Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sukruersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Nazar olsun abi bende de var üç beş çizik
    ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    cbf 150 ile 2 uzunyol denemem oldu. biri JR ile ankara Beypazarı gezisi diğeri Ankara-Kayseri-Ankara 688km lik gezi. yormayan bir motosiklet. her hangi bir yerde ağrı sızı olmadı ( yanlız ben bisikletçiyim özellikle uzun yol tur bisikletçisiyim toto alışık seleye birazda ondan olabilir). keyifle gidip geldim. gurup sürüşlerinde daha güçlü motosikletler oluyorsa o zaman biraz yavaş kalıyor. 90km civarı hız ortalamasıyla gidiyorsunuz. işin aslına bakarsanız karayollarımızın durumu, her yerde mobese kameraları, radarlar vs varkende fazla hız yapma ihtiyacı duyulurmu bilemem. 2.5litre ortalama yakıtı var ( 70 i geçmeden yaptığım ölçümlerde 2.23L/100km, sürekli gaz sonuna kadar açık 3.05L/100km ) . nazar olayına gelince bende inanıyorum . evde de iştede gözler üzerimde. az sonra bikaç foto yükleyeceğim .
    Beypazarı inözü vadisinde bir mekan. yemek yerken motosikletlerimiz hemen önümüzdeydi.
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    İnözü vadisinden bir manzara hareket halinde çekildi.

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

bir karede Beypazar'ından

diğer resimlerde gurup arkadaşlarımızın fotoları var onların izni olmadan yayınlayamayacağım. Cbf 150 ve arkadaşlarımız ile oldukça keyifli bir gün geçirdik. Evren bu vesile ile sana bir kez daha teşekkür ediyorum.

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

kendi fiyatının 10 katı motosikletler arasında bile ezik durmayan bir makina CBF 150.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ahmet abi, erhan abinin matur benimkini örtmüş ama ben çıkmışım ortada

dl 1000'ler ile gezi yapıyoruz. gerçekten eğer otobanı kullanmayacaksanız her motorla yol alabilirsiniz.

pazara kızılcahamam gezisi olabilir. haberli olalım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    Bugün sabah erkenden İzmir-Buca Otokent'teki trafik şubeye giderek ruhsat ve plaka işlmelerini hallettim..
    Dosya hazırlama:20tl
    Sigorta:35 tl
    ruhsat:117 tl
    plaka:15 tl
    ara toplam=187 lira
    1011/2 dönem vergisi:42 tl
    Yan sehpalı 2011 model cbf 150:3870 tl
    Genel toplam=4099 tl

Motora binip mahalle turu atmak:paha biçilemez!
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    [QUOTE=abolgi;2430249]cbf 150 ile 2 uzunyol denemem oldu. biri JR ile ankara Beypazarı gezisi diğeri Ankara-Kayseri-Ankara 688km lik gezi. yormayan bir motosiklet. her hangi bir yerde ağrı sızı olmadı ( yanlız ben bisikletçiyim özellikle uzun yol tur bisikletçisiyim toto alışık seleye birazda ondan olabilir). keyifle gidip geldim. gurup sürüşlerinde daha güçlü motosikletler oluyorsa o zaman biraz yavaş kalıyor. 90km civarı hız ortalamasıyla gidiyorsunuz. işin aslına bakarsanız karayollarımızın durumu, her yerde mobese kameraları, radarlar vs varkende fazla hız yapma ihtiyacı duyulurmu bilemem. 2.5litre ortalama yakıtı var ( 70 i geçmeden yaptığım ölçümlerde 2.23L/100km, sürekli gaz sonuna kadar açık 3.05L/100km ) . nazar olayına gelince bende inanıyorum . evde de iştede gözler üzerimde. az sonra bikaç foto yükleyeceğim .
    Beypazarı inözü vadisinde bir mekan. yemek yerken motosikletlerimiz hemen önümüzdeydi.
    İnözü vadisinden bir manzara hareket halinde çekildi.

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

[/COLOR]bir karede Beypazar'ından

diğer resimlerde gurup arkadaşlarımızın fotoları var onların izni olmadan yayınlayamayacağım. Cbf 150 ve arkadaşlarımız ile oldukça keyifli bir gün geçirdik. Evren bu vesile ile sana bir kez daha teşekkür ediyorum.

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

kendi fiyatının 10 katı motosikletler arasında bile ezik durmayan bir makina CBF 150

harbiden çok asil duruyor. bende böyle bir memlekete varıp gelmek istiyorum 315 km ama yolda başıma bişey gelse ne olur diye düşünmeden edemiyorum. en az 2 motor olmadan böyle bir geizye sıcak bakmıyorum zaten kaskımda dandik içine rüzgar alıyor. bir yağmur yağsa saklanacak hiç bir yer yok malum konya ovası. geçenlerde arkadaşımın motor bozulmuş antalyada bir yere kitleyip araba almaya gitmiş geri dönmüş bakmışki motor kopuk ucurtma . yerinde yerler esiyor. böyle olaylar engelliyor.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar küçük bir sorun yaşıyorum: devir 6500 'e geldiktn sonra kısa far kesik kesik yanmaya başlıyor. yani kesiyor sebebi ne olabilir ve ne önerirsiniz? (herhalde ömrü bitiyor appulün)

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mehmet. şimdi nasıl hevesli hevesli biniyorsundur Aküye fazla yüklenmesin diye söylüyor arkadaş önce marşa bas motor ısındıktan sonra xenonu aç, yoksa 39w xenon, bir de marş motoru aküyü zorlar, diğer türlü alternatörden alır bir kısmını alacağı için daha uzun ömürlü olur. Benimkinde de anahtar var gündüzleri kapatıp yarım saat bir yere gidince akü boşsa bile oldukça şarj oluyor. Neyse cuma bir sıkıntı olmazsa gelirsin yeni motosikletinle

Zinciri yağla tabi, aklında kalmaz. Benim zinciri 21000de değiştirdim hala daha kullanılırdı üstelik. Sakin kullanıp zincirine bakarsan dandik dedikleri zincirle 30000 yaparsın
    Abi babam salarsa motorla gelicem ama bırakmazsa daha yenisin yürüyerek git derse bu hafta da yayan RR la gelicem. Benim xenon a da anahtar yapmışlar , zincir yağı da almıştım zaten 2 gün önce motoru almadan önce, Forch diye bir marka sanırsam. Motoru getirttim iş yerine ama plakayı yarın sabah alacağım ö yüzden sadece fabrikanın önünde turladım 6km oldu daha
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene cbf'im ile çanakkale ve kıyıköy ormanlı gibi karadeniz bölgesini komple gezdim tık demedi önümüzdeki sene ankara adana antep adıyaman turu yapacağım...

aksaray (tuz gölü) adana(memleket havası) gaziantep(bakırcılar carşısı) adıyaman (nemrutdagı) şanlıurfa (balıklı göl) mardin tekrar adana ordan yükle trene motoru ist.... 1 hafta hayalimdir benimde kısmet bakalım gerceklestirebilecekmiyiz..
    GÜN OLUR devran döner..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı halil1906 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide toplam nekadar benzinle yaptın ful depomu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

km. de kuruş veya litre bazında cbf 150 ne kadar tüketiyor bilgilendirirmisiniz almayı düşünüyorumda
    litresi 4.22tl den 20tl leye ne kadar litre alınıyorsa okadar aldım buraya yazıcağına bilgisayardaki hesap makinenizi açsaydınız cok basit olabilirdi sırf armut piş azıma düş olmasın die belirtmiycem öğrenmek istiyen verdiğim bilgiden kolayca hesaplar bulur
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

halil1906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym jet 100 scooter
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    litresi 4.22tl den 20tl leye ne kadar litre alınıyorsa okadar aldım buraya yazıcağına bilgisayardaki hesap makinenizi açsaydınız cok basit olabilirdi sırf armut piş azıma düş olmasın die belirtmiycem öğrenmek istiyen verdiğim bilgiden kolayca hesaplar bulur

iyide litre fiyatı bilgisi haricinde kaçlitre aldığın veya ne kadar tl tutarında aldığını belirtmemiştin ama bigin için teşekürler

jr. ve diğer bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm cbf severlere sevgi ve saygılar teşekürederim.
    "İyi Geçinmek İki Kişinin Kusursuz Olmasıyla Değil, Birbirlerinin Kusurlarını Hoş Görmesiyle Olur"!..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    rica ederiz ne paylaştık ki.

paylaşım dedim de bizim zamanımızda bi aydoğanx ismail vardı. ne acayip paylaşım yapardı? yemişti motoru valla.

bir gün arkadaşının motoruna gözleri bağlı halde sentil ayarı yapabileceği konusunda arkadaşı ile iddiaya girdi.

sentil ayarını bitirip bir de karbüratör temizliği yaptı. eleman bir daha etlik tarafında görülmedi.

o gün son duvarı da yıkıp nirvanaya ulaşan ismailin ayağa kalkıp, elindeki anahtarı yere atıp gözlerini çözdükten sonra oradan uzaklaştığı, artık kendisini meditasyon ve iç huzuruna adadığı söylenir.

derler ki, geceleri etlikte herkes uyurken motorların kendi kendine sorunları çözülüyormuş, zincirleri yağlanıp sorunlu aksamları tamir ediliyormuş.

kimse nasıl olduğunu bilmiyor......

brkcrdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    JR senin de nirvanaya ulaşman yakındır..
    hakikaten çok yardımsever ve yararlı bilgiler paylaşan bir arkadaştı...
    CBF 150...... Burak

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Dün eve dönerken ilk kez hayatımda yedeğe düştüm sırf yeni motor ne yakacak diye merak ettiğimden. Yeni kasada ibre düzgün çalışıyor. Tam Boşun dibine indi ve yedeğe geçti, maşallah nazar değmesin , bugün benzini ilk aldığım zaman doldurduğum yere kadar doldurttum, tam 10 lt. aldı, 326 km yapmışım, rodajda olduğumu göz önüne alırsak 3.05 L / 100km yakmış. Yavaş yavaş motorumun açılmaya başladığını hissediyorum.

Jr. bu arada hafta sonu kızılcahamamdayım, soğuksuya ya da yakın biryerlere gelirseniz mutlaka beni ara

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    45TL ALDIM ONDAN SONRA Bİ 10TL DAHA ALDIM 410 KM GİTTİ SONRA YEDEĞE DÜŞTÜ..BEN AGRESİF SÜRÜYORUMM YAKIT HEMEN BİTİYOR..BABAM SÜRÜYOR İBRE 1GR OYNAMIYR) 1 SENE MOTROSUZ KALMANIN ACISINI ÇIKARIYORUM GALİBA
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederiz ne paylaştık ki.

paylaşım dedim de bizim zamanımızda bi aydoğanx ismail vardı. ne acayip paylaşım yapardı? yemişti motoru valla.

bir gün arkadaşının motoruna gözleri bağlı halde sentil ayarı yapabileceği konusunda arkadaşı ile iddiaya girdi.

sentil ayarını bitirip bir de karbüratör temizliği yaptı. eleman bir daha etlik tarafında görülmedi.

o gün son duvarı da yıkıp nirvanaya ulaşan ismailin ayağa kalkıp, elindeki anahtarı yere atıp gözlerini çözdükten sonra oradan uzaklaştığı, artık kendisini meditasyon ve iç huzuruna adadığı söylenir.

derler ki, geceleri etlikte herkes uyurken motorların kendi kendine sorunları çözülüyormuş, zincirleri yağlanıp sorunlu aksamları tamir ediliyormuş.

kimse nasıl olduğunu bilmiyor......
    holywood bu yazıyı görse 3 filmlik bir film serisi çıkarır valla

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    vay şehir efsanesi heeee... yürü beeee...
    yeri falan belliyse ziyaret yapalım dualar edelim...
    holyywood neyse bizim samanyolu tv duymasın sakın kesin konuyu işler )))
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    baya bi yakmışsın abi. dip gaz mı gidiyorsun?

geleceğiz haftasonu, mutlaka ararım.

brkcrdk, ben bu motora olan aşkımdan nirvanaya ulaştım zaten.

Bu forumun 4 bir tarafı benim cıbıfa ilan-ı aşk ettiğim yazılarımla süslenmiştir.

Dünyanın en güzel motorlu taşıtı olur kendileri. Keşke yeni modelleri de sahiplerini üzmeyecek kadar ar-ge yapıldıktan sonra salınsaydı piyasaya.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    yok abi benide üzmedi çok şükür :D mis gibi motordur kendileri
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    valla bu ermiş insanın benim motorumda parmağı var. o yüzden gece far açmadan gidebiliyorum,

motorum nur oldu ışık saçıyor. zenon menon halt etmiş.

hmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Herkese merhaba,
    İki gün önce kendi motorumu sattım (2008 YBR125).

Sıfır bir CBF150 almama ramak kaldı ama son günlerde İnternette dolaşan tekleme sıkıntıları nedeniyle kararsız kaldım.
    İşin garibi uzun yıllardır motora binen (eski motorları içinde Fazer, Hayabusa, CBR125, Virago... gibi çok çeşitli motorlar var) bir ağabeyimizin şu anda kullandığı motorlardan biri CBF150. Geçen ay 2007 CBF 150sini satıp 2011 aldı. Bu tekleme konusundan bahsettim, benle konuştuktan sonra dikkat etmiş onda da varmış. Ama kendisi çok rahat; "düzelir bir şekilde" diyor. Ve beni yine de CBF 150 almam konusunda cesaretlendiriyor. Belki de yakında aranıza katılabilirim.

2. bir husus ise, "2012 model" araç konusu. Bazıları "Bu Temmuzda kanun değişti, ruhsatta geçecek model ibaresi için artık üretim yılı baz alınacak diyor". Oysa Nette 2012 ilanlar var bazı motosiklet markaları için, hatta otomobil firmaları 2012 model satıyor (Peugeot 1.000 TL ucuza 2011 veriyor). Motosiklet konusunda bu sistem nasıl çalışıyor bilen var mı acaba? Veya 2012 model CBF beklemeyi seçsem ne kadar beklerim?

Bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler