Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tirmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Motor 2014 model, devir saatli, henüz 600 km'de
    Motor ısındıktan sonra kendiliğinden devir zaten yüksek seyrediyor, bir de rölantiyi yükseltirsem durduğu yerde depoyu bitiririz.

Jiklesiz denediğimde çalışmıyor, jikleyi çekince devir yükseliyor elbette.

Geçen aradılar nasıl memnun musunuz diye, bahsettim bu konudan da ama üstünde bile durmadılar. Artık 1000 km.bakımda söylerim tekrar, belki ayarsızlıktandır bilemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    kardeş motorunda sorun var değilse gaz koluna dokunmadan direk çalıştırmayla çalıştıryorum ben motoru cikleyide kışın hariç hiç kullanılmaz bu motorlarda en azından benim motor böyle . zaten aea da diyor bir motor gaz vermeden çalışmıyorsa onda sorun vardır diye. ama motorun yeniymiş bir açılsın kendine gelecektir.
    tirmit bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    merhabalar bi süredir internette problem olduğundan dolayı giremiyodum siteye.

bi kaç fotoğrafla geri dönüş yapayım dedim

Ezio41, tirmit ve jjakabo bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben ne olduğunu biliyorum sanırım. Aynısı motoru aldığım gün başıma geldi. Motor sürekli yüksek deviirde çalışıyordu ve benimkinde jikle de etkisizdi yani çalışmıyordu. Servise götürdüm, karbüratörde fabrika çıkışı tıkanıklık varmış, arada bir nadiren de olsa denk geliyormuş. Servis karbüratörü söküp halletti, hallederken de motor yan kapağını anahtarla çizdi. Şimdi gaz vermeden, jikle çekmeden marş motoruna dokunur dokunmaz çalışıyor. Motoru servise götür.
    tirmit bunu beğendi.

Motosikleti
    artık yok :)
    ethem 76...abi motorum 1800 km de. 1000 bakımında motul 10#40 yağ koydular.. bundan sonra 2500 de değiştireyim diyorum.. balıkesir Gönen de ikamet ediyorum.. bu aralar oldukca sıcak.. iphone yağ alıcam.. 10#40 mı 15#50 mi alsam karar veremedim.. bir fikir verirsen sevinirim.. birde bundan sonra 4000 demi servise gidicem.. saygılar..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Katır gibi motor cbf , hiç banamasın demedi rahat rahat hafif cross yaptık . Buyrun iyi seyirler .

SULH ve cello32 bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katır gibi motor cbf , hiç banamasın demedi rahat rahat hafif cross yaptık . Buyrun iyi seyirler .

http://www.youtube.com/watch?v=vxGjv...cEVGKxXnsvSTEQ

kardeşim güzel gezmişsin, darısı başımıza

kamerayıda beğendim. sahibinden de satılıyo heralde

Motosikleti
    Cbf150
    Selam millet

Ufaktaaan ufaktan geziyoruuuz

CANIM KIZIM HERŞEYİM

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1534701/detay/

lastiklet temizdir..
    yama delik vs yoktur..

tirmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 dişli takmak isteyipte tereddütte kalan arkadaşlar. 40 dişli taktım 550 km civarıdır kullanıyorum cok memnunum uzun yolda 7000 devirde 100/kmH ile seyir ediyorum. hem ekonomi hem motor bağırmıyor
    Birinci viteste yokuş performansı nasıl, sorun var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Bugün motoru jikle çekmeden çalıştırmayı denedim.
    İlkinde bir çalıştı, gaz koluna dokunur dokunmaz stop etti.
    İkinciye denedim, çalıştı, gaz kolunu biraz daha yumuşak açtım, nazlı da olsa gazı yiyerek devam etti.
    Yola jiklesiz koyuldum, stop etme hadisesi yaşamadım.
    Ama motor ısınıncaya kadar rölantide çalışması bayağı bir nazlı, yani özellikle ilk 5-10 dakika içinde dur kalklı trafikte sıkıntı yaşatır görüşündeyim, bakalım ilk 1000 bakım gelsin de bir baktırayım.

Motosikleti
    Biraz canlanalım beyler . Buda 2. part gezimiz cbf ile .

SULH bunu beğendi.

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    merhaba arkadaşlar, Honda CBF 150 ile olan 3000 kmlik yolculuğumu bitirdim.bu yolculuğumu belgelemek için resimlerimde var ama bunları nasıl atacağım bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

birde şunu sormak istiyorum. Motul 10/40 yağ alacağım ama yağ 3000 lik ve fiyatıda uygun başka yerlerde 5100 lüğü var ne farkeder acaba...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı tirmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci viteste yokuş performansı nasıl, sorun var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Bugün motoru jikle çekmeden çalıştırmayı denedim.
    İlkinde bir çalıştı, gaz koluna dokunur dokunmaz stop etti.
    İkinciye denedim, çalıştı, gaz kolunu biraz daha yumuşak açtım, nazlı da olsa gazı yiyerek devam etti.
    Yola jiklesiz koyuldum, stop etme hadisesi yaşamadım.
    Ama motor ısınıncaya kadar rölantide çalışması bayağı bir nazlı, yani özellikle ilk 5-10 dakika içinde dur kalklı trafikte sıkıntı yaşatır görüşündeyim, bakalım ilk 1000 bakım gelsin de bir baktırayım.
    üstat 1-2 viteste hic sıkıntı yok cbf'nin torku 40 dişliyi gayet iyi kaldırıyor 40 dişli taktığını 3cü vitesin uzamansında hissetmeye baslıyorsun 4-5 tadından yenmiyor
    tirmit bunu beğendi.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, Honda CBF 150 ile olan 3000 kmlik yolculuğumu bitirdim.bu yolculuğumu belgelemek için resimlerimde var ama bunları nasıl atacağım bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

birde şunu sormak istiyorum. Motul 10/40 yağ alacağım ama yağ 3000 lik ve fiyatıda uygun başka yerlerde 5100 lüğü var ne farkeder acaba...
    Hızlıresim.com veya photobucket.com dan yükleyebilirsin.
    Ben Motulun 5100 ünü kullandım tavsiye ederim.
    Vites geçişleri çok yumuşak.Castrol Iphone ve Motul kullandım.Motulun üstüne yağ yok diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz canlanalım beyler . Buda 2. part gezimiz cbf ile .

http://www.youtube.com/watch?v=vRH7a...cEVGKxXnsvSTEQ
    Kameram bir gelsin ah ah...Ne videolar ne virajlar atcam.Yalnız bu video bir acayip ya.Ben anlamadım görüntü kayıyor aşağı yukarı sürekli.Bende de böyle yaparsa işimiz var valla.Arada bir bulanık gösteriyor arada bir net.
    CBFMAN bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kameram bir gelsin ah ah...Ne videolar ne virajlar atcam.Yalnız bu video bir acayip ya.Ben anlamadım görüntü kayıyor aşağı yukarı sürekli.Bende de böyle yaparsa işimiz var valla.Arada bir bulanık gösteriyor arada bir net.
    Kamerada herhangi bir sıkıntı yok sercan kardeşim . Nedense youtube'a yükleyince görüntü kalitesi düşüyor . Normal pc'de herhangi bi sorun yok gayet güzel bi şekilde görüntü alabiliyorsun .

Motosikleti
    Doğrudur.19 unda kargoya verilmiş.Bekliyorum.Bir şeydaoracağım.Peki mesela 720P modunda kaç saat şarj gidiyor veya 1080HD modunda

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur.19 unda kargoya verilmiş.Bekliyorum.Bir şeydaoracağım.Peki mesela 720P modunda kaç saat şarj gidiyor veya 1080HD modunda
    Bana gelen ürün sj4000'in orjinal olmayanı geldi ne yazıkki . Orjinalden tek farkı batarya süresi daha kısa . Lens ve anakart aynı , görüntü kaliteside aynı . Sadece piller çabuk bitiyor . 2 adet batarya var ikisi ile ortalama 1080p çekimde 1 saat civarı sürüyor . Orjinalde tek batarya 1 , 1 buçuk saat sürüyor diyorlar .

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Cevaplar icin tesekkurler sercan 2667.

Motosikleti
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar icin tesekkurler sercan 2667.
    Rica ederim.
    Cbflerin ayna çözümüne tesadüf bir çözüm buldum.O gün tazyikli suyla temizlerken aynam kırıldı.
    Arkadaştada yedek bir ayna vardı.Onu taktım.İlk başta hiç beğenmedim.Sizde gördüğünüzde bu ne fln dersiniz.Ama çok güzel gösteriyor.Tavsiye ederim
    Bu Çin chopperlarında olan aynalardan
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Nc750x
    bende cbf için apache aynası kullanıyorum gayet güzel sercan2667 arkadaşım senin kullandığın ayna için foto eklersen bilgi amaçlı diğer arkadaşlara yardımcı olmak adına iyi olur güvenli sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler