Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bana pazar olur birtek o gun bosum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Hakan, yola çıkmadan önceki mesajım da hanım Voltan'ı oluşturmuş demiştim ya.

Evin kapısını çaldığımda(dikkat çaldım diyorum,yıkmaya k.....m yemedi) beni ışın kılıcı ile karşıladı.

Bu hafta sonunu ona ayırayım diyorum ondan sonra ki hafta sonu olabilir eğer sizin için sakıncası olmaz ise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam 170 tl lik benzin tukettim ben ve gayet tempoluyduk keyif ala ala kullandik zorlasak cimrilik yapsak 140 kadar inerdi belki
    Bende 175 TL'lik benzin yakmışım ve hala 2 çizgi var depoda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre Bey umarım keyifli olmuştur geziniz.. ewet cumartesi ustaya gösterdim... dediğimgibi ısınınca gergi sesi( rolentide.. gaz verince kesiliyor) var soğukken yapmıyor.. muayene bittiği için cezalı yptıracağım fakt sahibi muyene parasını satıştan düşecek... hayırlısı bakalım..
    Uğur,bak ben sana ismin ile hitap ediyorum. Boş ver bey'i. Gezimiz gerçekten çok keyifli idi. Zaten resimlerden anlamışsındır ama motorlar biraz enduro'ya döndü yağmurun ardından yolda çamur falan inanılmaz kirlendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Tebrik ediyorum kutluyorum üçünüzüde. VFR ye yakışır Marmara bölgesinin en mükemmel rotasını yapmışsınız.
    Ayrıca tatlısu motorcusu olmadığınızı da ispatlamışsınız. Daha nice gezilerde tekerimiz hep düz bassın inşallah.
    ihakanvardal bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Ayrıca tatlısu motorcusu olmadığınızı da ispatlamışsınız.
    Tatlı? Su ? Motorcusu? bizim lügatımızda öyle kelimelere yer yok T R O E Şaka bir yana çok güven veren bir motor olduğunu tekrar ıspatlamış oldu
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatlı? Su ? Motorcusu? bizim lügatımızda öyle kelimelere yer yok T R O E Şaka bir yana çok güven veren bir motor olduğunu tekrar ıspatlamış oldu
    Adana da öyle biraz yağmur yağdımı herkes kaçıyor içeri biz de onlara "TATLI SU MOTORCUSU" diyoruz.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Ya arkadaşlar bizim başlık niye bu kadar cansız hareketsiz
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Motosikleti
    VFR 800
    İşin aslı ben bu forumda sadece bu topic'i takip ediyorum. Belki de forumun arayüzünün bana karışık gelmesi de olabilir.
    Belli de olmuyor gerçi bir bakıyorsun çok hareketleniyor bir bakıyorsun biraz durulmuş.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce muayeneyi yaptırın sonra satışı alın derim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Dün yolda da fark ettiğim üzere fren balatalarım bitmesine az kaldı ve değiştirmem lazım.

Ergin,sen fren balatalarını ne yaptın? Yurt dışından siteden mi getirttin yoksa burada orjinali ile mi değiştirdin.

Hakan EBC'de memnun değilim diyor. Orjinali de pahalı,hangisi doğru fikir lütfen.
    Kısa bir tatilin ardından döndük yine dükkana
    Zincir ve dişli setini değiştirirken ön fren balatalarımın değişmesi gerektiği söylendi, Gold marka taktırmıştım 120TL. (24.11.2012 tarihindeki fiyat bilgisi)

Motosikleti
    VFR 800
    Nasıl memnun musun? Nereden aldın? Kime taktırdın?

Çok mu soru sordum ne?

Hoşgeldin bu arada. Umarım tatil kısa da olsa güzel geçmiştir.

Motosikleti
    Gayet memnunum, Ali ustada vardı orada da taktırdım. 30000 servisinde arkayı da Gold taktıracağım yine. Eski motosikletimde de kullanmış memnun kalmıştım zaten.
    Olur mu hiç
    Yüzüm gülüyor bugün işe gelmeme rağmen iyi geçti valla 2 gün güzel dinlendim...

Motosikleti
    VFR 800
    Valla dün ben işteydim biz bir tek pazar günü yol yaparak dinlenebildik.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Son yaptığımız Adana-Antakya gezisinden 3 tanecik VFR min fotosu
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/16/5intf.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/16/8vrOY.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/04/16/BJFgR.jpg
    erginturhan, ihakanvardal ve akira2012 bunu beğendiler.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Günaydın arkadaşlar...
    Gezinirken buldum belki daha önce paylaşıldı ise affola

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    VFR 800
    Uğur,Günaydın ve Merhaba...

Forumun ilk sayfalarında sanırım bu muhteşem makinanın fotoları vardı ama hala bir motorun iç şeklini gösteren fotolara bayılırım oturayım inceleyim severim mekaniği.

Sen ne yaptın motoru,sıkntısız halledebilmişsindir umarım.

Motosikleti
    Günaydınlar...
    Ara sıra eskiden kalma da olsa daha önce paylaşılmış da olsa fotoları paylaşmak güzel fikir olabilir diyerek, bugün için sevdiğim fotoğraflardan birini ekleyeyim...

Masaüstü resmim...

Uploaded with ImageShack.us
    gama ve T R O E bunu beğendiler.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Günaydın Emre.. parayı denkleştirdim dün akşam itibari ile.. bugün sahibi ile zamanı kararlaştırıcam .. bu cuma olmassa hftaya..: arkadaşım benden hevesli 600 F almıştık onada gezelim gezelim diyip duruyor
    Bu arada Ebayda APE marka manuel egzantirik gergi aparatları var kullanan varmıdır. yoksa hondadan otomatik olanınımı tavsiye edersniz alınca gergi değiştirmem gerekecek..

Ve ayrıca 2006 model kullanıcı kılavuzu linki ihtiyaç olan varsa İngilizce tabi.. http://dfiles.eu/files/4ikrqrqvo

Motosikleti
    Uğur,
    vfrdiscussion ve vfrworld sitelerinde bu konuda çeşitli yorumlar var, manuel ape alıp kendi değiştiren var, serviste orjinal parça ile değiştirten de var... Forum sitelerinde farklı farklı yorumlar olabileceği ve kime inanılıp kime inanılmayacağına karar vermek zor olduğundan, en iyisi bu işleri en iyi bilen olduğunu düşündüğümüz kişilere sormaktır diyorum... Benim için bu işleri en iyi bilen olarak gördüğüm kişi Ali ustadır, gergi sorunum olursa kendisine danışırım, inşallah olmaz amin

Motosikleti
    VFR 800
    Yukarıda ki resimde ki gibi virajlarda ve kaçınma manevralarında kontra tekniğini yeni yeni refleks halinde düşünmeden uygulamak için pratik yapıyorum ki bu sürücü burada ağırlığını kullanmadan kontra ile motoru çok rahat kaldırabilir.
    Ama kafamı karıştıran bir şey var aslında, Honda'nın eğitimlerinde viraj dönmek için kontradan bahsetmediler.
    Viraj için prensip basit,dönmek için ileri bak dönemediğini hissediyorsan virajın çıkış noktasına bak istesende istemesende motoru zaten yatıracaksındır gazı çok ama çok az aç ve çıkışta motor kendiliğinden doğrulucaktır.
    Bu hafta sonu viraj girişlerinde kontra tekniği ile girdim ama ben bir fark göremedim acaba ben mi yapamıyorum ki virajda yatmaktan yana hiç sıkıntı yaşamadım yada ben bu virajı dönemem diye hiç düşünmedim ki virajları gayet tempolu döndüm.

Şehir içinde önümüze bir büyükbaşın(hayvan eti yemiş insancıklardan bahsediyorum) çıkması durumda kontra versem bile arkada akan trafiğe yem olmaktan çekiniyorum sanırım en doğrusu TATKU .

Fikirleriniz nedir?

Motosikleti
    Kontra tekniği kullanmadan viraj dönülmez

Motosikleti
    VFR 800
    Ben bu işi anlamadım ya ben bilmeden uygılayarak dönüyorum ki viraj içinde uyguluyorum ama viraj girişte farkında değilim belki de.

Japon tekniğinde en azından bize dönmek için kontradan bahsetmemişlerdi kaçınma manevrasında bahsetmişlerdi kontradan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler