Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    Bende soon bahar gezimden bir kaç kare paylaşayım

Tolganınkileri görünce aklıma geldi, kıskançlık yapıyım biraz dedim

SULH, F54 ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    papazkemal, hocam güzel resimler bugünde bi oksijen depolama gezisi yaptım
    yine bi kaç tane fotoğraf çektim, eklerim birazdan.
    fotoğraf çekmek istediğim bi kaç yerde koyunlar otlanıyodu, orada ki çoban köpekleri yanıma gelmeye başlayınca resimle zaman kaybetmeden ufaktan yol aldım. belki kafasını okşasam sakinleşirdi ama beni tehdit olarak algıladıysa eğer o zaman gezi kötü biterdi. inşallah bi daha ki seferde 50 metre arayla köpekler yoktur

bu arada bugünden itibaren yazlık balaklavadan vazgeçtim ve anes motora gittim ve kışlık balaklava aldım.

http://www.anesmotor.com/?urun-2013-...Balaklava.html

dün gittiğim yolu bugün yine gittim hatta biraz daha uzun km yaptım düne göre. hiç üşütmedi.
    neopren yeleğimin boğaz kısmı, boğazıma değince huylanıyodum ben. montumunda fermuarını çeker boyun cırtını kapatmazdım huylandığım için.
    rüzgar yerdim oradan, bu balaklava ile hiç bi şekilde rüzgar girmedi, düşünene tavsiye ederim.

bide ross marka reflektif yelek aldım
    http://www.anesmotor.com/?urun-2012-...rlu-Yelek.html
    psikolojikte olabilir ama araba şöförlerinin biraz daha dikkatini çekmeyi başardım galiba
    papazkemal bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tolga böyle fosforlu kıyafetler gerçekten görünür olmayı 1 tık çoğaltıyor..
    evet enduro toprak çamur asfalttın bir sonra ki evresi ve gerçekten keşke daha önce enduroya geçseydim diyor insan
    ben şahsen bundan sonra alacağım tek tarz endurodur gerisi boşşş
    papazkemal ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbf150
    Bu be ya dehşet bişey miş hacı

İllaki işe yarayacaktır

hayırlı olsun
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    bende cbfden sonra enduro düşünüyorum zaten meğerse benim içimde yeni yerler görmeyi seven doğa dostu bi insan varmış

gitmeden önce sağda güzel manzara vardı fotğrafınıda çektim deniz kokusunuda

bu sefer diğer yöne gidiş

imkan olsada çiftlik evinde yaşasam

keşke işe gidiş yolum böyle bi yol olsa:(

mete_han, papazkemal ve ercan41 bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaybolmadık, buralardayız.Sesimiz soluğumuz çıkmıyor diye kimsede arayıp sormuyor.
    Motorumun son durumu bu..

http://u1311.hizliresim.com/1h/p/urwpg.jpg
    .
    http://s1311.hizliresim.com/1h/p/urwwj.jpg
    .
    http://t1311.hizliresim.com/1h/p/urwxk.jpg

Muhteşem temizlikte bir makina...tüm makinaların hep pırıl pırıl olmuştur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırdır ağa inazumayı okuttunmu !?

Sanırım bi alan bide bakan pişman
    ınazumayı aldıktan 10 gün sonra 170. km de arkadaşıma sıfır fiyatına verdim dostum...içime sinmedi aslında cbf 150 ile devam...12 binde tam 1.yılında yağ gibi akıyor valla...

Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhalde haftasonu millet son yaz günlerinin tadını çıkarıyo kimse bişey yazmamış

bu arada bugün mete abinin yanına uğradım. çayını içtim. sağolsun ağırladı. tanışmış olduk.rahatlığına özendim valla
    senin işin çok zor dostum..inan benim yaşıma geldiğinde anlarsın emir altında çalışmak diken üzerinde olmak zordur...ama gördün olay tamamen gözetim ve takip....

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mete rahat mı len varya tel açıyor 2 dakika konuşmadan yok kanka şu çağırdı o iş vardı kendini parçalıyor havası mı veriyor ne
    SUlh (Tolga) kardeşim şahit işte nefes alamıyoruz bazen öyle üstüste geliyor ki işler...

valla benim çalıştığım yere göre rahat
    senin yerinde olmak istemezdim...
    SULH bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    salih sen bence kendine bi tane topcase al içine aldığın kıyafetleri koymak için..
    her motorcunun içinde biraz doğa biraz ayı sevgisi vardır bknz..
    herkez mete yi seviyor tabi doğayıda
    SULH ve mete_han bunu beğendiler.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli capon severler,

maaşallah forumunuz 1700. sayfaya gelmiş. Gördüğüm kadarıyla aranızda bu işe gönül vermiş çok fazla insan var bana yardımcı olabilecek tek mercii sizler kaldınız.

Profildende gözüktüğü üzere mh 125 drift var 4000 km de. Aldığım ilk 500-600 km hiç 60 km hızı geçmedim ve diğer kilometreleride apaçilik yapmadan efendi uslu sürerek yaptım.

Aldığım günden buyana benim cengo hiç 3,5 litrenin altında yakmadı. genel ortalaması 3,75 diyebilirim. Depo fulleme methodundan tut depoyu sonuna kadar boşaltıp benzinlikten 1L bir bidona 2L bir bidona şeklinde ayrı ayrı benzin

alıpda ölçüm yaptım. Sadece 1l benzinle benzin bitene kadar mesela aynı şekilde 2 L ile de denedim. Yani yanlış falan ölçmüyorum :D Gördüğüm suzuki servislerinden mondial bisiklet tamircilerine kadar herkese sordum cevabını

bilen yok. Sizce benim motor neden dolayı çok yakıyor olabilir ? 2000 bakımında subap ayarı da yapıldı, hava filtresi her 1000 km de değişir. NGK buji, 10-40 veya 10-50 motul koyarım her zaman.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yavuzhan sana tek bir tevsiyem var eğer az yaksın diyorsan bence onu sat
    git kendine 2.3 ile 2.9 arası yakıt tüketen ybr veya cbf al
    geçen hafta cbf ye 8.3 lt benzin aldım 95 105 km /h arası kullandım otobanda 320 km de yedeğe geçti hesabı sen yap gayri

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    SULH..Tolga Biraderim ziyaretime geldi sağolsun...

F54 ve S.Orhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    dikkat!!! bu iki kişinin toplam kilosu çeyrek ton :D:D

yalnız baya yorgunmuşum
    mete_han bunu beğendi.

F54 bana balık tutmayı öğretmeyin, balık verin hocam. 125 cc lik bir motora 5000 tl vermek açıkçası bana mantıklı gelmediği için bunu almıştım. Bunun şu durumdaki yaktığı fazla yakıtı sıfır fiyatının üzerine eklersem 35.000 km ye geldiğimde YBR parası vermiş olacağım. Bunu bilerek aldım. Ki ben daha 4 000 de iken 125 cc kesmediği için yükseltmek istiyorum, bu baharada satacağım muhtemelen. Alırken 4 yıl binerim diye aldım, öğrenciyim, hyosung yada calibre gibi bir 250 lik alacağım bahara. Bu yakıt problemını çözmeden satarsam içimde kalacak.

Motosikleti
    hocam 4binde nasıl cc yükseltme merakı sardı anlamadım
    benim cbf bi iki güne 7bin km olur ve keşke biraz daha güçlü olsaydı diye hiç düşünmedim. belkide hep trafikte kullandığım içindir:D
    istanbul trafiğinde 90dan yüksek hızda uzun süre gidicek bi yer yok benim bildiğim. illa bi ışık oluyo, trafik oluyo, kaza oluyo, bişey oluyo
    mete_han bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bende cbfden sonra enduro düşünüyorum zaten meğerse benim içimde yeni yerler görmeyi seven doğa dostu bi insan varmış

Hacım gel seni bizim kabileye alalım.
    Naked kabilesine.Yeni heyecanlar seni bekler.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım gel seni bizim kabileye alalım.
    Naked kabilesine.Yeni heyecanlar seni bekler.

hocam sende cbf 150 kullanıyosun o nasıl bi kabile? tüyümüzü kendimiz mi getiriyoruz

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F54 bana balık tutmayı öğretmeyin, balık verin hocam. 125 cc lik bir motora 5000 tl vermek açıkçası bana mantıklı gelmediği için bunu almıştım. Bunun şu durumdaki yaktığı fazla yakıtı sıfır fiyatının üzerine eklersem 35.000 km ye geldiğimde YBR parası vermiş olacağım. Bunu bilerek aldım. Ki ben daha 4 000 de iken 125 cc kesmediği için yükseltmek istiyorum, bu baharada satacağım muhtemelen. Alırken 4 yıl binerim diye aldım, öğrenciyim, hyosung yada calibre gibi bir 250 lik alacağım bahara. Bu yakıt problemını çözmeden satarsam içimde kalacak.
    kaç para vereceğin senin bileceğin bi iş...
    yamaha ve honda nın diğer markalardan farklarını burda yazmaya kalkmayacağım
    senin motoru bi avantajı var oda alırken ucuz olması başka bi esprisi yok
    mete_han bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

4000 km'nin 3750 si 400 km den uzun yollarda geçti :D Kayseri- izmir yapmışlığım var 2 kere. 3-5 de 400 km lık turladım zaten yaz boyu yurtdısındaydım hıc bınemedım, uzun yolda 125 cc yetersız kalıyor ve bir yerde güvenliksiz oldugunu düşünüyorum çünkü sollamalarda afedersiniz mal gibi kalıyorum, benle kapısan uzun yol otobusu vardı uşakta :D

Motosikleti
    hocam 4binde nasıl cc yükseltme merakı sardı anlamadım
    benim cbf bi iki güne 7bin km olur ve keşke biraz daha güçlü olsaydı diye hiç düşünmedim. belkide hep trafikte kullandığım içindir:D
    istanbul trafiğinde 90dan yüksek hızda uzun süre gidicek bi yer yok benim bildiğim. illa bi ışık oluyo, trafik oluyo, kaza oluyo, bişey oluyo
    Hacım ben 26.700 oldu.Artık son demlerini yaşıyorum Cbf'nin.Son haftalarda virajlarda çok ekstrem hareketler yaptığımdan herşeyini öğrendim diyebilirim.
    Şimdi diyecekler 26.700 km nedir ki fln.Ama o 2.5 yıl 26 bin km yi.Dolu dolu yaşadım diyebilirim.
    3 kaza yaptım şimdiye kadar onlarda bende sürüşün temelini oluşturdu.İyi ki yapmışım diyebilirim.
    Cbf 150'den iyi geçiş motoru bulamazsınız onu söyleyeyim.Değerlendirebilene mükemmel tecrübe yapılıyor.
    Çoğu motoru onun sayesinde çok rahatça sürdüm.Cbf 150 2.motorum olur gibime geliyor.Asla satmam.Maddi ihtiyaç doğmadığı sürece.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km'nin 3750 si 400 km den uzun yollarda geçti :D Kayseri- izmir yapmışlığım var 2 kere. 3-5 de 400 km lık turladım zaten yaz boyu yurtdısındaydım hıc bınemedım, uzun yolda 125 cc yetersız kalıyor ve bir yerde güvenliksiz oldugunu düşünüyorum çünkü sollamalarda afedersiniz mal gibi kalıyorum, benle kapısan uzun yol otobusu vardı uşakta :D

uzun yol için 125cc tabi ki yetersiz
    şöyle bişeyde var 125cc nasıl problem ise racing tipi motorlarda uzun yolda problemç

Motosikleti
    hocam sende cbf 150 kullanıyosun o nasıl bi kabile? tüyümüzü kendimiz mi getiriyoruz
    Evet hocam.Maddi imkanlar dahilinde istediğin motora dikebiliyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler