Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    CBF 150'nin ön grenajları sökülür, sinyaller çıkartılır ve yerine led sinyal takıldıktan sonra, çakma naked görüntüsü nasıl olur sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150

şunlara yakın olur sanırım.

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Yokk 200 luk kit dgl motor yapicam sifirdan 150 lik orjinaliyle toplicam gomlek piston alirken hangi marka alinmali en iyiai hangisi

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aziz kardeşim için rahat olsun, castrol power 1 10w-40 kullanmaya devam edebilirsin. Hatta çok idealı olacak ama ben Honda nın o, yeni 10w-30 yeni yağını, yazın asla, hatta kışın bile motora özellikle koydurmam.
    selamlar üstad,benim en son bakımda yağın fiyatı 18 tl yazıyordu faturada,hem hondanın yağı hemde uygun diye sevindim bende

yağ çok hoşuma gitti 1.kmsini yazın sıcaklarda 1bin kmsinide şuan kullanıyorum havalar malum soğuk ve hiç eksiltme yapmadı;10*30 çok ince diye yazın daha çok eksiltme yapar dedim ama eksiltme olmadı...

bundan önce castrol 10-40 koymuştum onda eksiltme oldu bunda şuana kadar eksiltme yok...

artı olarak bu hondanın yağında motor daha performanslı oldu,viteslerin alt devirlerine azda olsa güç geldi...motoru sürerken hissederek sürenler anlar bunu

ben castrol kullanıyordum ama bence hondanın 10*30 yağı güzel,bence castrol kaliteli olduğu için motoru iyi koruyordu ama hondanın yağının motorla uyumlu olduğunu hissediyorsun

Ethem Abi'm üstteki yazı mücahit kardeşimize ait böyle deyince bi deneyelimmi abi nasıl eksiltmiyor anlayamadım
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Alıntı cbf 150_um!t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokk 200 luk kit dgl motor yapicam sifirdan 150 lik orjinaliyle toplicam gomlek piston alirken hangi marka alinmali en iyiai hangisi
    kesinlikle ve kesinlikle hondanın orijinal silindirini almanı tavsiye ederim. ha biraz daha ekonomik olsun dersen. muadillerinden ala bilirsin. bu durumda parçacının seni yönlendirmesi gerek.

Engin1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR
    Selamlar ben cbf 150 kullanicisiyim siz degerli tecrubeli arkadaslara bi sorum olucakti motorum 1700 km civarinda motor isinca subaplardan asiri ses geliyor 4000 bakimina kadar boylemi kullansam yoksa ayarlatmaya gotursemmi bide hangi yagi tercih etmeliyim simdiden tesekkurler

Motul yağ tavsiye ederim.Ayrıca subap ayarlarınıda yaptır.Kazasız sürüşler....

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ve kesinlikle hondanın orijinal silindirini almanı tavsiye ederim. ha biraz daha ekonomik olsun dersen. muadillerinden ala bilirsin. bu durumda parçacının seni yönlendirmesi gerek.
    Belirli bir marka var mı ?

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar merhaba 20 sine kadar istanbuldayım bayram tatili malum ama bayramın 1-2-3-4. günleri viaport dal lunapark ta çalışıyorum malesef harçlık çıkartma derdi burs filan bulamayınca öğrencilik zor motoru hala satamadım üzücü ama ayrılmak nasıl olacak bilmiyorum bu arada bayramda yolu düşen olursa viaport lünapark gişelere cihat derseniz bulursunuz beni bileciğe yolu düşen olursada bi evi var bilecikte haberi olsun

bu arada motoru MT den biri olursa 4000 e bırakmayı düşünüyorum ulaşmak isteyenler siteye pek bakamıyorum 05535366261den ulaşabilirsiniz

bu arada herkese tek tek yazamıyorum kusura bakmayın ethem samet metehan ramazan aziz abilerim ve tüm mt ailesi şimdiden bayramınızı kutluyorum en yakın zamanda aktif olarak aranızda bulunmam dileğiyle iyi günler
    gitaryolcusu bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ah be cihat ben motor ararken 4 deseydin sıfır alacağıma senden alırdım artık kısmet değilmiş..
    cd0345 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bende senin ve tüm dostların Bayramı'nı kutluyorum cihatım sensiz mt sayfası eksik soluk kalıyor okuluna çok sevindim umarım herşey o güzel gönlünce olur,Allah her daim yar ve yardımcın olsun
    cd0345, F54 ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba 20 sine kadar istanbuldayım bayram tatili malum ama bayramın 1-2-3-4. günleri viaport dal lunapark ta çalışıyorum malesef harçlık çıkartma derdi burs filan bulamayınca öğrencilik zor motoru hala satamadım üzücü ama ayrılmak nasıl olacak bilmiyorum bu arada bayramda yolu düşen olursa viaport lünapark gişelere cihat derseniz bulursunuz beni bileciğe yolu düşen olursada bi evi var bilecikte haberi olsun

bu arada motoru MT den biri olursa 4000 e bırakmayı düşünüyorum ulaşmak isteyenler siteye pek bakamıyorum 05535366261den ulaşabilirsiniz

bu arada herkese tek tek yazamıyorum kusura bakmayın ethem samet metehan ramazan aziz abilerim ve tüm mt ailesi şimdiden bayramınızı kutluyorum en yakın zamanda aktif olarak aranızda bulunmam dileğiyle iyi günler
    kanka ben sana mayıs hazıranda 4 e bırakırsan alırım demiştim.
    vermem demiştin.
    ama ani gelişen oluyor malesef hayatımızda para önemli bi mevzu
    cd0345 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Çok abartılı bir gösterge paneli var. Ondan yana biraz çekinsem de, grenajları söküp bir bakayım nasıl duracak. Eğer ki, üstteki gibi durursa mikemmel mikemmel.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be cihat ben motor ararken 4 deseydin sıfır alacağıma senden alırdım artık kısmet değilmiş..
    abi valla 4 e bırakmak gibi bi niyetim hiç yoktu açık söylemek gerekirse ama durumlar kötü babam baya sıkıştı bende baya borç yaptım artık3e 5 e bakmayıp vereceğim hatta 4250 verene kaskımı içindeki bluetooth sistemini siyah camını mont ve pantolonumu bile vereceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ben sana mayıs hazıranda 4 e bırakırsan alırım demiştim.
    vermem demiştin.
    ama ani gelişen oluyor malesef hayatımızda para önemli bi mevzu
    o zaman 4350 ye bile bırakmadım ama pişman oldum ama yapacak birşey yok piyasadaki motorlara göre temiz bi motorum olduğunu düşünüyorum ama nasip herşeyin başı demekki daha motor nasibini bulamadı yada böyle olması gerekiyordu ne dersek diyelim ben şuan 5 liranın hesabını yapar durumdayım inan o yüzden 250 lira 4 bin liraya göre ufak bi rakam ama o 250 değil 50 nin bile önemi çok şuan
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Herşey kısmet ....
    Herkese iyi bayramlar kazasız belasız geçer inşallah
    blueway2 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi valla 4 e bırakmak gibi bi niyetim hiç yoktu açık söylemek gerekirse ama durumlar kötü babam baya sıkıştı bende baya borç yaptım artık3e 5 e bakmayıp vereceğim hatta 4250 verene kaskımı içindeki bluetooth sistemini siyah camını mont ve pantolonumu bile vereceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

o zaman 4350 ye bile bırakmadım ama pişman oldum ama yapacak birşey yok piyasadaki motorlara göre temiz bi motorum olduğunu düşünüyorum ama nasip herşeyin başı demekki daha motor nasibini bulamadı yada böyle olması gerekiyordu ne dersek diyelim ben şuan 5 liranın hesabını yapar durumdayım inan o yüzden 250 lira 4 bin liraya göre ufak bi rakam ama o 250 değil 50 nin bile önemi çok şuan
    en son 4600 olur demiştin
    bende 4600 peşin paraya tvs aldım haziran ayında.
    neyse hayırlısı olsun. hacım isteyen oldu mu 3-5 bakma ver gitsin 50 100 lira için beklemesin yani.
    bir an geliyor şuan ki gibi 5 liraya bile muhtac oluyor.
    umarım son motorun olmaz. tez zamanda satarsın,
    hayırlısı olsun, bu da gelir geçer boşver
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son 4600 olur demiştin
    bende 4600 peşin paraya tvs aldım haziran ayında.
    neyse hayırlısı olsun. hacım isteyen oldu mu 3-5 bakma ver gitsin 50 100 lira için beklemesin yani.
    bir an geliyor şuan ki gibi 5 liraya bile muhtac oluyor.
    umarım son motorun olmaz. tez zamanda satarsın,
    hayırlısı olsun, bu da gelir geçer boşver
    doğru hatırladım şimdi hocam o zamanlar okul işi belli değildi motoru büyütecem diye satıyordum satılmazsada binerim diyordum ama durum sonra okula döndü böyle oldu haklısın ne diyim
    inşallah durumları düzeltince yine aranıza döneceğim motoru satıyor olabilirim ama her boş vaktimde bakıyor olacağım foruma
    blueway2 bunu beğendi.
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar hepinize iyi bayramlar dilerim. Yakın ir akrabam, 3 ay önce almış olduğu cbf 150 motorunu acil nakit ihtiyacı vukuu bulduğundan dolayı satıyor. Motorda kesinlikle hiç bir masraf yok. ön arka swallow lastik var.. lastikler yeni.. 20 bin km den sonra takılmış. Ön arka fren balatası ve zincir dişli grubu orjinali ile yeni değiştirilmiş. Sürüş karaktyeri, vites geçişleri, seri sürüş karakteri gayet güzel. Güneş, yağmur görmemiş, grenajları gayet diri. Ön beğendiğim özelliği, yağ tüketimi olmayan bir cbf 150 arıyorsanız, bende aracı olur, fiyatta bişeyler yapmaya çalışırım. İlan aşağıdadır. Not: Motor, 3 ay kadar önce benim onayımdan sonra satın alınmıştır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-fiyati-dusurdum-satilik-cok-temiz-bakimli-sorunsuz-139861964/detay

Motosikleti
    Alıntı cbf 150_um!t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirli bir marka var mı ?
    muadillerde markaya fazla güvenme. bana piston lazım olmuştu. parçacıma gittim ve 63.5 piston lazım dediğimde masaya iki piston cıkardı. biri 20 lira biri 25 lira farkı ne dediğimde 25 liralık olandan daha şikayet almadım hiç sen bunu kullan dedi, bende yapıştım aldım sorun çıkarmadı. genelde parçacılar geri dönüşlerden dolayı hangi markayı tavsiye edeceklerini iyi bilirler. illa marka dersen motostar markasının pistonunu aldım. ama silindirde de aynı şekilde tavsiye edile bilirmi bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok abartılı bir gösterge paneli var. Ondan yana biraz çekinsem de, grenajları söküp bir bakayım nasıl duracak. Eğer ki, üstteki gibi durursa mikemmel mikemmel.
    üsteki bildiğin cbf kasası cbf den farkı arka ayaklık maşaları ile yan kapaklar. hindulu unicorn.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üsteki bildiğin cbf kasası cbf den farkı arka ayaklık maşaları ile yan kapaklar. hindulu unicorn.

Evet grenajı söktüm. Sökme sonrası için aklımdaki tek izlenim ünicorn gibi olmasıydı. Ama maalesf istediğim gibi olmadı.

Mesela alttaki resimde, depo üzerinde işaretlediğim yerler grenajın sabitlenmesi için yapılmış noktalar. Halledebilmenin tek koşulu, bağlantı noktalarını sökeceksin, o noktaları makineyle düzleyeceksin, ve tekrardan boyatacaksın.

Yine alttaki fotografta işaretlediğim yer ise; farı tutan grenaj parçasının üzerindeki açık kalan noktalar dikkat çekiyor. Yan grenajlar uzayıp kafada birleştiği için, öyle bi açıklık meydana çıktı. Ve maalesef onun tek çözümü ise, CBF 150 ünicorn'a ait kafa grenajını edinmek.

Geriye kablolar ve sinyal kalıyor. Kabloları sorunsuz bir şekilde gizleyebilirsin. Sinyali de 1 çift led sinyal alıp, bi metal kelepçe ile halledebilirsin. Ama 2 fotograftakileri halledebilmek zor.. Çok zor.. :D
    yamyamaha ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler