Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi fikir geldi aklıma yanında iki üç kişiyle motorun önünü kaldır yüksek bi kaldırım onunda üstüne yüksek bi taş kasa filan ön teker olabildiğince yüksekte olsun 2 kişi motoru tutsun sağlam güçlü böyle oto yıkamacılarda filan oluyo boyu 1 metreyi bulan kuvvetli bir elektrik süpürgesiyle egzozun ucundançektir girdiği yerden çıkabilir belki =) salla filan biraz motoru olmadı dene yani =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

arkadaşım hiç düşünme cbf al rahatına bak o dediğin olay debriyaj olmadığı için motor devir kesiyor yavaşlamaya başlıyor yani seni yavaşlatıyor scooterlerdede öyle ve şahsi fikrimdir hiç bir scooter bmwler bile normal motorlarla karşılaştırılamaz çünkü scooterlerin çıkış hikayesi golf arabalarına dayanır servis amaçlı üretilmiş olarak performans az yakıt tüketimi aynı performanstaki motorlara göre çok olan aletlerdir ve motosiklet statüsünde bir araç değil bence hı scooter alacaksan şunu göz önünde bulundur uluslararası bi istatistik kurumunun yaptığı araştırmalarda scooter trürü motorlar en çok kaza riski taşıyan güvensiz motorlar olarak açıklandı ve motorsikletlerde 3 tane firen var ön arka ve motor fireni seninkinde öyle bişi olmucak ;) performans güven rahatlık hepsi motorda ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

arkadaşlar çok güzel ledler buldum bu sitede hoş şeyler var şimdi evden çıkıp redbull xfighters a gideceğim orada olacak cbfçi arkadaşlarla görüşmek isterim numaram 05382137785 rayın mesaj atın tanışalım ;)

http://www.motosikletparcalari.net/U...7-pmu1695.html

http://www.motosikletparcalari.net/U...6-pmu1696.html

sizce nasıl koray bey sis farlarını nerden almıştın demiştim cevap yokmu?
    saol abi cbf alıcam ınş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150(2-3 AYA KADAR)
    selamlar öncelikle öyle okuyordum forumlardaki yazıları. bi forumda tekleme sorununun karbüratorden cıkan bi hortumun capının dar olmasıyla alakalı demişlerdi.o hortumun capı 1.3cm onu 1.5 cm olarak üretip hondaya gondermişlerdi .. tekleme sorunu için çözüm bu olması gerek
    CEBEFEYÜZELLİ

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi.ne yaptınız.çok merak ediyorum açıkcası...
    Daha bişey yapamadık, Pazartesi akşam üzeri Koray la montaj yapacağız.Ürünü bugün teslim aldım. Çok kaliteli bi ürün, içinde bi sürü kablolar bilmem ne var. Koray, çok janjanlı bişeymiş yaw bu, bayada kaliteli Kabolar,bağlantı soketleri gani Bu arada içnden 10 tane kadar plastk cırcır da çıktı, getirmene gerek yok. Balast montaj malzemeleri vidalar midalar. Acayip miş ya, şu anki görüntü bile parasını fazlasıyla hak ettiği yönünde çok olumlu bi izlenim uyandırdı bende. Yalnız kabloları sen gelince alalım. İçinde farklı kalınlıklarda kablolar mevcut, sen hangisinden alacağımız biliyorsundur. İnce bi kablo var büyük ihtimal ondna alınacak ama sen yine bi gör Pazartesi akşam üzeri. Fotolar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı İstCemil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar öncelikle öyle okuyordum forumlardaki yazıları. bi forumda tekleme sorununun karbüratorden cıkan bi hortumun capının dar olmasıyla alakalı demişlerdi.o hortumun capı 1.3cm onu 1.5 cm olarak üretip hondaya gondermişlerdi .. tekleme sorunu için çözüm bu olması gerek
    Sıfır alacaksan yeni partilerde tekleme sorunu yok, olayı çözmüşler, o problem yeni kasaların ilk Tr ye geldiği zamanlarda ki belirli bi partide vardı. Sorunu çözdüler. Son zamanlarda sıfır alan ark..lardan bu şikayeti hiç duymadım.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Evet benim 2012 de yok
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    geçmiş olsun abi yardıktan sonra kaynaklattırdınmı ne yaptın seste filan bi değişim oldumu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

benimde 2012 yok benimkindede tekleme filan

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Ethem,şimdi bişiy merak ettim dostum, sistemin hayırlı olsun, uygulamayı burada resimli olarak anlatırsınız sanırım kesme biçme işlemi çokmu? bide duyu fara nasıl oturtacaksınız yani orjinali çıkartınca bu oraya şıp diye oturacakmı yoksa traşlanacak vs kırılarakmı oturacak? daha sonra hangi yolu izleyeceksiniz aküye ekstradan bir yük biniyormu?bende bu sistemden yapmak isterim basit bi uygulamaysa..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem,şimdi bişiy merak ettim dostum, sistemin hayırlı olsun, uygulamayı burada resimli olarak anlatırsınız sanırım kesme biçme işlemi çokmu? bide duyu fara nasıl oturtacaksınız yani orjinali çıkartınca bu oraya şıp diye oturacakmı yoksa traşlanacak vs kırılarakmı oturacak? daha sonra hangi yolu izleyeceksiniz aküye ekstradan bir yük biniyormu?bende bu sistemden yapmak isterim basit bi uygulamaysa..
    Pazartesi akşam üzeri Koray kardeşim gelecek, ybr sinde 6 aydır devamlı kullanıyor, gündüzleride hep açık, buna rağmen bi sorun yok. Zaten 35 watt çektiği akım bizim ampüllerle aynı, bu bağlamda sorun olmasına imkan yok. Koray ın dediğine göre far tasının xenonun gireceği kısmı traşlamamız gerekmeyecek. Eğer istenilirse orjinaline dönmekte problem olmayacak. Örneğin muayene için. Koray bu montaj işinden baya anlıyor, kendi motorunada kendisi takmış. Birazdan gelirse oda benim gibi 4-12..mutlaka oda yorum yapacaktır. Ağırlıklı olarak onun yardımıyla olucak. Her aşamasını baştan sona ayrıntıları ile fotoğraflamayı düşünüyorum. Mutlaka bi forum başlığı açar ve başlığıda buraya kopyalarım.

Bi açma kapama anahtarı olucak, (Bunu yapmayı zaten orjinal far için bile istiyordum, kısmet xenonnaymış. Uzun kısalı, selektör far açıkken devrede, tam aslında istediğim gibi, (Abi istersen far kapalı ikende selektörü devreye alabiliriz) demişti ama bu zahmetli bi iş olmazsa böyle yaparız, çok daha güzel olur. İşin en güzeli ekonomik olması. Ürün 90 tl. Motor başına, montaj için gerekli olan elektrikçiden aldığım malzemeleri ve kargo masrafını da sayarsan 50 tl ye geliyor. Motor başına 50 tl, gayet güzel.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    iyi geceler arkadaşlar.. ethem abi hayırlı olsun.. tam sana 8000 k istediğini belirt diyecektim ki zaten sen almışsın.. ooh içim rahatladı..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Sistem uygulaması basit olursa bende uygulamayı düşünüyorum fakat el becerim pek yok o yüzden basit ve uygulanabilirligi önemli benim icin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar.. ethem abi hayırlı olsun.. tam sana 8000 k istediğini belirt diyecektim ki zaten sen almışsın.. ooh içim rahatladı..
    Saol Koraycım Hoşgeldin sende. Bizi bu akşam 2 saat erken bıraktılar. Üretimin son günü bazen bölye kıyak yapıyorlar. Ama yarın 12:00-20:30 çalışmam var. Kader utansın diyelim

Yaw ürün çok kaliteli bişey. Belli. Kutu içinde bi sürü kablo var. Çok janjanlı bişey. Sen biliyon dimi Benim biraz gözüm korktu gibi

Bide nasıl olcak. Kontak kapalıyken çalışmıyıcak dimi Umarım böyle olur, yoksa çoluk çocuk oynar düğmesiyle falan farı açık bırakır, nanayı yeriz sonra Birde far anahtardan kapalı iken selektörü aktif olacak şekilde bağlamak nasıl olur ? Zahmetli olur mu ? Ne dersin ?

s.a
    Kandiliniz mubarek olsun cbf kardeşliği...

Koray pazartesi Ahmetin motoruyla gidecekmiş galiba etheme..
    2 iş yapmasın dedi,tek seferde 2 motoru hallledilir,hem 2 kere yorulmaz koray.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Saol İlyas kardeşim, senin ve tüm arkadaşlarında kandili mübarek olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a
    Kandiliniz mubarek olsun cbf kardeşliği...

Koray pazartesi Ahmetin motoruyla gidecekmiş galiba etheme..
    2 iş yapmasın dedi,tek seferde 2 motoru hallledilir,hem 2 kere yorulmaz koray.
    İlyas Kardeşim, ben bu konuyu Koray la görüştüm, kendi motoruyla gelmek istiyor. Ahmet' in motorunu pazartesi günü için almayacağını söyledi. İşten Karamürsel' e direk geleceği için sanırım sorun oluyormuş. Ahmet' e bu konudan bahsedersen sevinirim. Veya Ahmet Korayla görüşsün, kendi aralarında plan yapsınlar, benim için sorun değil, ben pazartesi akşamı 2 cbf in de işini Korayla görebilirim. Sadece kendi motorumuda Koray la halledebiliriz. Eğer Ahmet in motoru getiremesze ben Ahmet e ait olan xenon kitini Korayla göndereceğim.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol İlyas kardeşim, senin ve tüm arkadaşlarında kandili mübarek olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

İlyas Kardeşim, ben bu konuyu Koray la görüştüm, kendi motoruyla gelmek istiyor. Ahmet' in motorunu pazartesi günü için almayacağını söyledi. İşten Karamürsel' e direk geleceği için sanırım sorun oluyormuş. Ahmet' e bu konudan bahsedersen sevinirim. Veya Ahmet Korayla görüşsün, kendi aralarında plan yapsınlar, benim için sorun değil, ben pazartesi akşamı 2 cbf in de işini Korayla görebilirim. Sadece kendi motorumuda Koray la halledebiliriz. Eğer Ahmet in motoru getiremesze ben Ahmet e ait olan xenon kitini Korayla göndereceğim.
    Telefonu kapalı korayın 3-4 gündür ulaşamıyoruz..
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol Koraycım Hoşgeldin sende. Bizi bu akşam 2 saat erken bıraktılar. Üretimin son günü bazen bölye kıyak yapıyorlar. Ama yarın 12:00-20:30 çalışmam var. Kader utansın diyelim

Yaw ürün çok kaliteli bişey. Belli. Kutu içinde bi sürü kablo var. Çok janjanlı bişey. Sen biliyon dimi Benim biraz gözüm korktu gibi

Bide nasıl olcak. Kontak kapalıyken çalışmıyıcak dimi Umarım böyle olur, yoksa çoluk çocuk oynar düğmesiyle falan farı açık bırakır, nanayı yeriz sonra Birde far anahtardan kapalı iken selektörü aktif olacak şekilde bağlamak nasıl olur ? Zahmetli olur mu ? Ne dersin ?
    abi birincisi motorun tesisatından çekilmeyek.. üstünde ayrı bir sigorta olması lazım.. aküden direkt çekeceğiz.. nedeni ise bu xenon denilen far sistemi düğmeye ilk bastığın zaman 30 sn civarında kendine gelmesi için sağlam amper çekiyor.. o yüzden mecburen aküden alınacak.. ayrı sigorta atılacak..yani motorun tesisatına karışmayacağız..,ikincisi xenon gazın ismi.. bu gaz yavaş yavaş ısınıp rengini bulur... o yüzden farın kapalı ise selektör yapmayacaktır.. selektör yapması için farın açık olacak..

---------- Post added at 01:44 ---------- Previous post was at 01:40 ----------

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonu kapalı korayın 3-4 gündür ulaşamıyoruz..

ooooooooo ilyas abi naber... yav bu ahmet çok üç kağıtçı adam haaa
    motora o da xenon bağlattıracakmış.. ama 2 motor bizi bayağı uğraştırır.. o yüzden onun motoru salı yapalım diyorum

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    İyi geceler arkadaşlar öncelikle hayırlı kandiller..2 kask siparişi verdim..Eşime ve bana..Ehliyet almama 1.5 ay var.Motor da yok..alcam inşallah CBF..bakalım hayırlısı..sizce kask seçimim nasıl ? Bu modeli almakla iyi etmişmiyim ?

http://www.motosikletim.com.tr/store...roductid=96731

--------

Birde, Koruma demiri takımı 5o küsür tl bu sitede.alınabilir mi sizce ? sipariş versem geldiğinde takabilir miyim acaba kendim ?? Arka yan çanta demiri de istiyorum.onu en uygun nasıl bulabilirim..Fikrinizi bekliyorum sabırsızlıkla..

http://www.motorparcalari.net/cbf-15...-urun4412.html

saygılar...

.
    birGarip..

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun abi yardıktan sonra kaynaklattırdınmı ne yaptın seste filan bi değişim oldumu?[COLOR="Silver"]
    hallettim sonunda hafiften yaraladık egzosu ama hiç belli değil ustunede ısıya dayanıklı ni siyah mat boya fiiss iş tamam şahane oldu cbf nin o o sessizliğini hala devam ettiriyorum.

egzosun açtıktan sonraki hali

buradada oksijen kaynağı ile bi guzel kapatıyoruz..

buda bitmiş hali bana göre hiç belli değil sizce?
    çok şükür sadece egzosun sacını yardığımız için ses te bi sorun olmadı aynı ses bi değişiklik yok..

İZİ GÖRÜYORSUNUZ

abi birincisi motorun tesisatından çekilmeyek.. üstünde ayrı bir sigorta olması lazım.. aküden direkt çekeceğiz.. nedeni ise bu xenon denilen far sistemi düğmeye ilk bastığın zaman 30 sn civarında kendine gelmesi için sağlam amper çekiyor.. o yüzden mecburen aküden alınacak.. ayrı sigorta atılacak..yani motorun tesisatına karışmayacağız..,ikincisi xenon gazın ismi.. bu gaz yavaş yavaş ısınıp rengini bulur... o yüzden farın kapalı ise selektör yapmayacaktır.. selektör yapması için farın açık olacak..

---------- Post added at 01:44 ---------- Previous post was at 01:40 ----------

motora o da xenon bağlattıracakmış.. ama 2 motor bizi bayağı uğraştırır.. o yüzden onun motoru salı yapalım diyorum
    iiidir sen nasılsın,daha gelmiyorsun bizim mekana hayırdır mesaimi kitliolar sana extradan yoksa Bu gün biz yasin,fatih kefken kerpe gezdik yüzdük sen nerdeydin.aradık telden o kadar kapalı hep.

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar öncelikle hayırlı kandiller..2 kask siparişi verdim..Eşime ve bana..Ehliyet almama 1.5 ay var.Motor da yok..alcam inşallah CBF..bakalım hayırlısı..sizce kask seçimim nasıl ? Bu modeli almakla iyi etmişmiyim ?

http://www.motosikletim.com.tr/store...roductid=96731

--------

Birde, Koruma demiri takımı 5o küsür tl bu sitede.alınabilir mi sizce ? sipariş versem geldiğinde takabilir miyim acaba kendim ?? Arka yan çanta demiri de istiyorum.onu en uygun nasıl bulabilirim..Fikrinizi bekliyorum sabırsızlıkla..

http://www.motorparcalari.net/cbf-15...-urun4412.html

saygılar...

.
    bak bu harika bir kask model olarak hemde yeni.http://www.motosikletim.com.tr/urun/...pali-kask.aspx
    senin begendiğinin modası geçeli yıllar oldu demode oldu yani
    buda mükemmel desenlere sahip.http://www.motosikletim.com.tr/urun/...pali-kask.aspx
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ok sorun değil, en sağlıklı olur neyse öyle yaparız sıkıntı yok, fakat aküye direk bağlanacaksa bence düğmeyi biraz daha gizli bi yere koymalı. Sol akü kapağının siyah kısmının altına takarız ok. Sorun diil. Yetkili servislerin taktığı mercekli xenon un açma kapama anahtarlarını taktıkları güzel gizli bi yer var. Oraya takarız. Selektör sorun diil,fikir almak istedim sadece. Nasıl temiz olacaksa öyle olsun elbette.

Fakat şimdi sen sigorata deyince ambalaja bakayım dedim. Ambalajda tek bir uzun ve ekli ekli bir parça kablo var ve tek bi sigorta var. fotoğraftaki sanırım yeşil olan sigorta, ama bi tane var. Bu büyük kabloda tek parça. Yani bir adet. Sanırım bu xenon kitinin arabar için olmasından kaynaklanıyor. Balast 2 ampul 2 ama bu kablo bağlantısından bi tane var ve sigortada bi tane var. Ben bunları kullanırsam Ahmet e ne kalıcak Gerçi sen biliyorsundur ama yinede merak ettim. İlk fotodaki kablo tek parça ve zaten ambalajda başka bi kablo yok.
    Fotolar:

Bu kablo üzerinde de bir tane sigorta var. Oda sanırım yeşil olan parça.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Evet, 2 motoru yapmaya çalışırsak karanlığada kalabiliriz. Dış ortamda yapacağız çünki. Sıkıştırmamak daha mantıklı, ama nasıl merak ediyorum bilemezsiniz

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    evet abi araba xenonu olduğu için bir sigorta var... aynısından sanayide oto elkt. alırız biz... seninkini bi halledelim..
    benim ön konsakda düğme..bas bana diye bağırıyor.. çok sıkıntı yapma kimse gelip dokunmaz...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Önder. Hayırlı olsun, eksoz probleminin düzeldiğine sevindim. Şimdi önemli olan ne biliyormusun.Bu yaramaz velet, aynı şeyi tekrar yapar mı yapmaz mı ? İnşallah eksoza misket atmaca oyunu çok hoşuna gitmemiştir Bununda önlemini mutlaka al derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler