Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    cbf 150 arka çanta demiri elimde bir tane var. siyah renkli sonradan takılanlardan değil , orjinal kendi çanta taşıyıcısı , hiç kullanılmamıştır. fiyatı 60 tl'dir. ihtiyacı olan bana mesaj atabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arka freni sıkınca yanmıyorsa arka fren müşürü ayarı bozulmuşta olabilir, bu müşür birtaz dandik zaman zaman wd 40 la falan yağlamak makbuldür. Bazen takılabiliyor, bazen lambayı yakmıyor vb. Müşür sol gri kapağın altlarına kalıyor. Bi kaç kez yaşamıştım. Başka bir cbf te de yaşadık. Ama önü sıktığında da yanmıyorsa kesin ampul patlamıştır. Ampülü değiştirmen yeterli.
    Ethem dediğin gibi sorun müşürdeymiş servise gittim müşürü ayarladı sorun kalmadı..teşş

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Ben de dün bir NKG buji (uzun yolda lazım olabilir diye düşündüm),ön fren balatası(Orjinal dedi satıcı 10 tl imiş aldım lazım olur diye ama made in china yazısı biraz dikkatimi çekti hala orjinal mi emin değilim umarım hata etmemişimdir),wd40 aldım
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Arkadaşlar motorunda rüzgar camı olmayanlara şiddetle öneriyorum...Yahu bir cam motorun gidişini,performansını bu kadar etkilermi ?
    Motorun hızı sürekli rüzgarın şiddetine yönüne göre değişiyordu,şimdi 105-110 gibi hızlarda stabil devam ediyor motor.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Rialli den aldığım 42 t dişli yanık çıktı sanırım orta sehpa vites de iken zincir atlama yapıyor , inşallah geç olmadan farketmisimdir yoksa rulmanlar bozuldu ise basıma is aldım demektir :(
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rialli den aldığım 42 t dişli yanık çıktı sanırım orta sehpa vites de iken zincir atlama yapıyor , inşallah geç olmadan farketmisimdir yoksa rulmanlar bozuldu ise basıma is aldım demektir :(
    Geçmiş olsun; ben sana teklif etmiştim orjinal dişli buldum burada 35 tl ye...sana kargoyla gönderebilirim diye.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun; ben sana teklif etmiştim orjinal dişli buldum burada 35 tl ye...sana kargoyla gönderebilirim diye.
    :( kötü bir tecrübe oldu tek korkum rulmanlar 20 km kullanmamisimdir belki ama iste bı ayarı bozulursa bas ağrıtacak :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Rialli ile görüştüm ilk defa böyle bir şikayet aldığını söyledi, zincir yada gergi de sorun olabileceğini söyledi :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Zincirin sorun olacağını sanmıyorum daha 2300 li km lerde cbf.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Nasıl bir zincir atlaması bu?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir zincir atlaması bu?
    Sanki zincir bugumlari sıkışmış gibi , tak tak diye ses çıkarıyor teker dönüşünü de sekmeye uğratıyor

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    O bende de var sanırım.ethem abimiz bu konuya bir el atıverse..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    O bende de var sanırım.ethem abimiz bu konuya bir el atıverse..
    Sende mı dişli degisimi yaptın

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sende mı dişli degisimi yaptın
    Yok ben yapmadım.Gerek de duymuyorum.Hıza falan ihtiyacım yok.Ama motor sehbadayken o atlamayı ben de gördüm.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Yok ben yapmadım.Gerek de duymuyorum.Hıza falan ihtiyacım yok.Ama motor sehbadayken o atlamayı ben de gördüm.
    Bende hiz icin yapmadım zaten hiz icin yapılacak bı uygulama değil , ben motor uzun yolda daha rahat etmesi icin değiştirdim

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    arkadaşlar michael lastik bakıyorum internete feyizoğlunda var oda arka lastik sadece 120 tl tek.... çift satan uygun fiyata yokmu yaaw

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

bi yer buldum burdada fiyat 230 çifti http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2524737/detay/
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar michael lastik bakıyorum internete feyizoğlunda var oda arka lastik sadece 120 tl tek.... çift satan uygun fiyata yokmu yaaw

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

bi yer buldum burdada fiyat 230 çifti http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2524737/detay/
    http://www.buzmotor.com/contact.html

üstteki linki açtığınızda altta ortada beşiktaş adresi vardır, oradan da bilgi alabilirsiniz. (oradan alınca takması ücretsizdi.) Bilginize..

Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    buz motorda fiyatı ne kadardır mobilden girdiğim için...ayrıca motorcu ustamada haber saldım onun toptan aldığı yerlere soracak dedim 4-5 çift alacaz dedim ona göre fiyat araştırması yapacak bilginize

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    buz motorda fiyatı ne kadardır mobilden girdiğim için...ayrıca motorcu ustamada haber saldım onun toptan aldığı yerlere soracak dedim 4-5 çift alacaz dedim ona göre fiyat araştırması yapacak bilginize
    en az 10 çift fiyatı isteyinki toptan alım fiyatı versin bize...10 kişi buluruz burada lastik michelin olsun yeterki

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Biraz önce aradım Buzmotoru, ön arka 230TL takması, balansı dahil dediler. Lastik tarihleri 2012 başı ya da 2011 aralık mış.

Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce aradım Buzmotoru, ön arka 230TL takması, balansı dahil dediler. Lastik tarihleri 2012 başı ya da 2011 aralık mış.
    tşk ederim

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Zincir gerginlik ayarı ve dişli zincir sağ sol açı ayarı (en arkadaki iki ufak somun yardımıyla) dişli değiştikten sonra güzel yapıldımı ? Teker takılırken bu ayar doğru yapılmadıysa orta sehpada teker dönme esnasında diş üstüne binme eğilimi gösterir ve takur tukur bahsettiğin gibi düzensiz bi takım rahatsız edici sesler çıkartır. Şu anda riallinin 42 t dişleri güzel. Chemical nickli Nihat arkdaşımıza da rialliden aldık. Birlikte taktık. Bende rialliden aldım. Gayet memnunuz. Kaymak gibi dişli. Bence bahsettiğim gibi zincir gergi ayarı sağ ve sol dengeli yapılamadı. ayarı iyi yapılmadı ve zincir teker dönerken diş üstüne binme eğilimi gösteriyor. Çok küçük bi ihtimal zincirin fazla bol veya yağsız da olabilir. Zaten şuda var, boşta çalıştırdığın da kasılmayan ve serbesçe dönen tekerden bu şekilde sesler çıkması normal de olabilir. Gözle görülür bir şekilde zincir dişlinmin üzerine binmeye çalışıyor mu ? Birde tekeri orta sehpadayken elinle hızla çevir bakalım ne olacak. Bende motorumu aldığımda orinbgli zincir le almıştım sıfırken bayiden, zincirimden aşırı ses geliyordu, zincir dişli birbirine zamanla alıştı ve şimdi ses gelmiyor. Ölçümlerde zincir gergi ayarında sorun yoksa güzel bi izncir temizliği yap ve biraz zamana bırak, zincir dişli birbirine alışacaktır. Ben denediğim tüm dişlileri rialliden aldım. Sıkıntı yok, rahat ol.

Motor biraz kirli birazdan temizliyicem Fotolar:

Fotoda görülen tekeri takarken sıktığımız göbek somununu sağ ve solunda ki boşluk, diğer tarftada milimetrik olarak aynı olacak. İlk fotoda göründüğü gibi sağ taraftaki boşluk biraz daha fazla, sol yani motorun ön tarafındaki boşluk daha kısa. Bu boşluk oranı arka tekerin sol tarafında ki somunun ön ve arka boşluğu da aynı olacak. Yoksa teker dönerken zincir dişliye binecektir. Metal levhalar üzerindeki çizgilere güvenme, cetvel vb gibi bişeyle iki taraftaki boşluğu da ön tarafından ölç. Boşluklar farklıysa teker göbek somunununu gevşet ve arkadaki ufak iki somunla gerginliğini ve dengesini doğru olarak ayarlayarak tekrar teker göbek somununu sık. Abi ben yapamam dersen, cetvelle veya boyu sabit herhangi objeyle yaptığın ölçümde farklılık görürsen bu dişliyi takan çok deneyimli servise söyle düzeltsinler. Ama aynıysa zinzir gerginliğini tekrar kontrol et ve zincirini iyice temizleyip yağla ve biraz zamana bırakarak kullanmaya devam et. Muhtemelen bi sorun yok. Bu arada rulmanlarda o kadar kolay dağılmaz, rahat ol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Servisten çıkan motorun eve geldikten sonra gergisinin iyi ayarlanamadığını fark ederek düzelttiğimi çok bilirim. (Senler önce servise gittiğim zamanlarda)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler