Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Tolga diyecektim, Ergin diyecektin anlaşmıştık Elbette tavsiyeleri dinlerim, teşekkürler... Dediğim gibi öyle çok yatırıp kaldıran olabildiğince hızlı gireyim virajlara diyen biri değilim, tırsıyorum... Hatta arkadaşlar ip gibi gidiyorsun sana bisiklet tekeri alalım diyorlar Şaka bir yana V şeklinde olup beni aniden içe doğru yatırması beni tedirgin eder, söylediğin gibi lastik havasını azaltmak bir çözüm olabilir ama bilemiyorum, tavsiyen beni M5 düşünmekten vazgeçirecek gibi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Ergin motosiklet üzerinde herşey bizim kullanış şeklimiz ile alakalı,fikir verebildiysem ne mutlu bana.Benim işim gücüm viraj,yatiyim kalkiyim başka bişey istemem O yüzden alıştıktan sonra çok memnun kaldım.Ama itiraf ediyorum ilk başlarda viraja girerken olan yuvarlanma beni çok rahatsız etmişti.O zaman şöyle diyelim;yeni tarihli bulabilirsen M3 tavsiye ederim

Motosikleti
    Hımm... Tolga M5 deneyimini aktardığın için teşekkürler, M5 den vazgeçildi...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında M5 düşünmüyorum derken az önce M5 reviewlerine bakmaya başladım Kararsızım biraz... Öyle agresif bir sürüş sitilim yok malum yaş ilerledikçe insan daha da duruluyor... Fuarda metzeler standında M5 için taksitli 750/6 fiyat aldım, şimdi acaba alsam mı diye düşünmeye başladım...
    Ömürleri hakkında bir bilgim yok benim üzerinde gelen lastikler (roadsmart) ile bu km.ye kadar geldim, onlarla da gelirim diye düşünüyorum, olmadı 15'de değiştiririz bilemiyorum kullanınca anlayacağım...
    Bir de avon marka lastikler var reviewleri hiç fena değil, avon storm 2 onun için de 650/6 fiyat aldım...
    Bu arada bana ıslakta iyi olan bir lastik lazım, çünkü ıslak sürüşüm ortalamadan kesinlikle çok daha fazladır, yağmur çamur demeden biniyorum...
    Hıım ıslak zemin olunca iş degişiyor. Ben yolda yagışa yakalırsam yapacak birşey yok tabiki devam ediyorum ama dışarda yogun yagış varken yola çıkmıyorum.Sen yagmur çamur demeden sürüyorsan o zaman angel ve mıchelın road 3'de seçilebilir. Aslında yapılan testlerde M5'lerinde ıslaktaki performanslarının iyi oldugu söyleniyor.
    M5

http://www.youtube.com/watch?v=boZ4iL2IxpI

m5

http://www.youtube.com/watch?v=b9VUA7DldgU

Road 3

http://www.youtube.com/watch?v=YS8XkFhSRX0

Motosikleti
    Evet M5 in ıslak performansına çok iyi diyorlar ama Tolga'nın söylediği şu ani içe yatırma durumu beni tedirgin edeceği için sildim onu alternatiflerden. Road 3 idi aklımdaki ilk lastik ama fiyat çok yüksek abartılı geliyor bana bu rakamlar, arabaya bu kadar para harcamıyorum, motosiklet olunca işin içinde tutan öpüyor gibi gelmeye başladı artık...
    Avon deneyimi olan yok mu? Avon storm 2 ıslak performansının çok iyi olduğu söyleniyor...

Motosikleti
    honda VFR
    Ergin kesinlikle M5 in ıslak zemin performansı iyi kuşkun olmasın,yuvarlanma olayını da dediğim gibi alışana kadar yaşarsın sonra alışırsın ama Avon-Maxis filan bunlar bizim motorlarımız için ne kadar doğru tercihler olur orasını bilemem.Avon ilk defa duyduğum bir marka,o yüzden temkinli yaklaşmakta fayda var,uzak dur derim.

Motosikleti
    Ben de başta çok kuşkucu yaklaştım aslında Tolga. Sonra biraz araştırınca pek yabana atılacak bir marka olmadığını düşünmeye başladım. Millet 1200RT'ye, ST1300'e takıp kullanıyor ve memnunum diyor...

Motosikleti
    F 650 GS
    Tolga bi viraj dedi direk lastikten sogudun yahu. Sanırım arkadaşların haklı sana bisiklet lastigi bakmak lazım. Michelin güzel bisiklet lastikleri var bakalım istersen

Bu arada diger konuda z8 demişsin. Evet güzel lasitk ama ülkemize geliyor mu ? Anes'te görünmüyor!

Z8

http://www.youtube.com/watch?v=pJWoA...eature=related

Motosikleti
    Anes Kadıköy'e sordum telefonla fiyat verdiler, varmış ellerinde...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Hımm... Tolga M5 deneyimini aktardığın için teşekkürler, M5 den vazgeçildi...
    10.000km dir m5 kullanıyorum. Yağmur,çamur,asfalt, viraj nerede istersen Bence M5'i göz ardı etme ben ilk geldiğinde 900'e almıştım. 750 iyi fiyatmış bir çift alıp köşeye atsam mı ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuar ve vfr denince başka yoktur demiştim,değilmişsiniz demekki
    Bi-xenon'lu ise benimdir. Çıkarken bir arkadaş daha vardı vfr'li , tanıştık. Şişhane'de Avize dükkanı varmış
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    Kerim, şu ani içe yatma olayına ne diyorsun???

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    En başlarda bende tedirgin yaklaşmıştım, ama alışınca sıkıntı olmuyor. Hatta ilkini beşiktaştan köprü çıkışına giren keskin virajda yaşamıştım.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    Not Düşelim; 10.03.2012 günü 20000km. yaptığım dunlop sportmax 2 roadsmart lastiklerimin yerine avon storm 2 ultra lastiklerim takıldı...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Not Düşelim; 10.03.2012 günü 20000km. yaptığım dunlop sportmax 2 roadsmart lastiklerimin yerine avon storm 2 ultra lastiklerim takıldı...
    41 kere maşallah hem motoruna hem kilometrene Ergin, kazasız belasız
    en dişlimiz sen çıktın valla, gıpta ile takip ediyorum seni
    bir ara görüşsek hiç fena olmaz aslında

Motosikleti
    Sinan daha iyileri daha bol km.ler sana olsun
    Görüşelim valla özledik... Biz Ufuk ve Ümitcan ile zaman zaman çıkıyoruz, arayalım bir çıktığımızda seni müsait olursan gelirsin sen de...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinan daha iyileri daha bol km.ler sana olsun
    Görüşelim valla özledik... Biz Ufuk ve Ümitcan ile zaman zaman çıkıyoruz, arayalım bir çıktığımızda seni müsait olursan gelirsin sen de...
    olur tabi.........çok sevinirim, kendine iyi bak

Motosikleti
    honda VFR
    Beyler İzmir'e de beklerim...

Motosikleti
    Tolga gelsem ilk sana uğrayacağım, İzmir'de başka VFR'li kimimiz var

Motosikleti
    F 650 GS
    Ergin konunun iyice bilgi paylaşım formatına dönmesi nedeniyle "Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı" konusu ile birleştirdim. Burdan devam edersiniz.

Bu arada yeni lastikler hakkında birşey söyleyebilecek kadar kullandın mı? Durumu nasıl?

Motosikleti
    Gökhan, ben ayrı başlık halinde olmasını istiyordum "Ben ve VFR'm" başlıklı konumun... O yüzden de ayrı başlık olarak açmıştım... Benim düşündüğümün bir önemi varsa lütfen birleştirme işini iptal edin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler