Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi Ahmet abi ile görüştün mü?
    O da pazartesi kesin gelecek mi? eğer gelmezse onun işi biz burada çözeriz sıkıntı olmaz.. evlerimiz yan yana.. önemli olan sensin.. onun ev bahçe müsait burada gece 3,00 te bile biz yaparız..
    ama gelirse farketmez.. 2 motoru da rahatça yaparız..
    lazım olan malz. listesi....

1- düğme
    2- kablo ( xenonun üstündeki kabloyla aynı kalınlıkta olsun ) 2 m al çok ucuz bişey zaten..ilerde başka şeyde lazım olur..
    3- erkek ve dişi papuç ( 5 er tane al.. )
    4- kafası yuvarlak olan pabuç bundan da al 5 adet..

benim getireceklerim..
    5- makaron
    6- yankeski pense
    7- lehim
    Ahmet e biraz önce mesaj attım, sesimden dolayı arayamıyorum, daha dönmedi mesajıma, ama Ahmet in ortamı o seviyede müsaitse banada burada sıkıştırmak pek mantıklı gelmedi. Ki Ahmet sanırım o saatlerde çalışıyor oluyor. Siz orada öyleyse Ahmet in kini sonra halledin. Daha uygun gibi. Ben malzemeleri yarın halledicem. Kabloyuda xenon geldiğinde alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

http://img59.resimup.net/di/6YF6.jpg

http://img56.resimup.net/di/XVES.jpg

resimlerdeki yuvarlak olandan, akünün vidası içinden geçecek şekilde olsun
    dişi pabuç, alacağın anahtarın ayağına geçecek büyüklükte olsun.. sanırım 6 cm in üstünde duran..
    erkek pabuç ise, aldığın dişinin karşılığı olsun
    Tamamdır Koray cım çok daha güzel oldu fotolu, üstteki mesajımda tarif ettiğim plastik ip gibi olan cırcırlı kablo sabitleme malzemesinden ihtiyacımız olacak mı balastı bi yere sabitlemek için falan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Hıh işte bundan lazım olacak mı Koray cım, kablo vb veya beyni yani balastı sabitlemek için falan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servistekiler durumu bılıyor daha oncedende yag ıle ılgılı sorunları ıletmıstım. uzun yola pek cıkmam yanı 100-110 u cok gormem sureklı sehır ıcınde kullanıyorum. yagını kontrol ederım sureklı ama servıse yag eksıltıyo dedıgımde bı kullanın tekrar gelın eksılen yaga bakalım dedıler.15 000 de degıstırdım 16 225 cıvarı bakıma gırdı 400 ml eksık oldugunu soyledıler. dişliyi bilmiyorum orjınalı kaclıksa o var uzerınde. yagın eksıklıgını bılıyodum ama servıse bunu kanıtlamam ıcın yagı tamamlamamam gerekıyordu yoksa tam yag ıle gıdersem ee bunun yagı full dıyıceklerdı. bi cbf daha alıp bunu servıse bırakmayı dusunuyorum daha sonrada satılıga koyarım
    Kardeşim inşallah hayırlısı olur. Benimkide eksiltiyor ama çekişte bi kayıp, mavi duman atma falan yok, eksildikçe tamamlıyor ve kullanıyorum. Ama değişimde tam 1 lt yağ koyup hiç ilave yapmadan 1000 km sonra yağ değişimi yaparak çıkan yağı ölçerek tam 1000 km de ne yakıyor bunu net olarak tespit edeceğim ilerki günlerde. Yalnız mereti sert kullanınca çok yakıyor bunu yaşadım. Ama genelde 80-90 takılınınca oldukça az bi yağ tüketimi var. Sonucu burada paylaşırsan sevinirim. Motor sıfırlandı mı ? Maddi bi kaybın oldumu ? Para talep ettiler mi garantiden mi çözüldü ? Yenilenmiş olan motorunun performansı ve yap yakması nasıl. İlerki zamanlarda burada paylaşırsan bizler için de çok faydalı olacaktır. Hayırlıs olsun. Umarım minimum zararla işi kapatırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    cırtları ben getiririm. bende var galiba

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cırtları ben getiririm. bende var galiba
    Demek cırt deniyor o parçaya Ok eksiğimiz yok o zaman. Anlaştık, biraz dinleneyim de işe gidip biraz araba üretelim :=)

Bu arada gerçekten sabırsızlanıyorum xenonu görmek için. Zenonu takmadan önce evin bahcesinde gece uzun ve kısa orjinal farlarla motorun aydınlatmasını çekicem, sonrada aynı yerde xenonu taktıktan sonra xenonun aydınlatmasını çekip foruma koyucam. Bakalım nasıl fark çkıcak hep birlikte görücez.
    Görüşmek üzere.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek cırt deniyor o parçaya Ok eksiğimiz yok o zaman. Anlaştık, biraz dinleneyim de işe gidip biraz araba üretelim :=)

Bu arada gerçekten sabırsızlanıyorum xenonu görmek için. Zenonu takmadan önce evin bahcesinde gece uzun ve kısa orjinal farlarla motorun aydınlatmasını çekicem, sonrada aynı yerde xenonu taktıktan sonra xenonun aydınlatmasını çekip foruma koyucam. Bakalım nasıl fark çkıcak hep birlikte görücez.
    Görüşmek üzere.
    tamam abi, güzelce bağlarız.... sıkıntı yok.. bu xenonlar deliyo deliyo mübarek

slymnsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar bu sene Gürcistan Batum da düzenlenecek olan Motosiklet festivaline gitmeyi düşünen var mı? Ağustosun 20 sonra. Ben cbf 150 ile İzmirden gitmeyi düşünüyorum.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR

Görüşmek üzere.
    Kusura bakmayın araya girmiş gibi oluyorum ama her ne kadar sizde far aküye bağlı olsa da siyah ile beyaz arasındaki kadar fark çıkacak ortaya.

Selam kardes bu sis farlarini nerden aldığını yazarsan sevinirim kardes

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın araya girmiş gibi oluyorum ama her ne kadar sizde far aküye bağlı olsa da siyah ile beyaz arasındaki kadar fark çıkacak ortaya.
    Yo estafirullah, ne demek, araya girmiş sayılmazsınız.

Far aküye bağlı da olsa gaz açık giderken ki far aydınlatma performansı aynı, genel olarak eski ve yeni kasaların yani tüm cbf lerin far aydınlatması zaten yetersiz. İki fotoğrafında, yani zenon varken ve orj. far ile çekeceğim fotolardan bahsediyorum, bahsettiğiniz kadar farklı çıkacağına bende eminim. Yaz geldi artık gecede sıklıkla kullanmaya başladığımdan sorun olmaya başladı.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Kapalı sessiz ve yankı yapan bi otoparkta, motorda dışarda duymadığın ve var olan tüm sesleri daha iyi duyabilirsin. Eksoz ve motor bloğu ısınırken genleşmesi değişen metalin çıkardığı bi çok ince tın lama sesi var arada, veya ekzantrik zinciri sesi zırıltısı, bahsettiğin gibi ortamlarda daha da iyi duyulabiliyor bu ve benzeri sesler. Çünki motordaki en ufak ses yankı yapıp sana dönüyor. Bu rahatsızlık vermiş olabilir. Bi problem olmamasına sevindim.
    Ethem abi ilgin için çok teşekkür ederim. Bugün gene duydum aynı sesi normal değil gibi geldi. Kask içindende azda olsa duyuluyordu. Yarın bir honda ustasına götürüp dinleticem sorun varsa servise gidicem artık. İlk motorum daha 1600km olmuş ama sanki bir gariplik var gibi geldi. Hayırlısı inş bir dert çıkmaz..

Bu arada önder senin iş yeri istoçtamıydı ?
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada önder senin iş yeri istoçtamıydı ?
    Fatih ben giyimkent teyim tekstilkent ile yanyana tekstilkent kuleleri varya orda hayırdır banamı geleceksin kardeşim buyur gel her zaman beklerim.

Bende yarın misket le. uğraşacağım bi şekilde yarın mutlaka halletmem lazım gel kardeşim başımın üstünde yeriniz var herbirinizin..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    merhaba arkadaşlar bende cub motor var şehiricindede uzun yolda da çok yoruyor hatta şehıriçinde daha çok yoruyor gazdan elimi çektiğimde öne sarsıyor cbf150de de böyle mi scooterlar bu konuda çok iyi rahatlık olarak scooter mı alayım sizce cbf 150 mi ? Lütfen yardım edin çok kararsız kaldım

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende cub motor var şehiricindede uzun yolda da çok yoruyor hatta şehıriçinde daha çok yoruyor gazdan elimi çektiğimde öne sarsıyor cbf150de de böyle mi scooterlar bu konuda çok iyi rahatlık olarak scooter mı alayım sizce cbf 150 mi ? Lütfen yardım edin çok kararsız kaldım
    Kardeş cbf ile sıradan bir scooter arasında dağlar var

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş cbf ile sıradan bir scooter arasında dağlar var
    aynı fiyatta bir scooter diyelim ve cbf şehiriçi şehirdışı rahatlığı nasıldır

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Koraycım, kargo geldi, ilginçtir Aras kargo Karamürsel şubesine istettiğim halde, Sürat kargo ile Gölcük şubeye göndermişler. İşe motorla gidicem 10-15 dk da erken çıkıcam ve teslim alıcam. Tüm gerekli malzemeleride fazla fazla aldım. 2 tenede açma kapama anahtarı aldım. Ben kırmızı olanını düşünüyorum çünki benim dörtlülerin anahtarı da böyle. Diğer anahtarı da Ahmet beğenirse ona takarız. Şimdi tek eksik xenonun kablosu ile aynı özelliklte kablo alıcam ama onu xenonu teslim aldıktan sonra yapabilicem. Sende gelirken plastik klipsleri getirirsen 10 numara eksiksiz işe girişmiş oluruz.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Tamamdır abi.. çok güzel.. pazartesi inş. bu işi halledip sende aydınlık bir dünya nasıl oluyormuş göreceksin

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S.a

aklınızda olsun arkadaşlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4385877/detay/
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih ben giyimkent teyim tekstilkent ile yanyana tekstilkent kuleleri varya orda hayırdır banamı geleceksin kardeşim buyur gel her zaman beklerim.

Bende yarın misket le. uğraşacağım bi şekilde yarın mutlaka halletmem lazım gel kardeşim başımın üstünde yeriniz var herbirinizin..
    abi bi fikir geldi aklıma yanında iki üç kişiyle motorun önünü kaldır yüksek bi kaldırım onunda üstüne yüksek bi taş kasa filan ön teker olabildiğince yüksekte olsun 2 kişi motoru tutsun sağlam güçlü böyle oto yıkamacılarda filan oluyo boyu 1 metreyi bulan kuvvetli bir elektrik süpürgesiyle egzozun ucundançektir girdiği yerden çıkabilir belki =) salla filan biraz motoru olmadı dene yani =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım hiç düşünme cbf al rahatına bak o dediğin olay debriyaj olmadığı için motor devir kesiyor yavaşlamaya başlıyor yani seni yavaşlatıyor scooterlerdede öyle ve şahsi fikrimdir hiç bir scooter bmwler bile normal motorlarla karşılaştırılamaz çünkü scooterlerin çıkış hikayesi golf arabalarına dayanır servis amaçlı üretilmiş olarak performans az yakıt tüketimi aynı performanstaki motorlara göre çok olan aletlerdir ve motosiklet statüsünde bir araç değil bence hı scooter alacaksan şunu göz önünde bulundur uluslararası bi istatistik kurumunun yaptığı araştırmalarda scooter trürü motorlar en çok kaza riski taşıyan güvensiz motorlar olarak açıklandı ve motorsikletlerde 3 tane firen var ön arka ve motor fireni seninkinde öyle bişi olmucak ;) performans güven rahatlık hepsi motorda ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

arkadaşlar çok güzel ledler buldum bu sitede hoş şeyler var şimdi evden çıkıp redbull xfighters a gideceğim orada olacak cbfçi arkadaşlarla görüşmek isterim numaram 05382137785 rayın mesaj atın tanışalım ;)

http://www.motosikletparcalari.net/U...7-pmu1695.html

http://www.motosikletparcalari.net/U...6-pmu1696.html

sizce nasıl koray bey sis farlarını nerden almıştın demiştim cevap yokmu?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi fikir geldi aklıma yanında iki üç kişiyle motorun önünü kaldır yüksek bi kaldırım onunda üstüne yüksek bi taş kasa filan ön teker olabildiğince yüksekte olsun 2 kişi motoru tutsun sağlam güçlü böyle oto yıkamacılarda filan oluyo boyu 1 metreyi bulan kuvvetli bir elektrik süpürgesiyle egzozun ucundançektir girdiği yerden çıkabilir belki =) salla filan biraz motoru olmadı dene yani
    Sağol kardeşim zaten egzosu bi kackere soktum olmadı neler yaptım neler mecburen ufak ta olsa hafiften egzos yaralayip aldım misketi ilgli topige yazacam detaylari ge resimleri

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar kasklarımdan birinin iç astarı çıkmıyor . temizliği için önerebileceğiniz. kullandıgınız bi ürün var mı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ethem abi.ne yaptınız.çok merak ediyorum açıkcası...
    birGarip..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler