Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurbahceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan numarasından bir incele. ( Sahibi değilim ve sahibinide tanımam )
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93955027/detay
    ilginiz için çok teşekkür ederim halen bi cbf bulmuş değilim 4-5 motora baktım ama almak nasip olmadı henüz motor konusunda oldukça bilgili olduğunu düşündüğüm bir kaç kişi ile görüştüm onların tavsiyesi ikinci el motor almamam yönünde aslına bakarsanız benimde içimden bir ses biraz daha bekle sıfır al diyor ama çok kararsızım ki zaten elimdeki bütçe ilede düzgün bir cbf bulamadım verdiğiniz likteki motor da muhtemelen kazalı göstergeler falan değişmiş motor yaptırdığım için değiştirdim diyor ama bana pek inandırıcı gelmedi yinede zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ugurbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginiz için çok teşekkür ederim halen bi cbf bulmuş değilim 4-5 motora baktım ama almak nasip olmadı henüz motor konusunda oldukça bilgili olduğunu düşündüğüm bir kaç kişi ile görüştüm onların tavsiyesi ikinci el motor almamam yönünde aslına bakarsanız benimde içimden bir ses biraz daha bekle sıfır al diyor ama çok kararsızım ki zaten elimdeki bütçe ilede düzgün bir cbf bulamadım verdiğiniz likteki motor da muhtemelen kazalı göstergeler falan değişmiş motor yaptırdığım için değiştirdim diyor ama bana pek inandırıcı gelmedi yinede zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim

Bütçeni biraz daha arttırabilirsen eğer , benim cbf'i vereyim sana . Bende satacam bu yakınlarda cc büyütmek için . 10.350 km'deyim şuanda 2013 model , Şubat 2014 trafiğe çıkışlı .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeni biraz daha arttırabilirsen eğer , benim cbf'i vereyim sana . Bende satacam bu yakınlarda cc büyütmek için . 10.350 km'deyim şuanda 2013 model , Şubat 2014 trafiğe çıkışlı .
    4000 TL butcem var biraz daha artırırsam 2 bin TL kadar sifir alma düşüncesindeyim ama dün birisi aklıma cbf 250 soktu onları arastiriyorum simdi. Esasen benim nigetim çok abartmadan uzun yol yapmak yani yakin şehirleri gezmek vs. Arastirdigim kadariyla cbf 150 de uzun yolda biraz nefessiz kaliyormus gerçi bana stabil 100 km hiz yeter ama atiyorum boş bir kamyon yada tır sollamaya kalktığımda bir 20 km daha süratlenebilmem lazım bu noktada cbf 150 benim isimi gorurmu acaba siz kullanan değerli arkadaşların samimi yorumlarını bekliyorum eğer bekledigimi cbf 150 veremezse ikinci el bir 250 almak dahamı mantıklı olur acaba

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    mrb hocam birçok arkadaş da doğrulayacaktır bu dediğimi , uzun yolda üzer cbf sizi. son hızı hiç oynanmamış hali ile 115 (oynansa ne kadar fark eder sağlıklı olur mu bılmem ). kamyon otobüs benzeri büyük araçların arkasında kalma ihtimaliniz yüksek. cbf 250 de bu sorun olmaz ancak sıkıntı motorun temizliği ve yakıt olur. honda km ye cok bakmıycan temız bınılmıs mı sorun o .

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb hocam birçok arkadaş da doğrulayacaktır bu dediğimi , uzun yolda üzer cbf sizi. son hızı hiç oynanmamış hali ile 115 (oynansa ne kadar fark eder sağlıklı olur mu bılmem ). kamyon otobüs benzeri büyük araçların arkasında kalma ihtimaliniz yüksek. cbf 250 de bu sorun olmaz ancak sıkıntı motorun temizliği ve yakıt olur. honda km ye cok bakmıycan temız bınılmıs mı sorun o .
    haklısınız galiba dünden beri yaptığım araştırmalardan sonra son zamanlarda almayı çok istediğim cbf 150 den son hız da yetersiz kalacağından dolayı vaz geçtim gibi zira bendeki cb 125 inde son hızı 100-105 gibi birşey yani 125 cc den 150 cc ye yükseltmenin pek bir anlamı yokmuş

Motosikleti
    Honda CBF 150
    evet arkadaşlar sonunda bende CBF 150 li ler arasına katıldım, evet daha önce konu açmadım ama sağolsun forum hiç gerek kalmadı, oturup sayfalarca döküman okudum hani alsam elime isveç çakısını söker takarım motoru ..

CBF 150 2010 model 28.000 de (yalanını yuttuktan sonra aslında motorun en az 70.000 de olduğunu öğrendim)

Lastikler uzun araştırmalar sonucu IRC 4 sezon taktırdım. (Yeni arkadaşlara uyarı lastikler kayıyor diye koşup lastik değiştirince lastiği takanlar uyarmazlarsa aman diyim Hemen gazlamayın yeni lastikte kayıyor, bal mumumu neyse artık lastik korunsun diye bir şey sürüyorlarmış fabrika çıkışında o gidene kadar bir süre dikkatli olmakta fayda var)

bir CBF 150 klasiği olan depo kılıfınıda taktım (yenilere kesinlikle tavsiye ediyorum dizlik çiziyor o benzin deposunu şöyle bir motora yerleşeyim deyince)

Kask olarak LS2 blade aldım oldukça güzel bir kask, Dizlik ve eldivenlerimde tamam. Yaza doğru birde mont aldımmı bu iş tamamdır.

Gelelim benzin Konusuna
    Depoyu aldığımda fulledim yedek deposunda benzin vardı biraz, 53 tl ye ful depo oldu. 170 km yol yaptım ve 7.390 (31.50 tl) lik benzin koydum, aslında niyetim 100 km de doldurmaktı ama olmadı.

Gelelim sorularıma; CBF 150 kullancısı olarak sizce;
    ilk vitesli motor deneyimim ve bende farkındayım motoru çok bağırtarak kullanıyorum bu benzin tüketimi motora göre nasıldır?
    Sürat saatimde sorun var 20 km de kalıyor bendeki modelde Vites göstergesi yok onun yerine devir saati var sizce şu vites göstergeli devir saatli Göstergelerdenmi taksam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı ugurbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız galiba dünden beri yaptığım araştırmalardan sonra son zamanlarda almayı çok istediğim cbf 150 den son hız da yetersiz kalacağından dolayı vaz geçtim gibi zira bendeki cb 125 inde son hızı 100-105 gibi birşey yani 125 cc den 150 cc ye yükseltmenin pek bir anlamı yokmuş
    125 ile 150 arasında çok bir fark yok bence boşa 150 ye hiç geçme. 250 bile küçük gibi sana aslında, Tamam belki çok fazla tecrübem yok viteslilerde ama google de istersen CBF 250 Hız testi diye bir arat bana pek ahım şahım gelmedi doğrusu 160 gösterge var 140 anca görüyor çoğu kullanıcı. Ha 140 sana yeterse o zaman lafım yok hiç kaçırma direk al bir tane kullan zaten onun küçük kardeşini kullanıyorsun hemen hemen.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı ecarpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar sonunda bende CBF 150 li ler arasına katıldım, evet daha önce konu açmadım ama sağolsun forum hiç gerek kalmadı, oturup sayfalarca döküman okudum hani alsam elime isveç çakısını söker takarım motoru ..

CBF 150 2010 model 28.000 de (yalanını yuttuktan sonra aslında motorun en az 70.000 de olduğunu öğrendim)

Lastikler uzun araştırmalar sonucu IRC 4 sezon taktırdım. (Yeni arkadaşlara uyarı lastikler kayıyor diye koşup lastik değiştirince lastiği takanlar uyarmazlarsa aman diyim Hemen gazlamayın yeni lastikte kayıyor, bal mumumu neyse artık lastik korunsun diye bir şey sürüyorlarmış fabrika çıkışında o gidene kadar bir süre dikkatli olmakta fayda var)

bir CBF 150 klasiği olan depo kılıfınıda taktım (yenilere kesinlikle tavsiye ediyorum dizlik çiziyor o benzin deposunu şöyle bir motora yerleşeyim deyince)

Kask olarak LS2 blade aldım oldukça güzel bir kask, Dizlik ve eldivenlerimde tamam. Yaza doğru birde mont aldımmı bu iş tamamdır.

Gelelim benzin Konusuna
    Depoyu aldığımda fulledim yedek deposunda benzin vardı biraz, 53 tl ye ful depo oldu. 170 km yol yaptım ve 7.390 (31.50 tl) lik benzin koydum, aslında niyetim 100 km de doldurmaktı ama olmadı.

ilk vitesli motor deneyimim ve bende farkındayım motoru çok bağırtarak kullanıyorum bu benzin tüketimi motora göre nasıldır?
    Sürat saatimde sorun var 20 km de kalıyor bendeki modelde Vites göstergesi yok onun yerine devir saati var sizce şu vites göstergeli devir saatli Göstergelerdenmi taksam ?
    http://image5.sahibinden.com/photos/...2642406wtv.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

125 ile 150 arasında çok bir fark yok bence boşa 150 ye hiç geçme. 250 bile küçük gibi sana aslında, Tamam belki çok fazla tecrübem yok viteslilerde ama google de istersen CBF 250 Hız testi diye bir arat bana pek ahım şahım gelmedi doğrusu 160 gösterge var 140 anca görüyor çoğu kullanıcı. Ha 140 sana yeterse o zaman lafım yok hiç kaçırma direk al bir tane kullan zaten onun küçük kardeşini kullanıyorsun hemen hemen.
    teşekkürler ilgin için bu arada hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın verdiğin değer bana bir kaç kuruş fazla gibi geldi yanlış hesaplamıyorsam 17-18 kuruş gibi bir şey yakıyor tabi sen kendin söylemişsin devirli kullanıyorum diye onunda etkisi olabilir cbf 150 kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla konuşuyorum yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen gösterge konusunda benim aklıma ön tekerin göbeğindeki mil ( tam ismini bilmiyorum mil olabilir hızı ölçen parça ) dağılmış bozulmuş olabilir. cbf 250 konusunda halen bir netliğe kavuşturamadık kesin olan tek şey cbf 150 den vaz geçtiğim yaklaşık 11-12 bin km dir 125 cc kullanıyorum açıkçası biraz sıkıldım da diyebilirim 250 cc bile küçük demenizde haksız değilsiniz aslında ama daha fazlasına bütçem de yetmez zaten emeklemeden de koşmaya gerek yok bi 10-15 bin km de nasip olursa cbf 250 ile gider ama karar veremedim hala cbf 250 forumuna danıştım kimseden ses yok

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hani CBF 150 de de 160 kadran var o açıdan dedim ben tamam 250 elbette daha iyi olacaktır daha geç boğulacaktır, ama aradaki fiyat farkına gerçekten değermi, her iki araçta da 140 yapıcaksan bence çokta fark etmez gibi tabi bunun en iyi cevabını 250 yi kullananlar verecektir. Misal olayı çok iyi bilmediğimden bakındım biraz da CBF 250 nin satışı yokki ?

CBR 250 R mış. Çok pardon dostum genede silmedim belki site işine yarayabilir.
    http://motofuar.com/honda-cbf-150-vs...-cbr-250r.html burada karşılaştırmaları mevcut inceliyebilirsin. eğer 250 R alırsan düşüncelerini yazdığın başlığı PM atarsan sevinirim.

CBF 150
    http://www.youtube.com/watch?v=eGJuFfmcE3s

CBF 250
    http://www.izlesene.com/video/kutahya-cbf-250/288320
    mboran8 bunu beğendi.

mboran8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 duster 4x4 2014 cbf 150
    İyi aksamlar arkadaslar ben murat boran manisadan. Yeni yilin butum uyelere saglik mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle selamliyorum.Yeni uye oldum. Bu sitteyi takip ediyordum. Cok guzel seyler tartisiliyor. Aranizda olmaktan cok mutluyum. Seviyeli bir site. Ve yeni bir cbf 150 sahibi oldum. 02.01.2015 tarihinde teslim alicam. Ogrenmem gereken herseyi sayenizde ogrendim. İhtiyac halinde yardimlarinizi bekliyorum. Unutmadan yasim. 43. 😁 🙋 saygilar....
    champion77 ve sinka251 bunu beğendiler.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    kardeş 250 r da alabilirsin yada ben olsam 250 klasmanında inazuma alırdım. hem çift silindir.
    mboran8 bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet yazdığınız seçenekler olabilirdi ama bütçe meselesi. 2. elede güvenemedim. sıfır aldım herşey dahil 6200 tl' ye bitti.. bilmem ne kadar doğru yaptık ilerleyen zamanlarda göreceğiz Herkes yag yakıyor-eksiltiyor ve çalıştıktan sonra tam gaz yapınca stop ediyor diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. bu siteyi inceledim aradığım motor bu dedim. ve bir kuryeciyle yüzyüze konuştum. bana tek kelime düşünme al seni eskitir dedi. bende gittim aldim. son motor olduğunu söylediler. başka yerleri de aradım yok satıyordu. kaçırmadım.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı mboran8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yazdığınız seçenekler olabilirdi ama bütçe meselesi. 2. elede güvenemedim. sıfır aldım herşey dahil 6200 tl' ye bitti.. bilmem ne kadar doğru yaptık ilerleyen zamanlarda göreceğiz Herkes yag yakıyor-eksiltiyor ve çalıştıktan sonra tam gaz yapınca stop ediyor diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. bu siteyi inceledim aradığım motor bu dedim. ve bir kuryeciyle yüzyüze konuştum. bana tek kelime düşünme al seni eskitir dedi. bende gittim aldim. son motor olduğunu söylediler. başka yerleri de aradım yok satıyordu. kaçırmadım.
    motorun üstünde honda yazsada maalesef çinde üretiliyor ama şimdiye kadar sağlam bir arızayla karşılaşmadım yolda koymadı beni hiç, elektrik aksamı uğraştırıyor bide saçma yerlerden ilk yılda paslanmaya başladı o kadar. onuda yıkadıktan sonra bolca aksamı wd40 la geçerek hallediyorum. hayırlı olsun.
    mboran8 bunu beğendi.
    bu efe mut'lu

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Elimde devir saatli göstergeden var istersen satabilirim 50 tl.
    Alıntı ecarpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gelelim benzin Konusuna

http://image5.sahibinden.com/photos/...2642406wtv.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Cbf in yenikasa olandan sanırım,bu devir saati çalışmaz yeni kasalar balantısı direk beyinden bu tipler ateşleme bobininden alıyo sinyali.Km saatini değştirirsin sadece.

Motosikleti
    Bilgi icin tsk. Wd40 herkesin dostu zaten bilmeyen mi var. ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Arkadaslar cbf min uzerindeki orjinal lastiklerin iyi olmadigini soyluyorlar. Bundan mutevellit bende degistirmeyi dusunuyorum. Ancak takacagim lastikleri bir ebat genisletmek istiyorum sikinti olur mu?. Bu gune kadar butun aldigim arabalarin lastiklerini buyuk taktim. Misal, ORJ. 205 65 16 TAKİLAN. 205 70 16 gibi. Bilgi verirseniz cok memnun kalirim. Tsk. ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Birde canta almayi dusunuyorum 150=200 tl araliginda. Benim cbf e kac litrelik yeterli olur cok kaba olmasin cokta kucuk kalmasin. Yardimlarinizi bekliyorum.... Tsk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Masallah benim cbf aynisi.. yapacagim aksesuar da budur iste. fazlasi bozar.😁

champion77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    94 vespa px200 2008 cbf150
    Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullan ben iki sene önce 2.el almıştım hayatımda gittiğim en uzak yolları bu motorla gittim şuan 46 bin km de ve hala orjinal ben memnunum umarım sende memnun kalırsın birde çalıştıktan sonra tam gaz yapınca stop etmiyor sadece ısınana kadar rolantide stop edebiliyor ısındıktan sonra o sorunda kalmıyor birde uzun yolda sorun yaratıyor falan yazmışlardı kamyonların arkasından gidiyorum diye bende uzun yola çıkıyorum benim gittiğim ortalama hız 90 km 90 km den hızlı araçlara yol veririm 90 dan yavaş gidenleri de çok rahatlıkla geçerim bu mantıkla hareket edersen hem keyifli hemde güvenli yol kat edersin. bu link te de benim motorun videosu var izlemek istersen bak bozuk para testi: https://www.youtube.com/watch?v=2zpENaiTaJg
    mboran8 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cok tsk. Bilgi icin. gercekten tecrube onemli. Zamanla motoruma alisirim ins. Su an bayiye gidiyorum sadece bakmakla yetiniyorum. Pazartesi pilaka ruhsat cikiyor. Ewe goturecegim mart ayina kadar yatiracagim. Motoru neyle koruyabilirim. WD 40 la pas yapacak yerleri yaglayayim diyorum. İyi aksamlar butun uye arkadaslarima. ☺

Motosikleti
    İyi aksamlar arkadaslar ben murat boran manisadan. Yeni yilin butum uyelere saglik mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle selamliyorum.Yeni uye oldum. Bu sitteyi takip ediyordum. Cok guzel seyler tartisiliyor. Aranizda olmaktan cok mutluyum. Seviyeli bir site. Ve yeni bir cbf 150 sahibi oldum. 02.01.2015 tarihinde teslim alicam. Ogrenmem gereken herseyi sayenizde ogrendim. İhtiyac halinde yardimlarinizi bekliyorum. Unutmadan yasim. 43. �� �� saygilar....

Merhaba Murat abi aramıza hoşgeldiniz , motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşaallah . İlk tavsiye orjinal lastiklerini hemen Michelin ve Pirelli ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum . Yoksa orjinal lastiklerle düşme ihtimaliniz çok fazla benden söylemesi . Alt tarafta lastikleri bir diş büyüterek takmaktan bahsetmişsiniz , orjinalliğini hiç bozmadan ebatları ne ise o ebatlarda lastik almanızı tavsiye ederim Murat abi . Ve özellikle motor koruma demiride taktırmanızı tavsiye ederim . Aklınıza bişeyler takıldıkça buradan sorarsınız , elimden geldiğince yardımcı olmmaya çalışırım .
    mboran8 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Murat abi aramıza hoşgeldiniz , motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşaallah . İlk tavsiye orjinal lastiklerini hemen Michelin ve Pirelli ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum . Yoksa orjinal lastiklerle düşme ihtimaliniz çok fazla benden söylemesi . Alt tarafta lastikleri bir diş büyüterek takmaktan bahsetmişsiniz , orjinalliğini hiç bozmadan ebatları ne ise o ebatlarda lastik almanızı tavsiye ederim Murat abi . Ve özellikle motor koruma demiride taktırmanızı tavsiye ederim . Aklınıza bişeyler takıldıkça buradan sorarsınız , elimden geldiğince yardımcı olmmaya çalışırım .
    çok tşk. kardeşim. motor koruma orta sehpa hediye verdiler. 380-430 tl arası nolan bir kask almaya çalışıyorum. birde 200-250 tl arası bir mont. benim için güvenlik çok önemli. anlayamadığım ve tıkandığım konularda bana yazan tüm üye arkadaşlarıma sonsuz minnetlerimi sunuyorum. şimdiden çok tşk. Allah cbf i alamayanlara yardım etsin.. ben borç dert aldım. pazartesi bayiden çıkaracaktım ancak soğuk ve yağışlı hava musade etmiyor. 18 lik delikanlı olsak. hiç korkmam çıplak çıkarım motorumun üstüne. yaş 43 alacağız bi tur atalım diyeceğiz. salya süm... birbirine girecek ..... herkese iyi akşamlar. allaha emanet olunuz.....

Motosikleti
    çok tşk. kardeşim. motor koruma orta sehpa hediye verdiler. 380-430 tl arası nolan bir kask almaya çalışıyorum. birde 200-250 tl arası bir mont. benim için güvenlik çok önemli. anlayamadığım ve tıkandığım konularda bana yazan tüm üye arkadaşlarıma sonsuz minnetlerimi sunuyorum. şimdiden çok tşk. Allah cbf i alamayanlara yardım etsin.. ben borç dert aldım. pazartesi bayiden çıkaracaktım ancak soğuk ve yağışlı hava musade etmiyor. 18 lik delikanlı olsak. hiç korkmam çıplak çıkarım motorumun üstüne. yaş 43 alacağız bi tur atalım diyeceğiz. salya süm... birbirine girecek ..... herkese iyi akşamlar. allaha emanet olunuz.....

Rica ederim abi her zaman . Kask alacaksanız eğer biraz daha bütçeyi arttırıp fiberglass meteryalden oluşan bir kask almanızı tavsiye ederim .Mont olarakta 200-250 tl ye çok kaliteli bir şeyler bulamazsanız . Ama o fiyatlara yakın Venom marka montlara bakabilirsiniz.

champion77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    94 vespa px200 2008 cbf150
    Cok tsk. Bilgi icin. gercekten tecrube onemli. Zamanla motoruma alisirim ins. Su an bayiye gidiyorum sadece bakmakla yetiniyorum. Pazartesi pilaka ruhsat cikiyor. Ewe goturecegim mart ayina kadar yatiracagim. Motoru neyle koruyabilirim. WD 40 la pas yapacak yerleri yaglayayim diyorum. İyi aksamlar butun uye arkadaslarima. ☺
    tekrar hayırlı olsun arkadaşım bir kaç ay yatmakla paslanma falan olmaz yağmur su görmediği sürece arada bir çalıştırırsın akü şarj etsin birde wd40 ı zincire sürme zaten yeni olduğu için kendinden yağlıdır kuruysa yada kurursa sadece yağla kolay gelsin..
    mboran8 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler