Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR-800
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer Honda VFR'nin yeni kasasında i-Vtech kullanırsa daha iyi olur
    i-Vtech nedir pro hojam
    [COLOR="Red"][B]V[/B][COLOR="Black"]e[/COLOR] [B]F[/B][COLOR="Black"]ark[/COLOR] [B]R[/B][COLOR="Black"]üya 'da[/COLOR][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    i-Vtech nedir pro hojam
    "intelligence vtech". Sizin sürüş karakteristiğinizi kaydediyor ve v-tech i ona göre farklı devirlerde açabiliyor.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Arkadaşlar VFR'uma XENON taktırmayı düşünüyorum. Yalnız XENON kitlerin aracın marka ve modeline göre H1, H4 ve H7 tipleri mevcut. Sanırım H4 olanlarda uzun ve kısa far aynı ampül üzerinden çalışıyor. Motoruma hangisinden takmam uygun olur acaba?

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=12797651

Şu ürünün 6000K renginde olanını sipariş etmeyi düşünüyorum. Bu H1 kit VFR'umda aydınlatma için mükemmel çözüm olur mu?

Bir de bu xenon kitlerin yanında gelen aparatın (balast) birkaç çeşidi varmış. Öğrendiğim yerde bir de şu bilgiler yazıyordu :

D2 serisi xenon ampullerle kullanılan 3. jenerasyon balastlarda entegre edilmiş ateşleyici, ampulün ısınma gerilimini sağlar.
    Geliştirilen 4. ve 5. jenerasyon balastlarda entegre ateşleyici bulunmamaktadır. D1 ve D3 serisi ampullerde ateşleyici direkt olarak ampulün içine yerleştirilmiş.
    Böylece kabloyla aktarılan gerilim 1000 volta kadar düşürülmüş, balast boyutunun da küçültülmesi mümkün olmuştur.

Tüm bu bilgilerden yola çıkarak düşündüğümüzde sizlerin bu konudaki fikirleri nelerdir acaba? Aydınlatma sistemim için nasıl bir modifikasyon uygun olur?

Şimdiden çok teşekkür ederim, hoşça kalın.

guccam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200F Siyah
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar VFR'uma XENON taktırmayı düşünüyorum. Yalnız XENON kitlerin aracın marka ve modeline göre H1, H4 ve H7 tipleri mevcut. Sanırım H4 olanlarda uzun ve kısa far aynı ampül üzerinden çalışıyor. Motoruma hangisinden takmam uygun olur acaba?

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=12797651

Şu ürünün 6000K renginde olanını sipariş etmeyi düşünüyorum. Bu H1 kit VFR'umda aydınlatma için mükemmel çözüm olur mu?

Bir de bu xenon kitlerin yanında gelen aparatın (balast) birkaç çeşidi varmış. Öğrendiğim yerde bir de şu bilgiler yazıyordu :

D2 serisi xenon ampullerle kullanılan 3. jenerasyon balastlarda entegre edilmiş ateşleyici, ampulün ısınma gerilimini sağlar.
    Geliştirilen 4. ve 5. jenerasyon balastlarda entegre ateşleyici bulunmamaktadır. D1 ve D3 serisi ampullerde ateşleyici direkt olarak ampulün içine yerleştirilmiş.
    Böylece kabloyla aktarılan gerilim 1000 volta kadar düşürülmüş, balast boyutunun da küçültülmesi mümkün olmuştur.

Tüm bu bilgilerden yola çıkarak düşündüğümüzde sizlerin bu konudaki fikirleri nelerdir acaba? Aydınlatma sistemim için nasıl bir modifikasyon uygun olur?

Şimdiden çok teşekkür ederim, hoşça kalın.
    Dostum,
    bendede VFR800 var. Xenon takacaksan VFRye uygun olan H7 dir.
    Ayrıca 6000 celvin olanlar beyaz ışık verir. ama gittigidiyordaki BOSCH marka ürünler orjinal değil. Kim orjinal diyorsa yalan söylüyor...
    bilgin olsun...
    LOST

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i

VFR 800 hakkında merak edilenler.

Motor dünyasına gireli 4 ay oluyor, Bu 4 aylık tecrübemde Toplam 3750km yol katettim. 2000km kadar cbf 150, kalanı ise VFR800 üstünde.

Bugün hem VFR hakkındaki izlenimlerimi, hem de forumda bugüne kadar değinilmemiş özelliklerini dile getirmek istiyorum.

Daha önce 150cc'den yüksek herhangi başka bir motor kullanmamama rağmen motorda 1 kez hariç kontrolsüz bir durum yaşamadım. O da viraj dönerken biraz gaza yüklenmem nedeniyle yolun kumlu olmasıyla beraber 1-2 saniye yalpalama...

Akıllı uslu ve dikkatli kullanıldığında tecrübesiz kullanıcılar için de pek bir sorun çıkarmayacağı kanısındayım. Çünkü motor şu şekilde bir kulanıma izin veriyor :

Dün okuduğum kullanım klavuzundan aldığım hız aralıkları aynen şöyle :

0-10km 1.vites
    10-20km 2.vites
    20-30km 3.vites
    30-40km 4.vites
    40-50km 5.vites
    50-60km 6.vites

Fazla benzin yakmak istemiyorsanız bu şekilde kullanın diyor. Denedim ve bu hızlar her viteste 2500-3000 devre denk gelmekte. Ortalama 5700 devirlerde kullandığım motor 100km'de 6,8-7 litre arası yakmakta. Tavsiye edilen aralıklarda kullanıldığında 4,5 litreden fazla yakacağını sanmıyorum.

Motoru aldığımda 55lt. arka çantası vardı. Yan çantaları da dün aldım. Gerçekten çok sağlam desteklenmiş bir çanta sistemine sahip. Bunun dışında motora özel sisi barlar da mevcut. Arka çanta takmayı sevmeyenler için düşünülebilir.

Motoru aldıktan sonra sürüş kadar zevk veren diğer bir özelliği ise ingilizce bilenler için yurtdışındaki forumlar. www.vfrdiscussion.com ve www.vfrworld.com siteleri her türlü modifikasyon ve motor hakkında herşeyi bulabileceğiniz, sorabileceğiniz 2 site ve binlerce kullanıcı aktif olarak kullanıyor.

VFR'in orjinal selesi 1,5-2 saatlik uzun yolculuklarda sürücüyü rahatsız etmeye başlıyor. Yurtdışında 3 firma VFR için özel seleler yapmış ve 400 dolar gibi bir fiyattan satmakta. Selelerin bazıları yüksekliği 2-3 cm düşürüp kısa boylu kullanıcıların da rahat etmesini sağlamaktaymış.

Şunu belirtmekte yarar var, boyu 170'in altında olan kullanıcılar tecrübelerine güvenemiyorsa bu motoru düşünmesinler derim, çünkü yavaş hızlardaki manevralarda ayak uçlarınızla yakıt, yük ve kendi ağırlığınızla birlikte 300kgdan fazla bir kütleyi kontrol etmek tam bir işgence olacaktır. 174 boyunda olmama rağmen motorun üstünde ayaklarımla hafif yokuş olan yerlerde çok zorlanıyorum.

Aydınlatma bir motora göre çok iyi, kısalar 2 adet H4, Uzunlar 2 adet H7 ve 2 de park olmak üzere 6 ampul kullanılmış. Ben H4'ler yerine Xenon takmayı düşünüyorum. Birçok kullanıcı takmış ve başarılı sonuçlar elde etmiş.

Honda türkiye ile görüştüğümde sahip olduğum 2005 model 6. nesil VFR'ın 2008 modelden teknik olarak veya görsel olarak hiçbir farkının olmadığı söylendi. Fakat yurtdışındaki güvenilir siteler 2005 modelde VTEC açılmasının 6800 devirde 2005 ve sonrasında 6400 devirde olduğunu söylemişler. Fakat bu değişimin nedenini anlamış değilim. Ayrıca ön arka sinyal lensleri bildiğimiz turuncu renk iken şeffafa döndürülmüş.

Deneyimli kullanıcıların tavsiyelerini ve daha başka merak ettiklerinizi her zaman beklerim.

Motosikleti
    vfr 800
    Tün arkadaslara kazasız belasız sürüşler dilerim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ayranlari.html

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    emeğine sağlık makine süper bilgiler desen on numara...
    Hissettiğin gibi yaşa...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    VFR800 motorunu kaç km de rekdefiye yaptırlması gerekiyor. Bileniniz varmı acaba
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Honda CB 1000 R
    Bakimlari her 6 km yapiliyor..
    en pahalisi 18 bin deki bakim

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı M.Keles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakimlari her 6 km yapiliyor..
    en pahalisi 18 bin deki bakim
    bakım sormadım, rekdefiyeyi sordum. Yani motor ne zaman tamir ediliyor...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR800 motorunu kaç km de rekdefiye yaptırlması gerekiyor. Bileniniz varmı acaba
    hiç bi motorlu taşıt için böyle bi rakam verilemez yani şu marka şu model şu kilometrede rektefe görür gibi bi genelleme verilemez.
    bakımı aksatılan ya da en basitinden karteri delinip yağsız kullanılan bi motosiklet motoru dakikalar içerisinde yatak sarıp rektefe görecek hale gelir.
    ya da 50 bin kilometre boyunca edebiyle kullanılan bi motor minmal ve tolerans dahilinde aşınmayla yap eksiltmeden kompresyon kaybetmeden yola devam etmekte iken aynı marka aynı model makine 10 bin km boyunca dındındın redline da dolaşırsa rektefe istemeye en azından segman istemeye başlayabilir.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bi motorlu taşıt için böyle bi rakam verilemez yani şu marka şu model şu kilometrede rektefe görür gibi bi genelleme verilemez.
    bakımı aksatılan ya da en basitinden karteri delinip yağsız kullanılan bi motosiklet motoru dakikalar içerisinde yatak sarıp rektefe görecek hale gelir.
    ya da 50 bin kilometre boyunca edebiyle kullanılan bi motor minmal ve tolerans dahilinde aşınmayla yap eksiltmeden kompresyon kaybetmeden yola devam etmekte iken aynı marka aynı model makine 10 bin km boyunca dındındın redline da dolaşırsa rektefe istemeye en azından segman istemeye başlayabilir.
    Bunlar tabiki arza durumda söz konusu olan mevzular ama yinede bi ortalam km vardır elbette, race motorların bildiğim kadarıyla yakkaşık 40.000 km civarında rekdefiye istiyor, bu km VFR de nedir acaba

Motosikleti
    Honda CB 1000 R
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakım sormadım, rekdefiyeyi sordum. Yani motor ne zaman tamir ediliyor...

Simdi anladim

Benim arkadas cevresinde 100 bin km gecenler var,,ama VTEC olanlar daha cok yeni onun fazla bir sey diyemem.
    Amerikada son okudugumda buda 3 sene oluyor ,,asli varsa 250 bin km gecenler olmus,, ama yine eski motorlu olanlar,yani VTEC sizler.
    V 4 motorlari cok dayanikli oldugu avrupada biliniyor..
    Tabiki bakimi devamli yapilirsa,birde kullanmaya bakar bence,,
    Devamli uzun yol yapanlarda olur.Her 10 km kahve icmek icin duranlar bu km, yi yapamaz ..

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı M.Keles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi anladim

Benim arkadas cevresinde 100 bin km gecenler var,,ama VTEC olanlar daha cok yeni onun fazla bir sey diyemem.
    Amerikada son okudugumda buda 3 sene oluyor ,,asli varsa 250 bin km gecenler olmus,, ama yine eski motorlu olanlar,yani VTEC sizler.
    V 4 motorlari cok dayanikli oldugu avrupada biliniyor..
    Tabiki bakimi devamli yapilirsa,birde kullanmaya bakar bence,,
    Devamli uzun yol yapanlarda olur.Her 10 km kahve icmek icin duranlar bu km, yi yapamaz ..
    Vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler . Belki bu sene motorumu VFR ile değiştirmek istiyorum. Bakalım kısmet

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ben hala (2 sene ve 31,000 km oldu) iyiki VFR almışım diyorum.
    Hala mükemmel bir motor olduğunu düşünüyorum ve hala başka motorlara bakmıyorum "neye upgrade edeyim" diye

-turgut

Motosikleti
    Honda CB 1000 R
    Ben kendim 2 tane VFR-VTEC kullandim.Birini kazada parcaladim,ikincisini bayagi kullandim,ve cok memnundum,,
    Su an honda cb 1000 R kullaniyorum,,
    Hondaya bakilirsa yeni bir 1000 lik VFR cikaracakmis...onu bekliyorum..
    VFR...her zaman dogru karardir arkadaslar..

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bi sorum daha olacak, formu okudum ama gözümden kaçmış olabilir, son hızı nedir acaba deneyeniniz varmı

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    260 diye duydum, denemedim - en fazla 205 e çıktım

Google dan şunu buldum, amcam 250 ye kadar çıkmış:
    http://www.truveo.com/VFR800-VTEC-ma.../id/3964816214

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bu motora azmış, benimki bile 280 yapıyor. Ama yinede gönlüm VFR de

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    on numara bir motormuş gercekten...akıllı kullandıktan sonra bu motorlar 300 bin 400 bin rahat gider ömür yetmez belki reflektiye etmeye gercekten cok tok bir görüntüsü var..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler