Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba,

Motosiklet için ayna arayışındayım mevcut aynalara "kör nokta" aynası takmak görüntü açısından hoşuma gitmeyecek gibi duruyor. Direk olarak YBR aynası siparişi versem bizim motora uyar mı? Ya da uygun hale gelir mi, YBR aynası kullananlar nasıl bir yol izledi yardımcı olursanız sevinirim. Ek olarak forumdan ilkadam TVS Apache aynası önerdi fakat Yalova'da bulmam bir hayli zor görünüyor.
    XV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motosiklet için ayna arayışındayım mevcut aynalara "kör nokta" aynası takmak görüntü açısından hoşuma gitmeyecek gibi duruyor. Direk olarak YBR aynası siparişi versem bizim motora uyar mı? Ya da uygun hale gelir mi, YBR aynası kullananlar nasıl bir yol izledi yardımcı olursanız sevinirim. Ek olarak forumdan ilkadam TVS Apache aynası önerdi fakat Yalova'da bulmam bir hayli zor görünüyor.
    ben ybr aynası taktım ist trafiğinde rahat edemedim çıkarttım ertesi gün. senın sıkıntın olmaz yalovada. istersen 10 gibi komik bir rakama al senin olsun
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ybr aynası taktım ist trafiğinde rahat edemedim çıkarttım ertesi gün. senın sıkıntın olmaz yalovada. istersen 10 gibi komik bir rakama al senin olsun
    Özel mesaj gönderdim size..
    XV

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    cbf in aynasından memnun değilim ben de...

çin malı çapır kullanırken bir aynadan tüm arkayı görüyordum...cbf de arkada araba olup olmadığını bile göremiyorum. Sabah uzun bir yola çıkacağım. YBR aynaları taksam sonuç alırım diyordum ama sanırım o da iş görmüyor...

Bunun nedeni sanırım gidonun enlere fazla gidememesi...Enlere gidemeyince arka açılara ulaşamıyor aynalar... Arkadaki adam selektör yapsa,değil selektörü arabayı bile göremiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Sanırım benim de motorum yağ eksiltiyor.

Motorumu yeni aldım ve her seyrin sonunda kontrol ediyordum.... Genelde 6000 devri geçmemeye çalıştım,mümkün mertebe uzun yol gittim...Şaşıracaksınız ama (ben dahil ybr ciler bile şaşırdı ki etrafımda 10 tanesine bedel biri var !) 10,6 litre ile 475 km gittim...ki rahat 200 km si artçılı idi... Yine de çok basmadım,dip gaz yapmadım...Buna rağmen yağ eksiltmemi anlayamıyorum.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tvs apachi aynası takın rahat edin ..süper bi görüntü..birde kör nokta aynası takarsanız tam arkanızı da görürsünüz..
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah 1837 sayfa olmuş oku oku bitmez.. Arkadaşlar 2.el cbf 150 almayı düşünüyorum sizlere bir kaç soru soracağım. 1-Öncelikle 2007 ve 2014 model arasındaki ne gibi farklar var bunlara kasa ve motor olarak açıklarsanız sevinirim. 2- Eski kasayımı almalı yoksa yeni kasayımı almalı malzeme kalitesi olarak. 3-2.el Cbf 150 alırken nelere dikkat etmeli.4-Şehir dışı kullanımlarda maksimum stabil kullanılabilecek hızım ne kadardır.5-Yakıt tüketimi ne kadardır. Şimdiden verdiğiniz bilgiler ve yardımlarınız için teşekkür ederim Kazasız belasız sürüşler.

BEYLER Bİ
    EL ATIN YARDIMCI OLUN..
    capoverde bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı capoverde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf in aynasından memnun değilim ben de...

çin malı çapır kullanırken bir aynadan tüm arkayı görüyordum...cbf de arkada araba olup olmadığını bile göremiyorum. Sabah uzun bir yola çıkacağım. YBR aynaları taksam sonuç alırım diyordum ama sanırım o da iş görmüyor...

Bunun nedeni sanırım gidonun enlere fazla gidememesi...Enlere gidemeyince arka açılara ulaşamıyor aynalar... Arkadaki adam selektör yapsa,değil selektörü arabayı bile göremiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Sanırım benim de motorum yağ eksiltiyor.

Motorumu yeni aldım ve her seyrin sonunda kontrol ediyordum.... Genelde 6000 devri geçmemeye çalıştım,mümkün mertebe uzun yol gittim...Şaşıracaksınız ama (ben dahil ybr ciler bile şaşırdı ki etrafımda 10 tanesine bedel biri var !) 10,6 litre ile 475 km gittim...ki rahat 200 km si artçılı idi... Yine de çok basmadım,dip gaz yapmadım...Buna rağmen yağ eksiltmemi anlayamıyorum.
    Eksiltiyor, ben artık benim CBF yağ eksiltmiyor diyene şaşırmaya başladım yahu nasıl olur diye şüphe ediyorum çünkü 0 alınanlar bile 80-120 ml arası eksiltme yapıyor. Varsın eksiltsin ekleyip devam ediyoruz, olacaksa masrafı 5-10 TL yağ masrafı olsun
    capoverde bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    İnsan yoruluyor di mi.....Aynı şeyleri yaz yaz dur......

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Bir sille daha yedim...Kontrol edebileceğimi sandığım cbf bana bir tokat daha attı...İşyeri çıkışında bir baktım ki yan yatıyorum....Sol dizim perişan...Bu işyeri çıkışıma bir nöbetçi koymak lazım....Gözucuyla baktım da,yerler senin perişan dizinin halini formundayım...Kimse dizimi takmıyor...fakat dizim acıyor usta.....

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    BEYLER Bİ
    EL ATIN YARDIMCI OLUN..
    Bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışayım.

Eski kasa CBF kullanmadım dolayısıyla eski-yeni ayrımı yapmam doğru olmaz.

2011 model cbf sahibiyim ikinci el olarak aldım ve malzeme kalitesi iyi denebilir en azından parasının karşılığı olduğunu söyleyebilirim. Yakıt mevzusu kullanıma göre değişiyor ben yaptığım ölçüme göre km'de 15kuruş yakıyorum. Geçen gün üniversiteden memlekete dönerken biraz fazla yaktım ama baya baya dolu ve yüklü bir seyahatti o nedenle fazla yaktım.

Uzun yolda stabil 80-90 arası rahat gidersiniz daha üst sınırlar motosikleti zorluyor. Arkadaşım Cbf ile Avrupa ve Balkan turu gerçekleştirdi üst limitlerde bir kaç kez motosiklet şişmesi ile karşılaşıp stop edip yarım saat beklemek durumunda kalmış (kendisi motoru fazla sıkıştırdığını söyledi) onun dışında bir sorun yaşayacağınızı sanmam.

Bana kalırsa yeni kasa bir model tercih etmekte fayda var, sonuçta "yeni" kasa ilerde belki satışı daha kolay olabilir ve görüntüsü biraz daha hoş sanki.

Bildiğim kadarıyla eski ve yeni kasaların motor bloğu birebir aynı sadece grenaj farkı var, doğru olup olmadığına emin değilim.

2.el Cbf alırken yağ eksiltip etmediğini öğrenin bana kalırsa mutlaka bir eksiltme vardır, satıcının yağ seviyesini kontrol edip etmediğini sorun ne sıklıkla yağ değişimi yapıldığını öğrenin. Satıcıdan izin isteyip yağ seviyesine bir de siz bakın. Ek olarak servis bakım kağıtlarının olup olmadığını sorabilirsiniz, eğer servise gitmediyse bakım kağıdı yoktur bu durumda da ne tür bakımlardan geçtiğini sorun.
    windy125 bunu beğendi.
    XV

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    BEYLER Bİ
    EL ATIN YARDIMCI OLUN..
    Hersene Bulgaristan turu yaparim lastik patlama haric hic bir sorun yasamadim.Eski kasaylada yeni kasaylada gittim farkalari eski kasa cok fazla yag yakiyodu km 40000 ondan olabilir devir saati olmamasi kotu fari direk dinamodan almislar rolantide sonuk yanar tercihin yeni kasa km az olan birtane alabilirsin.
    windy125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışayım.

Eski kasa CBF kullanmadım dolayısıyla eski-yeni ayrımı yapmam doğru olmaz.

2011 model cbf sahibiyim ikinci el olarak aldım ve malzeme kalitesi iyi denebilir en azından parasının karşılığı olduğunu söyleyebilirim. Yakıt mevzusu kullanıma göre değişiyor ben yaptığım ölçüme göre km'de 15kuruş yakıyorum. Geçen gün üniversiteden memlekete dönerken biraz fazla yaktım ama baya baya dolu ve yüklü bir seyahatti o nedenle fazla yaktım.

Uzun yolda stabil 80-90 arası rahat gidersiniz daha üst sınırlar motosikleti zorluyor. Arkadaşım Cbf ile Avrupa ve Balkan turu gerçekleştirdi üst limitlerde bir kaç kez motosiklet şişmesi ile karşılaşıp stop edip yarım saat beklemek durumunda kalmış (kendisi motoru fazla sıkıştırdığını söyledi) onun dışında bir sorun yaşayacağınızı sanmam.

Bana kalırsa yeni kasa bir model tercih etmekte fayda var, sonuçta "yeni" kasa ilerde belki satışı daha kolay olabilir ve görüntüsü biraz daha hoş sanki.

Bildiğim kadarıyla eski ve yeni kasaların motor bloğu birebir aynı sadece grenaj farkı var, doğru olup olmadığına emin değilim.

2.el Cbf alırken yağ eksiltip etmediğini öğrenin bana kalırsa mutlaka bir eksiltme vardır, satıcının yağ seviyesini kontrol edip etmediğini sorun ne sıklıkla yağ değişimi yapıldığını öğrenin. Satıcıdan izin isteyip yağ seviyesine bir de siz bakın. Ek olarak servis bakım kağıtlarının olup olmadığını sorabilirsiniz, eğer servise gitmediyse bakım kağıdı yoktur bu durumda da ne tür bakımlardan geçtiğini sorun.
    BİLGİLENDİRME VE GÖSTERDİĞİNİZ ALAKA İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hersene Bulgaristan turu yaparim lastik patlama haric hic bir sorun yasamadim.Eski kasaylada yeni kasaylada gittim farkalari eski kasa cok fazla yag yakiyodu km 40000 ondan olabilir devir saati olmamasi kotu fari direk dinamodan almislar rolantide sonuk yanar tercihin yeni kasa km az olan birtane alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Sanırım yağ yakma kronik sorun ama pek önemli bir sorun değil.
    Eski kasalarda devir saati yok yerine vites göstergesi var ve farları yeni kasalara göre sönük yanıyor.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Sanırım yağ yakma kronik sorun ama pek önemli bir sorun değil.
    Eski kasalarda devir saati yok yerine vites göstergesi var ve farları yeni kasalara göre sönük yanıyor.
    Yağ yakma yerine yağ eksiltme dememiz daha doğru olacaktır. Motosiklet belirgin şekilde mavi ya da beyaz duman atmadıkça yağ yakma var diyemeyiz
    sinka251 ve 2move bunu beğendiler.

Motosikleti
    Almayı düşündüğüm motor ikinci el olacak nelere dikkat etmeliyim.

Motosikleti
    cbf150
    Motor kapali kutu anca sesini dinlersin saat gibi calismasi lazim, vitesleri kontrol edebilirsin yuksek devirlerde atma falan oluyomu diye,saseye bak baska grenajlar degismismi farla arka stopun markasi orjinali QMDJ dir.Egzozu rolantideyken kokla hafif bi koku olmasi lazim distan temizsse bakimliysa zaten iyidir.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba,

Geçen gün Şile'den Yalova'ya dönüş yaptım. Bu taraflara yolu düşen olursa görüşmek isterim, konumuza renk gelmesi maksadıyla bir-iki resim atayım

champion77 ve ilkadam bunu beğendiler.
    XV

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selamlar dostlar.

Şu 2011'lerdeki ünlü tekleme sorunu bende de varmış. Bugün farkettim. :D

Bugün ufak çaplı bi gezi yapiyim dedim- 80 90 la sabit giderken motor resmen tekliyor.

Sanırım servisler vakti zamanında çözüm bulmuş buna, yaşayan düzelttiren var mıdır ?

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlar.

Şu 2011'lerdeki ünlü tekleme sorunu bende de varmış. Bugün farkettim. :D

Bugün ufak çaplı bi gezi yapiyim dedim- 80 90 la sabit giderken motor resmen tekliyor.

Sanırım servisler vakti zamanında çözüm bulmuş buna, yaşayan düzelttiren var mıdır ?
    Ben bu sorunu bir yerlerde okumuştum ama tam olarak hatırlamıyorum.
    Yanlış hatırlamıyorsam bu sorun Honda ana merkeze(japonya) iletilmiş ve oradan gelen cevap sorunun karbüratör hortumundan kaynaklandığı yönündeymiş, karbüratör hortumunun çapı dar olduğu için daha geniş bir hortumla değiştirildiğinde sorun çözülüyormuş sanırım onda 1mm olan hortum 1.5 ile değiştirilmiş. Bu tamamen okuduklarımdan aklımda kalanlar sizin sorununuza çözüm olur mu-olmaz mı bilemiyorum.
    XV

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    selam Arkadaşlar
    Arka tekerden ses geliyordu tiz bir zırıltı yani neyse anlayamadım ancak farkettim ki arka teker Dislisini elimle oynatiyorum hafif ssallanma var acaba kaplin lastikleri mi bozuldu?
    Cevaplarınızı beklerim.

İyi akşamlar

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam Arkadaşlar
    Arka tekerden ses geliyordu tiz bir zırıltı yani neyse anlayamadım ancak farkettim ki arka teker Dislisini elimle oynatiyorum hafif ssallanma var acaba kaplin lastikleri mi bozuldu?
    Cevaplarınızı beklerim.

İyi akşamlar
    Canti cikatip rulmanlari ve kaplini kontrol etmen lazim.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canti cikatip rulmanlari ve kaplini kontrol etmen lazim.
    Jantı sökerim ama geri takmak konusunda teredütte kaldım. kaplini değiştirmesi basit ancak rulmanda sıkıntı varsa yine kendim yapamam sökmek için alet yok. O yüzden ustaya gitmek iyi olur.
    Jant nasıl söküp takmayı biraz araştırayım sizin de bilgilerinizden faydalanabilirim.

Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Arkadaşlar yan kapakları önce siyah yaptım sonra gri kime sorsam siyahı begendi ben dayanamadım gri yaptım tekrar, birde sizlere paylaşayım dedim
    En azından sizin içinde fikir olur.

windy125 ve ozgranl bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler