak istiyorum. Motordan çok memnunum ama 80-95 arası biraz sıkılmaya başladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Orta sehpaya aldığınızda kendiniz eliniz ile mi hareket ettirdiniz yoksa vites değiştirip gaz verdiniz mi ?
    Vites değiştirip gaz vererk dinledm fakat ses gelmıyor ustunde yuk oldugu zaman gelıyor

Motosikleti
    tvs apache
    Merhaba dostum. Mesajla numaranı gönderirsen görüşmek isterim

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı chtcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum. Mesajla numaranı gönderirsen görüşmek isterim
    Kime yazdınız ?
    XV

Motosikleti
    6-7bin devir aralıklarında vites değiştiriyorum genelde.
    Bende de cbf varken , bende 6 bin devir aralıklarında vites değiştiriyordum ortalama 2.8 litre civarı yakıyordum hep . Ama sizin motorda bir şey var o zaman . O kadar yakmaması lazım . Kalkışlarda sert mi kalkıyorsunuz ? Yüksek vites , düşük devir kullanmayı deneyin birde öyle test edin 100 km'de ne kadar yakacağını .

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Ne zamandır fotoğraf yüklemiyoruz sayfaya biraz canlandırmamız lazım. Ya motoruyla gezen ve ilgilenen yok ya da bizden kimse foruma takılmıyor..

Bir-iki benden olsun devamı sizlerden gelir umarım

ilkadam bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    Bende de cbf varken , bende 6 bin devir aralıklarında vites değiştiriyordum ortalama 2.8 litre civarı yakıyordum hep . Ama sizin motorda bir şey var o zaman . O kadar yakmaması lazım . Kalkışlarda sert mi kalkıyorsunuz ? Yüksek vites , düşük devir kullanmayı deneyin birde öyle test edin 100 km'de ne kadar yakacağını .

Sanırım kalkışlardan dolayı bukadar cok yakıyor.İlginiz için teşekkürler.

Motosikleti
    Sanırım kalkışlardan dolayı bukadar cok yakıyor.İlginiz için teşekkürler.
    Kalkışlarda gazı fazla açıyorsanız eğer fazla yakar haberiniz olsun . Yavaş kalkış yüksek vites ve düşük devirde kullanırsanız 5 ve 6.000 devirler arasında , o zaman ortalama 2.5 , 2.6 litreleri görürsünüz 100 km'de . Buda full depo ile cbf'te 400 km demek . 3 litre yaktırırsanız eğer o zamanda 320-350 km aralarına düşer . Yani aslında bakarsanız , bir depoda ortalama 60 km falan fark ediyor sakin ve agrasif kullanım arasında .

mustafa_akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar merhaba. benim motorun arka jantı hasardan dolayı yamalı olup şambrelli olarak kullanılıo dış lastikleri yeni değiştirdim .
    fakat 1 ayda iki kere lastik patladı ve kötü olan iş zırt diye inio lastik

sadede geleim. bu jantı orjinali ile değiştireim diorum internetten orjnalini nereden sipariş edebilirim?
    bildiğiniz güvenilir bi yer varmı neden internet derseniz bulunduğum yerdeki honda servisine gitmek istemiorum artık.
    ayrıca yan sanayi var ama sizler tavsiye edermisiniz yan sanayi ürünü ? şimdiden teşekkür.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bunlarda bizden olsun ...
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

bunlarda bizden olsun ...

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ilkadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler