Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Çok Teşekkür ederim Akira Valla ruh gibiyim bu aralar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Tahmin edebiliyorum.

Evvelki hafta Pazar günü seni starbucks coffe'de gördüm ama eşinleydin o yüzden yanına gelmedim.

Bakalım benimki de kış bebeği olacak benim de ruh gibi olmama az kaldı.

Motosikleti
    Gelseydin keşke niye gelmedin olur mu öyle şey! Valla abi bu zamanlarda bişe anlamıyorsun benim jeton daha yeni düştü

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ergin-barış-özberk

gezdik geldik.acıkca soyleyeyım.pek tadım tuzum yoktu ulke durumundan dolayı.yuzumu gulumseten en guzel sey en son bulusmada ergın abıyle ne oalcak bu ulkenın halı demıstık.haha pek fena cevap aldık 1 hafta ıcınde

bu arada bulusmadan sonra servıslerde gezdım.kadıkoydekıler son derece kustahtı.yuzume dahı bakmadılar kalabalıktan.

kartal konusuk'A gıttım.

130lıraya

yag fıltre-yag degısımı-zıncır bakımı-zıncır yaglama-genel kontrol & motor yıkama yaptılar.duyurulur.bazı servısler nasıl olsa duyan gelıyor mantıgıyla ılgılenmedıler.uyuz oldum.ıyı kı de gıtmemısım.300lıra demıslerdı sadece yag degısımıne.

ihakanvardal, T R O E ve gama bunu beğendiler.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Hakan Allah tamamına erdirsin. Sağlıklı mutlu uzun ömürler versin hepinize...

Motosikleti
    Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan Allah tamamına erdirsin. Sağlıklı mutlu uzun ömürler versin hepinize...
    Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Yokmu paAzar gezi ileri yarin bir basima kalicam desenizeee

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yarın 1 de dogum gunu var.kac saat surer bılmem.veletlerın potansıyelıne baglı katılmak ısterdım zıra bugun doyamadım,tırstım basamadım zaten.ıcımde kaldı.yagı degısınce bı degısık oldu alet :D

o degıl de damlayan yagların bı kısmı yandı yolda.ısıklarda grı duman altında kaldım bı an :D mıllet motor yanıyo sanıp yanıma kostu ahha gormenız lazımdı ya

Uyanildi kahvalti edilecek varmi tekeri dondurmeyi dusunen

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartal konusuk'A gıttım.
    130lıraya
    yag fıltre-yag degısımı-zıncır bakımı-zıncır yaglama-genel kontrol & motor yıkama yaptılar.duyurulur.bazı servısler nasıl olsa duyan gelıyor mantıgıyla ılgılenmedıler.uyuz oldum.ıyı kı de gıtmemısım.300lıra demıslerdı sadece yag degısımıne.
    Mersin'de Mehmet Usta var... 15 gün önce yeni aldığım Metzeller M5 lastkleri arkaya bağladım, yağ ve filtreleri de çantama koydum soluğu yanında aldım. Recep abimle birlikte gittik 1100 XX i var. O'da bakımı hep oraya yaptırıyormuş zaten. Usta süper işine bayıldım.
    Grenajlar söküldü. (İlk defa gördüm içini yağlarım eridi tertemizdi... )
    yağ değişimi,filtrelerin değişimi,genel kontrol, arka fren balatasının değişimi (orjinal japon 120 TL.) : İşçilik 50 TL.
    Jantları söküp lastikçiye yolladı değişim ve balans için 20 TL. aldı (Şok oldum... )
    Tam sezona hazır VFR'm Yollar bekle beni...
    wolrath bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Mert,ne yaptın dün?

Nerelere gittin?

Arkadaşlar iyi yaptınız haftasonunu değerlendirmekle.

Barış valla biz geçen sene ortağım ile geçen sene gitmiştik alışveriş yapmak için Allahım böyle bir şey olamaz,ulen paramız ile alışveriş yapacağız suratına bakımıyorlar.

Birde son olayım,motorun yağını değiştirmek için kızıltoprak'a gittim yağ değişimi için 160 lira para dedi ilave olarak bir de yağ filtresi 75 lira dedi Ali Esengül'de oluyor bu olay ama suratına bakmadan konuşuyor ki ben hiç dayanamam hemen sinirlenirim,gerilirim yani ve direkt karşımdakine de agresifleşirim. Hakan'ı aradım(ihakanvardal) o da doğu batı'ya git abi dedi, ben de aradım fiyat aldım aynı marka aynı miktarda yağ değişimi için 75 TL fiyat aldım yağ filtresi de 25 TL dedi ama büyük bakım yaklaştığı için filtreyi o zaman hallederiz demişti.

Kısacası,şımarıklık diz boyu. Kızıltoprak'ta gidersem sadece Anes motora gidiyorum güleryüz görüyor insan. Diğerlerinde sinirlerim bozuluyor.
    ihakanvardal ve wolrath bunu beğendiler.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar hepimize günaydın iyi çalışmalar.... ev işleri bakanına verdiğim sözü tuttum ve Malumunuz Edirne Seferimi ! tamamlayıp sağ sağlim döndüm..

Uploaded with ImageShack.us

Meşhur Edirne ciğeri

Meriç Nehri kıyısından bir manzara

Selimiye Camiinden bir kare..

Beylikdüzü'nden yola çıkıp Silivri, Tekirdağ içinden Malkara yolundan Edirne'ye ulaştım.. gezmiş oldum yol biraz uzadı ama maksat km yapmak değilmi? "Gelde anlat bakalım Ev işleri bakanına " yolu uzatmışım.. bak sen .Biraz rüzgarlıydı hava ama keyif aldım doğrusu arkadaşlar. Tam anlamıyla benzin hesabı yapamadım ama son çentik yanıp sönerken yan ayakta 76 TL benzin aldım (16 lt) 100 km gittikten sonra gene yan ayakta 31 TL daha benzin aldım (6,56 lt) .Toplamda 107 TL benzin almış oldum ve 120-160 km/h arası kullandım genelde ve arasıra vtec açıp 210-220 km/h ye çıktım kısa süreli olarak , bir dahaki son çentiğin yanıp sönmesi anında 393 km yol (15 km ye yakını şehir içi )yapmışım...yani kabaca yanlış hesaplamadı isem 272 kuruş km başına ortalama yakmışım.. iki kişi için bence normal diyorum malum benzin 4,72 TL .. Artık kısmet müsait zamanda siz grup arkadaşlarımla beraberce bir gezi yapmakta inşallah... sağlıcakla kalın..
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Uğur senin VFR'nin selesi orjinal selenin üzerine döşeme mi yoksa komple sele mi farklı...?
    Bi de rahat mı? yakıyomu uzun yolda, uyuşturuyormu, acıtıyormu....? (yaw kardeşim sanane benim totomdan dermişsin şimdi... )
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Selam Murat.. selenin orjinali evde duruyor... bu sele sonradan yapılma içi silikonlu yumuşak.. ilk uzun yol deneyimim olduğu için hafif bir terleme oldu tabi 2 saat aralıksız sürüşte genel olarak iyiydi.. tavsiye olunur
    T R O E bunu beğendi.

Valla bende sile yaptim geldim ilk benzin olcumude yaptim ise git gel 13 km lik parkurla 150 km yaptim sile gezimdede toplam 150 km yaptim 303 km de benzin yanip sonmeye basladi arkadaslar yanip sonun ce 50 km diyordu sanki tam bilmiyorum ama yakit seklim bu oldu ilk ve son olcumumu yaptim yapma nedenimde tura ciktigimda benzinci arama derdi:d kullanim seklimdede 5 bin devirde vites degistir 4 bine insin birdaha 5 bine cik seklindeydi toplam 30 saniye vtech anca acmisindur bu 300 km de
    T R O E ve gama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bilgilendirme için teşekkürler Uğur...
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı T R O E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler Uğur...
    Reca ederim.. her zaman...
    T R O E bunu beğendi.

Arkadaslar gunaydin istemis oldugumuz turu gerceklestiremedik bir turlu kismet olmadi eger katilmak isteyen varsa 28 haziranda eski motorumu sattigim izmirdeki arkadasin grubuyla beraber 6 motorlu olarak manavgat yolunu tutacagim cuma sabah izmirde olunacak pazar ogleden sonra donus yapilacak dusunen arkadaslar varsa yazisalim
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Manavgat'a gelecek arkadaşlarla orada görüşürüz...

Arkadaslar plakaligi iptal edip selenin altina taktirsam cezasi varmidir acaba bide cok kotu dururmu dersinizz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler