Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4000 de serviste değiştirirsiniz gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz
    İlginiz için teşekkürler O zaman döndüğümde değiştiririm veya bakımı beklerim bakalım.
    cd0345 bunu beğendi.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    arkadaşlar motorumu dün bir alıcıya gösterdim bu gün hayırlısıyla gösterip alacaktı ama adamın dediği saat geçince aradım adam ben vaz geçtim başka motor alıyorum diyor ne alıyorsun abi dedim 2012 cbf neyi var 10900 de imişi çantası bide ön koruma demiri varmış 4100 e anlaşmışlar :S

anlam veremedim benim motor ibre olarak 9 bin küsürde 300 yada 400 olması lazım ama 7300 de fabrikasyon hatadan garantiden motor sıfırladı michelin var garantiside devam ayrıca yanında zincir yağına kadar vereceğim bu adam bütçesi uymasına rağmen böyle bi motoru neden tercih etti anlamadım valla :S servis ustasının tavsiyesine uyupta km yi sanayide 10 liraya geri sardırmadığıma pişman edecekler heralde :S ama yapmayacam ben alan dua etsin dedikçe adam arayıp senin motorun motor açılmış para etmez 3500 vereyim deyince küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi ya :S valla bi kişi denk geldi ama madem öğrencisin eğer parayı ayarlayabilirsem dediğin fiyata alırım zorlamıcam seni diyen :S garip durum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Ben 2011 18000 de mercekli zenonlu, mişlenli, kappa46 çantalı, oring zincirli, çakmak girişi olan, uzun camlı motosikletimi 3800e sattım. çift kat dikişsiz brandayı da hediye olarak verdim.
    Benimki de benden önceki sahibinde 9000km de saati bozulmuş, ben satarken 10600 gibi bir km deydi. servis formlarını da verdim gerekli açıklamayı yaptım. Hayırlısı artık.
    cd0345 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ACİL BİR SORUM VAR.

Motorum 2430kmde. Motor yağı 1200km'deyken değişti.

Yarın 300kmlik bir geziye çıkacağız iki kişi. Gitmeden motor yağını mutlaka değiştirmem gerekir mi yoksa döndüğümde değiştirsem olur mu? Servis herhangi bir bilgi vermedi bakım malum 4000'de.

Bilgi sahibi olan arkadaşların cevap vermesini rica ederim.
    motorun ilk bakımı 1000km de. 4000 ana bakımdan önce 2500km iken ara bakım yapılır. Yani yağı değiştirilir. Servisi arayıp sorarsanız iyi olur.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    arkadaşlar motorumu dün bir alıcıya gösterdim bu gün hayırlısıyla gösterip alacaktı ama adamın dediği saat geçince aradım adam ben vaz geçtim başka motor alıyorum diyor ne alıyorsun abi dedim 2012 cbf neyi var 10900 de imişi çantası bide ön koruma demiri varmış 4100 e anlaşmışlar :S

anlam veremedim benim motor ibre olarak 9 bin küsürde 300 yada 400 olması lazım ama 7300 de fabrikasyon hatadan garantiden motor sıfırladı michelin var garantiside devam ayrıca yanında zincir yağına kadar vereceğim bu adam bütçesi uymasına rağmen böyle bi motoru neden tercih etti anlamadım valla :S servis ustasının tavsiyesine uyupta km yi sanayide 10 liraya geri sardırmadığıma pişman edecekler heralde :S ama yapmayacam ben alan dua etsin dedikçe adam arayıp senin motorun motor açılmış para etmez 3500 vereyim deyince küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi ya :S valla bi kişi denk geldi ama madem öğrencisin eğer parayı ayarlayabilirsem dediğin fiyata alırım zorlamıcam seni diyen :S garip durum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

hocam şöyle bi durum var;

motor garantiden değişmiş ya, adam kıllanıyo haliyle. bende olsam bende almam. he bi problem olur mu olmaz zaten garantiden değişmiş ama, değişmemişi varsa onu tercih ederim. bence bunu iyi bişeymiş gibi söyleme, sadece lafın arasında garantiden motor değişti filan de.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor garantiden değişmiş ya, adam kıllanıyo haliyle. bende olsam bende almam. he bi problem olur mu olmaz zaten garantiden değişmiş ama, değişmemişi varsa onu tercih ederim. bence bunu iyi bişeymiş gibi söyleme, sadece lafın arasında garantiden motor değişti filan de.
    +1 .....................
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

tncbzkrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    Arkadaşlar cbf 150'mi iki gün önce aldım 250 mct'den sonra ferrari gibi geldi keşke ilk önce bu motoru alsaymışım. herkesin tekeri düz bassın.

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

[QUOTE=S.Orhan;3144723]
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makine mühendisliği [/QUOT

Hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

http://n1309.hizliresim.com/1f/2/s7116.jpg
    -
    http://p1309.hizliresim.com/1f/2/s713r.jpg
    -
    http://p1309.hizliresim.com/1f/2/s715g.jpg
    -
    http://n1309.hizliresim.com/1f/2/s717g.jpg
    -
    http://l1309.hizliresim.com/1f/2/s71bt.jpg

Motorum bu......2013 1200 km.

Flaşör'ü serviste mi yaptırdınız acaba çok orjinal olmuş düğmesi.
    SULH ve champion77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbf150
    Maşallah, güzel günlerde binin, bu bagaj demiri kaç para biliyormusunuz

http://p1309.hizliresim.com/1f/2/s715g.jpg
    -
    makine mühendisliği [/QUOT

Hayırlı olsun

Motorum bu......2013 1200 km.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    [QUOTE=tncbzkrt;3149277]Arkadaşlar cbf 150'mi iki gün önce aldım 250 mct'den sonra ferrari gibi geldi keşke ilk önce bu motoru alsaymışım. herkesin tekeri düz bassın.

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Flaşör'ü serviste mi yaptırdınız acaba çok orjinal olmuş düğmesi.

Çin menşeli motorların orjinal 4 lü düğmesi ve motor elektriğinden anlayan iyi bir usta kesmeden delmeden biçmeden bağlayabilir.Ben ikinci ve sesli flaşör kullandım.Hem tesisatı kısa yoldan oluyor, hemde 4 lü arıza yaptığını varsayalım sinyallerin çalışmaya devam ediyor.
    tncbzkrt bunu beğendi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2011 18000 de mercekli zenonlu, mişlenli, kappa46 çantalı, oring zincirli, çakmak girişi olan, uzun camlı motosikletimi 3800e sattım. çift kat dikişsiz brandayı da hediye olarak verdim.
    Benimki de benden önceki sahibinde 9000km de saati bozulmuş, ben satarken 10600 gibi bir km deydi. servis formlarını da verdim gerekli açıklamayı yaptım. Hayırlısı artık.
    valla dediğiniz gibi hayırlısı ben bu gün bileciğe gidiyorum artık okula babamın üstüne almıştım motoru zaten o gelen olursa gösterecek satacak bakalım ne olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaş zaten motor garanti dışında değiştiyse o işte bi terslik vardır bence ama herkesin tercih meselesidir garantili bi motordan vazgeçip garantisiz bi motora ben tenezzül etmezdim sanırım bu durumda ama herkes kendine göre haklıdır hayırlısı artık satılırsa beni baya rahatlatacak ama bu ay içinde satılmazsa bilecikte okul dışında parttime iş aramaya başlayacağım
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar size bi sorum olacak benin cbf 16000 km ye yaklaştı bakımlarını elimden geldiğince aksatmıyorum ama son zamanda iki sorunum var
    1.motor 4500 dd "den sonra bi zonglama yani titreşim demiyimde tam anlatamıyorum ama rahatsız edici bişey sanki motor sıkı gibi zorluyormuş gibi nedir anlamadım zincir gevşek gibi geldi bana o yüzden olabilirmi Yafa subab ayarı falanla ilgili bişeymi

2. Benim arka lastik bazen birden komple iniyor. Bazende günlerce inmiyor onuda jantla ilgili olduğunu düşünüyorum böyle sorunlarla karşılaşan varmı Acaba bilgilendirseniz sevinirim...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Gel ben seni kurtarem bu dertlerden (sat bana cbfi kurtul)

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel ben seni kurtarem bu dertlerden (sat bana cbfi kurtul)
    Ahmet abi hayırdır sen sevmezdin Honda )
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bi sorum olacak benin cbf 16000 km ye yaklaştı bakımlarını elimden geldiğince aksatmıyorum ama son zamanda iki sorunum var
    1.motor 4500 dd "den sonra bi zonglama yani titreşim demiyimde tam anlatamıyorum ama rahatsız edici bişey sanki motor sıkı gibi zorluyormuş gibi nedir anlamadım zincir gevşek gibi geldi bana o yüzden olabilirmi Yafa subab ayarı falanla ilgili bişeymi

2. Benim arka lastik bazen birden komple iniyor. Bazende günlerce inmiyor onuda jantla ilgili olduğunu düşünüyorum böyle sorunlarla karşılaşan varmı Acaba bilgilendirseniz sevinirim...

Motoru zorladıysan subap ayarı gerekiyor olabilir.
    Bana da oldu sesli tireşimli çalışır motor subap ayarı yapıldıktan sonra sıkıntılar biter.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi hayırdır sen sevmezdin Honda )
    Kendim içün bi şey istyorsam namerdim yeterki senin kafan rahat olsun topraaaaaammm

Edit Dip Not: Honda sevilmezmi yaa
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Nihayet fotoğraf yükleyebildim,selam dostlar.Rahmi senin sayende oldu.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hizliresimyukle.com/image...9/09/2FboY.jpg
    Nihayet fotoğraf yükleyebildim,selam dostlar.Rahmi senin sayende oldu.
    ne yaptım abi ben

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    ne yaptım abi ben
    Hızlı resimden yapıcan demiştinya sonunda başardım teşekkürler
    rahmi34 bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bende en son satmak için çektiğim resimlerden ekliyim

kasım 5'te askerim motoru satmak istemiyorum ama uzun süre yatması motora zararlıymış:(

Uploaded with ImageShack.us
    mete_han, papazkemal ve champion77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbf150
    Maşallah süper görünüyor, kaça sattın
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende en son satmak için çektiğim resimlerden ekliyim

kasım 5'te askerim motoru satmak istemiyorum ama uzun süre yatması motora zararlıymış:(

http://img829.imageshack.us/img829/364/hyg4.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah süper görünüyor, kaça sattın
    daha satmadım 2 gün önce ilan verdim

ilan nosu; 136928858

geçen bayramda da ilan verdim ama çok cabuk 12 sayfalara düştü bayramda da kimse bakmadı satılmadı yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler