Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı tirmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci viteste yokuş performansı nasıl, sorun var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Bugün motoru jikle çekmeden çalıştırmayı denedim.
    İlkinde bir çalıştı, gaz koluna dokunur dokunmaz stop etti.
    İkinciye denedim, çalıştı, gaz kolunu biraz daha yumuşak açtım, nazlı da olsa gazı yiyerek devam etti.
    Yola jiklesiz koyuldum, stop etme hadisesi yaşamadım.
    Ama motor ısınıncaya kadar rölantide çalışması bayağı bir nazlı, yani özellikle ilk 5-10 dakika içinde dur kalklı trafikte sıkıntı yaşatır görüşündeyim, bakalım ilk 1000 bakım gelsin de bir baktırayım.
    slm. bak birde şu olay var bu motor tam ısınasıya kadar dediğin gibi ani gaz vermelerde gaz kesmelerde stop eder doğru. onu hafif gaz açarak rölantiyi yükselterek çözüyorsun . yani fren yaparken bile elin devamlı gazda açık duruyor. yani ben öyle yapıyorum ki diğer arkadaşlarda aynısını yapıyordur . zaten motor soğukken ani gaz vermeden stop etmesi normal alışırsan herşey normal.
    rahmi34 bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    selam CBF 150 kullanıcıları;
    Öncelikle şimdiden herkeese hayır Bayramlar diliyorum.

Sİze bir şey sormak istiyorum;Benim büyük motorum var(600f) şehir içi ve ara gezmeler için CBF 150 veya YBR 125 almayı düşünüyorum.

2011 CBF ile 2011 sonrası arasında fark olduğu, daha doğrusu 2011 den sonraki modellerde kronik sorunlar olduğu gibi bir söylem yapıldı bana bizzat honda servis elemanı tarafından.
    Şimdi sizinde içinizde bu durum hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz rica etsem. Bİrde içinizde bizzat kullanmış olanlar varsa YBR kullanıpta CBF kullanan veya YBR kullanıpta CBF kullanan sizce arasında ciddi fark var mı?

Benim gönlüm CBF 150 den yana ama sıfır alıcam her ikisini öyle söylim; Hem selenin geniş olması hemde duruşu hemde 1-2 hp fark olası ve tork açısından, diğer yandan da kronik sorunlar olduğu gibi söylemler,

diğer yandan da YBR sorunsuz ve daha az yakıyor olması daha uzun yıllar binilmesi gibi vs vs... yorumlar..

Ben bizzat siz kullanıcılardan duymak isterim eğer ki Zahmet saymazsanız.

Tekrardan Herkese Hayırlı Bayramlar..

Adana dan selamlar...

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sİze bir şey sormak istiyorum;Benim büyük motorum var(600f) şehir içi ve ara gezmeler için CBF 150 veya YBR 125 almayı düşünüyorum.

2011 CBF ile 2011 sonrası arasında fark olduğu, daha doğrusu 2011 den sonraki modellerde kronik sorunlar olduğu gibi bir söylem yapıldı bana bizzat honda servis elemanı tarafından.
    Şimdi sizinde içinizde bu durum hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz rica etsem. Bİrde içinizde bizzat kullanmış olanlar varsa YBR kullanıpta CBF kullanan veya YBR kullanıpta CBF kullanan sizce arasında ciddi fark var mı?

Benim gönlüm CBF 150 den yana ama sıfır alıcam her ikisini öyle söylim; Hem selenin geniş olması hemde duruşu hemde 1-2 hp fark olası ve tork açısından, diğer yandan da kronik sorunlar olduğu gibi söylemler,

diğer yandan da YBR sorunsuz ve daha az yakıyor olması daha uzun yıllar binilmesi gibi vs vs... yorumlar..

Adana dan selamlar...
    Hayırlı bayramlar hocam . 2. motor olarak cbf 150 her türlü işinizi görecektir. Ybr deneme amaçlı kullandım , cbf ten sonra ybr bisiklet gibi kaldı altımda . İyi ki cbf aldım dedim ybr sürdüğüm zaman . Ybr motor olarak daha sağlamdır uzun ömürlülük açısından . Ama kuryelik yapmayacağınıza göre , uzun yıllar rahat rahat binersiniz cbf'e . 125 150 cc Commuter motorları içerisinde cbf 150 , sınıfının Mercedesi gibi . Sıfır alacaksanız acele edin , tekrar bi zam gelip düz 6000 tl olabilir bilginiz olsun .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.

Adana dan selamlar...

yeni kasa 2011 modeller piyasaya sürüldüğünde ilk seride bi teklme problemi ile karşılaşıldı. Ama şu anda kesinlikle kronik denilebilecek bir problemi asla yok. bende de yeni kasa 2011 var. 45 bindeyim. Sıfır sorun. Hiç yolda kalmadım. Rahat ol. Sorun yok.

Sen en iyisi cbf le başla. Sonra ybr sıfır ybr alırsın.bir arkadaşının emaneten cbf 150 sini sürersin. moralin bozulmasın.

1-2 beygir gücü ve ufakta olsa tork farkını ybr den sonra cbf e bindiğinde çok iyi anlıyorsun. Ben kesinlikle cbf al derim. Ben cbf 150 ye biniyorum..amortisürden ses geliyor (tıssss) iniyorum (tısss) bu segmentte bu amortisör kalitesi başka hiç bir modelde yok.

Haftaya Ankara' ya gideceğim hayırlısı ile. Kocaeli-Ankara 370 km. bir yada iki gün kalıp döneceğim. Ybr den ziyade cbf ile bu yolculuğa çıkmayı tercih ederdim.

Adanaya da sevgiler. Tüm ark.ların bayramını kutluyorum.

Motosikleti
    Cbf bu segmentte kral motor , çok rahat . Tek sıkıntısı subab sesi ve ilerleyen km'lerde yağ yakması . Motorum 4550 km de şuan . 3000'li km'lerde 100 gram kadar yağ eksiltmişti . Devamlı yağ istiyor hayvan . Cbf'in konforundan vazgeçebilsem , satıp Pulsar düşünüyorum ama kıyamıyorum da motora .

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    arkadaşlar biraz foruma renk gelsin. bugün ki gezimden bi kaç fotoğraf.

Ezio41, cello32 ve sinka251 bunu beğendiler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    3000 km de 1200 gram yağ yaktım. Yani son 3000 km de yağ eksilttiğini gördüğümde ilave ettiğim yağ miktarı 1200 gram. Motor 45 binde. Yağ 10w-40. 15w-50 ile mutlaka bu tüketim azalacak biliyorum ama. 10-40 ile motor daha rahat ve seri çalışıyor. Bu yüzden 15w-50 yi tercih etmiyorum. Yaksın..Helal i hoş olsun kınalı guzuma Performansta düşme.. son hızla ivmelenmede bi performans düşüşü olsa..mavi duman atsa vb. ok anlıyıcam..motor bittiği için yağ yakıyor amma.. yağ eksiltme haricinde hiç bir olumsuzluk yok. O yüzden motor sıfırlamaya gerek görmüyorum. 700-800 km de bir 300-400 gr. ilave ediyorum..devam. Benim motorda yağ yakma bayiden çıtığı ilk günden beri aynı oranda var. Yani yağ yakmada artma yok. Motorda keçi gibi maaşşallah. Bu yüzden üstüne gitmiyorum. Aslında garantiden sıfırlatabilirdim motoru zamanında.. ama önemsemedim pek. Kışın zaten bu oranda yağ tüketmiyor. Bu oranda yağ tüketimim olduğu halde..1 gram şikayetim yok. yağ yakıyormuş diye cbf tercih etmeyenlere ibret olsun. Bu gün satsam yine yarın cbf alırım..yine yarın gönül rahatlığı ile cbf önerebilirim. Bir cbf en çok yağ yaksa benim motor kadar yakar zannımca..oda yani 700-800 km de bir yağ çubugunu çıkartıp.. üstten 200-400 gram yağ atmak mı zor geliyor. Bunun için mi.. yağ yakıyomuş cbf diye tercih edilmiyor. Vatandaş bu km yi hergün mü yapıyor. Öyle ya..bende hergün yağ ilave etmek zorunda kalmak istemeyebilirdim. Yani her gün yağ ekleme ihtiyacı mı oluşuyor. Anlamış değilim.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km de 1200 gram yağ yaktım. Yani son 3000 km de yağ eksilttiğini gördüğümde ilave ettiğim yağ miktarı 1200 gram. Motor 45 binde. Yağ 10w-40. 15w-50 ile mutlaka bu tüketim azalacak biliyorum ama. 10-40 ile motor daha rahat ve seri çalışıyor. Bu yüzden 15w-50 yi tercih etmiyorum. Yaksın..Helal i hoş olsun kınalı guzuma Performansta düşme.. son hızla ivmelenmede bi performans düşüşü olsa..mavi duman atsa vb. ok anlıyıcam..motor bittiği için yağ yakıyor amma.. yağ eksiltme haricinde hiç bir olumsuzluk yok. O yüzden motor sıfırlamaya gerek görmüyorum. 700-800 km de bir 300-400 gr. ilave ediyorum..devam. Benim motorda yağ yakma bayiden çıtığı ilk günden beri aynı oranda var. Yani yağ yakmada artma yok. Motorda keçi gibi maaşşallah. Bu yüzden üstüne gitmiyorum. Aslında garantiden sıfırlatabilirdim motoru zamanında.. ama önemsemedim pek. Kışın zaten bu oranda yağ tüketmiyor. Bu oranda yağ tüketimim olduğu halde..1 gram şikayetim yok. yağ yakıyormuş diye cbf tercih etmeyenlere ibret olsun. Bu gün satsam yine yarın cbf alırım..yine yarın gönül rahatlığı ile cbf önerebilirim. Bir cbf en çok yağ yaksa benim motor kadar yakar zannımca..oda yani 700-800 km de bir yağ çubugunu çıkartıp.. üstten 200-400 gram yağ atmak mı zor geliyor. Bunun için mi.. yağ yakıyomuş cbf diye tercih edilmiyor. Vatandaş bu km yi hergün mü yapıyor. Öyle ya..bende hergün yağ ilave etmek zorunda kalmak istemeyebilirdim. Yani her gün yağ ekleme ihtiyacı mı oluşuyor. Anlamış değilim.
    Cbf katır gibi motor varsın yağ eksiltsin , hiç bişey olmaz . Benim sıfır cbf'im bile 2500 km'de 100 gram yağ eksiltti . Tek sıkıntısı ince tekerleri ve 150 cc oluşu . 200 cc olup tekerleride biraz daha kalın olsaydı tadından o zaman yenmezdi . .)

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf katır gibi motor varsın yağ eksiltsin , hiç bişey olmaz . Benim sıfır cbf'im bile 2500 km'de 100 gram yağ eksiltti . Tek sıkıntısı ince tekerleri ve 150 cc oluşu . 200 cc olup tekerleride biraz daha kalın olsaydı tadından o zaman yenmezdi . .)
    o zaman 9800tl olurdu:9

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Mrb.Arkadaslar haziran temmuz iki defa bulgara gittim hic uzmedi beni yagimda castrol 15w 50 eksiltme yapmiyo km 18000 10w 40 bi deniycem bakalim nasilmis.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    donkişot yel değirmenlerine karşı..

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    arkadaşlar bi kaç fotoğraf daha var yarın eklerim muhtemlen. baya keyif aldım. bi kaç ay önce geçtiğim virajlı yollardan daha kontrollü ve konforlu geçtiğimi farkettim. ilerleme var mutlu oldum

Motosikleti
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman 9800tl olurdu:9
    Aynen ama en azından daha sağlam bir şey çıkardı ortaya .

Motosikleti
    Eveet;

Dün akşam üstü CBF 150 mizi aldık kısmetse bugün eve getirecez daha sonrada plaka vs. yavaş halledecez inş.

Motosikleti
    Eveet;

Dün akşam üstü CBF 150 mizi aldık kısmetse bugün eve getirecez daha sonrada plaka vs. yavaş halledecez inş.
    Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela vermesin hocam . Resim isteriz .

Motosikleti
    sıfııııırrr...

HONDA
    bu gün servisde akü suyu vs... işlemlerinden sonra aldık geldik ve abisinin yanına koyduk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

bu arada jantları siyaha boyanabilir mi? yada boyan oldu mu olduysa nerde nasıl boya kullanmak gerek ve kimlere yaptırmak gerekir.Bende biraz siyah hastalığı varda..
    gitaryolcusu ve sinka251 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Sahibininden.com'a ilan koyan bir çok cbf sahibi hakikaten çok terbiyesiz, dolandırıcı, sahtekar, utanmaz, arlanmaz. Arkaya bi çanta, öne bi cam taktım diye motora 1000tl fazla para istemek nedir ya. Ulan aldığın o parayı nasıl yiyeceksin. Be vicdansız.
    Ondan sonra ölücüler çıkıyor piyasaya.
    Çıkar tabi. Bu ibneler, o motora o fiyatları isterlerse daha neler çıkar neler.

Motosikleti
    Evet aynen kardeş; bende ikinci el alim dedim liste fiyatı bile 5800Tl iken adamlar 5800-6200 hatta 6400TL bile yaazan vardı bende gittim sıfırını 5600TL aldım sıfır sıfırdır...

Adana dan selamlar.. kazasız belasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler