Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faruk Usta, segman attırmak, silindir piston segman değşiminden, yani motor sıfırlama uygulamasından daha farklı bi uygulamamı, sadece segman attırmak ? Bunu yetkili servisler yapıyorlar mı ? Sen ne kadara yaptırdın tl ?
    aga sekman değişiminde sadece üst kapak açılır motor yarma işi olmaz segman değişir işçilik fazla olmaz sadece bi tel parçası ama önemli bi tel o olmasa motor çalışmaz..
    biliyorsundur heralde
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga sekman değişiminde sadece üst kapak açılır motor yarma işi olmaz segman değişir işçilik fazla olmaz sadece bi tel parçası ama önemli bi tel o olmasa motor çalışmaz..
    biliyorsundur heralde
    Segmanın ne olduğunu biliyorum, ama seğman değiştirip 10-15 bin km sonrada, silindir piston segman ile birlikte komple motor yaptırmam gerekecekse, db ye gitmişken motor sıfırlatırım daha iyi. Kaç tl acaba sadece segman değişimi ve ne kadar motor ömrü oluyor ? Hee komple motor 400 tl. Segman değişimi 100 tl ise ok düşünülebilir.. ama 250-300 tl ise sadece segman silindir+piston da değişsin.. 10 numara olsun.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    bursa tekyıldız motora giderseniz samet isimli firma sahibi ile kesinlikle muhattab olmayın. eleman alacaksan al almayacaksan s.tt.r git modunda. eğer dükkana girdiğinizde size kabaca 'ne istiyorsun' diye soran ve girmemen gereken bir yere girmişsin gibi davranan bu arkadaşa maruz kalırsanız sinirlenmeyin sakın olun sedat bulun

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu gün motora sigorta kestirdi aldığım yer
    59 plaka motor2013 yaş 30 hiç kaza yok fiyat 100 tl
    daha önce başka yerlerden de fiyat aldım dı 220.
    170 tl dediler...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    benim sıfır aldığımda bayinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketi 180 fiyat verdi. eski sigotacım 130 fiyat verdi. bende manisa motosiklet gurubundan sigortacı bir arkadaştan 105 liraya sigortalattım.
    45 plaka motor 2013 yaş 40 çok şükür kazamız yok.
    demekki 10 yaşlanınca beş lira zarara uğruyoruz.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar biraz önce db motor servis sorumlusu Kasım beyle görüştüm. Biz servis olarak sadece segman değişimi uygulaması yapmıyoruz dedi, silindir piston segman grubu değişimi 450 tl. krank değişimide ihtiyaç olursa fiyat 800 tl ye kadar çıkabilir dedi. Bilginize. Motorun krankıda dahil olmak üzere değimesi gerekirse, sanırım satmam. Veya 4600-4700 verene satabilirim dermişim

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    bu gün motora sigorta kestirdi aldığım yer
    59 plaka motor2013 yaş 30 hiç kaza yok fiyat 100 tl
    daha önce başka yerlerden de fiyat aldım dı 220.
    170 tl dediler...
    Yaş ve plakadan ucuza atlatmışsın abi. Benim yaşım 24 plaka 34 sigorta 264 :D
    Motor 2011 model bu arada.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş ve plakadan ucuza atlatmışsın abi. Benim yaşım 24 plaka 34 sigorta 264 :D
    Motor 2011 model bu arada.
    araştırma yapsaydın belki biraz daha ucuz bulurdun dediğim gibi bi fiyat alıyorsun başka bir yer yarı yarıya fiyat veriyor anlamadım bu işi...

bu hafta koruma demiri aldım far koruma ve çanta demiri mat siyah diye beğenmedim toz gösterir zımpara yapıp parlak siyaha çevirdim yarın montaj yaparım resimleri de buraya atarım
    ıRamazan bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yaş genç 2006 cbr 600F HDİ sigorta 150 tl.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    cbf150 2000km bakımına bugün gittim. 60tl aldılar yağ değişimine. normal mi bu rakkam. bana biraz fazla geldide.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 2000km bakımına bugün gittim. 60tl aldılar yağ değişimine. normal mi bu rakkam. bana biraz fazla geldide.
    Bakımlar 1.000-4.000-8.000 km. diye gider 2.000 km bakımını servis uydurdu herhalde. Geçenlerde 1.000 bakımına gittim 55 TL. tuttu. 20 liralık yağa 55 lira verdik yani

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz önce db motor servis sorumlusu Kasım beyle görüştüm. Biz servis olarak sadece segman değişimi uygulaması yapmıyoruz dedi, silindir piston segman grubu değişimi 450 tl. krank değişimide ihtiyaç olursa fiyat 800 tl ye kadar çıkabilir dedi. Bilginize. Motorun krankıda dahil olmak üzere değimesi gerekirse, sanırım satmam. Veya 4600-4700 verene satabilirim dermişim
    Konşuk motor da sadece segman değiştirdim (ayrıca komple debriyaj 3. vites dişlisi vs değiştirdim 65000 km de krank değişmedi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    araştırma yapsaydın belki biraz daha ucuz bulurdun dediğim gibi bi fiyat alıyorsun başka bir yer yarı yarıya fiyat veriyor anlamadım bu işi...

bu hafta koruma demiri aldım far koruma ve çanta demiri mat siyah diye beğenmedim toz gösterir zımpara yapıp parlak siyaha çevirdim yarın montaj yaparım resimleri de buraya atarım
    Abibu aldığım tek fiyat değildi. 500-600 lira olanlar da vardı. Bundan sonra İstanbul plaka araç almam

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abibu aldığım tek fiyat değildi. 500-600 lira olanlar da vardı. Bundan sonra İstanbul plaka araç almam
    bende o yüzden izmir istanbul angara plaka istemem van plakası olsun ucuz olsun
    daha önceden 81 plaka ybr vardı ilk 45 e 2.de 54 tl sigorta yaptırdım
    bu biraz fazla oldu 100tl cik ama anahtar teslim aldığım bana girmedi...

ethem ben sana bi sekman değişim fiyatı öğreneyim buradan paylaşırım....
    dockerengin bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    serbest piyasa yaptılar ya gittikçe yükseliyor fiyatlar. Ne saçma zorunlu sigorta yapıyorsun ama fiyatı zorunlu değil serbest. Noter ücretlerinin çok fazla olduğu dönemleri hatırlayın. 800 tl ye motor sattım adam notere 280 tl ödemişti bu paranın üzerine trafik de ruhsat plaka masrafları odeyecekti, o dönem bir çok kişi motorunu satamadı bu sebeblerden yada üzerine devretmeden satanlar oldu. Bu sebeler ile bir çok vatandaş hala haciz icra ödüyor. Trafik sigortasının da sonu böyle olacak. düşünsenize adamın motoru 800 lira . kazadan sonra hurda 200 lira edecek çarptı size? yoksa işi gücü üzerine kayıtlı birsey bekleki zararını alabilesin!. Olan yine vatandaşa olacak, sen öde yaptır ya karşındaki?
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlar 1.000-4.000-8.000 km. diye gider 2.000 km bakımını servis uydurdu herhalde. Geçenlerde 1.000 bakımına gittim 55 TL. tuttu. 20 liralık yağa 55 lira verdik yani
    bin bakıma gittiğimde 2binde yağ değişimine gel dediler. bende gittim 20lira yağ 40lira işçilik. artık nasıl bi işçilik yapıyolarsa

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, çok yakın bir akrabama benim aracılığımla cbf 150 almıştık, fakat bi tercih karmaşası yaşıyor, babası sıfır 125 cc sym scooter almış. Sym aldıktan sonrada kendine ait olan eski scooter unu satmaktan vazgeçmiş. Sym yi oğluna vermiş. Şimdi iki motor oldu akrabasmın üzerine, sym sürpriz oldu. Koyacak yeri yok, ki iki motor külfet olur. borcumda var. İkisinden birini satmam lazım abi hangisini satayım derken derken, cbf i satmaması konusunda her ne kadar ikna etmeye çalkışsamda başarılı olamadım. Sym scooter 125 cc 80 kadran var. 50-60 km h tan daha yüksek hızla stabil seyahat edilmez. Kendisine çok söyledim ama dinmletemedim. Cebinde aslan gibi a2 si varken cbf 150 yi satmaya karar verdi. sofor aldık daha 40 km de diye syme yi tmaya kıyamadığından aslan gibi cb f i satacak. İlanının linkini kopalayayım.. İsteyen yardımcı olurum. 100-150 tl de fiyatta güzellik yaptırırım.

İlan linki bu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bakimlari-tam-kazasiz-cok-temiz-134021182/detay

Motorun son 1000-1500 km içersinde lastikleri değişmiş, swalolow, zincir dişli grubu, ön arka fren balatası yeni değişmiş. ilk sahibi eli anahtar tutmayan bi şahısmış
    anlamaz etmez miş, bu yüzden motor 2000 km de bir servis bakımına girmiş, bakım evrakları mevcut. yedek anahtarları mevcut, muayenesine 9 ay var. Motoru ben denedim, gaz kesme, tekleme vb gibi kronik bir posizyon yok. Almayı düşünen kardeşime yardımcı olurum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ethem aga sekman değişim işini öğrendim yağ keçe sekman senden işçilik sadece 90tl ye olur dedi usta düşünürsen irtibata geçelim..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ethem aga sekman değişim işini öğrendim yağ keçe sekman senden işçilik sadece 90tl ye olur dedi usta düşünürsen irtibata geçelim..
    Fatih Kardeşim, saol, bu işletme nerede ? Fiyat gayet makul geldi. Yağ kolay, sadece keçe ve segman, orjinal olarak, nereden temin edebiliriz, rialli.com a baktım biraz önce, yok. Yetkili servislere telefon açıp mı sorsak acaba ?

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Merhaba arkadaşlar..geçenlerde 1000 bakımını yaptırmıştım..bakımda 20-50 ipne yağ konuldu..bu süre zarfından sonra motorda hafif hırıltı gelmeye başladı tabi ısındıktan sonra..ilk çalışmada bir sıkıntı yok..servise gittim bugün..olayı izah ettim sibop kapağı ayarını yaptılar ses hafif kesildi gibi ama yine devam ediyor ses..usta yağdan şüphelendi ama sorun olmaz bin dedi..sizce bunun yağ ile alakası olabilirmi..??

herkese kazasız sürüşler..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler