Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar...

Bizim hiç başaramadığımız kadar toplaşmışlar...
    Uploaded with ImageShack.com

Koray ve Orhan tekrar hoşgeldiniz.

Korhan ayarla da bu hafta sonu görüşelim artık... Bahsettiğin teknik sorun neydi merak ettim, biliyorsun 1200F ilgi alanıma giriyor...

Mert, kontra mevzusunu geçenlerde Emre ile de ufak ufak yazışmıştık. Yanlış söylemiyor, yazmıyor, içteki elciği itmezseniz motosiklet virajı alamaz. Bunu zaten refleks olarak yapıyorsunuz ki Allah korusun bugüne kadar dönemediğiniz viraj olmamış... Burada ihmal edilmemesi gereken tek nokta belli bir hızdan sonra yapıldığı, düşük hızlarda zaten çekmek zorundasınız. Geçen Emre ile yazıştığımızda da söyledim, en doğrusu farklı kaynakları okuyarak, videoları izleyerek iyice yerleşmesini sağlamak. Daha fazla araştırma yaparsan iyice şekillenecektir kafanda diye düşünüyorum.
    ykocabay, T R O E, akira2012 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    ALINTI ARALARINI YAZMADAN YANLIŞLIKLA CEVAPLAYA TIKLAMIŞTIM TEKRAR PAYŞIYORUM KUSURA BAKMAYIN...!!!

Günaydın Herkese...
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartıyoruz, aksini iddaa ediyorsanız beni bilgilendirin merak ettim nasıl olduğunu.
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abartmıyoruz çünkü ABD'de kendi gözümle gördüm eski VFR 750'nin 210.000 km'den fazla olduğunu ve hiç tamir görmediğini.

Zaten şöyle de bir durum var,Honda'nın sport touring modellerinde ki motorların dayanıklılığı ile zaten biliniyor. Bunun için özel bir şey yapmaya gerek yok. VFR aslen çok yüksek devir çevirmek için yapılmış bir motor mekaniği yok üzerinde yani piston kolları(piston kolları honda modelleri içinde en uzunlardan bir tanesidir)ve krank mili açıları ve aktarma sistemleri bir SS sınıfı gibi değildir.

V motor düşük devirlerde biraz sarsıntılıdır ama devirini aldıktan sonra da yüksek tork eğrisi çizer zaten motoru dayanıklı kılanda bu. Mercedes motoru gibi düşünün alt devirlerde hantal ama devirini yakaldıktan sonra oldukça rahat devirlenir. Hızlanma konusunda ki açığını da VTECH ile kapatır. Her ne kadar bazıları SS'lere kafa tutabilirsin dese de belli bir süre arkasından gidersin sonra onlar uzayıp gider. Bu arada silindirlerinde ki 0.01 mm kalınlığındaki plazmayı unuttum söylemeyi. Normal olarak plazma granül halinde bulunan metal alaşımıdır seramiktan sağlam olmasının sebebi ise pistonların üzerine plasma tabancasındaki sıcaklığı 2200 derecede püskürtülmesi ile oluşur ama metalin üzerine kaç derecede yapışıyor bilemiyorum ve plasma kaplama değildir metalin yüzeyine nitrasyon dediğimiz benzer bir işlem ile sertlik ölçüm cihazları ile ölçülebilecek bir aşınma dayanımı gerçekleştirir.
    Bilgilendirme için teşekkürler Emrecim... Zaten Teknik Danışmanımız olarak sana güvenimiz sonsuz...

Sport touring makinaların hepsi belirttiğiniz kmleri görebiliyor zaten. Hatta nasipse ilerleyen yıllarda ben de göreceğim. Ayrıca bir motorun devrini aldıktan sonra-üst devirlerde tork vermesi nasıl oluyor da onu dayanıklı kılıyor anlayamadım. Benim bildiğim aksine bir motor ne kadar alt devirlerde torklu-kullanıma izin veriyor ise o kadar az devirle kullanıldığı için o kadar dayanıklı olur. (mercedes-bmw gibi markalar da belirttiğiniz aksine hep bunu yapmıştır.) Şimdi ben yazarım da yazarım bu konu uzar da uzar şöyle özetleyeyim. Ha kimse yanlış anlamasın kıllık olsun diye yazmıyorum VFR sevdiğim iyi-sofistike motorlardandır, bu forumu sürekli okurum hepiniz kıymetli insanlarsınız. Benim fikrim-gördüğüm VFRyi ülkemizde dayanıklı kılan tamamen bilinçli-kıymetini bilen sahipleri tarafından özenle kullanılıyor olmasıdır. Yoksa şehir içinde gaz vermekten motoru ateş gibi hararet yaptıran, sürekli dip gaz giden motordan-bakımdan anlamayan SS ci bir şehir magandasına düşen VFR diğerleri gibi yüzbin kmyi bile göremez.
    Merhaba Koray Bey; Baştan eksik yazdığımdan yanlış anlaşıldım. Zaten sizinle aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Övdüğümüz arkasında durduğumuz şey "Sport Touring"...
    VFR'nin V motor olması, Emre'nin bahsettiği teknik bilgiler uzun ömürlü olmasında tabiki etken... Ancak daha önemlisi sizin de dediğiniz "Benim fikrim-gördüğüm VFRyi ülkemizde dayanıklı kılan tamamen bilinçli-kıymetini bilen sahipleri tarafından özenle kullanılıyor olmasıdır." gibidir.
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ulen para olacak, VFR800 kalacak yanına bir de 1200F ilişecek, sonra bir Goldwing, sonra Crosstourer of of offff canın hangisine isterse o gün ona bin uza
    Benim hayalimi de dile getirdin Ergin ... Uzun yol arkadaşlarım iki tane Goldwing. Her gezide yada Festivalde kullanma imkanım oluyor çok seviyorum ama VFR nin yerine değil yanına istiyorum.... Tabiki parayı bulunca...
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla iki gun once bir suikasti yeni balatalarim ve abs sayesinde atlattim onceki motorum olsaydi ya arabaya kafadan girmistim yada yan yatmistim arnavutkoyde onundeki arac gidis gelisli yolda sola yanasti sinyal vermeden bende oraya girecek derken gazi actim bir anda tam sag yaparak gotunu kaydirarak saga girmeye basladi tam ve panik frenle motor durdu nerdeyse 10 km falan indi ben duramadim on tekeri gordum gozlerimle nerdeyse arabaya degdi degecek ama abs nin barakip tekrar yakalamalarini hissettim ve duz hatta durdugundan motor yan yatmadi yoluma devam ettim ve tekrar dedimki iyiki vfr nin ustundeyim
    Geçmiş olsun Mert... Bence suikasti yeni balataların, abs ve DİKKATİN sayesinde atlatmışsın. Uzuuuuuun yıllar motosiklete binmek istiyoruz. O zaman her zaman dikkatli olmalıyız...!!!
    Estağ. ,adım koray hocam, tecrübem aşağı yukarı sizinki kadardır. Teknik konulara çok ilgiliyim, boş zamanımın neredeyse hepsini bazen istemesem de motosikletlerle ilgili şeyleri okumakla geçiriyorum. Kendisiyle uğraşmayı da severim, bakımlarını zevkle kendim yaparım.(Malum usta yok memlekette) Forumu eskiden beri sürekli okuyorum dayanamayınca da yazıyorum bazen. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Tecrübelerinizi, bildiklerinizi bizimle paylaşmanız bize onur verir. Her zaman aramızda görmek isteriz... Kazasız keyifli sürüşler...
    erginturhan, akira2012 ve forewer bunu beğendiler.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Ergin abi bu kaç basıyor?Kaç para?

Bugün işten ötürü sinirlerim bozuldu biraz sulandım bugün.

Motosikleti
    Ergin abi bu kaç basıyor?Kaç para?

Bugün işten ötürü sinirlerim bozuldu biraz sulandım bugün.
    Takılma geçer, keyfine bak...

Benimki bisiklet hızında fiyatına gelince paha biçemiyorum
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Bakın VFR'nin abisi Ergin'in resiminde 1998-2001 arasında üretilen 5 adet VFR var.

İnanın yurt dışında ki motor kullanıcıları olsun ve motosklet galerileri olsun kilometrelerine pek takılmazlar.

Bu her marka ve model için geçerli sadece VFR için değil bugün SS'ler dahil 15-20.000 km'ler bir şey değil.

Burada ülkemizde bir motosiklet için 20.000 oldu mu çok olmuş deniyor sonrada fiyatları hiç ediyorlar.

Korhan,şu 1200'ü de artık gün gözü ile görelim artık. Yengen vizesinde mi sıkıntı var yoksa?

20.000 oldugunda yanina yanasmak istemiyoruz cunku sagolsun ustalar o motoru 3 kede 20.000 km indirmis oluyor altinelbiseli adamin bi bolumunde ben motorumu 23.000 binde sattim 3 yil sonra motorumu 20.000 bin ile satilik gordum demisti (km temsilidir olay anlasildin diye) yani ulkemizde kimseye guvenemiyiruzki yoksa motor pistonlar yeni alisir kendine ya 20000 nedirki ben ocak ayindan itibaren kis olmasina ragmen 6 bin yaptim yarin yazliga gidicem geldimmi bin km daha olmus olacak

CoyoteVFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800
    Ergin inş. Eskişehir festivalde böyle kalabalık bir fotoğraf çektirip tanışma fırsatımız olur. Bu arada perşembe günü VFR mi almaya gidiyorum İzmir'e 20.000 km de 2008 model bu gün ekspertiz yapılıyor adamın söylediğinin dışında bir şey çıkmaz ise (Sol granajda 20 cm lik boya kafa granajıyla sol granajın birleştiği yerde çizik) aldım 17.600 e hayırlaştık. çanta sti yok :( (en büyük handikapı bu) alır almaz fotoğrafları paylaşıcam renk kırmızı bu arada. fiyatın nasıl olduğunu bilmiyorum belki biraz pahalı olabilir ama bir VFR görüp aşık oluyorsan bazı şeylere katlanılması gerektiğini düşünüyorum. bu arada çanta ve aparatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim ( nerden kaça alınır? tek topcase mi set mi almalı ? motorun renginde bulmak mümkün mü mümkünse maliyeti ne olur? ) Teşekkürler.

Motosikleti
    Orhan, fiyat çok uygun görünüyor diğer ilanlarla karşılaştırınca. Ekspertizinde (umarım güvendiğin birine yaptırıyorsundur 2. el alacak olsam kendim görmeden almam çünkü) de sorun çıkmazsa şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

Çanta konusu çok masraflı... Ben arka çanta tavsiye etmiyorum. Orjinali zaten çok pahalı, ben coocase marka almıştım çok kullanmadım, VFR'ye de yakıştıramadım bir türlü açıkçası o yüzden arka çantanın orjinalini de başka bir markayı da tavsiye etmiyorum. Ama yan çantaya gelince akan sular durur hele rengin candy glory red ise orjinal yan çantaları gerçekten çok yakışıyor. Sık seyahate gideceksen orjinal yan çanta al derim. Fiyatı 2500TL gibi hatırlıyorum. Honda servislerine sorup temin edebilirsin.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Hayırlı olsun Orhan... Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.
    Çanta konusunda Ergin'e katılıyorum. Orjinal yan çantalar hoş duruyor ve kullanışlı...
    Topcase in duruşu pek güzel değil ama artçılı uzun yollada çok işe yarıyor...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Len Barış'çım sen apaçiliği başka bir boyuta taşıdın zaten. Halen o güzel arkadan olan görüntü gözümün önüne geliyor. Kabus gibi bir şeydi halada senin sayende bazen geceleri yataktan sıçrayarak uyanıyorum.

Bazen sabahaları hanım diyoe geceleri sayıklıyor muşum "wolrath hayır yapma ört ört. HAYIR HAYIRRR" diyerekten uyanıyormuşum. Senin yüzünden aile saadetim bozuldu yavv..
    ben de ne apacısı felan demenı beklerdım

:D çarşafla gelırım bı dahakıne.hıc bı halt goremezsın nerde bu devırde fit vücudlu,racıng kullanan subay :D beleş topgun ızlıosun bı de apacı dıosun.cık cık
    erginturhan, T R O E ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Beleş topgun ha buna çok güldüm ))))
    Bu arada topgun daki motosiklet neydi bilen var mı?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben ı,robot takını tek gecerım mv agusta f4 spr... topgunda da gpz 900 R

CoyoteVFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan, fiyat çok uygun görünüyor diğer ilanlarla karşılaştırınca. Ekspertizinde (umarım güvendiğin birine yaptırıyorsundur 2. el alacak olsam kendim görmeden almam çünkü) de sorun çıkmazsa şimdiden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

Çanta konusu çok masraflı... Ben arka çanta tavsiye etmiyorum. Orjinali zaten çok pahalı, ben coocase marka almıştım çok kullanmadım, VFR'ye de yakıştıramadım bir türlü açıkçası o yüzden arka çantanın orjinalini de başka bir markayı da tavsiye etmiyorum. Ama yan çantaya gelince akan sular durur hele rengin candy glory red ise orjinal yan çantaları gerçekten çok yakışıyor. Sık seyahate gideceksen orjinal yan çanta al derim. Fiyatı 2500TL gibi hatırlıyorum. Honda servislerine sorup temin edebilirsin.
    Expertizi uzun yıllardır izmir jandarma motorize timde görev yapan bir arkadaşım aracılığıyla jandarma timinin motorlarıyla ilgilenen servise yaptırdık. Arkadaşın söylediği gibi çıktı sağ granajda 20 cm çapında lokal bir boya var yine sağ granaj ve kafa granajının birleştiği noktada bir çizik var ama çok önemli değil sağ tarafta ufak tefek çizikler varmış kazası yok. motorun durumu gayet temiz dediler sadece lastik istiyormuş motor m5 aldırdım takılacak yarın. nasipse perşembe günü getiriyorum. Eskişehirdeki festivale gelecekmisiniz arkadaşlar tanışmak isterim.

@MURAT teşekkür ederim iyi dileklerin için artık bende ailenin bir parçası sayılırım. Saygılar...

m5 lastiklere dikkat etmenizi öneririm forumda okumustum yan tarafın basma yuzegıne gecerken motor viraja oturuken bır dusme hıssı gıbı bır hıs yaratıp sonrasında oturuyormus yere alısana kadar bıraz zorluk cekiliyor diye okumustum sızde görüşlerinizi paylasırsanız sevınırım onumuzdeki sezon bende lastıklerımı degıstırıcem cunku :d birde mushur bır soz anan babanı bırakır metzeller asfaltı bırakmaz derler gule gule kullanın hem moturunuzu hem lastıklerınızı ...
    erginturhan bunu beğendi.

Motosikleti
    Günaydınlar...

Toplanan toplanana...
    Uploaded with ImageShack.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

m5 lastiklere dikkat etmenizi öneririm forumda okumustum yan tarafın basma yuzegıne gecerken motor viraja oturuken bır dusme hıssı gıbı bır hıs yaratıp sonrasında oturuyormus yere alısana kadar bıraz zorluk cekiliyor diye okumustum sızde görüşlerinizi paylasırsanız sevınırım onumuzdeki sezon bende lastıklerımı degıstırıcem cunku :d birde mushur bır soz anan babanı bırakır metzeller asfaltı bırakmaz derler gule gule kullanın hem moturunuzu hem lastıklerınızı ...
    Bu konudan Kerim (istanbulccc) bahsetmişti diye hatırlıyorum.
    Lastiğin tipi "V" şeklinde imiş bu yüzden "U" şeklinde olanlara göre viraja yatma esnasında ilk başta bir tedirginlik veriyormuş. Alışana kadar dikkat edilmeli...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Alıntı CoyoteVFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Expertizi uzun yıllardır izmir jandarma motorize timde görev yapan bir arkadaşım aracılığıyla jandarma timinin motorlarıyla ilgilenen servise yaptırdık. Arkadaşın söylediği gibi çıktı sağ granajda 20 cm çapında lokal bir boya var yine sağ granaj ve kafa granajının birleştiği noktada bir çizik var ama çok önemli değil sağ tarafta ufak tefek çizikler varmış kazası yok. motorun durumu gayet temiz dediler sadece lastik istiyormuş motor m5 aldırdım takılacak yarın. nasipse perşembe günü getiriyorum. Eskişehirdeki festivale gelecekmisiniz arkadaşlar tanışmak isterim.

@MURAT teşekkür ederim iyi dileklerin için artık bende ailenin bir parçası sayılırım. Saygılar...
    Eskişehir festivalinin tarih ve yer bilgileri nasıl? Hatta fotoğraf varsa baksak? 3-5 kişi toplanır mı acaba İstanbul'dan?
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Kesinlikle doğru; Ben de M5 taktım. 1000 km oldu. Lastikte 3 çeşit hamur var sırt dayanıklı olsun diye sert yanlara doğru yumuşuyor. Viraja biraz sert girince yumuşak yere geçerken bi an kayıyormuş gibi oluyor sonra yapışıyor asfalta. Aslında fene lastik değil kullanınca biraz alışıyosun bu duruma... AMAAAAAA... Yeni lastik alacaklara şiddetle tavsiyem: Michelin Pilot Power 2ct süper bir lastik... Ayrıca benim yaptığım yanlışı yapmayın M5 ve muadili lastikler "SS" lastiği, michelin pilot power 2ct ve muadili lastikler "Sport Touring" lastiği...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    Alın Avon rahat edin kardeşim 10000km.dir kullanıyorum mis gibi lastik halen de yumuşacık... Hem de ucuz. Daha ne olsun...

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    : nerde bu devırde fit vücudlu,racıng kullanan subay :D beleş topgun ızlıosun bı de apacı dıosun.cık cık
    Valla kal geldi ne diyeceğimi bilemedim. Çakma MAVERICK seni,lafı oturttun yani.

İllada göreceksem senin ki değilde Jean Claude Van Damme'ın tercih ederim herif bütün filmelerinde ha bire totosunu gösterirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Ergin,Eskişehir motosiklet fesitvali 30-31 Ağustos ve 1 Eylül tarihlerinde yapılıyor.

Ben Eskişehir'e gitmiş biri olarak söylüyorum ki yollar şahane ve duble yoldan gidiliyor. Dikkat edilmesi gereken nokta Sakarya'dan sonra Pamukova'da benzin almak lazım genelde benzin istasyonları İstanbul'a dönüş yolunda oluyor yoksa benim gibi geceyarısı yanınızda eşinizle benzin biticek diye Bilecik'e girmek zorunda kalırsınız birde radar atıyorlar yollara.

Geçen sene ben Sakarya motosiklet festivaline eşim ile gitmiştim çok beğenmiştim ve çok hoşlanmıştım hatta keşke kalmalı gelseymişiz demiştik. Bu sene festivallerden 1 veya 2 tanesine kesin ve kesin katılmak istiyorum. İstanbul'dan gidersek kalmak lazım diye düşünüyorum ama festival alanı mı yoksa Eskişehir'in içinde ki üniversitenin otelinde mi kalmak lazım bilemiyorum. Eskişehir benim çok hoşuma gittiği için tercihlerim arasında ilk sırada.

https://www.facebook.com/pages/Eski%...83805585064873

Bende bu sene lasitiklerimi değiştirdim bende Pirelli Diablo Rosso taktırdım,ben tutuşundan çok memnunum ki virajlarda bana en ufak sıkıntı çıkarmadı.

Pirelli,Metzeller'i satın aldıktan sonra güzel lastikler üretmeye başlamış,benim lastiğimde 3 hamurlu ama ben herhanbi bir yuvarlanma hareketi hissetmedim ki alırken ona dikkat etmiştim lastik "U" profilli o yüzden gayet rahatım. Benim için ilk öncelik lastiğin çabuk ısınmasıydı ki zaten en sakat durum lastikler ısınana kadar lastik çabuk ısınsın ki herhangi br sürprizle karşılaşmayayımdı düşüncem. Metzeller'in hamur teknolojisini kullandıkları içinde çabuk ısınıyor ve yola iyi yapışıyor bundan sonra ne alırsın deseler muhtemelen yine Pirelli alırdım.

Yalnız şunu açıkça söyleyeyim,AVON arkadan daha kalın ve dolgun gözüküyor yada bana öyle geldi bilemiyorum.Avon marka lastik kullananlardan da şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşayan duymadım ki en yakın örnek VFR'nin abisidir ki lastik almadan önce aşağı yukarı bütün forumları okudum ki kimsenin sıkıntısı olmadığı yönünde sadece bazıları geç ısındığından dem vurmuşlar o kadar oda bence kullanıcı ile alakalı olsa gerek.
    erginturhan bunu beğendi.

Motosikleti
    3 gün sürüş ve muhabbet ne dersiniz yapalım mı kendimize bir kıyak? Hadi vizeciler cesaret bu hafta sonu alın vizeleri

Motosikleti
    VFR 800
    Ergin sen bu haftasonu için mi diyorsun yoksa Eskişehir için mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler