Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Alıntı tolgatumlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre önümüzdeki ilk hava ısındığındaki hafta sonu yapalım organizasyon ,tüm vfr ci dostlarımızı çağıralım,kahvaltı organizasyonu ve akabinde gezi rotası çizelim uygun olan tüm arkadaşlarımız katılsın ,martın 6sından sonra güneş açıyo ve hava ısınıyor.koşullar olgunlaşırsa ben herkesi ikna etme çabasına gireceğim.
    Muayene olayında performans egzosun yoksa ve lastik diş derinliğin iyi ise sorun çıkmıyor.birde eksik evrak ve ruhsatta hata olmaması önemli.benim ruhsatımda istihab haddi 1 görünüyordu,muayeneden kaldım ve ruhsatı yenileyip 2kişilik yaptım alım satımlarda mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederim....

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

Arkadaşlar yarın motorsiklet fuarında olacağım,karılacak varsa orda görüşelim.teorik eğitimler oluyor katılmanızı tavsiye ederim.hava soğuk olmasaydı motor ile gidecektim ama şansımız yokmuş şuan 4derece izmit:(
    Her türlü gezi için ben varım hem tanışmış oluruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Bu sezoun bol organizasyon yapalım beyler.

Havalar bir ısınsın ondan sonra mutlaka bir şeyler yapmak için bir araya geleceğiz zaten ortak paydamız motor olduktan sonra ben eminim anlaşabiliriz sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Tolga, ben aracın orjinalliğini koruması taraftarı olduğum için performan egzosum yok, ama xenon farlar var ampulleri değiştirmemi sterler mi emin değilim?

Çekincem lastiklerimden ki uygun fiyatlı metzeller m5 buldum onları da alırsam bende rahat ederim çünkü geçen sene sıcak asfaltta virajda vtech açtığı zaman kıçı başı oynuyordu motorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Uzun zamandır foruma girmeyen Tolga adında bir arkadaşımız daha var. Ergin,Tolga ve ben geçen sene ilk defa bir araya gelmiştik o günden sonra arada bir haberleşiyoruz. Ona da haber vereceğim mutlaka müsaitse kesin geleceğinden eminim.

Bu arada,smerty nick'li arkadaş nerede? Oda istiyordu buluşmayı.

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    xenon farın ampülü mavi ışık veriyorsa muayeneden geçiriyorlar,ancak beyaz olanlarda sıkıntı yaratıyorlar.eski motorum fazer da mavi xenon la muayeneden sorunsuz geçtim.Ama bu aranan koşullar muayene istasyonundan istasyona değişiyor.en sağlamı vaktin varsa muayeneyi yaptıracağın istasyona uğrayıp önce sorgulaman sağlıklı olur...
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

bu hafta cok yogundu onun ıcın fazla giremedım foruma bide bı zıncır yagama sistemi zuzerıne kafa patlattım ınternetten onu arastırıp buldum onun parcalarını alıcam onumuzdekı hafta yapıcam bakalım nasıl olucak :d yarın gene gezmeyı dusunuyorum yerler kuru oldugu surece her tura katılırım ben burdan yada faceden yazmanız yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

yarın fuaramı gıtsek acaba ya motorlarla sımdı geldı aklıma fuarın son gunu galıba yarınn

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Var mı bugün için VFR'si ile yolda olacak biri? Ben çıkmayı düşünüyorum...

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Motoru yıkama zamanı geldi,hava soğuk ama ben dayanamayacağım bi yıkama ve cila olayına girecem,becerebilirsem foToları akşam yüklerim
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Caddede kahve molasi verdim gezicek yer ariyorum valla biraz usudum ama iyiyimm:d yokmu cikan disari

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende başlarda senin gibi bir türlü rahat edemiyordum.

Ama sonradan bir kaç değişiklik ile rahat ettim. Eğer depoya bacakların iç baldırların ile tutunmak istiyorsan rahat edemezsin ama buna da çözüm syanur'un dediği gibi depo yan stickerları ile mümkün olabiliyor. Denemedim ama bence işe yarıyordur.

Eğer sticker istemiyorsan, motora bacak içinle değil ayak bileklerin ile tutunucaksın ki VFR'de ayak peglerin de kelebek kanadı şekline benzeyen bir metal form var.

Buradan tutunursan daha rahat oluyor ben yazın spor ayakkabı ile kullandığım için bazen acı verici olabiliyor. Bu kelebek kanadı şeklinden sıkmaya başladın mı üst bacaklarında motora biraz daha yapışıyor.

Yaptığım bir diğer değişiklik te fiziksel olarak oldu . Aynı boydayız ve bende oldukça kilolu idim ama yazın etkisi ile kilo verince çok daha rahat ettim bacaklarım inceldi ve sele genişliği problem olmaktan çıkıp motor ile daha tek vücut oldum.

Bak görüyor musun? Bir VFR nelere kadir işte. Benim VFR ilk motorum olduğu için ki daha önce sadece Akdeniz'de tatile gittiğimde scooter kullanmışlığım var. Bu motora o kadar aşıktım ki kilo bile verdirdi bana meret.

Syanur arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim kızıltopraktaki "nezih" motor mağazalarına ve (söylemesi ayıp ama bana çok koydu) 70 TL verdim diz pedine. Bir heves dukkanıma gittim ayarlamalar yaptım kestim biçtim ve yapıştırdım. 1ncisi çok kötü durdu hiç estetik yoktu resmen vfr ye yakışmayacak bir olay 2ncisi bir işe yaramadı. "Canın sağolsun hakan boşver en azından emrenin dediği gibi dene bileklerine sarmala" dedim ve fuara gittim. Çok fark etti. 600 rr da dizimle tutunmam yeterdi ama vfr de bu olay başarısız oluyordu ve her frende hooop öne yığılıyordum yada bileklerime gereksiz yük bindiriyordum. Şimdi daha mutluyum tavsiyen için sağol emre. Bilgi paylaştıkça daha güzelmiş syanur arkadaşıma da teşekkür herhalde faydalı birşey ama bende yaramadı. Bu ara orijinal honda tank pad aldım 100TL gibi uçuk bir rakama ama inanılmaz yakıştı. Motorun havası değişti resmen. Şimdi bir tek pasta cila kaldı, malum yaz geliyor hazırlık yapmak gerek. Fakat kendim mi yapsam yoksa sonaxa mi götürsem diye kararsızım. Pasta makinesi acaba zarar verir mı boyaya? Yani elle yapmak daha mı sağlıklı olur çözemedim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Üzüldüm valla. Ama bahsettiğim o arkadaş CBR250 gibi bir motor için ~150 TL gibi bir ücret ödeyip yurt dışından getirtmişti. Siz yine iyi almışsınız (diyerek teselli edeyim bari )

Neyse en azından çözüm yolunu bulmuş gibisiniz Keşke pad'den önce bilek olayını deneseymişsin, denemesi bedava nede olsa
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzüldüm valla. Ama bahsettiğim o arkadaş CBR250 gibi bir motor için ~150 TL gibi bir ücret ödeyip yurt dışından getirtmişti. Siz yine iyi almışsınız (diyerek teselli edeyim bari )

Neyse en azından çözüm yolunu bulmuş gibisiniz Keşke pad'den önce bilek olayını deneseymişsin, denemesi bedava nede olsa
    Önce teselli ediyorsun sonra denemesi bedava diyip yarama tuz basıyorsun kardeşim şaka bir yana doğru söze ne denir ama yapı olarak çok tezcanlı biriyim hemen almalı hemen yapmalı moduna giriyorum ve sağlıklı düşünemiyorum

Motosikleti
    VFR 800
    Günaydın herkese.

Fuara gidemedim ancak gitseydim kask ve BMW’nin yeni sport touring modeline F800 GT’e bakmak için gidecektim ama malesef gidemedim. Kask modeli zaten kafamda belirdi, diğer neden için daha zaten zaman var piyasanın biraz toparlanması işlerin açılması lazım.

Hakan, tavsiyemin işe yaradığına çok sevindim, zaten depo boyalı olduğu için bacaklar ha bire kayıp durur zaten ki en iyisi bilekten tutunmak, bir süre sonra iyice alışacağına eminim.

Syanur’ un dediği stickerlardan iş yerime yakın olan VFR’ de gördüm bana görüntü olarak abes gelmedi ya da ben çok dikkatli bakmadım ve sahibi ile konuşmadığım için işe yarayıp yaramadığını bilemiyordum.

Pasta olayını eğer el alışkanlığınız yoksa pasta makinesi ile yapmanızı tavsiye etmem. İlk pastayı sürdünüz ve makine ile boyanın üzerine gezindiniz, Motor gölgede veya hava kapalı iken bakarsınız çok güzel çok alımlı durur ama güneşe çıkarttığınız zaman pasta makinesinin bıraktığı dairesel izleri görürsünüz bunun yerine ya Sonax tarzı bir yere yaptırmanız ya da el ile cila atmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben mesela pasta yerine cila atacağım sadece içindeki pasta %’si çok düşük olduğu için hem temizleyecek hem de cila da parlaklık verir ki Sonax’ın bu tarz ürünleri çok başarılı bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Tolga resimleri bekliyorum bak. İnsanın ağzına bir parmak bal çalıp da sonrada fotoları yüklememek olmaz.

Smerty,sorması ayıp ama senin iş yerin nerede?
    ihakanvardal bunu beğendi.

Ben samandirada calisiyorum ev idealtepede kafanda beliren kask ne onuda paylasirsan sevinirim birde pazar gunune yapalim bi organizasyon ayarliyalim hava 13 derece hemde motorlari gorup ustunden konusuruz butun ihtiyaclarimizi

Motosikleti
    bugün pasta cila yaptırmaya gittim ve ben hüsrana uğradım başıma gelmedik kalmadı . akşam detayları yazacağım...

Motosikleti
    VFR 800
    Hakan,hayırdır? Ne oldu?

Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    http://img7.imageshack.us/img7/5710/imagebcqt.jpg

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

resimleri yüklemeye çalışıtım ama olmadı sanırım

Motosikleti
    Sabah bir sevinçle kalktım.Baktım hava da güzel 'aha yaz geliyor ikinci cemre de düştü' diyerek küçükyalıdaki dükkanıma gittim. Pasta cila yapmak istiyordum ama kendim mi yapayım sonaxa mi götüreyim diye kararsız kalmıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sonaxa değil de başka bir 'yıkamacıya' gitmeye karar verdim.

Gitmeden evvel fuardan aldığım zincir temizleme sprayı ile zincirimi bir güzel temizledim. Temizledim ama bütün pislik janta sıçradı. Daha önceleri gazete kağidi, karton gibi maddeleri araya sıkıştırırdım bulaşmasın janta diye ama bu sefer üşengeç davranıp bir an önce temizleyip cilaya götürmekti niyetım. Nasıl olsa birşey olmaz diye...

Zincirin altın sarısı rengi ortaya çıktıkça ben mutlu oluyor janttaki yağ pisliğini görmezlikten geliyordum. Neyse uzatmıyım gittim arkadaşımın tavsiye ettiği yere. Önce motora baktılar olur mu olmaz mı diye neyse bi yıkayalım bakarız diyip yıkamaya başladılar. Bense keyif sigarası yakıp motorumu izlemeye başladım.

VFR imi içeri aldılar bende yanına gittim (başında durmak her zaman en iyisi) bi baktım motora gelişi güzel su tutulmuş arka çamurluğun ve muhtelif yerlerinde hala çamur felan duruyor. Dedim herhalde sonradan üstünden geçerler şimdi söylenme hakan ayıp olur diyerek kendimi tuttum. Saygıdeğer abimiz başladı pasta yapmaya. Başladı başlamasına ama motorun üstü hala ıslak , boncuk boncuk su damlalarını üstünden geçerek yapıyor cilayı. Yine sustum...

Pasta cila bitti çok harikulade olmadı ama fark etti diye söylenmeye başladım. Janttaki kiri de çıkaracaksın değil mi dedim o çıkmaz abi burayı yakmış yer etmiş çok eski yağ lekesi bu dedi bana. Bende benle dalga mı geçiyorsun az evvel ben zinciri temizledim onun yağı bu sizde nasıl olsa bunun ilaci vardır diye de geldim dedim. Yalan yere abuk sabuk birşey damlatarak çıkaramadı yine. Neyse tamam dedim. Niyetim bir an önce ordan çıkmaktı. Daral gelmişti artık. Hata bende bu işin ehli varken çakma wax bilmem ne wax li bir yere gelmekle buyuk bir hata yaptım.

Kaskını bağlayıp doğru yapı marketine gidersin. En iyi yağ sökücü bir ürünü alırsın ve kendi muhitindeki bir başka yıkamacıya gidersin....

"Ürünü jantlara sıkın ve tazlikli suyla iyice durulayın" yazıyordu sprayın üzerinde. Yıkamacıya dedim ki "abi ben bunu sıkıyım iki dakka jantlara bir su tutarmısın" dedim. Suratsızca kafasını salladı. İyice sıktım ve işe yaradı gibi derken padişah abimiz su sıktı. Abartmıyorum arkadaşlar 30 saniye sürmedi su tutması. Borcum nedir diye sordum, herhalde 1 lira at yada tamam tamam ne borcu diyecegini beklerken 5 TL dedi. Dondum kaldım. Adam 55 yaşında çıkarcı tipli bir herif. "Abi ben motorumu hep burda yıkatırım ve 7 TL " dedim o da suratını ekşiterek "tamam birşey verme o zaman" dedi. Ben çok sinirlendim zaten herşey ters gidiyordu sabahtan beri ve adama patlamamak için çıkarıp 5 lirasını verip gazladım gittim dukkanıma. (Esnaflığa hiç yakışmadı)

Çektim motorumu dukkanın önüne yorgun argın bir şekilde bi baktım motora su tutturdugum ve kurulanmadıgı için hep leke kalmış su damlacıkları.... Libadiye deki yıkamacıda yıkatırım birdaha diyerek kaskımın vizörünü temizlemeye gittim (sanki herşey pırıl pırıl olmuş gibi)

Shoei kasklarda buğu yapmasın diye ayrı bir parça daha var ben onu sadece kuru bir bezle silerdim ama bu sefer suyla ve kask için özel bir spreyle yıkadım taktım. Dönüşte eve giderken bir baktım kask buğu yapmaya başladı. Şaşırmadım herşey bugun morphy kanunlarına uygun bir şekilde seyir ediyordu çünkü. Sinirim çok bozuldu beyler. ALLAH kimseye böyle bir gün yaşatmasın. Şimdi kaskımın buğu camıyla ne yapacağım hiç bilmiyorum. Yardımcı olacak bir arkadaş akıl fikir veririse çok sevinirim. Belki spreyle yıkadığım için özel katman bir cilasını mı yok ettim bilmiyorum. Ulan ne gündü be.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Bu ara jantımda hala ufak yag lekeleri kaldı ve çıkmıyor.....

O sktigin sprey belki hava giren kanallari tikamistir vizordeki benim kaskta bugu grcmiyordu suyla bezle sildim birazda gidince avildi ve artik buguyu kesti:d

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara jantımda hala ufak yag lekeleri kaldı ve çıkmıyor.....
    Çok talihsizlikler oluyor bazen, en kötü gününüz bu olsun, geçsin gitsin.

O buğu olayı çok pis bir olay, ben bütün kışı kirli vizörle geçirdim, içerden silmeyeyim de buğu özelliği gitmesin diye. Ama birgün dayanamadım ve sildim. Hiç bir şekilde buğu özelliği gitmedi. Ben de ne evham yapmışım, pis pis sürdük aylarca diye kızdım kendime. Sonra aynı şekilde 3. kez temizledikten sonra buğu yapmaya başladı vizör biraz. Nasıl oluyor anlamıyorum. O yüzden de bişey tavsiye edemiyorum. Yani "ıslak peçete ile sildim buğu özelliğini götürmedi deneyin" diycem ama 3. kez temizleyince koruyuculuğu azaldı. O yüzden susuyorum bu konuda :(

Önceki motorumda kullandığım zincir yağından(forch) dolayı tel jantım çok ciddi kir içindeydi. Yıkama ile felan çıkmıyordu, banamısın bile demiyordu. Aylar aylar geçti ve bir gün gaz yağı ile sildim(babam önerdi). Ben bile umudu kesmiştim o yağ lekelerinden. Ama hem temizlendi hem de ilk günki gibi parladı jantlar resmen. Bunu tavsiye ederim. Bir ustübi bulun ve gaz yağı ile janta girişin. İşe yaramaması mümkün değil bence
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok talihsizlikler oluyor bazen, en kötü gününüz bu olsun, geçsin gitsin.

O buğu olayı çok pis bir olay, ben bütün kışı kirli vizörle geçirdim, içerden silmeyeyim de buğu özelliği gitmesin diye. Ama birgün dayanamadım ve sildim. Hiç bir şekilde buğu özelliği gitmedi. Ben de ne evham yapmışım, pis pis sürdük aylarca diye kızdım kendime. Sonra aynı şekilde 3. kez temizledikten sonra buğu yapmaya başladı vizör biraz. Nasıl oluyor anlamıyorum. O yüzden de bişey tavsiye edemiyorum. Yani "ıslak peçete ile sildim buğu özelliğini götürmedi deneyin" diycem ama 3. kez temizleyince koruyuculuğu azaldı. O yüzden susuyorum bu konuda :(

Önceki motorumda kullandığım zincir yağından(forch) dolayı tel jantım çok ciddi kir içindeydi. Yıkama ile felan çıkmıyordu, banamısın bile demiyordu. Aylar aylar geçti ve bir gün gaz yağı ile sildim(babam önerdi). Ben bile umudu kesmiştim o yağ lekelerinden. Ama hem temizlendi hem de ilk günki gibi parladı jantlar resmen. Bunu tavsiye ederim. Bir ustübi bulun ve gaz yağı ile janta girişin. İşe yaramaması mümkün değil bence
    Sonaxın spreyi ile temizlemiştim ama azar azar yanık izleri kaldı olmadı gaz yağı ile denerim sağol tavsiyelerin için syanur

Motosikleti
    VFR 800
    Herkese merhaba ve günaydın...

Hakan geçmiş olsun diyeyim öncelikle ama Syanur'un dediği gibi en kötü günün böyle olsun. Gelelim zincir temizleme ve jant temizleme olayına, bende ilk önce gaz yağı ile zinciri temizliyorum daha sonra Motul marka (HONDA Güvenli Sürüşten Tayfun hoca tavsiye etmişti) zincir yağı ile yağlıyorum ki zincir yağı ile birlikte küçük kamış verirler yanında onunla yağlarsan diğer yerlere pek sıçramaz. Aslında zincir temizleme apayrı bir ritüeldir.

Janta bulaşmış olan zincir yağınınsa zaten çaresini Syanur söylemiş. Kesinlikle en iyi çözümü ve tek çözümü de odur zaten. Jant temizleme spreyleri daha çok balata tozunu temizleme de iyidir ki onlarda bile diş fırçası ile biraz fırçalamak şart zaten yoksa yüzeysel temizlik yapıyorlar. Gaz yağı bulamazsan bana haber ver ben sana 0,5-1lt arası getirebilirim hem Acıbadem’de de kahve içeriz.

Kasktaki buğu için bir şey söyleyemiyorum şimdilik daha başıma gelmedi, ama bu sene kaskımı değiştirmem gerekiyor. Geçen sene Shark marka almıştım, ilk kaskım olduğu için ilk taktığım zaman sıkı olmuştu ama iç pedleri zamanla esnedi ve şimdi kafama büyük geliyor. Bu sene yine Shark marka alacağım Speed-R modelini ki www.sharp.direct.gov.uk sitesinden de iyi çarpma sonuçları çıkmış Schuberth S1 modeline göre biraz rüzgâr alıyor ama görüş açısı ve sağlamlığı ile tercihim olacak.

Zincir temizlemek için de link: http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/20952-zincir-bakimi-%5Btemizlik-ve-yaglama%5D.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler