Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tncbzkrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese 1 hafta önce aldıgım kırmıızı cbf imm.
    Hocam sis farlarını nerden kaça aldınız acaba?

Yada aldığınızda üzerindeyse markası nedir?
    "Ne sağdan ne soldan, Atatürk'ün çizdiği yoldan..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Merhaba Arkadaşlar cc yüksetmek için motorumu satıyorum. Elimden geldiğince temiz baktım motoruma her 300 km de bir zincirini temizleyip yağlarım, her 2000-2500 km de bir yağını değiştiririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3415414/detay/

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben anlamıyorum bu insanları neden hep kar koyarak satmaya çalışıyorlar.(Daha doğrusu abartılı kar koyanlar)
    Aksesuarlara bişi demem ama yahu kardeşim 2009-2010 model 30 bine gelmiş 3.750 yazan var.Ne lastik var ne bişi 30 liralık kalitesiz bir tane topcase almış.
    Onu da abartılı fiyat yazmış.Yok ben şu kadara aldım.Tankped i birde ilan açıklaması kısmına yazan arkadaşlar var onlar zaten hangi gezegende yaşıyor anlamıyorum.
    Bir malın ederi bellidir.Ondan yüksek yazan adam satmayı istemiyordur.Benim motor 28 binde sıfır aldım.4.250 ye mal oldu.Üstüne çanta 140 lira birde 230 lira michilen lastik.
    4.600 lira ediyor.Ne yani ben sanki hiç km yapmamış kullanmamışım gibi 4.600 mü yazayım.

Arkadaşlar sifir cbf aldim 6 ayda egzoz paslandi.servis yapacak bisey yok paslanir cin mali zaten bu kadar.dedibu malin kalitesi bu kadar diyor o zaman ben 2000 tlye motor alirdim niye 6000 vereyim.sanki hic motor gormedik bide ikna etmeye calisiyo.YBR vardi tam 4 yil paslanmadi.bu cbf bin aynalar yetersiz korna yetersiz arka stop yetersiz maç 110 kmyi geçmiyor.kimseye tavsiye etmem.hemen cevap yazarlar ben 140 gördüm diye.yalan yalan yalan

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sifir cbf aldim 6 ayda egzoz paslandi.servis yapacak bisey yok paslanir cin mali zaten bu kadar.dedibu malin kalitesi bu kadar diyor o zaman ben 2000 tlye motor alirdim niye 6000 vereyim.sanki hic motor gormedik bide ikna etmeye calisiyo.YBR vardi tam 4 yil paslanmadi.bu cbf bin aynalar yetersiz korna yetersiz arka stop yetersiz maç 110 kmyi geçmiyor.kimseye tavsiye etmem.hemen cevap yazarlar ben 140 gördüm diye.yalan yalan yalan
    Çin'de Üretiliyor Olması Çin Malı Olduğu Anlamına Gelmez, Tofaş'ta Türkiye'de Üretiliyor'du Türk Malımıy'dı ? Fiat'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Renault'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Daha Bir Motorum Yok Ama Bir Egzoz Paslanmasından Bir Motor Bu Kadar Kolay Silinmez. CBF'yi 1 Ay Gibi Bir Süredir Araştırıyorum Evet Yetersiz Olduğu Yönleri ( Her Motorda Olduğu Gibi ) Var. Aydınlatma - Aynalar - Korna vs. Bunlara Kendiniz Çözüm Üreteceksiniz, Öyle Sıfır Motor Alıp Osuda Olsun Busuda Denmiyor Ne Yazık'ki. Aynaları Değiştirebilirsiniz - Aydınlatma Sistemini İyileştirebilirsiniz - Korna'yı Değiştire Bilirsiniz. Dün 65.000 Küsür'deki Bi CBF 150'ye Bindim 2 Kişi İdik Ben Arkada Oturuyordum Zorlanmadan 125 Km Hıza Geldi. Ayrıca Sürat İstiyorsanız SS Sınıfı Bir Motor Almanız Gerek

Motosikleti
    honda cbf 150
    slm aleyküm bu siteye yeni üye oldum bnde cfb 150 kullanıcısıyım bilgi ve paylaşımlarınızı takip ediyorum ...

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Honda nın sitesinde Cbf150 5.250tl olmus haberiniz olsun

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı tncbzkrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sis farlarını nerden kaça aldınız acaba?

Yada aldığınızda üzerindeyse markası nedir?
    sis farlarını aksarayda oto aksesuarları satan bi yer var elektronik aksesuarlar..orda iş bankasının üstünde bi dükkan var..
    ordan temin edebilirsiniz..degişik moelllerde led ler sis farları ne ararsanız mevcut..
    ben 50 tl ye almıştım 4 ledli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

sag sol panzot lar karbonla kaplandım
    egzosun çizik yerleri karbonla kapladım

aynalar tvs apachı aynaları ile degiştirildi..
    eger aynasından memnun olmayan varsa bu aynayı tavsiye ederim arkayım tam görebiliyorusunuz uzun kolları nedeniyle ve geniş açı

farın uç kısımları karbon kaplandı güzel bi görüntü oldu kendimce )

Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sis farlarını aksarayda oto aksesuarları satan bi yer var elektronik aksesuarlar..orda iş bankasının üstünde bi dükkan var..
    ordan temin edebilirsiniz..degişik moelllerde led ler sis farları ne ararsanız mevcut..
    ben 50 tl ye almıştım 4 ledli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

http://i.hizliresim.com/Kr059z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

http://i.hizliresim.com/K4pj1Y.jpg
    http://i.hizliresim.com/w1p6Vb.jpg

sag sol panzot lar karbonla kaplandım
    egzosun çizik yerleri karbonla kapladım

http://i.hizliresim.com/eyG6E0.jpg

http://i.hizliresim.com/KDOYd1.jpg

aynalar tvs apachı aynaları ile degiştirildi..
    eger aynasından memnun olmayan varsa bu aynayı tavsiye ederim arkayım tam görebiliyorusunuz uzun kolları nedeniyle ve geniş açı

http://i.hizliresim.com/K4pjGQ.jpg

farın uç kısımları karbon kaplandı güzel bi görüntü oldu kendimce )

http://i.hizliresim.com/KZ5X3A.jpg
    http://i.hizliresim.com/K6Daa7.jpg
    http://i.hizliresim.com/x00RR9.jpg
    fiyatı çok uygunmuş.. internette o fiyata bulamadım hep uçuk fiyatlar..
    AKsesuarlar çok güzelmiş bu arada, güle güle kullanın, aynı tur camından ben de aldım çok rahat
    "Ne sağdan ne soldan, Atatürk'ün çizdiği yoldan..."

[QUOTE=C.Kaan;3270030]

Çin'de Üretiliyor Olması Çin Malı Olduğu Anlamına Gelmez, Tofaş'ta Türkiye'de Üretiliyor'du Türk Malımıy'dı ? Fiat'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Renault'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Daha Bir Motorum Yok Ama Bir Egzoz Paslanmasından Bir Motor Bu Kadar aySilinmez. CBF'yi 1 Ay Gibi Bir Süredir Araştırıyorum Evet Yetersiz Olduğu Yönleri ( Her Motorda Olduğu Gibi ) Var. Aydınlatma - Aynalar - Korna vs. Bunlara Kendiniz Çözüm Üreteceksiniz, Öyle Sıfır Motor Alıp Osuda Olsun Busuda Denmiyor Ne Yazık'ki. Aynaları Değiştirebilirsiniz - Aydınlatma Sistemini İyileştirebilirsiniz - Korna'yı Değiştire Bilirsiniz. Dün 65.000 Küsür'deki Bi CBF 150'ye Bindim 2 Kişi İdik Ben Arkada Oturuyordum Zorlanmadan 125 Km Hıza Geldi. Ayrıca Sürat İstiyorsanız SS Sınıfı Bir Motor Almanız Gerek
    [/QUOTE bak kardeşim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.
    Servisin söylediği sözü yazdim cin mali diye sende 6000 TL ver sonra anlarsin beni ...
    Hicbir bahane 6 ayda paslanmayi hakli kilamaz.sizin gibi tüketiciler yüzünden satiyorlar kalitesiz mallari.benim gibi 1000 kişi şikayetçi olsun göreyim hondayi aninda duzeltmiyorlarmi ürünleri.o 65000 kusurdeku motor yağ yakiyoya ondan iyi kaciyordur benimkinde yağ eksiltme yok ondan 110 gecmiyo:( aynayi değiş zurnayi değiş lastiği değiş geriye ne kaldi

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Merhaba arkadaşlar,
    Abimin Crf'sini kullanmaya başladığım için Cbf satılıktır. Almayı düşünen arkadaşlar buyursun gelsin baksın fiyatta yardımcı olmaya çalışırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3826520/detay/

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    [QUOTE=holow;3270314]
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çin'de Üretiliyor Olması Çin Malı Olduğu Anlamına Gelmez, Tofaş'ta Türkiye'de Üretiliyor'du Türk Malımıy'dı ? Fiat'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Renault'ta Türkiye'de Üretiliyor Türk Malı'mı ? Daha Bir Motorum Yok Ama Bir Egzoz Paslanmasından Bir Motor Bu Kadar aySilinmez. CBF'yi 1 Ay Gibi Bir Süredir Araştırıyorum Evet Yetersiz Olduğu Yönleri ( Her Motorda Olduğu Gibi ) Var. Aydınlatma - Aynalar - Korna vs. Bunlara Kendiniz Çözüm Üreteceksiniz, Öyle Sıfır Motor Alıp Osuda Olsun Busuda Denmiyor Ne Yazık'ki. Aynaları Değiştirebilirsiniz - Aydınlatma Sistemini İyileştirebilirsiniz - Korna'yı Değiştire Bilirsiniz. Dün 65.000 Küsür'deki Bi CBF 150'ye Bindim 2 Kişi İdik Ben Arkada Oturuyordum Zorlanmadan 125 Km Hıza Geldi. Ayrıca Sürat İstiyorsanız SS Sınıfı Bir Motor Almanız Gerek
    [/QUOTE bak kardeşim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.
    Servisin söylediği sözü yazdim cin mali diye sende 6000 TL ver sonra anlarsin beni ...
    Hicbir bahane 6 ayda paslanmayi hakli kilamaz.sizin gibi tüketiciler yüzünden satiyorlar kalitesiz mallari.benim gibi 1000 kişi şikayetçi olsun göreyim hondayi aninda duzeltmiyorlarmi ürünleri.o 65000 kusurdeku motor yağ yakiyoya ondan iyi kaciyordur benimkinde yağ eksiltme yok ondan 110 gecmiyo:( aynayi değiş zurnayi değiş lastiği değiş geriye ne kaldi
    vallaha birbakıma haklısın kardeş benim motoruda alınca 2 ayda paslanmaya başladı . gösterdim bide kabullenmediler.
    bu efe mut'lu

Hondaya mail attim bakalim ne cevap verecekler.zaten fuarda standlarins gidip rezil edecem türk insanini bu kadar kolay kandiramazlar.bide servis benim motorculugumu sorgulamaya calisti.kacinci motorunun buyuk cc kullandinizmi.felan

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hocam küçük bir tahminde bulunup motorun yağmurda kalıp kalmadığını merak edip sorma gereği duydum.. şahsen yağmur altında kalan mercedeslerin bile balatasının paslandığını yalan dünyada gördüm. düzenli temizlik yapılırsa küf pas diye birşey olmaz
    NiGHTMaRe07 bunu beğendi.

Motosikleti
    holow keşke motora 6000 lira vermeden önce biraz araştırsaydın. Keşke 2000 liralık motor alsaydın da ilk önce onun problemlerini görseydin.
    mustbe bunu beğendi.

6000 liraya daha kaliteli bişey varsa söyleyinde onu alalım,iki aydır araştırıyorum bu bütçeye ybr ve cbfden başka bişey bulamadım.
    Ezio41 bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    merhaba arkadaşlar..motorum 2700 de ve yağını kendim değiştirmek istiyorum..bir sıkıntısıda yok ama değiştirmekte fayda var..1000 bakımında ipone Motorsiklet Yağı - M4 / (20W50) 4T Mineral Motor Yağı konuldu..http://www.motosikletaksesuarlari.co...i-1L-_685.htmlşimdi elimde Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40 1 Litre var..http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.htmlantalyadayım..bu yağ iyi olurmu yoksa önerebileceğiniz yağ varmı..?teşekkürler şimdiden..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 liraya daha kaliteli bişey varsa söyleyinde onu alalım,iki aydır araştırıyorum bu bütçeye ybr ve cbfden başka bişey bulamadım.
    Ben 2. cbf'mi kullandım ve şuan başka bir motor aldığım için satıyorum. Daha önce Ybr de kullandım ve bu paralara benim aklıma başka seçenek gelmiyor.
    Ancak benim görüşüm 100.000 km yapılmayacaksa bu motorlara 5,000 - 6,000 lira vermeye değmez. En son Cbf'mi 7500 km de aldım şuan 29000 km'de ve hiç bir problem yaşamadım. Benim düşüncem 1 yaşında düşük kilometreli çok temiz bir motor, çok daha uyguna alınıp kullanılabilir.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 ay dan beri araştırıyorum hala alamadım ybr mi cbf mi derken ama kısmet olursa ybr alıcam daha kaliteli çünkü cbf ten artı plaka ruhsat toplam 4850 ye geliyor sıfır . aşağı yukarı cbf ile aynı performansları gösteriyorlar . cbf in en büyük avantajı daha kaslı grenajları ve torku biraz daha fazla . ama kalite olarak ybr daha sağlam . ybr de yağ yakma problemi hiç duymadım ben 7000 tl ye bajaj pulsar 200 ns ler gelicek onuda merak ediyorum aslında ama kanuni desteği ile geleceği için 2-0 yenik başlayacak oda o yüzden kararsızım gönül isterki biraz daha param olsa 250lik bir şeyler almak ama benim ilk vitesli motorum olacağı için fazlada para vermek istemiyorum yada 9 bin tl verip bir tane yamaha wr 125 x almak
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..motorum 2700 de ve yağını kendim değiştirmek istiyorum..bir sıkıntısıda yok ama değiştirmekte fayda var..1000 bakımında ipone Motorsiklet Yağı - M4 / (20W50) 4T Mineral Motor Yağı konuldu..http://www.motosikletaksesuarlari.co...i-1L-_685.htmlşimdi elimde Castrol Power 1 Scooter 4T 10W-40 1 Litre var..http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.htmlantalyadayım..bu yağ iyi olurmu yoksa önerebileceğiniz yağ varmı..?teşekkürler şimdiden..
    scooter yağı koymanı tavsiye etmem. Çünkü scooterlerde debriyaj sistemi motor yağından bağımısız. Cbfler gibi vitesli motorlarda ise debriyaz ve şanzıman dişlileri motor yağıyla yağlanır. Sistemleri çok farklı yani. o yüzden scooter yağı ve vitesli motosiklet yağı ayrıdır zaten.. ama elimde bu yağdan var zaten 4.000de yine değişecek değerlendireyim dersen çok problem olacagını sanmam

hatta verdiğin linkte de açıklıyo benim dediklerimi castrol..
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler