Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Emeginize saglık Bolu MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosikletin en sevdiğim yönü tanıdık olmasa da motosiklet yolda kalınca elbet bi motosiklet li yardım ediyor...

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tekyıldız ticarete gittim. Çanta ve far ampulü almak için, ampül her yerde 5 tl bana diyor ki 7,5 tl ama sana 5 tl. Çantayı en son 170 tek çekim diyor(kappa 35) dedim iki taksit yap banka da bana 6 taksit verecek, yok yapamam da falanda filanda. Bari dedim ampül + çanta 170 düz olsun. Abi işim var müşteri bekliyor demesin mi...
    Sanki biz müşteri değiliz. Zaten öyle der demez ampülü de bıraktım çıktım. Daha tövbe.
    Gittim adliyenin arka tarafında motor parçası sata. Yerden aldım ampülü direk 5 tl dedi aldım çıktım. Çantayı da başka yerde 170 buldum onun da mazereti aynı tek çekim dedi ordan kilit aldım çıktım. Tekyıldız a tövbe anlayacağınız . Bide kaç senelik esnafız diyor. Neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Bu arada rialli denen sitede o çanta 162,5 tl camgöz de 150 tl. Bide bana diyor araştır bu fiyata bulamazsın.
    geçen gün aynısı moto güvende başıma geldi. orta sehpa gerekti gittim ne kadar dedim 50 ama sana 45 olur sonuncu. getirteceklerimiz daha pahalı olacak dedi. kıllandım tabi bir dk dedim dışarı çıktım. duran kardeşleri aradım ne kadar dedim direk 45 tl dediler. tekrar içeri girdim serviste 45 tl son ne olur dedim adam bir hışımla orta sehpayı elimden kaparak aldı alacaksan al almayacaksan alma dedi. yaz olduğu için hepsinin bir tarafı kalkık galiba
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün aynısı moto güvende başıma geldi. orta sehpa gerekti gittim ne kadar dedim 50 ama sana 45 olur sonuncu. getirteceklerimiz daha pahalı olacak dedi. kıllandım tabi bir dk dedim dışarı çıktım. duran kardeşleri aradım ne kadar dedim direk 45 tl dediler. tekrar içeri girdim serviste 45 tl son ne olur dedim adam bir hışımla orta sehpayı elimden kaparak aldı alacaksan al almayacaksan alma dedi. yaz olduğu için hepsinin bir tarafı kalkık galiba
    valla konuyu bilmeden daldım ama motor aldığımdan beri 2 şeyden nefret ettim.
    1 taksicilerden
    2 söylediğiniz gibi satıcılardan ve servisten nedense tuhaf bir triplerdeler :D
    seyyah27 bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://n1308.hizliresim.com/1d/d/rdtl1.jpg
    Ben irc'nin bu modelini kullanıyorum,gayette memnunum.
    Kış için de irc'nin winter grip modelini düşünüyorum.

Ama arkadaşlar genelde michelin ve pirelli öneriyor!..
    şuan motorumda winter grip var. eski sahibi takmış üzerine 2-3 aylık bişi asfaltta hırıldıyor, çok dişli toprak ve köy yollarında süper bir lastik olacağına eminim. Vakitsizlikten ötürü beklemede mişlen çifti 200 lira şu yeni modelini bende merak ediyorum eski modeli çok performanslıydı ama arka lastikte 2 kişide sanki yumusaklığından hava salıyor gibi geliyordu. pirelli güzel ama 170 tl çifti biraz daha dişli tam asfaltta dişli lastik sevmiyorum. irc ye ihtiyacı olan varsa ay sonuna kadar değişmiş olurum. isteyene göndeririz
    değiştirdiğimde burdan haber ederim.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar ,sanıyorum zincir almam şart oldu. Üzerindeki O ringli 15000 km oldu. Biraz gevşeme var. Ek yeride çok sağlıklı gözükmedi bana. Siz hangi zinciri öneriyorsunuz? En uygun nereden alabilirim. Bu arada biraz değişiklik olsun, elimde sağlam takım 15-43 orjinal dişlilere biraz geri döneyim diyorum. Bakalım güç mü, düşük devir rahatlığımı galip gelecek

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    sfr kullanmıştım hem er-5 de hemde cbf de uzatadık hiç. koparamadık da 600 cc lere kullananlarıda gördüm. eski kasalardaki gibi 15-42 daha ideal bence. 43 bana da çok az geliyor. rampası güzel ama devir saatinin sonuna gelmesi çabuk oluyor. uzun yol için 41 de olabilir. 38 denemişliğim var pek randumanlı değil. düzde bağırmıyor ama motor dişliyi hız bakımından çeviremiyor. 40-41 uzun yol için ideal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

fiyat olarak da 50-60 tl arası.
    ringsizler de 25tl civarı. zincir yağı daha pahalı
    dockerengin bunu beğendi.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Ben uzun bir zaman 16 ön diş kullandım arkası muhtemelen 42 olması gerekir. Aslında memnundum. %90 tek kişi kullanıyorum. Yokuş kalkışları biraz sorunlu onun dışında genelde beklenileni veriyor. Genelde tek kullanılıyor ve sürücünün kilosu 80 ve altında ise bence tercih edilebilir. 90 kilo olunca kilo birde artçı alırsanız torku daha çok arıyorsunuz. Güç olmayınca rüzgar gerçekten etkiliyor. 80 km/s ekonomik sürüş için yeterli geliyor. Yaşlandım sanırım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar orıng zincir taktırıcam...aldığınız bir yer veya link varsa paylaşırmısınız...en son Aydoğan bize harika çekoslavak orıng bulmuştu...50 gaymeye...fiyat çok uçmasın...

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı blackhawk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende arkadaşa taktırdım dörtlü flaşör kontaktan bağımsız çok güzel oldu biraz zahmetli ama değdi maliyeti bana 10 liraya patladı arkadaş yaptığı için işçilik parası vermedim.düğme artı orjinal flaşör değişti elektronik flaşör taktık.
    Arkadaşlar inazumazumaya bende 4 lü flaşör istiyorum kaliteli güzel işçilik, elektrik sistemine zarar vermeden kim yapar nireler yapar, tavsiyeniz var mı
    TAN TOKDEMIR

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar inazumazumaya bende 4 lü flaşör istiyorum kaliteli güzel işçilik, elektrik sistemine zarar vermeden kim yapar nireler yapar, tavsiyeniz var mı
    bende isterem aynısından

hatta ben birde farlara bir anahtar koymak istiyorum

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru genelde böyle kullsanıyorsan çok çok yazık ediyorsun bence.. o seyir esnasında genelde tuttuğun devri 7000-7500 d-d. serviyelerine düşürmeni tavbsiye ederim. Ayrıca, zaman zaman 90 ı zor geçen, 100 ü anca gören, 110 görmek için uzun süre tapa gaz sürüş yapılması gereken bir cbf 150 de bahsettiğin performans düşünülürse, kompresyon kaybı, yağ eksiltme ve fazla yakıt tüketimi olabilir. Yani motorunun yağ eksitlmesi takibinde olsun, motorun yağ eksilten cbf lerden olabilir. Buna göre önlemini alırsın.
    rahmiyle konuşmuştuk 6500 devirde 80 yapıyo demişti benimki, bende ondan sonra baktım benimkide 6500devirde 80 yapıyo. bu arada 90a çok rahat çıkıyo 90ı geçmesi zaman alıyo
    teşekkür ederim yorumun için. bilmediğimden böyle kullanıyorum. malesef hata yapa yapa öğreniyorum.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, her ne kadar sakin ve dingin kullansam da, fakrikasyon yağ eksiltmesi olan cbf 150 motorum ile 37 bindeyim. Fabrikadan aldığım ilk günden beri yağ eksiltmesi vardı ve yağ takviyeli kullanıyordum, son ölçümünde yağ eksiltme oranın arttığını tespit etmiş bulunmaktayım. 1000 km de 350 gram yağ tüketimim var. Bu 2000 km de 700 gram belkide daha fazlası demek, dolayısıyla 2000 km yağına bakmasam zaten motor yatak saracak posüzyonda. Yağ ilaveli kullanılabilir, sorun olamaz, fakat, yağ yakma nın sebep olduğu çok sakin kullansamda fazla yakıt tüketimi= 270-280 km lerde yedeğe geçmek gibi, söz konusu. Ayrıca, son 3-5 bin km dir motorun performansında bi düşme var. Yani tek olumsuzluk yağ eksiltmesi olsa, bu oranda artmadan aynı devam etse yine ok, ama ne yazık ki tek olumsuzluk ta bu değil.

Motorda yakıtın fazla artması ve çekişin düşmesi dolayısıyla kesin yağ yakma değerlerini tespit için yağ değişimi yaptım. 1 lt yağ koydum. 500.km de hadi eksiltmiştir die 100 gram takviye yaptım. Ki zaten eksiltiyor biliyorum, eksiltmiş. Ettimi 1110 gram. 1000. km ye geldiğimde de yağ değiştirdim ve çıkan yağı ölçtüm. 750 gram yağ çıktı motordan. 1100-750 = 350 gram 1000 km deki yağ tüketimim.

Aslında ben şu konuda hata yaptım. Motorda zaten ilk aldığımdan beri bayi çıkışı 1000 km de 150-200 gram seviyelerinde yağ eksiltme vardı. Ben bunu önemsemedim. İlaveli kullanırım, sorun olamaz dedim, garanti kapsamında motoru servise sokmadım, bakımlarını hep ben yaptım. Yani fabrikadan çıkan motor yağ eksiltiyordu ve ben önemsemediğim için, kronik yağ yakar vb.. normaldir.. gerek görmedim. Ama hata yapmışım, motorunuzun yağ eksiltme eğilimin bilin, ve 1000 km de 150-200 gram dahi yağ eksiltmesi varsa, tespitinizi servisinize söyleyin. Ya ilave ederim kullanırım ok ama bu yağ eksiltme 15-20 bin km sonra bende de olduğu gibi artma eğilimi gösterir, motor çok yakmaya başlar, çekişten düşer, o zaman yağ eklemekte kurtarmayacaktır. Kendi açımdan düşünecek olursam aslında şuda var, servise gitseydim ben tüm bakımlarında, zaten sıfır motor parasını, servise işçilik verip yolda git gel benzin bilmem ne, harcamış olacaktım. Sonuçta aslında bi zararım yok, ama servis noktalarına yakın olanlar.. bu imkanlarını değerlendirsinler derim.

Böyle 3-5 bin km daha idare edeyimde az elim bollaşınca motor yaptırmaya gitmeyi düşünüyorum, zaten el mahkum gidecez, satayım desemde böyle satılmaz, etik olmaz. Belki 2014 sezon başı motor yeniler binerim veya satarım. Bakalım ya kısmet.
    SULH ve oğuzhan40 bunu beğendiler.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    EVO SESLERİNİ DUYAR GİBİYİM ETHEM ABİ
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVO SESLERİNİ DUYAR GİBİYİM ETHEM ABİ
    Koraycım, en erken 2014 sezon başı olabilir, ama bütçe çıkartamazsam cbf 150 ile devam 4-5 bin km daha idare edeyim böyle de. Motur yaptırıp devam, yağ yakmayan yenilenmiş bir cbf 150 motoru ile çok daha yüksek km lere erişebilirim diye düşünüyorum. 400 tl ye motor yeniliyorlar, aslında çok ta sıkıntı yapmıyorum.

Bebeğin gelmesine 1,5 ay kaldı, araba almak ihtiyaç olabilir, araba almam gerekirse cbf 150 ile devam etmem gerekecek. Çünki hem motoru değiştireyim evo alayım, hemde arabam olsun, bütçe kaldırmaz. Ama bir gün motor değiştirmek kısmet olursa şu anda da Gts Evo dan başka seçenek yok
    ıRamazan, mete_han, K o r @ y ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Segman attırınca yağ eksiltme baya azalıyor ve performans artıyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Segman attırınca yağ eksiltme baya azalıyor ve performans artıyor.
    Faruk Usta, segman attırmak, silindir piston segman değşiminden, yani motor sıfırlama uygulamasından daha farklı bi uygulamamı, sadece segman attırmak ? Bunu yetkili servisler yapıyorlar mı ? Sen ne kadara yaptırdın tl ?

Motosikleti
    SYM EVO 250
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koraycım, en erken 2014 sezon başı olabilir, ama bütçe çıkartamazsam cbf 150 ile devam 4-5 bin km daha idare edeyim böyle de. Motur yaptırıp devam, yağ yakmayan yenilenmiş bir cbf 150 motoru ile çok daha yüksek km lere erişebilirim diye düşünüyorum. 400 tl ye motor yeniliyorlar, aslında çok ta sıkıntı yapmıyorum.

Bebeğin gelmesine 1,5 ay kaldı, araba almak ihtiyaç olabilir, araba almam gerekirse cbf 150 ile devam etmem gerekecek. Çünki hem motoru değiştireyim evo alayım, hemde arabam olsun, bütçe kaldırmaz. Ama bir gün motor değiştirmek kısmet olursa şu anda da Gts Evo dan başka seçenek yok
    ethem abicim inşallah her ikiside olur.. ama şu var, bebek herşeye bedeldir. o heyecan o an bambaşkadır hayal edebiliyorum seneye sevmeye geliriz inşallah

benim evo 8000 km oldu. maşallah maşallah mükemmel gidiyoruz. bayramda tekirdağ-ankara-kuşadası-tekirdağ yaptım. mükemmel yolculuk oldu. 6 km sadece 40 km hızla dağ tırmandım o trafikte. bırak fan sesini, 5 diş olan hararet göstergesi 2 dişten yukarı hiç çıkmadı. maşallah.. o yüzden anladım ki ege tarafında sym çok tutuluyor.

benim sattığım cbf le halil samsuna gitti. 2750 de taktığım michelin 18.000 km de arka baloncuk yaptı.. dün kaldı boluda. sağolsun bolu mt yardımcı oldu. bol bol resim çekiyormuş. geldiğinde konuyu açar sanırım.. orda olmak isterdim..

saygılar..
    işte buna dokunma !!!

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar

cbf im 2500km oldu yagını her hafta kontrol edıyorum su anlık bır eksitme yok ama tek sorunum sag ayagımda cok fazla tıtresım olması servıse goturdum vidaları sıktılar fılan fark etmedı ısın enteresan yanı motorun baska hıc bır yerınde en ufak tıresım yok ve bu tıresım 3500 devırde baslıyo ama 8000 devırdede aynı tıtresım ne artıyo ne azlıyor uzn sure kullanınca ayagım uyusuyo cup gıbı tıtrıyo sinir oldum bulamadım nedenını kısaca bana yardımcı olursanınz sevınırım

saygılar
    arada kaynamıstır dıye ustalara tekrar sorım dedım

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar bugun arka jantı değiştirdim 235 tl tuttu işcilik dahil,yan sanayi 160 artı takma ücreti...honda akıllanmış yedek parça fiyatları düşürmüş

geçenlerde derin bir çukura girmiştim arka jant hafiften yamulmuş,düzelttirecektim ama sağlıklı olmaz diye birde motoru satıcam o sebepten temiz olsun dedim sıfır jant aldım,arkadaki kronik jant sorunundan da kurtulmuş oldum güzel oldu,ekstra birde arka jantım simsiyah olmuştu temizlemeye gerek kalmadı
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler