MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
RKS MOTOR
Bajaj Pulsar NS150

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    Benelli TNT 250

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Peki irc nin winter grip modelini alip yaz-kis kullansak ne olur? Ankarada bicok kuryede goruyorum yazin da kullaniyor adamlar, ben de oyle yapmayi dusunuyordum

AVM Forum
    Motomax
    FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    İki arkadaşım bu modeli kullanıyor.
    Nasıl lastik diye sordum ben de onlara.
    Yakıtta biraz fark ve hafif titreşim oluşuyormuş. Onun dışında yol tutuşu ferenleme vs çok memnunuz dediler.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Mondial Drift & 2014 XMax 250 ABS +PX 200
    selam dostlar

cbf im 2500km oldu yagını her hafta kontrol edıyorum su anlık bır eksitme yok ama tek sorunum sag ayagımda cok fazla tıtresım olması servıse goturdum vidaları sıktılar fılan fark etmedı ısın enteresan yanı motorun baska hıc bır yerınde en ufak tıresım yok ve bu tıresım 3500 devırde baslıyo ama 8000 devırdede aynı tıtresım ne artıyo ne azlıyor uzn sure kullanınca ayagım uyusuyo cup gıbı tıtrıyo sinir oldum bulamadım nedenını kısaca bana yardımcı olursanınz sevınırım

saygılar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    özgür cbf in cub kadar titrediğini ilk senden duyuyorum
    çözüm hakkında bi bilgim yok..

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Mondial Drift & 2014 XMax 250 ABS +PX 200
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgür cbf in cub kadar titrediğini ilk senden duyuyorum
    çözüm hakkında bi bilgim yok..
    ne dıcem bulamadım ama sagdece sag ayakta var tıresım cup geldı aklıma

seyyah27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben irc almayi dusunuyordum sız degistirmek istediginize gore iyi degil demekki ben kuryelerde sikca gordugum ve saticilarin ve bayilerin israri uzerine irc almak istemistim. Siz neden degistirmek istiyorsunuz sikayetiniz nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Michelin cabuk eriyormus, 10bin kmden sonra hiçbir işe yaramıyormus, yumuşak lastik iyi yol tutus fakat kisa ömür, fiyat da pahali olunca irc dusunmeye baslamistim kii.. :D
    benim değiştirmek isteme nedenim mennun olmamamdan çok tedirgin olmam. kime sorduysam kış lastiğinin yazın yol tutmayacağını söyledi. 1 ay önce asfalta yakından bakma fırsatı bulunca bende doğru olduğuna inandım onun için normal asfalt tipi lastiklerle değiştirmek istiyorum. kışın ve toprak yolda irc kış lastiği rakipsiz gibi. herkes irc diyor. yaz-kış lastiği ile gezersen sürüş konforun düşer, titreşim olur, yakıt artar, lastikler ses yapar
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

Motosikleti
    yaz kış diye lastik ayrımı sadece arabalarda vardır
    motosikletlerde ise asfalt ve toprak ve stabil diye ayrılır
    cbf için her yola gidecek lastik prelli dura dır
    ben 2 yıl prelli mt65 kullandım mıcırlı yol hariç hiç sıkıntı olmadı
    yağmur çamur dahil çok memnun kaldım
    telmessos bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf 150
    yaz kış diye lastik ayrımı sadece arabalarda vardır
    motosikletlerde ise asfalt ve toprak ve stabil diye ayrılır
    cbf için her yola gidecek lastik prelli dura dır
    ben 2 yıl prelli mt65 kullandım mıcırlı yol hariç hiç sıkıntı olmadı
    yağmur çamur dahil çok memnun kaldım
    pirelli ile micheline karşılaştırma fırsatınız oldu mu?

Motosikleti
    prelliden herkez memnun
    mişlen de aynı
    yani senin bütçeye kalıyor eğer toz toprak yola girmem dersen mişlen eğer av balık kamp işlerine koşturuyorsan prelli derim...
    seyyah27 ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    evet bende arkadaşa taktırdım dörtlü flaşör kontaktan bağımsız çok güzel oldu biraz zahmetli ama değdi maliyeti bana 10 liraya patladı arkadaş yaptığı için işçilik parası vermedim.düğme artı orjinal flaşör değişti elektronik flaşör taktık.

Motosikleti
    Cbf 150
    prelliden herkez memnun
    mişlen de aynı
    yani senin bütçeye kalıyor eğer toz toprak yola girmem dersen mişlen eğer av balık kamp işlerine koşturuyorsan prelli derim...
    tşk ederim mişlen taktıracağım

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Bugün tekyıldız ticarete gittim. Çanta ve far ampulü almak için, ampül her yerde 5 tl bana diyor ki 7,5 tl ama sana 5 tl. Çantayı en son 170 tek çekim diyor(kappa 35) dedim iki taksit yap banka da bana 6 taksit verecek, yok yapamam da falanda filanda. Bari dedim ampül + çanta 170 düz olsun. Abi işim var müşteri bekliyor demesin mi...
    Sanki biz müşteri değiliz. Zaten öyle der demez ampülü de bıraktım çıktım. Daha tövbe.
    Gittim adliyenin arka tarafında motor parçası sata. Yerden aldım ampülü direk 5 tl dedi aldım çıktım. Çantayı da başka yerde 170 buldum onun da mazereti aynı tek çekim dedi ordan kilit aldım çıktım. Tekyıldız a tövbe anlayacağınız . Bide kaç senelik esnafız diyor. Neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Bu arada rialli denen sitede o çanta 162,5 tl camgöz de 150 tl. Bide bana diyor araştır bu fiyata bulamazsın.

Motosikleti
    SYM EVO 250
    siteden halil ( macar93 ) bugun itibari ile tekirdağdan karadeniz turuna cbf 150 ile çıktı. boluda lastik balon yaptı. Bolu MT ilgileniyor sağolsunlar.yeni lastik takıp yola devam edecek ( ömrü dolmuştu michelin zaten )

burdan sana güzel güzel yolculuklar halil.

saygılarımla

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Emeginize saglık Bolu MT

Motosikleti
    motosikletin en sevdiğim yönü tanıdık olmasa da motosiklet yolda kalınca elbet bi motosiklet li yardım ediyor...

Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tekyıldız ticarete gittim. Çanta ve far ampulü almak için, ampül her yerde 5 tl bana diyor ki 7,5 tl ama sana 5 tl. Çantayı en son 170 tek çekim diyor(kappa 35) dedim iki taksit yap banka da bana 6 taksit verecek, yok yapamam da falanda filanda. Bari dedim ampül + çanta 170 düz olsun. Abi işim var müşteri bekliyor demesin mi...
    Sanki biz müşteri değiliz. Zaten öyle der demez ampülü de bıraktım çıktım. Daha tövbe.
    Gittim adliyenin arka tarafında motor parçası sata. Yerden aldım ampülü direk 5 tl dedi aldım çıktım. Çantayı da başka yerde 170 buldum onun da mazereti aynı tek çekim dedi ordan kilit aldım çıktım. Tekyıldız a tövbe anlayacağınız . Bide kaç senelik esnafız diyor. Neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Bu arada rialli denen sitede o çanta 162,5 tl camgöz de 150 tl. Bide bana diyor araştır bu fiyata bulamazsın.
    geçen gün aynısı moto güvende başıma geldi. orta sehpa gerekti gittim ne kadar dedim 50 ama sana 45 olur sonuncu. getirteceklerimiz daha pahalı olacak dedi. kıllandım tabi bir dk dedim dışarı çıktım. duran kardeşleri aradım ne kadar dedim direk 45 tl dediler. tekrar içeri girdim serviste 45 tl son ne olur dedim adam bir hışımla orta sehpayı elimden kaparak aldı alacaksan al almayacaksan alma dedi. yaz olduğu için hepsinin bir tarafı kalkık galiba

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks titanic 150 gitti/şimdilik 2012 Opel Corsa :)
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün aynısı moto güvende başıma geldi. orta sehpa gerekti gittim ne kadar dedim 50 ama sana 45 olur sonuncu. getirteceklerimiz daha pahalı olacak dedi. kıllandım tabi bir dk dedim dışarı çıktım. duran kardeşleri aradım ne kadar dedim direk 45 tl dediler. tekrar içeri girdim serviste 45 tl son ne olur dedim adam bir hışımla orta sehpayı elimden kaparak aldı alacaksan al almayacaksan alma dedi. yaz olduğu için hepsinin bir tarafı kalkık galiba
    valla konuyu bilmeden daldım ama motor aldığımdan beri 2 şeyden nefret ettim.
    1 taksicilerden
    2 söylediğiniz gibi satıcılardan ve servisten nedense tuhaf bir triplerdeler :D
    seyyah27 bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://n1308.hizliresim.com/1d/d/rdtl1.jpg
    Ben irc'nin bu modelini kullanıyorum,gayette memnunum.
    Kış için de irc'nin winter grip modelini düşünüyorum.

Ama arkadaşlar genelde michelin ve pirelli öneriyor!..
    şuan motorumda winter grip var. eski sahibi takmış üzerine 2-3 aylık bişi asfaltta hırıldıyor, çok dişli toprak ve köy yollarında süper bir lastik olacağına eminim. Vakitsizlikten ötürü beklemede mişlen çifti 200 lira şu yeni modelini bende merak ediyorum eski modeli çok performanslıydı ama arka lastikte 2 kişide sanki yumusaklığından hava salıyor gibi geliyordu. pirelli güzel ama 170 tl çifti biraz daha dişli tam asfaltta dişli lastik sevmiyorum. irc ye ihtiyacı olan varsa ay sonuna kadar değişmiş olurum. isteyene göndeririz
    değiştirdiğimde burdan haber ederim.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar ,sanıyorum zincir almam şart oldu. Üzerindeki O ringli 15000 km oldu. Biraz gevşeme var. Ek yeride çok sağlıklı gözükmedi bana. Siz hangi zinciri öneriyorsunuz? En uygun nereden alabilirim. Bu arada biraz değişiklik olsun, elimde sağlam takım 15-43 orjinal dişlilere biraz geri döneyim diyorum. Bakalım güç mü, düşük devir rahatlığımı galip gelecek

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    sfr kullanmıştım hem er-5 de hemde cbf de uzatadık hiç. koparamadık da 600 cc lere kullananlarıda gördüm. eski kasalardaki gibi 15-42 daha ideal bence. 43 bana da çok az geliyor. rampası güzel ama devir saatinin sonuna gelmesi çabuk oluyor. uzun yol için 41 de olabilir. 38 denemişliğim var pek randumanlı değil. düzde bağırmıyor ama motor dişliyi hız bakımından çeviremiyor. 40-41 uzun yol için ideal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

fiyat olarak da 50-60 tl arası.
    ringsizler de 25tl civarı. zincir yağı daha pahalı
    dockerengin bunu beğendi.

Bajaj Pulsar NS 150 yi Test ET

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler