Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    bizim motora uygun s2 duy uyumlu beyaz ampuller var. bir donem denemistim. ama performansli değil. yani led yada zeonun performansini asla bekleme. hatta bizim orijinal sari ampuller bile daha iyi. aydınlatma kabiliyeti daha yuksek. denemiş memnun kalmamiş vr orj.sari ampule donmustum. far aydinkatman sari yerine beyaz oluyor ama. beyaz isiktan performans alabilmek için aydınlatma kuvveti ..gayet iyi olmali. çünki sari isik önüne zayif olarak bile yansisa görmeni sagliyor..ama ayni watt enerji ile calisan beyaz ampul. sari isiga göre çok verimsiz. ve bu ampuller bizim orj.sari ampullere nazaran çok fazla isinir. far duyun..far tasin bile eriyebilir. ben bu alip memnun olmayarak söktükten kisa bir sure sonra aldigm yere sormustum. ne oldu beyaz ampul satiyormunuz halâ.. talep varmi diye. abi..çok şikayet geldi. artik getirtmiyorz demişlerdi. merak edilecek ..heves edilecek bir pozisyon yok. bence hiç bulaşma. orj.farina güzel bi far yükseklik ayari yap. far aydinlatmani yeterli bulmuyorsan 1. tercih..led aydinlatma.bunu da yeterli bulmuyorsan zenon taktirablirsin. ama ben zenon u bile tavsiye etmiyorum. Led ile takviye bence gayet yeterli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mboran8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 duster 4x4 2014 cbf 150

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Arkadaşlar size zahmet şu resimde A ve B noktalarıyla gösterdiğim yerlerin uzunluğunu bana söyleyebilir misiniz.
    Bir de elcikten sonra takılan gidon topuzları nasıl monte ediliyor. Gidonun içine kaynaklı somun mu var yoksa şişme mekanizmasıyla mı takılıyor?
    mboran8 bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    Harika fotograflar. Cok tesekkur. Gozumuz gonlumuz acildi. Birde ben becerebilsem bu yuklemeleri. 😀😀

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı mboran8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika fotograflar. Cok tesekkur. Gozumuz gonlumuz acildi. Birde ben becerebilsem bu yuklemeleri. ����
    Sağol abi teşekkür ederim . Resim yükleme çok basit aslında ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...i-anlatim.html
    ozgranl ve mboran8 bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Selamlar herkese.

2014 temmuz ayında 51.000 (gerçek km.se tabi) km.de aldığım 2008 model cbf'imi yaklaşık 6000 km.dir keyifle kullanıyorum.
    satın aldığım arkadaş debriyaj tasının değişmesi gerektiğini söylemişti. alır almaz servis yolunu tutmuştum. arkadaş sağolsun, sadece debriyaj tası değil bilyelerine kadar dağılmış olduğuu gördük. motor bloğunu açmışken silindir piston vs. motor yatağını komple yenileyip sıkça kullanılan tabiriyle motoru sıfırlamıştım. ilk servisinde beklenmedik ciddi bir bakıma girmesiyle biraz üzmüştü beni aslında ama o zamandan bugüne gayet sorunsuz bir şekilde keyifle sürebildim motoru. hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana ve seçimimden hep memnun kaldım açıkçası. artçılı sürüşlerde arada bir çıktığım nispeten uzun yollarda bazen son hızıyla biraz üzse de, genel olarak gayet mutlu bir şekilde yol alıyorum kendisiyle. yanlış anlaşılmasın hız aradığımdan değil, motorun limitlerini biliyorum. ama biraz dik eğimli rampa gördüğünde artçılı sürüşte yaşanan ciddi bir hız kaybı insanı yetersizlik hissine sürüklüyor tabi.

geçtiğimiz hafta bazı ciddi revizyonlar yapıldı motorumda. ön arka fren balataları, oringli zincir dişli takımı, hava ve yağ filtreleri, motor yağı (motul), ön arka lastikler (michelin pilot sport)değişimleri sonrası sanıyorum kendisi 2015 sezounu için de gayet hazır bir duruma geldi. umuyorum önümüzdeki kışa doğru daha yüksek hacimli bir motorla bu keyfe devam edebilirim.
    çok konuşulduğu için ben de yazayım istedim, 1000 km de 150-180 ml. civarı bir yağ yakması mevcut. 8 yaşında bir cbf için sanıyorum normal bir durum okuduklarımdan anladığım kadarıyla. öte yandan tolare edilebilir bir yağ yakma seviyesi olduğunu düşünüyorum bunun.

kısaca tecrübelerim bu şekilde. biraz bahsetmek istedim.
    tüm bunların ışığında sizlere bir sorum olacak;

geride bıraktığım kilometreler boyunca 4. ve 5. vitesler arasında garip bir şekilde bir boş olduğunu düşünmeye başladım 4.den 5e çıkarken nasıl oluyorsa kimi zaman o boş aralığı bulup gazı açınca birden bire motoru bağırtıyorum. zaman zaman 5. vitese aldığım motorun gaz açmamla birlikte 4 e düştüğünü de gördüm. karşınıza çıkan bir durum mu bu? ve sebebi ne olabilir?

teşekkürler.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size zahmet şu resimde A ve B noktalarıyla gösterdiğim yerlerin uzunluğunu bana söyleyebilir misiniz.
    Bir de elcikten sonra takılan gidon topuzları nasıl monte ediliyor. Gidonun içine kaynaklı somun mu var yoksa şişme mekanizmasıyla mı takılıyor?
    http://i.hizliresim.com/oAzvL7.jpg
    direksiyon topuzunu civatayla sabitliyorsun karsi direksiyon tarafinda disli kisim var,biraz zor sokulur saglam tornavida bulman gerekiyo.olculeri yagrin yazarim.
    mahyo bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direksiyon topuzunu civatayla sabitliyorsun karsi direksiyon tarafinda disli kisim var,biraz zor sokulur saglam tornavida bulman gerekiyo.olculeri yagrin yazarim.
    Tamda istediğim gibi. Teşekkür ederim. ölçüleri bekliyorum

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Buda benim cbf 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol abi teşekkür ederim . Resim yükleme çok basit aslında ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...i-anlatim.html
    Ewet basardim sanirim cok tSk,.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Ezio41 ve MerhabaDunya bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Evet hocam başarmışsınız , elinize sağlık . Maşaallah Allah kaza bela vermesin .

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda istediğim gibi. Teşekkür ederim. ölçüleri bekliyorum
    A olcusu 18.5cm B ocusu 72cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Hayirlisi olsun
    mahyo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Yin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geride bıraktığım kilometreler boyunca 4. ve 5. vitesler arasında garip bir şekilde bir boş olduğunu düşünmeye başladım 4.den 5e çıkarken nasıl oluyorsa kimi zaman o boş aralığı bulup gazı açınca birden bire motoru bağırtıyorum. zaman zaman 5. vitese aldığım motorun gaz açmamla birlikte 4 e düştüğünü de gördüm. karşınıza çıkan bir durum mu bu? ve sebebi ne olabilir?
    şu olay hakkında bir fikri olan yok mudur?

Motosikleti
    cbf150
    Bagzen vites pedalina tam basmadigimiz icin veya disliler denk gelmedigi ici bu durum oluyo ben 17 senedir motor kullaniyorum bendede oluyo bazen.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam başarmışsınız , elinize sağlık . Maşaallah Allah kaza bela vermesin .
    Amin kardesim cumlemizinkine de. Herkesin gonlune gore versin. 🙋

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A olcusu 18.5cm B ocusu 72cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Hayirlisi olsun
    Çok çok teşekkür ederim

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Slm arkadaslar sifir aldigim honda cbf min kilometresi 350 oldu lastikler hosuma gitmedi amabilecigim michelin pilot sport lastik alacagim ama internerden arastjrdim stoklarda yokmus sizin bildigim bir site var mi burdan gaziantepden herkese selamlar

Motosikleti
    cbr 250
    motolastik.com a baktın mı ?

Motosikleti
    cbf150
    Pirelli duratraktion da guzeldir kar lastigi gibi cok hos duruyor.

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Hocam motolastige baktim yok ben ozellikle mechelin pilot sport istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Motosikleti
    cbf150
    http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=102701228 google de arat satan cok yer var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler