Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Nathan, umarım azda olsa yardımcı olabilmişimdir.

Ancak "üstad" kelimesi kullanmışsın teşekkür ama benim haddime değil üstad olmak.

Bende daha yeni sayılırım burada benden çok daha tecrübeli sürücüler var.

Ben sadece kendi görüşlerimi yazdım. İltifatın içinde teşekkür ederim.
    Nathan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    VFR 800
    Herkese Günaydınnn....

VFR'nin abisini bugün yormayalım

T R O E ve erginturhan bunu beğendiler.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Vayyy hızlı Gonzales Günaydın, sağol bugün seçim derdinden kurtardın
    akira2012 bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Günaydın hepiciğinize...
    erginturhan ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Ergin,kazdağlarına gidecek misiniz?

Karar verebildiniz mi?

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergin,kazdağlarına gidecek misiniz?

Karar verebildiniz mi?
    Hala netleşmiş değil Emre. Bizimkiler Haziran'da falan gidelim gece soğuk sorunu olmaz falan diyorlar. Bir türlü karar veremediğimiz için benim açımdan zevki kaçtı zaten...

Motosikleti
    Günaydınlar...
    Uploaded with ImageShack.us
    umurcan bunu beğendi.

Ustunalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI 250 R, Honda VFR 800
    Günaydın Herkese,

Dün ilk kez yolda kaldım arkadaşlar. Seyir halinde iken ABS ışığı yanıp sönmeye başladı hemen ilk benzin istasyonuna girip durdum. Motoru durdurduktan sonra ne yazık ki tekrar çalışmadı. Marş basmadı Korna çalmadı. Aklıma ilk gelen Akü oldu ancak Akü yü yeni almıştım. Daha yılı bile dolmadı. Neyse bir şekilde Akü yü değiştirince çalıştı. Ustaya götürdüm orda kontrol ederken Motorun Aküyü şarj etmediğini fark ettik. Voltajda düşüktü. Motoru kaldırdığımızda tahmin edebileceğiniz gibi Sargı Yanmıştı. Regülatör den de şüpheleniyoruz. Dışardan görüntüsünde Sıkıntı yok. Ancak bugün sargı sarıldıktan sonra deneyip bakıcaz son duruma.
    Sizin fikrinizi de almak istedim.? Benzer bir sıkıntı yaşayan var mı? Alternatif sorun ne olabilir? Birde Regülatör bulmam da bana yardımcı olurmusunuz? Her ihtimale karşı şimdiden tedbir almak istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı Ustunalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Herkese,

Dün ilk kez yolda kaldım arkadaşlar. Seyir halinde iken ABS ışığı yanıp sönmeye başladı hemen ilk benzin istasyonuna girip durdum. Motoru durdurduktan sonra ne yazık ki tekrar çalışmadı. Marş basmadı Korna çalmadı. Aklıma ilk gelen Akü oldu ancak Akü yü yeni almıştım. Daha yılı bile dolmadı. Neyse bir şekilde Akü yü değiştirince çalıştı. Ustaya götürdüm orda kontrol ederken Motorun Aküyü şarj etmediğini fark ettik. Voltajda düşüktü. Motoru kaldırdığımızda tahmin edebileceğiniz gibi Sargı Yanmıştı. Regülatör den de şüpheleniyoruz. Dışardan görüntüsünde Sıkıntı yok. Ancak bugün sargı sarıldıktan sonra deneyip bakıcaz son duruma.
    Sizin fikrinizi de almak istedim.? Benzer bir sıkıntı yaşayan var mı? Alternatif sorun ne olabilir? Birde Regülatör bulmam da bana yardımcı olurmusunuz? Her ihtimale karşı şimdiden tedbir almak istiyorum.
    Günaydın Alper,
    Konjektör işlevini görmüyorsa arıza ışığı yakması normaldir diye düşünüyorum mutlaka onu algılayacak bir sensörü vardır. Siz de ustan ile akünün şarj olmadığını anladığınıza göre demek ki sıkıntı konjektörün bozulmasında.
    Yeni konjektör Antalya'daki servislerde yok mu? Yoksa da sipariş verince getirirler diye düşünüyorum...

Motosikleti
    Burda sadece tek bir adet yetkili servis var. Oda pek yeterli olmuyor. Rekabet olmayınca her zaman tüketici zarar ediyor ;)
    Bu arada su türkce kılavuz vardı onu mail adresime atma şansınız var mı ?
    ustunalper@gmail.com

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Günaydın Herkese,

Geçmiş olsun umarım çabuk ve en az masrafla halledersiniz...

bu arada motorun yağı ve yağ filtre değişiminide hallettim Otosever şirinevlerden filtre ve 4*1 Lt Castrol (formul 1veya power 1 di sanırım) yağı 120 TL ye aldım ustama götürdüm far ayarı zincir ayarı ve yağ değişimi 20 TL ye hallettim... Eşimede Sirkeci Özen den LS2 CELTIC modelini 200TL ye aldım... V motorun özelliğimidir trafikte 1. viteste rölenti devrine düşünce motor çok akıcı gitmiyor..debriyaj gazla silkelemeyi topluyorum.. sıralı 4 silindirlerde sanki biraz daha derli toplu gidiyor rölenti devrinde? doğrumudur arkadaşlar..

Motosikleti
    Burda sadece tek bir adet yetkili servis var. Oda pek yeterli olmuyor. Rekabet olmayınca her zaman tüketici zarar ediyor ;)
    Bu arada su türkce kılavuz vardı onu mail adresime atma şansınız var mı ?
    ustunalper@gmail.com
    Gönderdim. İstersen service manual de var onu da gönderebilirim yalnız biraz büyük dosya (209MB).

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun umarım çabuk ve en az masrafla halledersiniz...

bu arada motorun yağı ve yağ filtre değişiminide hallettim Otosever şirinevlerden filtre ve 4*1 Lt Castrol (formul 1veya power 1 di sanırım) yağı 120 TL ye aldım ustama götürdüm far ayarı zincir ayarı ve yağ değişimi 20 TL ye hallettim... Eşimede Sirkeci Özen den LS2 CELTIC modelini 200TL ye aldım... V motorun özelliğimidir trafikte 1. viteste rölenti devrine düşünce motor çok akıcı gitmiyor..debriyaj gazla silkelemeyi topluyorum.. sıralı 4 silindirlerde sanki biraz daha derli toplu gidiyor rölenti devrinde? doğrumudur arkadaşlar..
    Uğur senin usta da çok ucuzcuymuş... Doğrudur, 1. viteste çok düşük hızlarda debriyajla biraz fazla haşır neşir olmak gerekiyor. Ama bu V motor özelliği midir onu bilmiyorum.

Motosikleti
    TRACER 700
    Ergin günaydın servis manuelini bana atabilirmisin hancavinca@hotmail.com
    doğrudur Ergin usta hem iyi hemde çok basit işlere para bile almaz .. Allah bozmasın ben çok memnunum kendisinden..

Motosikleti
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergin günaydın servis manuelini bana atabilirmisin hancavinca@hotmail.com
    doğrudur Ergin usta hem iyi hemde çok basit işlere para bile almaz .. Allah bozmasın ben çok memnunum kendisinden..
    Uğur dosya büyük olduğu için mail ile gönderemiyorum wetransfer'e yüklüyorum şu anda... Yükleme bitince mail adresine indireceğin link gelecek...
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Teşekkürler Ergin.. kolay gelsin

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Herkese Merhaba ...
    Ustunalper geçmiş olsun... Benzer arıza arkadaşlardan birinin CBF 1000'ninde meydana geldi. Onlarda ilk önce akü değiştirdiler. Şarj olmadığını görünce heryeri dağıttılar. Sonuçta sargı ile işi bitirdiler...

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaslar
    Bizde inşallah sargı ile çözeriz bu sorunu. Bu tarz bir sorun kullanımdan mı kaynaklanır yoksa zamanla karşılaşılan bir durum müdür. Teknik bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirler mı

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resme bayıldım ve akabinde çaldım Ve hatta Ankara grubunun Facebook sayfasında da paylaşıyorum. Sonta yok benim haberim yoktu, yok telif hakkı falan gibi muhabbetler dönmesin
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resme bayıldım ve akabinde çaldım Ve hatta Ankara grubunun Facebook sayfasında da paylaşıyorum. Sonta yok benim haberim yoktu, yok telif hakkı falan gibi muhabbetler dönmesin
    Tepe tepe kullanın umuma mahsus oldu çoktan... Telif muhabbeti olursa ben yanmışım
    T R O E bunu beğendi.

crazzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    [QUOTE=Ustunalper;3039504]Günaydın Herkese,

Sizin fikrinizi de almak istedim.? Benzer bir sıkıntı yaşayan var mı? Alternatif sorun ne olabilir? Birde Regülatör bulmam da bana yardımcı olurmusunuz? Her ihtimale karşı şimdiden tedbir almak istiyorum.[/QUOT

Çok geçmiş olsun.Bi ara benim başıma da akü şarj problemi gelidi.Fakat bende farklı olarak sağ granajın içinden dumanlar yükseliyordu.Akü boşalana kadar eve ulaştım.Granajı sökünce 3 ad. sarı renli kablonun kavrulmuş olduğunu gördüm.Servisi arayıp durumu anlattım.Kabloların tamir olmayacagını tesisatı uçuk bi paraya değiştireceklerini söylediler.Bende elektronikci oldugumdan kabloları ekleyip makaronla sardım total maliyet 5tl ye halletmiş oldum.Uzun lafın kısası o 3ad sarı kabloyu bi kontrol edin.Soketlerinden çıkmış olabilir.
    T R O E ve erginturhan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler