Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    frequency48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 V-TECH
    selamlar,
    vfr yi anlatmak yerine cb 600f hornet le karşılaştırmalı özetlemek daha mantıklı olacak sanıyorum,
    vfr nin eksi yönlerinden başlayayım:
    -ağır,durduğunuz yerde zemin bozuk ya da eğimli ise işiniz zor.yerinden oynamıyo meret.
    -hornet e göre biraz daha fazla yakıyor (çok fazla fark yok+vfr nin keyfi için o kdar fark seve seve verilir)
    _direksiyon turu hornet e göre daha az,durduk yerde manevra kabiliyeti düşük(hornet e göre)ben zorlanmadım pek.
    -motoru mutlaka ısıtmak gerekiyor(aslında her makine için geçerli)
    -nazar değme ihtimali çok yüksek )
    artı yönleri
    +rüzgar fazla yemiyorsunuz,cam koruması başarılı,140 tan sonra vurmaya başlıyor.
    +hornet e göre virajı daha kabiliyetli,limitlerinizi zorlayabilirsiniz.oturaklı
    +hornet te abs liydi ama vfr nin frenleri çok daha başarılı.
    +debriyajı çok sert diye şikayetleri çok okumuştum forumda ama ben hiç sertlik farketmedim,gayet normal.
    +v-tech açtırmadan dahi 6. viteste 6000 devirlerde 150 km hızla çok rahat yol alabiliyorsunuz.

VFR 800 BEYAZ tek geçiyorum....

zevk meselesidir tartışılmaz ama ben vfr nin orjinal egzos sesine bayıldım.düşük devirlerde sakin,sessiz(fırtına öncesi sessizlik gibi) v-tech açınca çok hoş bir ses çıkıyor,altımda vahşi bir at varmış gibi hissediyorum.

umarım herkes birgün hayalindeki motoruna kavuşur,kazasız belasız
    vfr ile ilgili merak ettiğniz şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.resim eklemeyi bilmiyorum,nasıl konulduğuna bi bakayım birkaç foto ekleyeceğim.görüşmek üzere...
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı frequency48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    vfr yi anlatmak yerine cb 600f hornet le karşılaştırmalı özetlemek daha mantıklı olacak sanıyorum,
    vfr nin eksi yönlerinden başlayayım:
    -ağır,durduğunuz yerde zemin bozuk ya da eğimli ise işiniz zor.yerinden oynamıyo meret.
    -hornet e göre biraz daha fazla yakıyor (çok fazla fark yok+vfr nin keyfi için o kdar fark seve seve verilir)
    _direksiyon turu hornet e göre daha az,durduk yerde manevra kabiliyeti düşük(hornet e göre)ben zorlanmadım pek.
    -motoru mutlaka ısıtmak gerekiyor(aslında her makine için geçerli)
    -nazar değme ihtimali çok yüksek )
    artı yönleri
    +rüzgar fazla yemiyorsunuz,cam koruması başarılı,140 tan sonra vurmaya başlıyor.
    +hornet e göre virajı daha kabiliyetli,limitlerinizi zorlayabilirsiniz.oturaklı
    +hornet te abs liydi ama vfr nin frenleri çok daha başarılı.
    +debriyajı çok sert diye şikayetleri çok okumuştum forumda ama ben hiç sertlik farketmedim,gayet normal.
    +v-tech açtırmadan dahi 6. viteste 6000 devirlerde 150 km hızla çok rahat yol alabiliyorsunuz.

VFR 800 BEYAZ tek geçiyorum....

zevk meselesidir tartışılmaz ama ben vfr nin orjinal egzos sesine bayıldım.düşük devirlerde sakin,sessiz(fırtına öncesi sessizlik gibi) v-tech açınca çok hoş bir ses çıkıyor,altımda vahşi bir at varmış gibi hissediyorum.

umarım herkes birgün hayalindeki motoruna kavuşur,kazasız belasız
    vfr ile ilgili merak ettiğniz şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım.resim eklemeyi bilmiyorum,nasıl konulduğuna bi bakayım birkaç foto ekleyeceğim.görüşmek üzere...
    Aramıza hoşgeldiniz, isabetli bir seçim yapmışsınız.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Yeni VFR800X geliyormuş...

VFR800X

Yeni VFR800X, iki farklı motosiklet tipinin en iyi özelliklerinin birleşimidir. Naked esnekliği ve performansı ile Enduro tarzı ve konforu... Esnek, hassas ve her an süratlenmeye hazır 782 cc. VTEC V4 motoru, ABS destekli fren sistemi, etkileyici yol tutuşu, yüksek performansı ve manevra kabiliyetiyle VFR800X çok yakında yollara çıkmaya hazırlanıyor.
    Alıntıdır: Honda haberler
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

arkadaşlar hepinize saygı ve sevgilerimi sunarak merhaba demek isterim. 1 83 boyunda 90 kg ağırlındayım ve vfr alırsam oturuş pozisyonundan dolayı problem yaşayabilirim diye düşünüyorum.bu yüzden de çok kararsız kaldım.bu konuda paylaşımlarınız karar vermemde katkı sağlayacaktır teşşekürler.

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni VFR800X geliyormuş...

VFR800X

Yeni VFR800X, iki farklı motosiklet tipinin en iyi özelliklerinin birleşimidir. Naked esnekliği ve performansı ile Enduro tarzı ve konforu... Esnek, hassas ve her an süratlenmeye hazır 782 cc. VTEC V4 motoru, ABS destekli fren sistemi, etkileyici yol tutuşu, yüksek performansı ve manevra kabiliyetiyle VFR800X çok yakında yollara çıkmaya hazırlanıyor.
    Alıntıdır: Honda haberler
    haydi yeni motorumuz hayırlı olsun
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    İyi günler.

İlk defa bir forum sitesinde yazı yazıyorum. Birşey alırken en çok baktığımız şey forumlar ama malesef birazcık tembellik var heralde. Yazmayı çok sevmiyorum.

2006 model VFR kullanıcısıyım. Geçenlerde VFR ile ilgili bir sıkıntı yaşadım. İleride belki birilerine yardımcı olabilir düşüncesiyle yazmaya karar verdim.

Sahip olduğum VFR 26000 kilometrede bir araç. Geçen sezon aldım. Bu sezon nisan gibi kullanmaya başladığımda motor soğukken motordan garip sesler gelmeye başladı. Bariz bir zincir sesi gibi geliyor motor sıcaklığı 70 derece ve üzerine çıkınca ses kesiliyordu. İstanbul avrupa yakasında oturuyorum. Çevremdeki servisleri gezdim dolaştım. Hepsi başka birşey söyledi. Ancak genel kanaat Egzantrik zincirinin değişmesi yönünde oldu. Benim arabamda da Triger yerine Egzantrik zinciri kullanılmış ve araç için servisi aradığımda egzantrik zincirinin 200.000 km de (eğer ses gelirse) değişeceğini söylediler. Araba için bu kadar uzun zamanda değişecek bir zincirin motorsiklet için bu kadar erken değişemeyeceğini tahmin ettiğimden gezmediğimde yer kalmadı. Hatta acaba motorun km ile mi oynandı düşünceleri bile geldi aklıma. Nihayet bir kişi Kadıköyle bir usta tavsiye(Honda yetkisi Servisi) etti. (Forum kurallarını okumadım isim vermek reklama girer mi bilmediğinden isim vermiyorum. İhtiyaç olursa özelden sorabilirsiniz) Ustanın yanına gittim. Sorunun egzantrik gergisinde olduğunu zincirle alakalı olmadığını gergilerin ortalama 30.000 km de kendisini bıraktığını, daha önce 10 kadar VFR nin gergisini aynı şekilde değiştirdiğini söyledi. Motorun sesini dinlemedik bile(soğumasını beklemek gerekiyordu) Bıraktım ustaya bir gün sonra teslim aldım. Motorum şeker gibi olmuştu.

Benim gezmediğim servis, usta kalmadı. Herkesteki tabir sökeriz bakarız ona göre yaparız. Ve sanki herkes anlaşmış gibi sadece söküp takmaya 400 TL istiyordu gittiklerim. Ayrıca bu motorun çok zor olduğunu kendilerini çok uğraştıracaklarını söylüyorlardı.

Uzun lafın kısası
    * Açıp bakmamız lazım tabirlerine çok itibar etmeyiniz. İyi usta motoru sesinden tanır. Bizimki dinleme ihtiyacı bile duymadı.
    *Şahsi kanaatim bakımları istediğiniz yerde yaptırın ama Motorun bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorsanız gerçekten bir usta bulmadan teslim etmeyin. ( ve mutlaka yetkisi servis olsun)

Yazmayı sevmediğimden bu kadar yazdım, birde sevsem ne yazardım bilmiyorum :D

Çünkü bu Motor değil başka birşey.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Ali ustadır o Ali usta (Ali Esengül) Süperdir...

Yalnız bu 30000'li kilometrelerde egzantrik zincir gergisinin değiştirildiğini ilk duyuyorum, kullanımdan kaynaklı bir şey olabilir mi acaba... Çünkü VFR evladiyeliktir, kolay kolay sorun çıkarmaz diye duyduk da gittik aldık bir ara gittiğimde sorgulayayım bu işi...

Motosikleti
    Bir, iki foto ekleyelim...

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    erro bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim hiç problem değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

Mutluhan'ın motosiklet servisi Maltepe E-5 üzerindeki yerinde mi yoksa Fenerbahçe'deki yerinde mi?
    Ben satın alırken uğramıştım Fenerbahçe'deki yerine, çok elit bir arkadaş vardı satışa bakan showroomda güneş gözlüğü ile oturan ve benim gibi kıytırık müşteri ile konuşurken güneş gözlüğünü çıkarma zahmetine katlanmayıp, lütfen yardımcı olan
    Haliyle vazgeçtim ama sonradan Maltepe'deki yerlerine araç fiyatı almak için uğradığımda kendisinden saygıyla bahsettim elbette

Senin yine iyiymiş vida unutmuşlar... Hangi servisti hatırlamıyorum bende Hyosung GT 250 R varken duymuştum Hyosung servislerinden birinde servis hizmeti verirken eski yağı boşaltıp yeni yağı koymadan yollamışlardı motoru dışarı

Vida deyince, Esengül iyi gerçekten, servisin sonuna doğru eline tork anahtarını alıp vidaların hepsini torkuna göre tek tek sıkıyor...
    biraz şans meselesi bazende. geçende arka fren diskim ile ilgili ali esengüle gittim ama böyle bazen keyfe keder tavırları rahatsız ediyor insanların. belli acelem var düzgün bir şekilde kontrol edilip net bir cevap almayı seviyorum detaylı. benim görüp kendisine söylediğim detayları aynen bana söylemesi hoşuma gitmedi. mutluhanda sadece çamurluk vidasını iyi sıkmamışlardı başka bir problem yaşamadım.

bu arada motosikletin bakımı kendin elle de yapabilirsin. garanti kapsamı dışarısına çıkmaz. garanti kapsamı içerisine bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması diye yer alır fakat yetkili servis ibaresi yer almıyor diye biliyorum. sonuçta orjinal parça kullanıyor olduktan sonrası problem teşkil etmez.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz şans meselesi bazende. geçende arka fren diskim ile ilgili ali esengüle gittim ama böyle bazen keyfe keder tavırları rahatsız ediyor insanların. belli acelem var düzgün bir şekilde kontrol edilip net bir cevap almayı seviyorum detaylı. benim görüp kendisine söylediğim detayları aynen bana söylemesi hoşuma gitmedi. mutluhanda sadece çamurluk vidasını iyi sıkmamışlardı başka bir problem yaşamadım.

bu arada motosikletin bakımı kendin elle de yapabilirsin. garanti kapsamı dışarısına çıkmaz. garanti kapsamı içerisine bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması diye yer alır fakat yetkili servis ibaresi yer almıyor diye biliyorum. sonuçta orjinal parça kullanıyor olduktan sonrası problem teşkil etmez.

Bilemiyorum, bazen insanın halet-i ruhiyesine göre de yanlış anlamalar olabiliyor o yüzden insanları anlık değil de genel olarak değerlendirmek gerekli bence... Bir de insanlara ısınma durumu var siz Mutluhan'a ısınmışsınız ben de Esengül'e... Önemli olan ihtiyacımızın uygun bir şekilde giderilmesi sizinki de benimki de bizlere sorun yaşatmadığına göre ne mutlu bize...

Yarın bir gün bunun yağını suyunu sen mi değiştirdin bak o zaman o yüzden sıkıntı çekiyorsun gibisinden lafları duyup sinirimin bozulmasındansa her türlü sorun ya da bakımda yetkili servisine gidip kafamın garanti süresi sonuna kadar rahat olmasını istiyorum... Sırf bu yüzden -VFR'nin sorun çıkarmayacağına neredeyse emin olmama rağmen- 2. el almadım...

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    hayırlı olsun. tekerin düz bassın.
    16 BH 631

Motosikleti
    151rsfa, teşekkürler, hepimizinki inşallah...

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

Motosikleti
    VFR 800
    Ali ustadır benim motosikletimin tüm bakımları orada yaptırdım, geçen gittiğim servis hariç istinyedeki honda servisi adını vermiyeyim. Onada vakit darlığından ve 5 dakikalık mesafede oturduğum için gitmek zorunda kaldım.

Arka fren balatasını değiştirdiler sözde arka frende bariz zayıflama var, söylediğimde de fren diskini sildirirsek düzelirmiş. Ertesi gün farkettiğim diğer hatada plaka vidalarını sıkmamışlar yolda iyiki düşmemiş, benim motarda buna benzer bir problem var ilk çalıştırdığımda tak-tuk sesler geldiğini Ali ustaya sormuştum egzantirik zinciri demişti, malum servise 3-4 ay önce sorduğumda debriyajda bir bilyeden kaynaklığını söyledi, 10 liralık bilyeye 30 lira istedi ve belçikadan 2 haftada geleceğini söyledi, her neyse ben dışarıdan aynı bilyayı temin ettim. Bilyayı alıp gittim kendi ustasının önerdiği bilyadan gelen sesi yalanladılar ve debriyaj balata setinden dediler 1500 liralık da masraf çıkardı. Yaptırmadım tabiki, ama Verdiğim servis parasına mı yanayım, üstünkörü yapılan işe mi yanayım, bir daha da Ali ustadan başka servise gidersem de iki olsun.

Motosikleti
    İki olmasın Kerim gitmezsin birde kalır
    O tip insanlardaki nasıl bir zihniyettir anlamıyorum, kullanıcıların kafasının çalışmadığını falan mı zannediyorlar acaba... Neyse, Hondacılar bilir nereye gideceklerini

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    arkadaşlar daha önce açtığım bir başlık vardı ama bu başlığın olduğunu görmemiştim.. 1.80 altındakilere tavsiye edilmeyen bir motor anladığım kadarıyla ama bende böyle bir makina istiyorum bunun alçaltılma yönttemi yokmu 3-5 santim alçaltılması lazım en az benim için birde devamlı artçım olduğunu düşünürsek o inip binerken motroru devirmeyecek kadar ayaklarım yere basmalı... bunun bir çaresini bilen yoksa ss almaktan başka çarem kalmayacak ve benimde en son istediğim şey bir ss e binmek.
    Ancak özgürleştirdiğin rüzgarlar kadar özgürsündür..

Motosikleti
    VFR 800
    Yok abi birdaha tövbe

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Silentrunner arkadaşımın sorusunu burayada kopyalıyorum belki vfr düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

Merhabalar, 10.000km şehiriçi&şehirdışı tecrübe ile geçtiğinde çok zorlanacağınızı zannetmiyorum. Ben 13.000km ninja 250r dan sonra geçmiştim. Hiç zorlanmadım geçtikten sonra ama şehiriçi ve şehirdışı tecrübemin yanında honda güvenli sürüş 2 eğitimininde faydasını gördüm.
    Artıları ve eksileri şu şekilde.

+ Ağır, oturaklı bir motosiklet ama 7000 devirden sonra bir o kadar hızlı ve seri 3.2saniyede 100km hıza ulaşıyor.
    + Frenleri mükemmel, birçok durumdan beni kurtarmıştır.
    + V4 olması, motorun uzun ömürlü olması demek.
    + Dizaynı, aerodinamiği çok iyi yüksek hızlarda herhangi bir kafa salınımı ve rahatsız edici bir durumu yok
    + Arka çanta ve Yan çanta seti takılabiliyor. Uzun yolculuklara hazır.

- Şehir içinde ağır kalabiliyor(250kg) tabi fiziksel ölçüler önemli Ben 1.92 boyunda 95kg ağırlığındayım alışkın olduğumdan da sıkışık trafikte bile fazla zorlanmıyorum.
    - Yakıt tüketimi şehiriçinde fazla 18-19lt ile (depo22lt )200-210km anca görebiliyorum. Vtech açıkken kullanılırsa dahada düşer, ama şehirdışında yakıt tüketimi oldukça düşük bir depo ile 300-350km yapılabilir.
    - Bakımları 4 silindir olduğu için biraz yüksek 6000km de bir bakıma girdiği için tolere edilebilir.

Ben motosikletimden çok memnunum satmayı kesinlikle düşünmüyorum şu an 33000km deyim. Açıkçası bu motosikletten sonra geçebilecek motosikletler benim için sınırlı, hayabusa belki

Motosikleti
    Not düşelim
    02.08.2011'de 12.000km. bakımı yapıldı + scottoiler takıldı.

taylan1301 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Arkadaşlar herkese selam,

İki sorum var, yardımcı olabilen varsa sevinirim.
    1) Kadrandaki digital saat ayarını nasıl yapıyoruz.
    2) Şehir içi kullanımda ve otoban kullanımında en iyi arka amortisör ayarı ne olmalıdır?

Teşekkürler

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 14:54 ----------

Alıntı _EMRE_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce açtığım bir başlık vardı ama bu başlığın olduğunu görmemiştim.. 1.80 altındakilere tavsiye edilmeyen bir motor anladığım kadarıyla ama bende böyle bir makina istiyorum bunun alçaltılma yönttemi yokmu 3-5 santim alçaltılması lazım en az benim için birde devamlı artçım olduğunu düşünürsek o inip binerken motroru devirmeyecek kadar ayaklarım yere basmalı... bunun bir çaresini bilen yoksa ss almaktan başka çarem kalmayacak ve benimde en son istediğim şey bir ss e binmek.
    Ben 1.73 boyundayım gayet rahat ediyorum. Çok sıkıntı çekmezsin. Bence SS almak için bundan daha değişik nedenlere ihtiyacın var
    Kawasaki vn 800 Drifter '99
    Honda NT 700 Deauville '08
    Honda VFR 800 '05

Motosikleti
    taylan1301,
    1) Saatin altındaki düğmeye uzun süre basarak saat ayarlarını değiştirmek üzere aktif hale getirebiliyorsunuz, yanıp sönmeye başlıyor.
    2) Ne olması gerektiği sorusuna yanıt veremiyorum. Bunun biraz da kullanıcıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum, hızlı-sakin kullanım gibi... Ben sürekli orta konumda tutuyorum ne şehiriçinde, ne otoyolda konfor sıkıntısı yaşamıyorum, selenin çok rahat olduğu da bir gerçek elbette...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler