Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 Eski kasa 42dişli, alper sorana kadar çok dikkat etmemiştim.
    Arkadaş da biraz gecikince bana göre yüksek tempolu bir sürüş oldu. (genelde yalnız 80-90 hiç molasız giderim aynı yolu)
    260km tek mola verdik o da 120km de, geri kalan yolu 100-120 kesintisiz gittik.
    5200devirde de 75 yapıyor. (ki bu da max tork -max güç değerleri ortalarında bir devir)
    Yağını değiştirip zinciri yağlamıştım akşamdan o yüzden yağ yakacağını çok önemsemedim. Geldikten sonra baktım çubuğa aynı seviyede.
    Ne ibrenin titremesi ne kesinti ne yağ yakma ne mekanik arıza ne kesme hiçbiri yok, ne bileyim ben başka motosiklete mi biniyorum.

Not: Bu arada elemana cevap falan vermeyin, gider birazdan, gitsin kumdan kale yapsın o.
    bende herşey orijinal. dediğiniz gibi ne yağ yakma , ne ibre titremesi, ne kesme hiç biri yok. sadece vites geçişleri biraz kemikli gibi. jr normal dedi binince ama bana kemikli gibi geliyor. hafta sonu jr ve toplam 7 arkadaş Beypazarına gittik. tek cbf bendim. sağ olsunlar arkadaşlar fazla hız yapmadı 80-110 aralığında güzel bir yolculuk oldu. insan basınca şöyle bi 150-200 yapsın diyor ama sonuçta 150cc ve 4000 liralık bi motosiklet. daha iyisi şamda kayısı onuda daha hamken taşlayıp düşürüyorlar.

bu arada bazı mesajlarda Kullanıcıların motorlarına toz kondurmayı sevmediği ve her türlü ayıba karşı tepkisiz olduğu ülkemizde şeklinde suçlayıcı ifadeler var. olmayan şeyleri yazacak halimiz yok her halde. lütfen genelleme yapmayın.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...az önce eve geldim,balıktaydım..cbf 150 ile traktörün bile zorlanacağı 12 km lik berbat bir araziyi hem gidişte,hem dönüşte güle oynaya gayet rahat geçtim...cbf150 yi hem şehir içi hemde uzun yolda beğenerek kullanıyordum zaten ama bu parkurdan sonra sınıfında başka motor tanımam artık...bu arada motorum 2010 model ve 11000 kmde...1500 kmde mutlaka yağını değiştiririm vede şimdiye kadar damla yağ yakmışlığıda yoktur..gerisi hikaye.. bu motor ölmez arkadaşlar...iyi akşamlar..
    kesinlikle katılıyorum dostum ben o yolu bu geçtiğimiz ayın sonunda yaptım gidiş 11 geliş 11 toplam 22 km defalarca gittim geldim, karadenizin kıyıköy, yalıköy, kastıro gibi yolları baştan sona gezdim asfaltı unuttum yahuuu!!!
    yok kardeşim banamısın bile demedi dönüşte öyle bir yük vardı ki gören fotoğrafımı çekiyordu. motorumdan kesinlikle vaz geçmem taki rüyalarımın motoru varadero yu alana kadar...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyin bobin ve buji değişimi yapıldıktan sorun devam ederse bana göre yapılması gereken komple eletirik tessisatının değiştirilmesidir. kablolar bir yerden şaseye temas edebilir... yada söketler iletişimi kese bilir.... merakla takipteyim....
    Daha öncede bahsetmiştim , benimkide yapıyordu ama sonradan düzeldi diye. Eskiden çok fazla zorlamıyordum motoru 6-7000 devirde sabitleyip sabit bir hızda seyrettiğim zamanlarda oluyordu bu problem. İlk 3000kmlerde farketmiştim. Şimdi geçti bende yapmıyor o kesikliği ama artık benim sürüş tarzımda farklılaştı , şu anda ben vitesleri 8000-8500 bazende 9500 devirde değiştiriyorum , en kısa sürede vitesleri bitirip beşinci viteste hızıma uygun bir devirde gidiyorum ve dolayısıyle devir de sürekli değişiyor . Belki bu yüzden , sabit bir devirde gitmediğim için artık farketmiyorum.

Şimdi senin yazındaki buji kelimesini okuyunca aklıma geldi. Honda servisi haricinde gittiğim bir usta bir ara benim motora cbr125 bujisi olduğunu söylediği bir buji takmıştı. Bana kalırsa da bu buji , kullanım klavuzunda bahsedilen uzunyol bujisi. Bizim standart bujilerimiz paketsiz satılırken , bu buji yine honda markalı bir kutusu ile geliyor , koduna falan bakmadım ama. Belkide bu buji sayesinde bendeki kesilme kaybolmuştur. Belkide eskisi gibi sürekli sabit devir gitmediğimden. Bir fikirdir diye paylaşayım dedim.
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de dahil olmak üzere bu motorlar kesinlikle ayıplı. Ben acele etmiyorum. 4000 km bakımını bekliyorum. Aynı şikayeti servis formuna 3 kere yazdıracağım. Çözerlerse ne ala. Fakat çözmeleri için önce bakmaları gerekiyor. 12 Temmuz 2011 Salı günü D&B motor haftaya getir bakalım dedi. Bende 4000 km bakımını bekliyorum. Burada sizin kafa yorduğunuz kadar Honda Servisleri kafa yorsa bu problem çoktan çözülmüş olurdu. Kullanıcıların motorlarına toz kondurmayı sevmediği ve her türlü ayıba karşı tepkisiz olduğu ülkemizde servislerin de kolay para kazanmayı tercih etmesi çok doğal bir durum. Yeri gelmişken Honda Kuşadası'ndan Murat ustaya tekrar teşekkür ediyorum. Motorumla uzun uzadıya uğraştı. Sorunu çözemedi ama büyük ihtimalle çözülmeyeceğini baştan söyledi. Ve açıksözlü davrandı bu arızaya sattıkları motorların bir kısmında rastladıklarını ve henüz arızayı çözemediklerini söyledi.
    Gelelim arızaya. @tamernevin arkadaşın Anes Motor'da gördüğü işlemlere bakılırsa bobin, beyin, buji, hava filtresi değişimi ve karbüratör ayarı sonrası arıza devam etmiş. Karbüratör arızası, ateşleme kablosu, buji piposu arızası akla geliyor. Yada motorun kendisi toptan arıza. Hakkımızda hayırlısı
    ARKADAŞIM SAYEMİZDE BU PROBLEMİ OLANLAR GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI BENCE BENİM MOTORUMDA YOK DİYENLERDE YA HEP ŞEHİR İÇİ KULLANIYORDUR YADA SABİT DEVİR GİTMEYİP AGRASİF KULLANANLARDIR.
    BU OLAY YENİ CBF 150 İN KRONİK BİR AYIBIDIR. SERVİSLERLE BİZ BU İŞİ ÇÖZEMEYECEĞİZ.İNTERNET PORTALINDA FARKLI SİTELERDE DE BİR SÜRÜ KİŞİ BU OLAYDAN MUZDARİP BU KADAR KİŞİ YALANMI SÖYLÜYOR YANİ? ÖZELLİKLE 1 GÜN OTURDUM İSTANBULDAKİ TÜM SERVİSLERİ ARADIM MOTORUMDA TEKLEME PROBLEMİ VAR SİZ BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTINIZMI DİYE TEK TEK HEPSİNE SORDUM.HEPSİ AĞAZ BİRLİĞİ YAPMIŞ GİBİ YOOO İLK KEZ SİZDEN DUYUYORUZ DEDİ
    BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN HONDA TÜRKİ YEYİ ARAYIP BU SORUNU ONLARA AKSETTİRMEK.HONDA TÜRKİYE ISRARLA GELEN ŞİKAYET TELEFONLARINDAN YOLA ÇIKARAK ELBET BU KONUYA DEĞİNECEKTİR.HABRİKADA KENDİ TEKNİSYENLERİ VAR İCABINDA KENDİ BÜNYELERİNDE ÇÖZECEKLERDİR.BİRLİK OLUP HONDA TÜRKİYE Yİ HER KEZ ARASIN ŞİKAYET FORMU OLUŞTURSUN Telefon:
    7 gün 24 saat
    0 212 23HONDA (0 212 234 66 32)
    SESİMİZİ DUYURALIMKİ PROBLEMİMİZ ÇÖZÜLSÜN.HADİ HERKEZ TELEFON BAŞINA..................

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

buyrun farklı bir paylaşım formunda aynı sıkıntıdan muzdarip bir arkadaşımız daha kendisi izmirde aynen yazdıklarını paylaşıyorum...

RecepErbenlioglu Mesaj Başlığı: Re: Gaz kesme durumu..!Gönderilme zamanı: 30 Tem 2011 14:58

CBF-TR Üyesi

Mesajlar: 7 Selamlar. Ben de 2-3 hafta önce sıfır CBF150 aldım ve bende de benzeri bir sorun var. Motoru Kuşadasından aldım, İzmir'e gelirken yolda sorun başladı. 5. viteste 5000-5500 devirde sabit hız ve gaz ile giderken motor çok hafif kesiklik yapıyor. Sanki motor tekliyor ya da debriyaj balatası kaydırıyor. Sangi birisi çok hafifce motoru tutup-bırakıyor gibi hissediyorsunuz. Normal rölatide çalışırken ya da boşta gaz verirken bir sorun görünmüyor. Hızlanma sırasında, vitesleri büyütürken de bir sorun yok gibi. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşalar da var mı acaba? Motoru servise götürdüm, önce sorun yok dediler. Çünkü kısa bir sürüşte problem hissedilmiyor. Sonra uzun bir test sürüşünden sonra sorun olduğunu gördüler. Yaklaşık 10 gündür serviste ve hala sorunun nereden kaynaklandığını bulamadılar. Haftaya başka denemeler de yapacaklar.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞIM SAYEMİZDE BU PROBLEMİ OLANLAR GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI BENCE BENİM MOTORUMDA YOK DİYENLERDE YA HEP ŞEHİR İÇİ KULLANIYORDUR YADA SABİT DEVİR GİTMEYİP AGRASİF KULLANANLARDIR.
    BU OLAY YENİ CBF 150 İN KRONİK BİR AYIBIDIR. SERVİSLERLE BİZ BU İŞİ ÇÖZEMEYECEĞİZ.İNTERNET PORTALINDA FARKLI SİTELERDE DE BİR SÜRÜ KİŞİ BU OLAYDAN MUZDARİP BU KADAR KİŞİ YALANMI SÖYLÜYOR YANİ? ÖZELLİKLE 1 GÜN OTURDUM İSTANBULDAKİ TÜM SERVİSLERİ ARADIM MOTORUMDA TEKLEME PROBLEMİ VAR SİZ BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTINIZMI DİYE TEK TEK HEPSİNE SORDUM.HEPSİ AĞAZ BİRLİĞİ YAPMIŞ GİBİ YOOO İLK KEZ SİZDEN DUYUYORUZ DEDİ
    BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN HONDA TÜRKİ YEYİ ARAYIP BU SORUNU ONLARA AKSETTİRMEK.HONDA TÜRKİYE ISRARLA GELEN ŞİKAYET TELEFONLARINDAN YOLA ÇIKARAK ELBET BU KONUYA DEĞİNECEKTİR.HABRİKADA KENDİ TEKNİSYENLERİ VAR İCABINDA KENDİ BÜNYELERİNDE ÇÖZECEKLERDİR.BİRLİK OLUP HONDA TÜRKİYE Yİ HER KEZ ARASIN ŞİKAYET FORMU OLUŞTURSUN Telefon:
    7 gün 24 saat
    0 212 23HONDA (0 212 234 66 32)
    SESİMİZİ DUYURALIMKİ PROBLEMİMİZ ÇÖZÜLSÜN.HADİ HERKEZ TELEFON BAŞINA..................

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

buyrun farklı bir paylaşım formunda aynı sıkıntıdan muzdarip bir arkadaşımız daha kendisi izmirde aynen yazdıklarını paylaşıyorum...

RecepErbenlioglu Mesaj Başlığı: Re: Gaz kesme durumu..!Gönderilme zamanı: 30 Tem 2011 14:58

CBF-TR Üyesi

Mesajlar: 7 Selamlar. Ben de 2-3 hafta önce sıfır CBF150 aldım ve bende de benzeri bir sorun var. Motoru Kuşadasından aldım, İzmir'e gelirken yolda sorun başladı. 5. viteste 5000-5500 devirde sabit hız ve gaz ile giderken motor çok hafif kesiklik yapıyor. Sanki motor tekliyor ya da debriyaj balatası kaydırıyor. Sangi birisi çok hafifce motoru tutup-bırakıyor gibi hissediyorsunuz. Normal rölatide çalışırken ya da boşta gaz verirken bir sorun görünmüyor. Hızlanma sırasında, vitesleri büyütürken de bir sorun yok gibi. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşalar da var mı acaba? Motoru servise götürdüm, önce sorun yok dediler. Çünkü kısa bir sürüşte problem hissedilmiyor. Sonra uzun bir test sürüşünden sonra sorun olduğunu gördüler. Yaklaşık 10 gündür serviste ve hala sorunun nereden kaynaklandığını bulamadılar. Haftaya başka denemeler de yapacaklar.
    Teşekkür ederim arkadaşım. 0212 234 66 32'den Erman beyle görüştüm. Şikayet kaydını aldı. Geri dönüş yapacaklarını söyledi. Bakalım gerisini bekleyip göreceğiz.

merhaba arkadaşlar.bende 1 ay önce kırmızı cbf 150(sıfır) aldım.bende şu 5. viteste giderken motorun kesiklik yapmasından şikayetçiyim.ilk önce ben rüzgar yüzünden motorun zorlandığını zannettim ama sorun cbf 2011 modelleri için geçerliymiş galiba.neyse bu hafta içinde servise gideceğim.sizleri buradan bilgilendiririm.

TEKLEMEDEN ŞİKAYETÇİ ARKADAŞLAR 0212 234 66 32 NUMARALI HONDA TÜRKİYE müşteri hizmetlerini arayıp konuyla ilgili kayıt açtırsın.
    böylelikle muhakkan bu durum biran önce çözülecektir.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7100 devirle nasıl 100km yapıyor bu motor anlamadım benim motor 8100 devirde 100 ü zor görüyor. acaba farklı motorlaramı biniyoruz ki bende 100 le gitmek demek dipgaz bağıra bağıra motoru fazla gitmez 50 km sonra elime almak demek.
    arkadaş az evvel ben geldim yoldan yani iş den eve dip gaz da devir bilmem nerede 100 yok olmuyor düz yolda yok arkadaş yok anlamadım ki ne iş
    7200 dev.de nasıl 100 oluyor offfff

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Ben metal aynaları cıkartıp plastik ayna takmayı düşünüyorum içinezde bunu yapan var mı ? Aynaların vidalarının ölçüsü nedir?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben metal aynaları cıkartıp plastik ayna takmayı düşünüyorum içinezde bunu yapan var mı ? Aynaların vidalarının ölçüsü nedir?
    Benim aynaları görmemişmiydin sen ,wiwi marka uzun sap ybr aynası diye geçiyor kendileri, izmirde motorcu hayriden almıştım çifti 14tl birde aynalar geniş açılı gösteriyor. Tavsiye olunur..

Motosikleti
    cbf 150
    hazal063
    üstat nerdesin ya geçenlerde dükkana geldim kapı duvar yarın uğrayacagım ama sanırım ramazan dolayısı ıle felan mı acaba ne ise bakarım yarın

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazal063
    üstat nerdesin ya geçenlerde dükkana geldim kapı duvar yarın uğrayacagım ama sanırım ramazan dolayısı ıle felan mı acaba ne ise bakarım yarın
    Tabi buyur gel beklerim her zaman acık dukkan

arkadaşlar benim motorum 1100 km de.düzde son gaz 110'a anca yaklaşıyor.bu normal midir.birde ben genellikle yüksek(7000 ve üzeri) devirde kullanıyorum motorumu.bu motoruma zarar verir mi?

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı nasuh4848 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben genellikle yüksek(7000 ve üzeri) devirde kullanıyorum motorumu.bu motoruma zarar verir mi?
    rodajı bu sekilde mi tamamladın?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, bende de 2011 model var, şu an 5600 km de yim, kesinlikle tekleme vb bi problemim yok ve gayet memunum, motor 1,5 -2 aylık, yani bi çok kez artçılı aynı günde 400 km ye kadar uzun yol da yaptım. Kesinlikle böyle bir problemle karşılaşmadım. Yalnız bir kereye mahsuz olmak üzere, Aynı gün 400 km yaptığım bir gün, Kocaeli-Bursa Uludağa çıkarken, sanırım benzer bi durumla karşılaştım. Bursa' dan 30 km tırmanıyorsunuz, devamlı 2. ve 3. vites oda çok zor. Yan
    3 e dahi genelde takamıyorsunuz. Motor devamlı sıkışıyor ve tam gaz çalışıyor, Rakım 2000 metre seviyesine kadar araçların çıkabildiği son noktaya kadar çıktım. Yolculuğun sonlarına doğru çekişte kısmet düşme, motorda zaman zaman gaz açıkken titreme, anlık gaz kesme gibi geçici bi durumla karşılaştım. Bu arada fark ettiğim şu oldu, sağa çekip baktığımda rölantininde 1400-1500 seviyelerinde 1000 devre kadar düştüğünü gördüm. O zaman motor fazla sıkıştığı için şişti şeklinde yorumlamıştım. Motoru kapattım bi kaç dk. Motor ilk marşı 3-4 sn kadar marşa bastığım halde almadı. Sonraki denemem de çalıştı. Ya motor şişti, yada rakım aşırı yüksek olduğundan azalan hava basıncı ile motorun hava emişi de nisbeten zayıfladığından bu geçici sorunu yaptı. Çünki motor çalışırken seleyi çıkartıp elinizle hava filt.. sinin emiş ağızını yavaş yavaş kapattığınızda da yavaş yavaş rölanti düşüyor ve stop ediyor. Yani motor ya sıkıştı, yada hava ememediği için sorun yarattı. Tekrar denemek için uludağa tekrar çıkmak istiyorum. Çünki bunca km içersinde tekleme sorunu ile sadece bu yolculuğumda ve Uludağın zirvelerinde, 10-15 dk lık bir süre ile karşılaştım. Ben 85 kiloyum, arkama 80 kg da artçı alıp gittiğim 100-150 km lik diğer gezilerimde bu sorunu hiç yaşamadım. Aşırı sıcakların olduğu bi kaç hafta öncesi Karamürsel-Kerpe yolculuğu yapmıştım. İzmit-Kandıra arasındaki rampaları bilen arkdaşlar bilir. Buralarda hiç gaz bırakmadan artçı ile yol aldığım gün dahi bu sorunu yaşamadım. Ama sadece çıktığım Uludağ da bu sorunu yaşadım. Can sıkıcı değildi ama tekleme olayı bu olsa gerk dedirtti bana da. Şimdi tekrar bi Uludağ çıkmak istiyorum, daha iyi analiz edebilmek adına. Uludağ zirvede motoru iyice dinlendirip çalışma ve performansına bakacağım, yani motor sıkıştı mı, hava basıncı düşük olduğundan mı bunu yaptı, yoksa şiştimi (bu 2. cbf im motorun şiştiği daha önce hiç olmamıştı) anlayabilmek amaçlı bi uludağ gezisi daha yapacağım.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş az evvel ben geldim yoldan yani iş den eve dip gaz da devir bilmem nerede 100 yok olmuyor düz yolda yok arkadaş yok anlamadım ki ne iş
    7200 dev.de nasıl 100 oluyor offfff
    herkese selam arkadaşlar bende görüşlerimi yazmak istedim..
    motor 1500 kmde ilk 1000 km de sadece 70km hıza kadar kullandım ara ara 80-90-100 her 300 km bir tabi
    her gün 45km sabah 45 km akşamları işe gidip geliyorum günde 90 km kullanıyorum motorumu
    stabil olarak bakımdan sonra sürekli 6500 devir - 80 km hızda sabitledim motorumu gittiğim en yüksek hız bu
    bazen oluyor 120 yi görüyorum ama sürekli değil yani anlık gibi motor sağır kalmasın diye ..
    tekleme sorunu sanki geçenlerde bendede oldu gibi, hafif rampadan indikten sonra düz yola varınca, gaza hafif dokunuruz, ozaman motor kompressden atağa geçiyor, o arada karbüratöre gelen benzin ile hava dengesizliği oluyor ama kısa sürede toparlıyor
    benim görüşüm bu şekilde sanmıyorum ki ateşlemeden yada karburatörden sorun çıkacağını
    saygılarla...
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bende de 2011 model var, şu an 5600 km de yim, kesinlikle tekleme vb bi problemim yok ve gayet memunum, motor 1,5 -2 aylık, yani bi çok kez artçılı aynı günde 400 km ye kadar uzun yol da yaptım. Kesinlikle böyle bir problemle karşılaşmadım. Yalnız bir kereye mahsuz olmak üzere, Aynı gün 400 km yaptığım bir gün, Kocaeli-Bursa Uludağa çıkarken, sanırım benzer bi durumla karşılaştım. Bursa' dan 30 km tırmanıyorsunuz, devamlı 2. ve 3. vites oda çok zor. Yan
    3 e dahi genelde takamıyorsunuz. Motor devamlı sıkışıyor ve tam gaz çalışıyor, Rakım 2000 metre seviyesine kadar araçların çıkabildiği son noktaya kadar çıktım. Yolculuğun sonlarına doğru çekişte kısmet düşme, motorda zaman zaman gaz açıkken titreme, anlık gaz kesme gibi geçici bi durumla karşılaştım. Bu arada fark ettiğim şu oldu, sağa çekip baktığımda rölantininde 1400-1500 seviyelerinde 1000 devre kadar düştüğünü gördüm. O zaman motor fazla sıkıştığı için şişti şeklinde yorumlamıştım. Motoru kapattım bi kaç dk. Motor ilk marşı 3-4 sn kadar marşa bastığım halde almadı. Sonraki denemem de çalıştı. Ya motor şişti, yada rakım aşırı yüksek olduğundan azalan hava basıncı ile motorun hava emişi de nisbeten zayıfladığından bu geçici sorunu yaptı. Çünki motor çalışırken seleyi çıkartıp elinizle hava filt.. sinin emiş ağızını yavaş yavaş kapattığınızda da yavaş yavaş rölanti düşüyor ve stop ediyor. Yani motor ya sıkıştı, yada hava ememediği için sorun yarattı. Tekrar denemek için uludağa tekrar çıkmak istiyorum. Çünki bunca km içersinde tekleme sorunu ile sadece bu yolculuğumda ve Uludağın zirvelerinde, 10-15 dk lık bir süre ile karşılaştım. Ben 85 kiloyum, arkama 80 kg da artçı alıp gittiğim 100-150 km lik diğer gezilerimde bu sorunu hiç yaşamadım. Aşırı sıcakların olduğu bi kaç hafta öncesi Karamürsel-Kerpe yolculuğu yapmıştım. İzmit-Kandıra arasındaki rampaları bilen arkdaşlar bilir. Buralarda hiç gaz bırakmadan artçı ile yol aldığım gün dahi bu sorunu yaşamadım. Ama sadece çıktığım Uludağ da bu sorunu yaşadım. Can sıkıcı değildi ama tekleme olayı bu olsa gerk dedirtti bana da. Şimdi tekrar bi Uludağ çıkmak istiyorum, daha iyi analiz edebilmek adına. Uludağ zirvede motoru iyice dinlendirip çalışma ve performansına bakacağım, yani motor sıkıştı mı, hava basıncı düşük olduğundan mı bunu yaptı, yoksa şiştimi (bu 2. cbf im motorun şiştiği daha önce hiç olmamıştı) anlayabilmek amaçlı bi uludağ gezisi daha yapacağım.
    etem abi bende 5645km fialnım bendede suan tekleme sorunu yok 2 ayda iyi yapmısın ben marta aldım çok gezdim die konusuyordum :D:D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam bendede o problem olmadı bende gölcukteyım.Kandıra kerpeye gıdıp gelıyorum oralarda bu problemı yasamadım ama benım rodaj daha yenı bitti 1100 km deyım suan.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    varya başka topıclerde dede sorun var adamlar mallarınının yamuklarını açığa vermemek için sorunlardan bahsetmiyorlar kendilerini avutuyolar biz burda sorunlarımıza çare arıyoruz çamur atılıyor ama kul yapısıdır ben yüzde 99 her aletin küçük bi kusuru olduğunun taraftarıyım sonucta global bi pazar ve adam malı tam yapmıyorki seneye bi özelik yada eksiliği kapatıp satsın die ama gelde bizim vatandaşlarımıza bunu anlat bundan sonra tüm cbf 150ci arkadaşlarımdan rica ediyorum buraya gelip cbf150 böle yada şöle diyen kişilere cevap atmıyalım kaale almıyalım arkadaşlar ilgi görmeyip gitsinler yoksa totoları kalkıyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aynaları görmemişmiydin sen ,wiwi marka uzun sap ybr aynası diye geçiyor kendileri, izmirde motorcu hayriden almıştım çifti 14tl birde aynalar geniş açılı gösteriyor. Tavsiye olunur..
    Bunlar nasıl peki uyarmı cbf e http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cift-5/detay/
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler