Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde satılmaz, verilir..
    Mesaj gönderdim, bakarsan sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ tapasını hangi anahtarla açmaya çalışsın kardeş,orası yıldız anahtar olmadan açılmıyor başıma geldi ilk yağ değişimi yaptığımda ordan biliyorumsıyırma olduğuna göre ucu açık anahtarla yaptın eğer çok sıyırma olduysa servise git vidayıda değiştirsinler ama fazla değilse birde yıldız anahtarla dene hem sıyırma yapmaz yıldız anahtarla
    aynen açık anahtarla yapmaya çalıştım olmadı =) yıldız yoktu

neyse cumartesi günü D&B deydim arkadaşlar ismini forumdada duyduğumuz gökhan ustaya emanet ettim motoru 1 saniyede yanından ayrılmadım yağımı kendim götürdüm yağı değiştirdi zinciri gerdi yağladı ön fren balatasını söktü zımparaladı ( ben istedim ) herşeyi kontrol etti ses o bu hiç birşey yok taş gibi motor dedi =)

bide mercekli xenon konusunu konuştuk boşver garantiyi al tak garanti canından önemlimi dedi =)

ve orada çalışan çıraklardan birinin motoruna 4 lü flaşör yapacaklardı benden sonra =)

ve tak zenon u sadece akü garanti dışı kalır dedi =)

motor çok güzel oldu valla 10-50 motul benim hoşuma gitti biraz daha sıcaklarda daha verimli bi test olur sanırım ama şimdilik vitesler filan gayet yumuşak oldu =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende artık aranıza katıldım..dün itibari ile motorumu teslim aldım..ben ilk baştal debriyajlı motora hiç binmedim ama ilk kalkış hariç hiç zorlanmadım..debriyajlı motordan korkanlara söyleyeyim çoook kolay..motoru almaya kayınço ile gittim onda mondial cup 100 var..kendi motoruma binince resmen deveden indim kısrağa bindim motorda hiç ama hiç sarsıntı yok..gayet şık ve kullanış keyfi süper..ben motoru çıplak olarak 4900 e ağustos ödemeli aldım bonus karta..

işte benim kara kuş :=))

http://<a href="http://imageshack.us...th.jpg</a></a>
    hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin aramıza hoş geldin

her aramıza katılana gördüğüm kadarıyla söylemeyi farz bildiğim bi konuyu seninlede paylaşayım

öncelikle güvenli sürüş lütfen kask mont eldiven hatta imkan varsa pantolon ve çizme sürekli tam koruma gez
    bizim milletimiz kışın tam koruma yazın bi bakıyorum kask kolda mont yok neymiş sıcakmış abi sıcakta kaza olmuyormu =)

neyse 2. konu michelin veya ethem abimizin sözüne sende bizim gibi güveniyorsan swallow marka lastikleri hiç bekleme al tak kask kadar önemli hayati önem taşıyor bence

ve tekrar aramıza hoş geldin =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 numara yıldız anahtarı almalısın hüseyinim ondan sonra korkma rahatlıkla değiştirebilirsin yağını.süzüldükten sonra hafif solada yatırki tamamı boşalsın.bundan sonraki yağımız dört mevsim castrol power1/10-50
    aynen abi bende 10-50 ile devam gibi düşünüyorum ama ustada diyorki serviste olmayan yağ sürekli kendin getireceksin onu geçtim bu sefer servis kayıtlarında yağ değişimi yapılmadı olarak gözükecek diyor :S

niye hondalarda 10-50 yağ yok abi ya :S

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde satılmaz, verilir..
    güzel fikir tebrik ederim, ama insanların maddi ihtiyacı olabileceğinide göz ardı etme.aramızda çok kalbur üstü insanların olacağını tahmin etmiyorum.genelde orta sınıf insanlarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar nasılsınız yahu görüşemiyoruz? yazda bi gelmedi yağmur yağmur...
    bereket, bereket yağ yağmur yağ.bu sene 145 gün yaz olacakmış gezmeye doyarız.
    Bekapa bunu beğendi.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Merhaba, 6000 bakımındaki işlemler nelerdir ?
    Serviste yaptıran var mı ve ne kadar tutar ?

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    ben 6000 bakımı ara bakım olarak biliyorum.yani sadece yağ değişimi.oda sana bağlı aslında 6000 bakımı olmaması lazım.
    normalde 4000 - 8000 diye gidiyor biliyorum.
    FermanogLu bunu beğendi.

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Aynen öyle 6000 bakımı diye bir şey yok, bakımlarımız 4000 km.de bir.
    Yani 4000-8000-12000 diye gidiyor.
    FermanogLu bunu beğendi.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 6000 bakımı ara bakım olarak biliyorum.yani sadece yağ değişimi.oda sana bağlı aslında 6000 bakımı olmaması lazım.
    Bugün yağı kontrol ettim,yağ çok azalmış. Bu arada motorun garantisi devam ediyor,serviste mi yaptırsam yoksa kendim mi degiştirsem yağı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Motoru aldığım arkadaş 6000 de servis bakımı var demişti.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yağı kontrol ettim,yağ çok azalmış. Bu arada motorun garantisi devam ediyor,serviste mi yaptırsam yoksa kendim mi degiştirsem yağı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Motoru aldığım arkadaş 6000 de servis bakımı var demişti.
    6.000de yani ara bakımda servisin önerisi olarak yağ değiştirilir,bunu ister serviste yaparsınız isterseniz kendiniz moto garantiden çıkmaz...ana bakımlar 1.000 4.000 8.000 diye gider...
    FermanogLu bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    teşekkürler arkadaşlar..ALLAH cümlemize kaza bela vermesin..

alet çantası koltuğun altında sağ tarafta görememiş olma ihtimalin varmı.yada serviste montaj esnasında koymayı unutmuş olabilirler.seninkide şans[COLOR="Silver"]
    Alet çantasını sonradan koyuyorlarmış en kısa sürede gelin verelim dediler..

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin aramıza hoş geldin

her aramıza katılana gördüğüm kadarıyla söylemeyi farz bildiğim bi konuyu seninlede paylaşayım

öncelikle güvenli sürüş lütfen kask mont eldiven hatta imkan varsa pantolon ve çizme sürekli tam koruma gez
    bizim milletimiz kışın tam koruma yazın bi bakıyorum kask kolda mont yok neymiş sıcakmış abi sıcakta kaza olmuyormu =)

neyse 2. konu michelin veya ethem abimizin sözüne sende bizim gibi güveniyorsan swallow marka lastikleri hiç bekleme al tak kask kadar önemli hayati önem taşıyor bence

ve tekrar aramıza hoş geldin =)[COLOR="Silver"]
    söylediklerinize katılıyorum..ben motoru teslim alırken hemen hem eşime hemde kendime kask koruma demiri aldım..zaten kask takmadan binemiyorum başıma birşey gelecek diye..arabadada emniyet kemeri takmazsam eksik hissediyorum..elbise ve lastiğe gelince bu aralar baya açıldım..nasipse yaz sonuna alacağım onlarıda..zaten ben 50-60 ı geçmem motorda..ama güvenlik herzaman ön planda..

birde siz deneyim sahiplerine bir sorum olacaktı roday süresinde bana devir olarak 6000'İ geçme vites önemli değil dediler..yapmam gereken başka birşey varmıdır..?

Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar motorumun çekişi hafif düştü bide son gaz verince tüm viteslerde sanki benzin bitiyormuş gibi tekliyor gibi oluyor motor..gaza abanınca değil bu..misal 2. Viteste gazı artırıyorum sona gelince motor ileri geri sallıyor beni sanki benzin bitmeye yakınmış gibi benzinin dolu ama... benzin filtresinden olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

5. Viteste de oluyor normalde 100 ü rahat geçerdi şimdi devri alınca 90 100 civarında yine aynı şey oluyor denedim..

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Arkadaşlar motorun sigortası kaç para acaba..??

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Cbf in bakımı 1000-4000-8000-12000 şeklinde garantiden çıkmaması için yapılması gereken bakımlar. Ancak motor yağ eksiltebildiğinden dolayı her 2000 km de 1 kendiniz yağınızı değiştirirseniz motorunuzun ömrü daha uzun olur hem içiniz rahat etmiş olur. Yoksa yağına hiç bakmadan 4000km kullanmak sıkıntı yaratabilir gerçi yaratsada servis garantisinde ama 20tl lik yağ için riske girmeye gerek yok. Normal 4bin bakımlarınızda gerek yok derler ancak yağ ile birlikte hava filtrenizide değiştirin 10tl olması lazım, lastik havalarınızı ayarlı tutun,zincir dişlinizi temiz yağlı tutun ozaman yakıtınızda azalacaktır
    FermanogLu bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Arkadaşlar motor güzel ama ayak marşı yok akü bittiinde napıcazz

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Vurdurcan
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    CBF 150
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

[/COLOR]yokmuş motorun bişeyi baktım jikle hafif önde onu yerine getirdim yine canavar:-D

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Herkese selamlar.
    Bugün şirinevler honda bayisine gittim.Henüz ehliyetim yok motoru en erken Eylül gibi alabilirim ama gene bir gideyim cbf150, cbr250r, cb125e modellerini karşılaştırayım dedim.Cbf150 yokmuş ellerinde 2 haftaya gelir ama zamlı gelicek dedi 450 mi dedi tam anlamadım.O sıra iki amca vardı ciddi alıcıydılar sanırım onlarla ilgilenmeye devam etti.
    Plaka ruhsat toplamda 5500 gibi bi tutar olucak dedi cbf150.Sonra da ama biz kampanya yapıyoruz cbf150 ruhsat ve plaka dahil 5100TL teslim ediyoruz dedi.Daha detaylı bilgisi olan varsa düzeltsin.
    Daha sonrada aslında bütün modellere zam gelcek dedi.
    Birde cbr250r ile cbr125r boyut olarak bire bir aynıymış.Ben cbr250r biraz daha büyük zannediyordum o biraz hayal kırıklığı oldu.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Cbr 250 ye yaz zammı geldi cbf lerede gelir ozaman

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

cbr250 ile 125 tam aynı değil zaten egzos ve renkten dolyı fark var

cbr 250nin boyutları 2.035 x 720 x 1.125 mm

cbr125in boyutları 1.985 x 710 x 1.135 mm
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    sağol bak siteden bakılabilirdi aslında ama satış görevlisi ikisinin de boyutları bire bir aynı dedi:D
    Cbr 250 ye yaz zammı geldi cbf lerede gelir ozaman

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

cbr250 ile 125 tam aynı değil zaten egzos ve renkten dolyı fark var

cbr 250nin boyutları 2.035 x 720 x 1.125 mm

cbr125in boyutları 1.985 x 710 x 1.135 mm

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Mücahit_89
    6.000de yani ara bakımda servisin önerisi olarak yağ değiştirilir,bunu ister serviste yaparsınız isterseniz kendiniz moto garantiden çıkmaz...ana bakımlar 1.000 4.000 8.000 diye gider...

Bugün servisi aradım motor 3200 km de bakıma girmiş,bir sonraki bakım 6200 dedi. Degişecekleri sordugumda yağ,filtre ve pul. Ücret olarakta tahmini 100 ile 120 tl civarı dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Cbf in bakımı 1000-4000-8000-12000 şeklinde garantiden çıkmaması için yapılması gereken bakımlar. Ancak motor yağ eksiltebildiğinden dolayı her 2000 km de 1 kendiniz yağınızı değiştirirseniz motorunuzun ömrü daha uzun olur hem içiniz rahat etmiş olur. Yoksa yağına hiç bakmadan 4000km kullanmak sıkıntı yaratabilir gerçi yaratsada servis garantisinde ama 20tl lik yağ için riske girmeye gerek yok. Normal 4bin bakımlarınızda gerek yok derler ancak yağ ile birlikte hava filtrenizide değiştirin 10tl olması lazım, lastik havalarınızı ayarlı tutun,zincir dişlinizi temiz yağlı tutun ozaman yakıtınızda azalacaktır
    6000 bakımını kendim yapsam garanti dışı kalmaz o zaman,yağ filtre ve pul. Bu arada yağ öneriniz nedir ?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı xmuro312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor güzel ama ayak marşı yok akü bittiinde napıcazz
    vurdura bilecek yer yoksa
    motoru 3 vitese takın arka tekeri sert bi şekilde çevirin orta sehpada ikin çalışacaKTIR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler