Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Nasıl yani? Sipariş vermeye kalkınca mı yok diyor? İlanı duruyor ama...
    İlandaki driven2automotive diye bir şirket sürekli satıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevcut Emre, 45 sterlin...
    Ergin,benim ekranımda da "Add to Basket" veya "Buy It Now" butonu çıkmıyor.

Motosikleti
    Evet Emre haklısın yanılmışım özür dilerim.
    Koray'ın verdiği linktekinden temin et o zaman zaten biraz daha ucuz gibi...

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Tekrardan selam herkese,forumu hergün okuyorum,fakat daha önceden de dediğim gibi katılamıyorum aranıza,lütfen kusuruma bakmayın
    Bizim kız tarafı biraz kalabalık olduğu için,birisi gidiyor birisi geliyor hayırlı olsuna (motora binmeyi unutacağım yakında yahu :( )
    Ergin,motorla ilgili o konuyu yüz yüze geldiğimizde anlatırım,bu arada kızıltoprakta 3 tane vfr1200 var satılık 2 si bordo birisi de siyah..mototalde ler,daha doğrusu mototaller de ler,iki tane oldukları için
    Lastik konusuna gelince,daha evvel iki takım m3 kullandım,tadına doyamadığım en enfes lastikti m3.Ama artık gelmiyor,onun yerine m5 çıkıyor bildiğiniz gibi.
    vfr yi ilk aldığımda(ki 2.el aldım ben,6000km de idi)Merak edip michelin pure 2ct. aldım denemek için,belki hissi belki de benim acemiliğim tam olarak bilemesemde,ben o kadar memnun kalmadım michelinlerden.Neden derseniz,hep arkadan kayma gibi bir his veriyordu bana,bir kaç kere de kerpe yolunda yalpaladı,asfalt temiz olmasına rağmen.
    Şahsen hiç bir ürünü kötülemek gibi bir amacım olmaz,mutlaka iyidir Michelin de,ama ben sevemedim,belki ''sana öyle geliyordur'' diyebilirsiniz içinizden ama bir iki kullanıcı daha aynı şeyleri söyledi serviste tanıştığım.
    1000km kadar önce bu michelinleri satarak M5 aldım.Lastik üzerinde -1 -2 -3 -4 -5 gibi çizgiler var 1,3 ve 5 çizgilerin(5 son çizgi) üzerinde de temsili viraja giren motorcu logosu var.5.çizgideki resimde motorcu dizini değiyormuş gibi gösterilmiş.Lastik rodajını da Riva da yaptım(sizleri de ilk orada gördüm,onun için dönüp duruyordum o gün oralarda)
    Bence M5 dedesi M3 ü aratmıyor,çok memnunum,çabuk ısınıyor ve geç soğuyor,geç soğuduğunu yaptığım uzun molalarda anladım.Kullandığım her lastiğe böyle yolculuk esnasında dokunuyorum ben (mola,benzin ikmali vs.) M5 'i kesinlikle tavsiye ederim,yalnız 5.çizgiden sonra içleri oyuk olan bir bölge var,artık yanağın bittiği yer orası,sanki orada lastik tutmayacakmış gibi hissettiriyor insana ama,zaten benim tecrübem yetmez oralara
    Eskişehir deki Emok 'un sanırım festival?Geçen sene güzel geçmişti,yağmur çamur olmazsa ben de gelirim diye düşünüyorum
    erginturhan, akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Güzel...
    Korhan, Eskişehir Seyitgazi Motofest diye geçiyor... https://www.facebook.com/pages/Eski%...83805585064873

Gidenler;
    1. Emre,
    2. Mert,
    3. Ergin (söz vermez ),
    4. Çakma Maverick,
    5. Korhan,
    6. ?

Motosikleti
    VFR 800
    Bundan sonra en iyi dostum kadim insan güzel insan ve ulu manitou Koray.

İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim.

Görüyorsunuz değil mi,ne kadar da arkadaşlıklarıma bağlıyım.

Bu gün çok satıcı gördüm kendimi

O kadar iyi oldu ki bende deli gibi araştırma yapıyordum ebay'de iyi bir satıcı bulabileyim diye.

Arkadaşlar ben kendime buji getirteceğim isteyenler varsa beraber sipariş verebiliriz. Buradaki fiyatı 75 TL idi ama döviz artışından sonra ne oldu bilmiyorum.

Bir diğer güzel varlık yüce insan Ergin bir de şu paypal sisteminde nelere dikkat etmem lazım?(birazda bu tarafa yellozlanayım)

Valla,bu kadar insandan sonra ben hala yengen vizesi alamazsam piyano teli ile boğmam lazım kendimi.

Motosikleti
    Manyaksın
    Paypal de benim bildiğim öyle dikkat edilecek bir şey yok. En güvenli ödeme aracı olduğu söyleniyor her zaman. Ben bir kere giriş yaptım normal kartımı kaydettim sonra sorun çıkmadı. Sanal kart kaydedilebiliyor mu sisteme onu bilmiyorum...

Motosikleti
    VFR 800
    Michelin pure 2ct bende benzer yazılar okudum virajlarda yalpalama yaptığını.

Michelin'in modelini hatırlamıyorum, bir modeli için ıslak yol tutuşunun kurudan daha iyi olduğu söyleniyordu..

Michelin'inde çok iyi modelleri vardı ama fiayt olarak oldukça yüksekti.

O yüzden ben lastik seçimim de; AVON,PİRELLİ DİABLO ROSSO II VE METZELLER M5 arasında gidip geldim.
    Potenza bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Pilot power 2ct idi benim kullandığm,bundan sonra michelin i sadece scooter da kullanmayı düşünüyorum,pirelli de çok iyi dir scooter da.Evo21 ve 22 sini kullandım.çok yumuşaklardı.
    Arkadaşlar paypali kullanarak bu zamana kadar yaklaşık 5bin tl lik malzeme getirdim,hatta bir ara sr50 aprilia kullanıyordum,onun lastiklerini bile paypal aracığı ile hollanda daki easyparts.nl den almıştım.Hiç bir güvenlik sorunu olmadı.Halende kullanmaktayım,şu aralar kuzenim için hazırladığımız aprilia rs125 in modifiye parçalarını ingiltere den paypal aracığı ile getirtiyorum.
    Paypal deki tek sıkıntı,tl/eu yada Tl/Gbp gibi döviz dönüşümünlerinde kuru çok yüksekten alışı.Yalnız paypal e üye olduktan sonra oraya atadığınız kredi kartı hemen aktif olmuyor,paypal o kredi kartının ekstresine 3 tl karşılığında 4 haneli bir şifre yolluyor.Siz bu şifreyi aldıktan sonra paypal sayfasına girip ''verify credit card'' sekmesini tıklayıp,bu şifreyi girererk kartınızı aktif hale getiriyorsunuz.(tabii bunların hepsinden önce kişisel bilgiler,adres vs. yi girmeniz gerekiyor)
    Karşı tarafın mail adresi bile yeterli oluyor bazı durumlarda,ben bu sabah ingiltere ye 28£ luk bir ödeme gönderdim,karşı tarafın mail adresini kullanarak.
    Bir başka yaşadığım şey,gene bu aprilia için italyadan komple eksoz getirdik,jollymoto markalı,bu siparişte ''paypal fee'' diye bir komisyon aldılar bizden,ödedik mecburen.Ama ebay de yada diğer alışveriş yaptığım sitelerde bu komisyonu vermedim.2009 da Bandit e debriyaj merkezi getirdim,gayet sağlam geldi de,işte biliyorsunuz 100€ üzeri gümrüğe takılıyor.
    Benim size tavsiyem Amerika dan bakın bazı parçaları,direk Royal Air mail ile gönderiyor adamlar ve doğru adrese geliyor..Ödemeyi yaptıktan sonra proforma faturaya bedel için 100$ yazıyorlar,gerçek fatura ya paketin içinde yada mail olarak size geliyor..(tabi bu detayı belirtirseniz)..
    Emre bizim vfr ler içi pirelli diablo rosso II yada diablo supercorsa vs lastikler biraz fazla sanki,avon u hiç kullanmadım,mutlaka o da iyidir,fiyatının uygun olduğunu duymuştum,Erkan diye bir arkadaşım çalışıyordu satışında,o da kawasakisine takmıştı.M5 dersen,gayet iyi derim
    erginturhan, wolrath ve akira2012 bunu beğendiler.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra en iyi dostum kadim insan güzel insan ve ulu manitou Koray.

İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim.

Görüyorsunuz değil mi,ne kadar da arkadaşlıklarıma bağlıyım.

Bu gün çok satıcı gördüm kendimi

O kadar iyi oldu ki bende deli gibi araştırma yapıyordum ebay'de iyi bir satıcı bulabileyim diye.

Arkadaşlar ben kendime buji getirteceğim isteyenler varsa beraber sipariş verebiliriz. Buradaki fiyatı 75 TL idi ama döviz artışından sonra ne oldu bilmiyorum.

Bir diğer güzel varlık yüce insan Ergin bir de şu paypal sisteminde nelere dikkat etmem lazım?(birazda bu tarafa yellozlanayım)

Valla,bu kadar insandan sonra ben hala yengen vizesi alamazsam piyano teli ile boğmam lazım kendimi.
    Rica ederim ..ıçımı kaldırıyorsun hiç gerek yok. Ben ebayda hiç satıcı profiline bakmam gerek yok hepsi güvenilir.(paypal zaten devlet gibi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Manyaksın
    Paypal de benim bildiğim öyle dikkat edilecek bir şey yok. En güvenli ödeme aracı olduğu söyleniyor her zaman. Ben bir kere giriş yaptım normal kartımı kaydettim sonra sorun çıkmadı. Sanal kart kaydedilebiliyor mu sisteme onu bilmiyorum...
    Sanal kart da oluyor hocam.
    erginturhan bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Günaydınlar...

Uploaded with ImageShack.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Murat Bey, Murat Bey, fotoğraf beğenmekle kurtulamazsınız, şu Manavgat festival fotoğraflarınızı halen göremedik
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Önümüzdeki dönemde kask almam lazım ki geçen sene aldığım kask tecrübesizliğimden ötürü malesef büyük geliyor.

Shark kullanıyorum,aslında oldukça memnunum en büyük memnuniyetimde aslında güneş vizörünün olması ama büyük geliyor ve 90-100'den sonra ki rüzgar uğultusu aşırı dereceye varıyor.

Aklimda ki kask Shark Speed-R modeli dik oturuşlar da ki rüzgarı iyi yönlendirmesi iyi diyorlar. Sessizlik ise şimdikine göre daha iyi olabilir diye tahmin ediyorum.

Bir de kask'ın rengi sizce ne olmalı,son dönemde mat-beyaz kasklar hoşuma gidiyor hemde görülebilirlik açısından daha iyi diye düşünüyorum.

Fikirleriniz?

Motosikleti
    Katılıyorum, renk konusunda görünürlük açısından beyaz renk iyi olur ama özellikle trafikte gözün en iyi farkettiği renk bilindiği üzere sarı.

Motosikleti
    VFR 800
    Aşağıdaki iki modelden bir tanesi diye düşünüyorum. Ama başka güneş vizörlü marka varsa tavsiye edebileceğiniz, bakmakta fayda var.

T R O E bunu beğendi.

Ahhh ahh bende gittim baktim motoru gorunce bunu onerdiler ama schubert s2 vizorlu ve resmen bizim icin dizayn edilmis ama gelin gorunki 4 aydir gelmesini bekliyorum l bedeni turkiyede yok ve yurt disindanda gelmemkte sharkida kafama taktim eski model sr1 taktim gene schubert direk aradaki farki anliyorsunuz yada algida secicilik bana schubert iyi geliyor:d

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Günaydınlar...

http://imageshack.com/scaled/large/713/hwar.jpgUploaded with ImageShack.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Murat Bey, Murat Bey, fotoğraf beğenmekle kurtulamazsınız, şu Manavgat festival fotoğraflarınızı halen göremedik
    Ergin Ne yalan söyliiim... Pek fotoğraf çekmedim. Makinam da yoktu zaten. Telefonla bi kaç tane çekmişim sonra baktım; Hep sambacı revücü kızlar...
    Utandım koyamadım resimleri...
    Fotoğraf çekmekten çok yaşamayı tercih ettim...
    Sambacıların arasına bi kaç tane fotoğrafım var tesadüfen akşam yükleyeyim söz...
    erginturhan ve akira2012 bunu beğendiler.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    VFR 800
    Murat,merak etme biz seni zaten çok iyi biliyor ve tanıyoruz o yüzden sen kendini boşver de şu sambacıları tanıtsan diyorum

Kaç sefer söyledim size şu manavgat festivalinde ki sanatsallığa hayranım diye. Ama yok laf anlatamıyorum ki,illa yol yol.

Bakın kızcağızlar binlerce kilometre öteden gelmişler sanat için biz şuradan 850 km yol yapmayıp cahil cahil yaşıyoruz.

NOTazartesi günü eğer benden cevap gelmez ise;muhtemelen eşim beni uykumda buz kıracağı ile öldürmüştür.
    wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cuma bu saatlerde Riva yolu çok sakin oluyormuş Beklerim
    wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    İyi geceler herkese...
    Söz verdiğim gibi bir kaç resim yüklüyorum arkadaşlar...

Tanıştırayım kendisi benim VFR'm olur... Çok iyi anlaşırız. Biz bir bütünüz...
    Karboğazı Kampı... Ergin sana gelsin bu foto...

Manavgat'ta Kürşat abiye çadır ararken...

Goldwing'i severim... Bu rengi çok hoş olmuş...

Manavgat 1950 Model BMW

Manavgat çadırı topladım istikamet Antalya-Lara

Dönüş yolculuğu Manavgat-Konya arası Akseki Zirve Tesisleri

Veee kızım Mina... Çok iyi artçıdır kendisi...

Resimler fazla olmadı kusura bakmayın...
    Emrecim Samba ve Revü çalışanlarının ve bilumum emek sahibi çalışanların yakından çekilmiş fotoları mevcut ancak burda paylaşmam rencide edici olabilir kaygısıyla vaz caydım...
    ihakanvardal, erginturhan ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Len boşverVFR'yi konumuz o değil.
    Ben rencide olmak istiyorum.Hatta ve hatta yalvarıyorum sana yüce insan
    T R O E bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler