Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 honda vfr 800
    turgut tesekkur ederim honda servisi özel bir kesme aracı yaptırmıslar grenajı onunla yuvarlak kesip ordan bağlantı yapıyorlarmıs ortalama yarım saat içinde takarız dediler ama iste vfr ye hepsi uymuyormus ve yurtdısından ortalama 23 gunde geliyormus kendim yurtdısından almıstım oda eski vfrnin uzerinde kaldı satarken bırakmak zorunda kaldım ben iskelete darbe gelmesin diye iki tarafı vidalı çelik boru yaptırmıstım direk birbirlerine bağlıydılar saseye bağlı değil acayip sağlamdı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hani şu matkaplara takılan özel uç vardır, dolapların arkasına falan kablo geçmesi için büyük delik açar.. Koçtaş'ta falan satılır.. Ondan lazım, varsa, gerisi çok kolay. İşçilik vermene luzum kalmaz.. ama tabi sen bilirsin, adamlar herhalde daha temiz yaparlar bizim yapacagımızdan.. -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    2008 honda vfr 800
    bide bisey soracam rodaj benim bitmedi aldıktan sonra yurtdısındaydım pek binemedim bana satan firma yetkilisi cok fazla basma 100 geçme 3500-4000 devirde vites değistirmemi söylediler uzerindeki yağ rodaj için koyulan özel bir sıvıymıs 1000 km den sonra normal yağ konulacakmıs rodaj için baska bir önerin varmı ben kendim takmaya cesaret edemem grenajı yanlıs falan keserim ondan sonra toparlayamam ama saol tavsiyen için zaten makinalarımız tabiri caizse kız gibi guzelliklerini bozmıyalım

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    100 km de yakıt tüketimi nedir 6bin devir altı?

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de yakıt tüketimi nedir 6bin devir altı?
    Ben epey bir ölçtüm bunu..

MAKUL kullanırsanız, yani 90 ile uzun mesafe giderseniz (150 km veya üzeri),
    100 KM de 5.0 litre yakıyor. Ama spor kullanırsanız, kısa mesafe kullanırsanız, 8.0 e çıkarsınız..

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    erdem ZZR 1100 yerine kesinLikLE bu aLeti aLmaLısın diyorum ve ısrar ediyorum
    enfes bi keyif..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    VFR-800
    Epey yorumlar artmış... şu vfr 1000 lik hikayesi nezamandır geziniyor zihinlerde... fakat ben 800 lük kalmasından yanayım, bütün evrimlerini tamamlamış bi makina daha başka ne yapılabilir ki?

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    oyle.. bence de 1000 fazla.. 800 ile zaten roket gibi..
    -t

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    [URL=http://imageshack.us][/URL motorumu aldığım ilk günlerde çekilmiş bir fotoğraf!vfr ciler nerdesiniz??

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı guido adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [URL=http://imageshack.us][/URL motorumu aldığım ilk günlerde çekilmiş bir fotoğraf!vfr ciler nerdesiniz??
    Çok güzel! Kazasız belasız sürüşler inşallah..
    -turgut

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600 S
    Hayırlısı olsun hocam.Tebrikler!İnşallah bizede nasip olur

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i

Acil Yardım !

Arkdaşlar, haftaya inşallah hayırlısıyla kırmızı bir vfr800'e sahip oluyorum. Bu motora topcase ve yan çanta taktırmaya nitetliyim. Kırmızı renkte sadece givi çanta bulabilirim sanırım. Maliyeti cebimi yakmasın diye hiç olmazsa aparatları 2.el yurtdışından getirtmeye niyetlendim. Bir tane zar zor givi aparatı buldum ama bu aparatın vfr800'e uyup uymayacağından emin değilim, satan adam da ne sattığını tam bilmiyo. Resimlerden bakıp yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Orjinal aparatın resmi bu : http://www.motorturk.com.tr/givi/can.../CA/PL166.html

Benim bulduğum aparat : http://cgi.ebay.de/Koffertraeger-Giv...tem?hash=item1 90247803612&_trkparms=72%3A823%7C39%3A1%7C66%3A2%7 C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14#ebaypho tohosting

Motosikleti
    VFR-800
    secimin için tebrik ederim, kazasız belasız uzun kmler dilerim..

guido senin motor içinde aynı dilekleri diliyorum kardeşimm... bundan sonra bu sayfamızı şenlendirecek ve tecrübeleri paylaşacak kişilerin sayıları artıyor... çok sevindim..

bende çanta seti istiyorum fakat 2.500 ytl civarı tutuyor orjinalleri.. bu konuda girişim yapamadım..

http://www.motorturk.com.tr/givi/can.../CA/PL166.html
    bu linkdeki aparat iş görür gibi fakat çantalarım henüz olmadığı için ne söylesem yanıltmış olurum.. belki ileride senin sayende çanta temin edebiliriz bu topic de fikir paylaşarak dier vfr cı larda senin izinden gelebilir..

çünkü vfr başlığı altında çantalı vfr kullanıcısı henüz yok sanırım.. (yan çantalar.)
    [COLOR="Red"][B]V[/B][COLOR="Black"]e[/COLOR] [B]F[/B][COLOR="Black"]ark[/COLOR] [B]R[/B][COLOR="Black"]üya 'da[/COLOR][/COLOR]

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Çok teşekkür ederimm abicim, çanta benim için çok önemli. Kırmızı renkte çanta çıkaran tek firma givi sanırım. O nedenle çantalar givi olacak. Bu konuda derin bi araştırmaya girdim.

Yan çanta için satılan o parçanın VFR'e uyacağını öğrendim. Fakat daha sonra 3 çantayı birden taşıyan aluminyum iskeletli ve oldukça stabil, arka sinyaleri de bulunan aşağıdaki aparat çok hoşuma gitti.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=260279893814

adresinde açık artırmadaki üçlü çanta takma aparatına talibim. bunun yenisi yurtdışında 175€ civarında, türkiyede yok sanırım. 55 sterline bende kalırsa kabulüm, yok başka birisi talip olursa fiyat yükseltmeyecem, çünkü çok daha iyi durumda olanları farkettim. 15 sterlin civarında bi fiyata türkiyeye yolluyolar.

Bu olursa da artık sinyallerini söküp 2 kat sprey boya, üstüne de 2 kat vernikle yeni gibi yaparız herhalde diye düşündüm. Ne dersiniz?

Bu aparat üniversal, yani tüm motorlara oluyor fakat motorunuza göre bağantı kitini de satın almalısınız. Onun 2. elini bulmak zor, yenisi avrupada 70€ civarında. Yani 55 sterlin + 15 sterlin + 70 euro = 180 euroya çok güzel bi şekilde altyapıyı halledebileceğiz kısmetse.

Geriye çantalar kalıyo, bu sisteme hem givi hem de kappa çantalar uyuyomuş. Kappa zaten givi yan sanayii bi markaymış.

VFR'ım kısmet olursa kırmızı olacağından bana sadece givi seçeneği aklıyor çünkü kappanın kırmızı çantası yok.

Türkiyede 52lt kırmızı givi 305€, 41x2 lt yan çantalar ise 500€

1000€ civarında bir masraf ederek inşallah bu işi haledeceğiz.

Motosikleti
    Honda wave 110i

Yeni dostum...

Sevgili arkadaşlar, 3-4 gün önce kırmızı vfr'ıma kavuştum. Allah herkese bu güzel heycanı nasip etsin.
    İlk motorum olan 3 aylık cbf 150 deneyiminden sonra bu motoru korkarak aldım. Haklı olarak yanlış yaptıpımı düşünebilirsiniz fakat benim de kendime göre haklı olduğum gerekçelerim var.
    Deneyim kazanma adına incecik tekerlekli, abs ve cbs olmayan cbf150 sürmektense, daha güvenli olan bu motoru almak çok da yanlış gelmedi bana. ABS ve CBS barındıran daha ufak cc hoşuma giden bir motor da bulamadım. Bulsaydım da VFR aklıma kazındığı için onu da bir süre sonra satıp illa ki bir zaman sonra VFR alacaktım ve birsürü uğraş, devir işlemleri, eskisini sat yenisini al bu kadar uğraşacak pek vaktim de yok. Şu anda şehir içinde 250 km kadar yol yaptım ve mutluyum.
    cbf'den 10 kat güçlü fakat 174 boy ve 63kg olmama rağmen çok az zorlanarak kontrol edebiliyorum. ilk binişimde bile beni üzmedi.
    Zorlandığım yerler; otoparktaki manevralarda 250kg kontrol etmenin verdiği zorluk ve göstermem gereken titizlik. Ayrıca debriyaj acayip sert 10 dakika dur-kalk trafiğinde kaldığımda ellerim çok kötü ağrımaya başlıyor. Sanırm 1-2 ay içinde de kaslarım alışacağından hiçbir bir sorun kalmayacak.
    Motorumu genellikle ya evden işe giderken 5 dakikalık mesafede ya da haftasonları ailemi ziyaret ettiğimde tuzla-beylikdüzü arası 75kmlik bir mesafede kullanmaktayım.
    Cbf150 100km/sa hızı yetersiz olduğundan otobandan gidemiyordum, Bu motorla trafiğin daha düzgün seyrettiği otobanı da kullanabileceğimden yine tehlike faktörünü azaltmış olduğumu düşünmekteyim. Ayrıca e5 karayolunda cbf150'yi devamlı hız limitine yakın kullandığımdan acil bir durumda kaçmam gerektiğinde elimin altında bir güç olmuyordu, vfr sağolsun böyle bir sorunum da olmayacak.
    Umarım bunları okuduktan sonra bana hak verirsiniz ve değerli tavsiyelerinizle beni mutlu edersiniz.

Bir fotoğraf ekleyeyim, maşaallah demeyi unutmayın

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/907.jpg

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/911.jpg

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    hayırlı olsun.kazasız belasız kullanmak nasip olsun...benimkinin bi kardeşi daha yollarda artık...belki karşılaşırlar bi gün

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı thedentist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.kazasız belasız kullanmak nasip olsun...benimkinin bi kardeşi daha yollarda artık...belki karşılaşırlar bi gün
    İnşallah abi, çok teşekkür ederim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    overrider;
    hayırlı olsun. peki kaç model ? kaç km de? kaç ytl gibi hususlarun uygun göreceklerinden bilgi verebilirsen sevinirim.
    kazasız belasız güzel günlerde kullan.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    overrider;
    hayırlı olsun. peki kaç model ? kaç km de? kaç ytl gibi hususlarun uygun göreceklerinden bilgi verebilirsen sevinirim.
    kazasız belasız güzel günlerde kullan.
    Abicim, 2005 model, 13750km'de 13750ytl (fiyata 55lt çanta ve aparatı, touring cam, mono sele kapağı dahil) ama 16000'e satmam...

Arkadaşlar, büyük viteslerde giderken debriyajla durduğumda ve dururken boşa almak istediğimde bazen alamıyorum. Yeşil N ışığı yanmıyor. Stop ettirip tekrar çalıştıırnca sorun düzeliyor. Normal bişey midir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, 3-4 gün önce kırmızı vfr'ıma kavuştum. Allah herkese bu güzel heycanı nasip etsin.
    İlk motorum olan 3 aylık cbf 150 deneyiminden sonra bu motoru korkarak aldım. Haklı olarak yanlış yaptıpımı düşünebilirsiniz fakat benim de kendime göre haklı olduğum gerekçelerim var.
    Deneyim kazanma adına incecik tekerlekli, abs ve cbs olmayan cbf150 sürmektense, daha güvenli olan bu motoru almak çok da yanlış gelmedi bana. ABS ve CBS barındıran daha ufak cc hoşuma giden bir motor da bulamadım. Bulsaydım da VFR aklıma kazındığı için onu da bir süre sonra satıp illa ki bir zaman sonra VFR alacaktım ve birsürü uğraş, devir işlemleri, eskisini sat yenisini al bu kadar uğraşacak pek vaktim de yok. Şu anda şehir içinde 250 km kadar yol yaptım ve mutluyum.
    cbf'den 10 kat güçlü fakat 174 boy ve 63kg olmama rağmen çok az zorlanarak kontrol edebiliyorum. ilk binişimde bile beni üzmedi.
    Zorlandığım yerler; otoparktaki manevralarda 250kg kontrol etmenin verdiği zorluk ve göstermem gereken titizlik. Ayrıca debriyaj acayip sert 10 dakika dur-kalk trafiğinde kaldığımda ellerim çok kötü ağrımaya başlıyor. Sanırm 1-2 ay içinde de kaslarım alışacağından hiçbir bir sorun kalmayacak.
    Motorumu genellikle ya evden işe giderken 5 dakikalık mesafede ya da haftasonları ailemi ziyaret ettiğimde tuzla-beylikdüzü arası 75kmlik bir mesafede kullanmaktayım.
    Cbf150 100km/sa hızı yetersiz olduğundan otobandan gidemiyordum, Bu motorla trafiğin daha düzgün seyrettiği otobanı da kullanabileceğimden yine tehlike faktörünü azaltmış olduğumu düşünmekteyim. Ayrıca e5 karayolunda cbf150'yi devamlı hız limitine yakın kullandığımdan acil bir durumda kaçmam gerektiğinde elimin altında bir güç olmuyordu, vfr sağolsun böyle bir sorunum da olmayacak.
    Umarım bunları okuduktan sonra bana hak verirsiniz ve değerli tavsiyelerinizle beni mutlu edersiniz.

Bir fotoğraf ekleyeyim, maşaallah demeyi unutmayın

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/907.jpg

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/911.jpg
    Hayırlı olsun arkadaşım.Ben de senin gibi cbf 150 kullanıcısıyım.2 ayda 5500 km yaptım.Çok ekonomik bir motor.Ancak dediğin gibi 100 km max. hız olmıyo.Hatta rüzgara karşı 80'i geçemediğim zamanlar oldu.Benimde artık motorumu değiştirme zamanım geldi.Transalp mi alayım,Vstrom mu alayım diye forumları gezerken kendimi burda buldum.Bence hem spor hem turing özelliği ve yüksek performansıyla vfr 800 hepsine 10 basar.Ancak beni en çok düşündüren 4 silindirli bu motorun yakıt tüketimi.Cbf 150 ile kısa menzilli gezilerde ve şehir içinde 10 lt ile 400 km giderken şimdi 20 litreyle 250 km gitmek koyar bize.Vstromla 100 km de 4 Lt. yakıyolarmış.Bence VFR 800 le 5 lt yakmak bu motor için fazla değil.Ancak 7-8 lerden bahsediliyo.Sen ne durumdasın yakıt tüketimi konusunda.Yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir misin?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler