Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kalbüratörle ilgili bir sıkıntı olabilir. yada buji problemliyse ateşleme sorunu yapıyor olabilir. 6-7 lira bişey zaten orjinal bujisi değiştir gitsin NGK CPR8EA-9 buji kodu
    yinede ethem'in cevabı bekle derim
    yarin bujiye bakiyim kontrol ediyim. bakalim etem abi ne diyecek bide onu dinleyelim. umarim buyuk sorun yoktur. tesekkurler

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolantisi düşük bence.
    rolanti dusuk olsa motor istop eder diye dusunuyorum aksama kadar kullandigim zamnlar oluyor hic istop etmiyor. 6 yillk tecrubem var.
    Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu
    pişmanlık getirir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar.Bu 5000 km de olan kronik olan ((bazıları soğukken öyle yapıyor dediği)) çır çır gaz verdikçe kaybolmaya başlayan o ses..
    Yeniden başladı yani belirgin tabii ki üst devirlerde kayboluyor.Ama 16 bin km de tekrar başlaması.Bir sorun mu var dedittirdi.
    Sizce problem nedir ?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı zilecef2676 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim motorda problemmi var yoksa genelindemi var anlamadim. 2007 model 19000 de aldigimdada vardi ustaya sordum devir kesici var onlarda dedi. sanki bana anormallik var gibime geliyor cunku hizlanmaya basladigim zaman. motor teklemeye basliyor gazi hafif birakiyorum tekrar aciyorum bu sefer duzeliyor tabi her vites arttirdigimda ayni sorun oluyor bu normalmi acaba? birde az once yagini degistirdim 10 40 yag koydum 1.ci viteste ugultu gibi ses geliyor debriyaji cekiyorum motor yavaslamaya basliyor seste yavasliyor anlamadim. cevplariniz icin simdiden tesekkurler.
    Ustana selam söyle Kesinlikle devir kesiciye girmiş olması değil problemin. Eski kasalarda devir kesici var. 9000 devirde devir kesiciye girer.

3 vitese 60, 4 vitese 80, 5. vitese 100 km/h ta takman lazım her vites değişimin de devir kesiciye sokabilmen için. Herhalde bunu yapmıyorsundur. Böyle kullanıyorsanda motor sana (yapma) diye bas bas bağırıyor olmalı. Ayrıca motor devir kesiciye girdiğinde teklemez veya titremiz, gazı sanki bırakmışsın gibi ani bi güç kaybı hissedersin, güç kesilir, hepsi bu. Sakin, dingin kullanımda 50 km/h seviyeleri 4. vitese takmak için, 60-70 km/h aralığı 5. vitese takmak için uygun bi aralık. Yani sorunun devir kesici değil.

Sorun şuna benziyor ise, karbratörden motora (yanma odasına) benzin akışı yavaş, karbratörün pis, pis benzin alınmış veya zamanla kirlenmiş ve temizlenmesi gerekiyor olabilir. benzer bir problemi 2009 model eski kasa olan motorumda yaşamış, karbratöre temizliği yaptırdıktan sonra sorunum düzelmişti. gaz verdiğinde gaz açıkken kısa bir süre sonra tekleme başlıyor, vites değiştirme anında kısa bir süre gazı bıraktığında, değiştirdikten sonra ilk gaz açışında kısa bir süre düzeliyor, ve aynı periyotta sorun devam ediyorsa, ihtiyaç duyulan kadar benzin akışı yok diyebiliriz. Küçük bi ihtimal benzin musluğu yarım kapalı veya kapalı olabilir mi ? Konytrol etmekte fayda var. Bazı benzin muslukları kapalı olduğu halde ufak oranda benzin kaçırıyor ve motoru durdurmadan tekleme eşliğinde motor çalışmaya devam ediyor.

Bujinin servislerin önerdiği devir aralığı olan 8000 km ömrü geçmediyse sorunun bujiden olma ihtimali zor. Bujin orjinal ise, ilk önce karbratörü sorgula bence. En kötü İstanbulda' sın Db motor işini çözer.

Yağı değiştirdikten sonraki olumsuz gözlemlerin daha önce yoktu ve yağ değiştirdikten sonra mı oluştu =? Yağ motosiklet yağı değil mi ? Eski yağdan bir miktar motorda kalmış olabilir mi ? Yani motordaki eski yağın tamamını aldığınıza eminmisiniz ? Yağın tamamını alabilmek için motoru yan sehpada, sola yatık bir müdet bekletmek gerekiyor. Orta sehpada yağın hepsi boşalmıyor. Motorunuzdan eski aldığınız yağ kaç gramdı ? Motora fazla yağ konulmuş ise bahsettiğiniz belirtiler fazla yağ konulma ihtimalini bana düşündürüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.Bu 5000 km de olan kronik olan ((bazıları soğukken öyle yapıyor dediği)) çır çır gaz verdikçe kaybolmaya başlayan o ses..
    Yeniden başladı yani belirgin tabii ki üst devirlerde kayboluyor.Ama 16 bin km de tekrar başlaması.Bir sorun mu var dedittirdi.
    Sizce problem nedir ?
    Benzer bi olay benim maturda da var. Soğukken ilk çalıştırdığımda motor daha tam olarak ısınmadan debriyaja bastığımda basılı iken motor sesine ilave bi ses ekleniyor deb. bırakanekadar, (likilikiliki) şeklinde. Motor 3-4 dk. ısınınca bi daha yapmıyor. Yazın hiç yapmıyor, geçen kış ilk deb. basışımda hep duyardım. Şimdi yine duymaya başladım yeni yeni. Mevsimsel herhalde. Sorun etmiyorum. Problemin buysa, sorun yok herhalde. Sanırım motor ve yağ soğukken fazla kalın olan yağ bu sesin oluşmasına sebep oluyor, motor ısınınca ve yağ incelip sağlıklı bi biçimde yağlamaya başlayınca ses kesiliyor.
    sgurdal bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustana selam söyle Kesinlikle devir kesiciye girmiş olması değil problemin. Eski kasalarda devir kesici var. 9000 devirde devir kesiciye girer.

3 vitese 60, 4 vitese 80, 5. vitese 100 km/h ta takman lazım her vites değişimin de devir kesiciye sokabilmen için. Herhalde bunu yapmıyorsundur. Böyle kullanıyorsanda motor sana (yapma) diye bas bas bağırıyor olmalı. Ayrıca motor devir kesiciye girdiğinde teklemez veya titremiz, gazı sanki bırakmışsın gibi ani bi güç kaybı hissedersin, güç kesilir, hepsi bu. Sakin, dingin kullanımda 50 km/h seviyeleri 4. vitese takmak için, 60-70 km/h aralığı 5. vitese takmak için uygun bi aralık. Yani sorunun devir kesici değil.

Sorun şuna benziyor ise, karbratörden motora (yanma odasına) benzin akışı yavaş, karbratörün pis, pis benzin alınmış veya zamanla kirlenmiş ve temizlenmesi gerekiyor olabilir. benzer bir problemi 2009 model eski kasa olan motorumda yaşamış, karbratöre temizliği yaptırdıktan sonra sorunum düzelmişti. gaz verdiğinde gaz açıkken kısa bir süre sonra tekleme başlıyor, vites değiştirme anında kısa bir süre gazı bıraktığında, değiştirdikten sonra ilk gaz açışında kısa bir süre düzeliyor, ve aynı periyotta sorun devam ediyorsa, ihtiyaç duyulan kadar benzin akışı yok diyebiliriz. Küçük bi ihtimal benzin musluğu yarım kapalı veya kapalı olabilir mi ? Konytrol etmekte fayda var. Bazı benzin muslukları kapalı olduğu halde ufak oranda benzin kaçırıyor ve motoru durdurmadan tekleme eşliğinde motor çalışmaya devam ediyor.

Bujinin servislerin önerdiği devir aralığı olan 8000 km örü geçmediyse sorunun bujiden olma ihtimali zor. Bujin orjinal ise, ilk önce karbratörü sorgula bence. En kötü İstanbulda' sın Db motor işini çözer.

Yağı değiştirdikten sonraki olumsuz gözlemlerinin daha önce yoktu ve yağ değiştirdikten sonra mı oluştu =? Yağ motosiklet yağı değil mi ? Eski yağdan bir miktar motorda kalmış olabilir mi ? Yani motordaki eski yağın tamamını aldığınıza eminmisiniz ? Yağın tamamını alabilmek için motoru yan sehpada, sola yatık bir müdet bekletmek gerekiyor. Orta sehpada yağın hepsi boşalmıyor. Motorunuzdan eski aldığınız yağ kaç gramdı ? Motora fazla yağ konulmuş ise bahsettiğiniz belirtiler fazla yağ konulma ihtimalini bana düşündürüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Benzer bi olay benim maturda da var. Soğukken ilk çalıştırdığımda motor daha tam olarak ısınmadan debriyaja bastığımda basılı iken motor sesine ilave bi ses ekleniyor deb. bırakanekadar, (likilikiliki) şeklinde. Motor 3-4 dk. ısınınca bi daha yapmıyor. Yazın hiç yapmıyor, geçen kış ilk deb. basışımda hep duyardım. Şimdi yine duymaya başladım yeni yeni. Mevsimsel herhalde. Sorun etmiyorum. Problemin buysa, sorun yok herhalde. Sanırım motor ve yağ soğukken fazla kalın olan yağ bu sesin oluşmasına sebep oluyor, motor ısınınca ve yağ incelip sağlıklı bi biçimde yağlamaya başlayınca ses kesiliyor.
    ethem beysoylediklerinize katiliyorum. karburator olayina gelince devir saati yok ama herndefasinda dikkat ediyorum motorun sesinden anliyorum devir olmadigi halde ayni motor sesinde tekleme yapiyor bu sabit hizda gidince olmuyor sadece vites yukseltecegim zaman gaza basinca teklemeye basliyor. gazi az birakiyorum tekleme gidince tekrar gaza basiyorum baktim yine ayni bida bida derken duzeior ayni devirlerde oluyor nedense.

vites olayina gelince evet orta sehpada yagini degistirdim yalniz suda var yagi degistirmeden once cubuktan yagi konturol ettim yag hizasina baktim sonra tapayi actim 10 dakka telefonda gorustum gorusmem bitince baktim daha yag akmiyor tapayi taktim yagi doldurdum 2 dakka sonra kontrol ettigimde ayniydi. motoru ustaya gosterdigimde motor yagin yeni daha dedi degistirme gereg dumad bene icim rahat etmedi opetten 4t 10 40 yag aldim degistirdim. olmazsa yarin bosltip yeniden ayni yag alip sizin dediginiz sekilde yagi degistirecem.
    pişmanlık getirir...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    orta sehpada yagini degistirdim yalniz suda var yagi degistirmeden once cubuktan yagi konturol ettim yag hizasina baktim sonra tapayi actim 10 dakka telefonda gorustum gorusmem bitince baktim daha yag akmiyor tapayi taktim yagi doldurdum 2 dakka sonra kontrol ettigimde ayniydi. motoru ustaya gosterdigimde motor yagin yeni daha dedi degistirme gereg dumad bene icim rahat etmedi opetten 4t 10 40 yag aldim degistirdim. olmazsa yarin bosltip yeniden ayni yag alip sizin dediginiz sekilde yagi degistirecem.
    Klavuzdada zaten yağı yan sehpada değiştirin yazar. Bir sonraki yağ değişiminide mesela orta sehpada yap, yağ akışı kesilince yan sehpaya al, bir müdette öyle akmasını bekle, ortalama 100 gram kadar daha yağ akmaya devam edecektir. Şu anda motorunda bir miktar fazla yağ var, ama ondanmı yaşadığın problem bilemem tabi. Motordaki yağı tamamen boşalt ve tam 1 lt olduğuna emin olduğuna emin olduğun yağı motora koy, ayrıca yağ değişimini motor sıcakken yap (5-10 dk soğumasını beklemen iyi olur), soğukken yaparsan zaten bütün yağı motordan alamazsın.

Bu arada gaz kesme ile ilgili anlattığın belirtiler çok yüksek ihtimalle gaz akışı gazı açtığında yetersiz kalıyor gibime geliyor, karbratörden gaz akışı olması gerktiği gibi değil gibi sanki. Bence 1. öncelikli olarak karb. 2. olarak ihtimal çok yüksek olmasa da bujini sorgulayabilirsin.

Motosikleti
    Bu arada motor 16 bin km.oldu 2011 Temmuzdan bu tarihe 15 ay geçmiş.15 ay için 16.100 km nasıl ?Biraz çok mu abartmışım bu gezme işini.
    Bu arada Cbf 150yi satmamız için çok güzel tam istediğimiz gibi bir motor çıktı.
    Gelirse inşallah F 650 Cs Scarver yerine Honda Cb500x.çok iyi olacak.Cb500 S de olabilir.
    Cb 500 X e yan çantada attık mı.Tamamdır.
    Bu honda işin kolayını buldu valla.
    Bir tane motor bloğu üstüne bir racing,naked,touring giydir hemen doğru satışa..
    cd0345 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Klavuzdada zaten yağı yan sehpada değiştirin yazar. Bir sonraki yağ değişiminide mesela orta sehpada yap, yağ akışı kesilince yan sehpaya al, bir müdette öyle akmasını bekle, ortalama 100 gram kadar daha yağ akmaya devam edecektir. Şu anda motorunda bir miktar fazla yağ var, ama ondanmı yaşadığın problem bilemem tabi. Motordaki yağı tamamen boşalt ve tam 1 lt olduğuna emin olduğuna emin olduğun yağı motora koy, ayrıca yağ değişimini motor sıcakken yap (5-10 dk soğumasını beklemen iyi olur), soğukken yaparsan zaten bütün yağı motordan alamazsın.

Bu arada gaz kesme ile ilgili anlattığın belirtiler çok yüksek ihtimalle gaz akışı gazı açtığında yetersiz kalıyor gibime geliyor, karbratörden gaz akışı olması gerktiği gibi değil gibi sanki. Bence 1. öncelikli olarak karb. 2. olarak ihtimal çok yüksek olmasa da bujini sorgulayabilirsin.
    ilginiz icin tesekkur ederim. yagdanmi bilmiyorum ama gozlemlemelerim sonucu su sekilde oluyor. 1.ci viteste gidiyorum ses normal ama debrijaca basili gidiyorum motorun hizina gore ugultu hizli oluyor ayni sekilde frene hafif basip motor yavaslamaya basladigi zaman ugultuda motorla beraber azaliyor dikkat debriyaj hala basili durumda biraktigim anda ses kayboluyor normale donuyor. bu denemeyi diger viteslerde yapiyorum ugultu olmuyor sadece 1.ci viteste oluyor yagdan kaynaklanan sorun olsa viteslerin hepsinde olurdu ama kafami karistiran sorun neden devriyaj basili iken yapiyor biraktigim zaman ses gidiyor normale donuyor.
    pişmanlık getirir...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA HERKESE..bugün mondial drift motorumu satıp
    2007 model orjinal 15 binde sıfır mişhelin ve sıfır 46 lt kappa çantalı cbf 150 aldım.
    koruma demirleri mevcut..
    hafif cizikler mevcut..motor temiz ustayla gittim kaçırma anahtar degmemiş motor dedi..
    zaten sahibi kullanmıyormu yatmış..
    2700 tl ye aldım..
    abi çok güzel..hayırlı ugurlu olsun..sonunda HONDA dedin yani..
    çok sevindim aldığına..geçen gösterdiğin motoru aldın sanırım.özellikler uyuyor sanki.eminim şimdi uzun yollara daha güvenir bir şekilde çıkarsın..inşallah ilerde paran olur daha üst modelini alırsın.. (2012 gibi)

hayirli olsun. bende 5 gun once 2007 model 19000 km de aldij motor acimamis temizdi ufak tefek cizikleri var ama canta yoktu tekerlerde catlak var mislen taktiracam. 2550 tl ye aldim. kazasiz belasiz surusler.
    hayırlı olsun arkadaşım..aramıza hoş geldin sende..

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda eski mesut günlerime döndüm,yani cbfime kavuştum cb'yi sattıktan sonra bütün ilanları ara tara kafama göre motor bulamadım,sağolsun metehan abiyle beraber gecelere kadar ilanları elediksonunda 2011 model 3.500 kmde full koruma demirli çantalı garantili motoru aldım cbf gibisi yokmuş gerçekten gezdikce gezesi geliyo insanın

ama bi sorun var ön amortisör çok yumuşak geldi bana ufak çukurlarda nerdeyse dibe kadar geliyor tak yapıyor...amortisör keçesi garantiden yeni değişmiş...

tek foto var ama ilerde motorun cilalı resimleriyle donatırım burayı bu arada resimdeki arkadaş

http://img827.imageshack.us/img827/2646/imag1695.jpg
    ağa süper..eşşekten inip ata binmiş gibi oluyorsun dimi ? ağa sen uzun adamsın boşver ufak motorları..hoşgeldin aramıza tekrar..birdaha satmaman dileği ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...MA_2296.html#0

arkadaşlar bu nasıl birşey sizce ilkkez gördüm böyle birşey fiyatıda gayet makul

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

devir kesici kaç binde giriyor devreye ethem abi biliyordur sanırım eski kasada kullandı diye biliyorum ama siz yüksek devirmi kullanıyorsunuz?

hüseyin evet bu gayet güzel duruyor..tam uzun yolluk..bende bacaklar çok üşüyor yaa..üstü koruyoruz rüzgardan ama kalın bi kot um vardı onu giyiyordum.1-2 sefer istanbul dönüşünde (akşam ) çok üşüdük..bu gayet ideal gibi duruyor kullanan varmıki.. hüseyin bu konunun üstünde duralım biraz araştıralım.
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA HERKESE..bugün mondial drift motorumu satıp
    2007 model orjinal 15 binde sıfır mişhelin ve sıfır 46 lt kappa çantalı cbf 150 aldım.
    koruma demirleri mevcut..
    hafif cizikler mevcut..motor temiz ustayla gittim kaçırma anahtar degmemiş motor dedi..
    zaten sahibi kullanmıyormu yatmış..
    2700 tl ye aldım..
    Hayırlı uğurlu olsun.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi CB' nin tipi kullaşı güzel ama konfor sıfır okadar ki evden işe gidiyorum 20 km yoruluyorum, motorum kapıda aman çıkayımda şöle hafta sonu sıkılana kadar gezeyim cesaret edemiyosun 2 kişi binice ben ve babam (90+90) yorgunluk 2 katı oluyor...

2 sene cbf kullandıktan sonra CB yetmedi diyebilirim... Köyde, altında taş gibi motor olsun, bozulmasın, sıknıtı çıkarmasın, konfurda çok olmasın motoru CB125...7000 kmde sattım, milim yağ eksiltmedi, sıknıtı çıkarmadı. Güzel motor ama cbften sonra performans ve konfor olarak beni tatmin etmedi...
    Hayırlı olsun Mücahit, Allah kaza bela göstermesin, güzel günlerde kullan insallah Bende diyorum CB başlığı nasıl bukadar durgunlaştı, paylaşım azaldı, desene CB mi sattım üstüne yeni motosikletimi aldım

Arada uğra bi çayımızı iç, ortaya 1-2 laf söyle olumlu olumsuz fark etmez hiç kullanmadan eleştirenlerden sonra senin her sözün kullanım kılavuzu gibi gelir CB düşünenlere

İşin şakası mantıklı sebeplerden model değişikliği yapmışsın, bildiğin tanıdığın beklentilerini karşılayacağından emin olduğun bi motosiklet almışsın, hayırlı olsun tekrardan, bi tur atarız artık bolcada foto bekleriz
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Mücahit, Allah kaza bela göstermesin, güzel günlerde kullan insallah Bende diyorum CB başlığı nasıl bukadar durgunlaştı, paylaşım azaldı, desene CB mi sattım üstüne yeni motosikletimi aldım

Arada uğra bi çayımızı iç, ortaya 1-2 laf söyle olumlu olumsuz fark etmez hiç kullanmadan eleştirenlerden sonra senin her sözün kullanım kılavuzu gibi gelir CB düşünenlere

İşin şakası mantıklı sebeplerden model değişikliği yapmışsın, bildiğin tanıdığın beklentilerini karşılayacağından emin olduğun bi motosiklet almışsın, hayırlı olsun tekrardan, bi tur atarız artık bolcada foto bekleriz
    Mucahit yeni motorun hayırlı olsun. Bende cb 125 kullanıyorum motorumdan çok memnunum ancak dediğin gibi cbf 150 konfor olarak farklı ve üstün bir motor bunu bayide üzerine bindiğimde bile tespit ettiğimi söyleyebilirim. Ama şehir içi ve yakıt kriterlerinide göz önüne alınca cb 124 hakikaten yüz güldürüyor. Ve cb 125 ile yaptığın tüm yorumlarada katılıyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    arkadaslar motorumun hizlaninca devir kesmesi bujiyi degistirince duzeldi amabvites olayi ayni onuda yagi yeniden degistirip deneyecem. yalniz bir sorun daha oldu bugun yolda giderken km 19999 za geldigini farkettim yalniz metre sayaci 9 ldugunda km 20000 olmadi takildi kaldi ama beyaz metre sayaci donuyor surekli 20000 cevirmiyor birturlu 9 oluyor tekrar sifirdan basliyor yaklasik 50 km yaptim sorun duzelmedi ne yapmam gerekiyor yeniden gosterge almammi gerekiyor...
    pişmanlık getirir...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaslar motorumun hizlaninca devir kesmesi bujiyi degistirince duzeldi amabvites olayi ayni onuda yagi yeniden degistirip deneyecem. yalniz bir sorun daha oldu bugun yolda giderken km 19999 za geldigini farkettim yalniz metre sayaci 9 ldugunda km 20000 olmadi takildi kaldi ama beyaz metre sayaci donuyor surekli 20000 cevirmiyor birturlu 9 oluyor tekrar sifirdan basliyor yaklasik 50 km yaptim sorun duzelmedi ne yapmam gerekiyor yeniden gosterge almammi gerekiyor...
    Sorununu buji değişimi ile çözüldüğüne sevindim.

Eğer elinden geliyorsa kafa grenajını sökerek ardından gösterge panelini komple sökebilirsin, sonrasında gösterge penelinin altında 3 veya 4 tane yıldız vida var. O vidaları açtığında göstergenin dış çerçevesi çıkıyor ve tüm oynar göstergelere dokunabiliyor, müdahale edebiliyorsun. Belki takılmışsa ufak bi müdahale ile açılacaktır. İçinede inceden bi wd-40 sıkarsın, tahmin ediyorum düzelecektir. Fakat hatırı sayılır bi işçiliği var. Biraz uzun sürer. Bilgine. Elimden gelmez dersen yetkili servis halledecektir.

Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    Sorununu buji değişimi ile çözüldüğüne sevindim.

Eğer elinden geliyorsa kafa grenajını sökerek ardından gösterge panelini komple sökebilirsin, sonrasında gösterge penelinin altında 3 veya 4 tane yıldız vida var. O vidaları açtığında göstergenin dış çerçevesi çıkıyor ve tüm oynar göstergelere dokunabiliyor, müdahale edebiliyorsun. Belki takılmışsa ufak bi müdahale ile açılacaktır. İçinede inceden bi wd-40 sıkarsın, tahmin ediyorum düzelecektir. Fakat hatırı sayılır bi işçiliği var. Biraz uzun sürer. Bilgine. Elimden gelmez dersen yetkili servis halledecektir.
    ethem abi yardimci oldugun icin tskkur ederim. evet sizin dediginiz gibi yapacam motola ugrasmaktan zevk aliyorum temizlemek bakimini yapmak zor gelmiyor bana hem motoru daha yakindan tanimis oluyorum hemde bilgi sahibi oluyorum. bugun isyerinde km telini alt tekerden cikardim matkabin ucuna duz uc taktim bastim km gostergesi 120 yi gecmiyor ama sardiriyor hani sizin dediginiz gibi takilmis olabilir diye dusundum acilir diye ugrastim gostergeye elimle hafif hafif vurarak belki takildigi yerden cikar diye dusundum nafile olmadi. hatta adamin biri arabasiylanyanasti hayirdir birader km gerimi sardiriyorsun dedi :-) bende yok tam tersine ileri sardiriyorum dedim mon mon bakip gitti. :-)
    pişmanlık getirir...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm . yeni motor alan arkadaşlar motorlarınız hayırlı olsun. geçen gün bir yerde cb 125 le tanışmış olduk. motora bakarken sahibi geldi motor nasıl felan sorduk alladı pulladı vs. sonra benim motoru gösterek( tabi benim olduğunu söylemedim) şu motorda niye almadım dedim ? onlar cabuk kayıyor virajlarda cabuk yatıyor felan dedi en çok kaza yapan motorlar bunlar felan dedi vs. bişey demedim sonra o bakışlar altında motoruma binip gittim.
    sgurdal bunu beğendi.
    bu efe mut'lu

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su motorda niye almadın dedim? Onlar çabuk kayıyor, virajlarda çabuk yatıyor felan dedi en çok kaza yapan motorlar bunlar felan dedi vs.
    Neye dayanarak böyle saçma boş bi cevap vermiş ki

Yani haklılık payı olabilir ufak cc de yıllardır en çok tutulan en sorunsuz model olduğundan 3 motosikletten 1 i CBF bu yüzden kazalarda adını duyuyor olabilr ama kurduğu bağlantı çok boş olmuş yahu

kendince suçu CBF' e mi atmış şimdi bu arkadaş, gece gece çok güldüm
    Garip bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ferdinand,üstad valla cb beni mutluda etti mutsuzda şöyleki eskiden bi cupu vardı titreşim ve güçsüzlükten çok dert yanardım sonra 2 sene cbf kullandım konfora alıştım bu senede cb alınca beni bazen mutlu (şehir içi kısa mesafe yoğun trafik) bazen mutsuz (uzun yol yokuşlar ve artçılı kullanım) etti...bende eski motoruma cbfe dönmeye karar verdim nerdeyse zarar etmeden bi değişim yapmış oldum allaha şükür,biraz zarar olcak ama 7.000 km yapmışım cbde

cb gerçekten sağlam motor ama beni tatmin etmedi,yoğun trafikte elin ayağın gibi mesela yormuyor cbf gibi ama virajda cbfin ağırlığından galiba daha tatlı oluyo virajlar cbf'leikisinin arasındaki farkı şuan çok iyi biliyorum biri bana ne istediğini anlatsın hangisini tercih etmesi gerektiğini söyliyimmesela ilk motoru olan bence cb125 alsn kullanımı kolay hakimiyet tamamen sende cbf biraz daha ağır mesela cb ile çok kolay döndüğüm yerden cbf ile ileri geri yapıyorum arada farklar var ama herşey ihtiyaca göre değişiyor

bu arada teşekkür ediyorum herkese allah kazasız belasız bol güneşli günlerde gezmeyi nasip etsin inş

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

ferdinand,bu arada istediğin kadar test sürüşü yapabilirsin bi turda neymiş

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün yetkili serviste CBF 150 için buji sordum, 28 tl dediler. Bana fazlaymış gibi geldi, internette 15 tl civarı diyor orjinal bujiye.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89941631/detay

Bu ürün orjinal değil mi yoksa servisteki fiyat abartı mı?
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yetkili serviste CBF 150 için buji sordum, 28 tl dediler. Bana fazlaymış gibi geldi, internette 15 tl civarı diyor orjinal bujiye.

ben serviste 20 tl ye taktırmıştım sanırım ama net hatırlamıyorum
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bir ay önce Db motordan 18 tl ye orj. buji, 11 tl ye orj. hava filtresi almıştım. Ankara Honda servis ise muhattap oloduğun servis, servis ve parça fiyatlarının çok kabarık olduğunu söyleyen çok arkadaş oldu geçmişte, Db motordan falan kargo ile alırsan, üzerine kargo versen bile daha ucuza gelebilir. Ben hava filtresi buji yağ aldığımda 5-6 tl de kargo veriyorum olup bitiyor. Senin sadece bujinin fiyatı İstanbul Db nin fiyatından 10 tl pahalı.

Orjinal buji nasıl anlaşılır bilmiyorum. Motoay ın fiyatları uygundur. Fakat ilandaki buji orjinalmidir değilmidir bilemem. Birde piyasada, internette, cr7-e, hatta cr6-e bujiler, cbf 150 buji diye satılmakta, bu konuyada dikkat etmelisin. cr8-e olmalı standart buji. En iyisi yetkili servisten satın almak, en azından orj. olduğuna emin olabiliyorsun ve kargo ile istediğinde de sana olması gereken değerde buji, cr8-e geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler