Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kullanim klavuzum var ancak ben gunluk bakim manasinda sordum kontrol etmem bakmam gereken yer varmi diye bende alim ozaman yaglama sistemi cunku safttan sonra zincirle ygrasmak zor bide yani ben ciktimmi en az 150 km yapmadan inmem bu demek oluyorki her hafta yaglama yapmam gerekir oda bana grlmez:d yurt disindanmi getirtiniz yoksa turkiyedenmi aldiniz acaba nerde uygun bulurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanim klavuzum var ancak ben gunluk bakim manasinda sordum kontrol etmem bakmam gereken yer varmi diye bende alim ozaman yaglama sistemi cunku safttan sonra zincirle ygrasmak zor bide yani ben ciktimmi en az 150 km yapmadan inmem bu demek oluyorki her hafta yaglama yapmam gerekir oda bana grlmez:d yurt disindanmi getirtiniz yoksa turkiyedenmi aldiniz acaba nerde uygun bulurum
    Günlük bakım bildiğinizi tahmin ettiğim türden; lastik basıncı (ön 36, arka 42), yağ ve hidroliklerin seviyesi, yağ kaçağı kontrolü gibi...

Motoplus var internetten adresini bulabilirsiniz, Scottoiler markasının distribütörü onlar bildiğim kadarıyla...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    [QUOTE=ihakanvardal;2946852]
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo yanı stickerları var, bacaklarınızı yasladığınızda epey tutuculuk görevi görüyorlar. Tahminim size baya yardımcı olacağı yönünde.

Teşekkürler Syanur. Almayı düşünüyordum fakat o stickerların sürüş komforuyla ne gibi bir yararı olur?

evet aynen hocam. dirseklerim kırık kullandıgım halde oluyor bu. bazende bir bakmışım dirseklerım dikleşmiş.
    Hocam ben çook tecrübeli bir sürücü değilim. Yaşadıklarım ve aldığım eğitim çerçevesinde cevap vereyim.

ilk motorum 125lik enduro, şimdiki motorum 250 lik süper moto. Sürüş pozisyonları ziyadesiyle dik. Arkadaşımın F650 si ile uzun yol yapmışlığım var, tahmin ettiğiniz gibi rahattı.

Kollara yük bindirmemek altın kuraldır zaten, hiç bir zaman kollarınızda yük olmamalı. Kırık ve serbest olmalılar, omuzlarınız ile birlikte.

Geçenlerde CBR250 ve Hyo250GTR kullandım. Hyonun amortisörü ciddi manada sert ve öne yatık bir pozisyonu var. Hyo da her ufak tümseğe denk geldiğimizde öne doğru yığılmaktan kurtulamadım. Çünkü kollara yük vermediğim için ve depoyu da çok iyi bacaklarım ile kavrayamadığım için sürekli öne doğru düştüm veya zıpladım resmen.

Aynı olayı daha az da olsa CBR 250 ile de yaşadım. VFR ye yakın bir oturuş pozisyonu var tahminimce. Fakat başka bir arkadaşın CBR250sinde dediğim stickerlardan vardı. Onu sürdüğümde DANK! etti. Gerçekten bacakların tutunmasına çok yardımcı oluyor. Zaten bacaklarınız ile tutunamazsanız kollara yük binmesi kaçınılmazdır. Bu kaydırmaz yapıştırıcılar hem bacağımı daha az kasmamı hem de daha kolay tutunmamı sağladı. Diğer şekilde bildiğin mücadele veriyordum motorun üzerinde.

Madem bukadar km'dir alışamadınız bir de bunları deneyin diye yazdım. Elbette bir enduro kadar rahat olamıyor ama fark olacaktır diye düşünüyorum. Zaten yazdıklarınıza göre, oturuş pozisyonunuzu mutlaka düzeltmeniz gerekiyor gibi. Sürüşlerden sonra kollarda yorgunluk varsa ciddi sıkıntı var demektir.
    #sürenadam

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Bende başlarda senin gibi bir türlü rahat edemiyordum.

Ama sonradan bir kaç değişiklik ile rahat ettim. Eğer depoya bacakların iç baldırların ile tutunmak istiyorsan rahat edemezsin ama buna da çözüm syanur'un dediği gibi depo yan stickerları ile mümkün olabiliyor. Denemedim ama bence işe yarıyordur.

Eğer sticker istemiyorsan, motora bacak içinle değil ayak bileklerin ile tutunucaksın ki VFR'de ayak peglerin de kelebek kanadı şekline benzeyen bir metal form var.

Buradan tutunursan daha rahat oluyor ben yazın spor ayakkabı ile kullandığım için bazen acı verici olabiliyor. Bu kelebek kanadı şeklinden sıkmaya başladın mı üst bacaklarında motora biraz daha yapışıyor.

Yaptığım bir diğer değişiklik te fiziksel olarak oldu . Aynı boydayız ve bende oldukça kilolu idim ama yazın etkisi ile kilo verince çok daha rahat ettim bacaklarım inceldi ve sele genişliği problem olmaktan çıkıp motor ile daha tek vücut oldum.

Bak görüyor musun? Bir VFR nelere kadir işte. Benim VFR ilk motorum olduğu için ki daha önce sadece Akdeniz'de tatile gittiğimde scooter kullanmışlığım var. Bu motora o kadar aşıktım ki kilo bile verdirdi bana meret.

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    akira2012 Syanur cevaplarınız için teşekkür ederim. Yarın fuara gideceğim ve bugun ilk işim o sticklerden almak olacak. Yarın kendini belli eder zaten. Ben bir zamanlar 70 kg dum sonradan bu kadar kilo aldım (cola aşığı bir insan olarak) . 130 lardan 120 ye düştüm süzüldüm iyice bakalım kısmetse temmuz ayında baba olacagım ve ciddi ciddi zayıflamayı dusunuyorum sağlığım için. o zaman motor kullanmak da daha rahat olur dıye düşünüyorum.

Motosikleti
    VFR 800
    Allah şimdiden sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı ve büyütmeyi nasip etsin.

Sadece motor için değil tabii ki Hakan bende 100'e çok yaklaştım ve şimdi her akşam işten sonra düşük tempo koşu yapıyorum eskiden salona gidyordum sonra bıraktım evlilik falan derken bir de yeni iş kurunca hep'ten koptum.

Geçen haftadan bu yana koşu yaptığım için kendime kızıyorum bedenime daha iyi bakmam gerekirdi diye. Eskiden kalma tecrübem ile 1-1.5 hafta daha sıkıntılı ve ağrılı zamanım var ondan sonra ilk hamlığın ağrıları gittikten sonra daha eziyetsiz spor yapar ve kiloda veririm.

Syanur'un dediği de çok doğru ve mantıklı sticker'lar mutlaka işe yarayacaktır ki ağva yolundan bahsetmişsin zaten ağva yolu özellikle eski yol çok virajlı o yolda her frenleme de motorun üzerine yığılır sen mi yol yaparsın, yol mu seni yapar anlamazsın motorun zevkinide yolu da.

Kusura bakmayın biraz mecazi kelimeler kullandım ama samimiyete verin lütfen.

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah şimdiden sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı ve büyütmeyi nasip etsin.

Sadece motor için değil tabii ki Hakan bende 100'e çok yaklaştım ve şimdi her akşam işten sonra düşük tempo koşu yapıyorum eskiden salona gidyordum sonra bıraktım evlilik falan derken bir de yeni iş kurunca hep'ten koptum.

Geçen haftadan bu yana koşu yaptığım için kendime kızıyorum bedenime daha iyi bakmam gerekirdi diye. Eskiden kalma tecrübem ile 1-1.5 hafta daha sıkıntılı ve ağrılı zamanım var ondan sonra ilk hamlığın ağrıları gittikten sonra daha eziyetsiz spor yapar ve kiloda veririm.

Syanur'un dediği de çok doğru, zaten ağva yolu özellikle eski yol çok virajlı o yolda her frenleme de motorun üzerine yığılır sen mi yol yaparsın, yol mu seni anlamazsın motorun zevkini.

Kusura bakmayın biraz mecazi kelimeler kullandım ama samimiyete verin lütfen.
    Est. ne kusuru hocam. Eskiden kickbox yapardım bir bıraktım sonra böyle şiştik. Günde abartmadan 2 Ekmek yerdim ama yakardım da. Sporu bırakınca yemek alışkanlıgı derken kilo almamak elde değil. Eski bankacıyım ben sürekli masa başa iş, hareketten muaf bir hayat v.s

VFR kullanmak da bir spor sayılır herhalde

Motosikleti
    VFR 800
    Yazın verirsin kesin. Full korumalı giyinirsen istemesende veriyorsun zaten.

Havalar düzelsin toplu bir şekilde VFR sporu yapmak şart. Bu arada ben ehliyeti de almam lazım yaa.

Motosikleti
    Valla Emre ben 2 kere yakalandım ve sonra ehliyeti aldım bir an önce almanı tavsiye ederim çünkü sezon açılışıyla birlikte polisler daha çok çevirme yapıyor özellikle cadde fenerbahce tarafında ben sahsen oralarda yakalandım ve polisler sadece motor çeviriyordu

Motosikleti
    VFR 800
    Honda Türkiye, VFR 1200'ü de getimeyecekmiş artık.

Ne yapıyor bu adamlar şaşkınlık içindeyim, adamlar şaka maka sport touring modellerinin hiç birini getirmeyecekler artık. Belki ileride CBR 600 F'de ki gibi yaptıkları hatanın farkına varırlar. Kim bilir?

Hakan beni bir sefer çevirdi polis oda tuhaftır ehliyet sormadı, sabah acıbadem'den işe gelirken şile otobanına çıkmak için 1. köprü yolunda çevirdi tek sorduğu arkanızda plakanız var mı,oldu?

Bende cevap olarak;"Annem ile babam gerek görmedi,dahası plaka takmamı gerektircek kadar da popüler değilim" oldu.

Şaka bir yana, hem köprüden gişelerden kaçanlar için sordu bir de benim full koruma giyindiğim için kör cahil ehliyetsiz sürücü olduğumu düşünmedi herhalde.

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Arkadaşlar piyasadaki motorların çok büyük oranında muayenesi olmadığı gerekçesi ile polis tarafından çok sıkı çevirme yapılıyor,bu yüzden tüv türk motorsiklet muyaenesi hakkında reklam yapıyor.bu nedenle ne zaman motorla çıksam mutlaka polis bir kez çevirir.Trafik cezalarının yeni zamlandığı dönemde herkese cezasız sürüşler dilerim.
    VFR yi aldıp eve geldiğim ilk gün otoban girişinde hem trafik hem asayiş kombine çevirdi beni,şanslıyım bu konuda
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

Motosikleti
    Honda Türkiye, VFR 1200'ü de getimeyecekmiş artık.

Ne yapıyor bu adamlar şaşkınlık içindeyim, adamlar şaka maka sport touring modellerinin hiç birini getirmeyecekler artık. Belki ileride CBR 600 F'de ki gibi yaptıkları hatanın farkına varırlar. Kim bilir?

Hakan beni bir sefer çevirdi polis oda tuhaftır ehliyet sormadı, sabah acıbadem'den işe gelirken şile otobanına çıkmak için 1. köprü yolunda çevirdi tek sorduğu arkanızda plakanız var mı,oldu?

Bende cevap olarak;"Annem ile babam gerek görmedi,dahası plaka takmamı gerektircek kadar da popüler değilim" oldu.

Şaka bir yana, hem köprüden gişelerden kaçanlar için sordu bir de benim full koruma giyindiğim için kör cahil ehliyetsiz sürücü olduğumu düşünmedi herhalde.
    Valla şansın varmış benim hiç gözümün yaşına bakmadılar. Gidip adliyelerde surunuyorsun bırde o cezayı yatırıyorsun dekontu alıyorsun adliyeye goturuyorsun v.s 800 gibi bir cezası vardı yanlş hatırlamıyorsam. Ehliyet demişken ben almanya dogumluyum ve 13 yasımda buraya geldım.
    Almanya da ehliyeti alır almaz (almak çok zor) istediğin motora binemiyorsun önce 150 cc grubu ehliyeti veriyorlar sana sonra bu kademe kademe artıyor ve her seferınde sınava gırıyorsun ve yeni ehliyet alıyorsun. Burda boyle birşey olsa butun apaçi ahalisi ayaga kalkar ( serseri tipli 600rr binen kendini bilmeyen ... lar )
    Şimdi yaz geliyor ve kasksız bilinçsiz parmak arası terlikle 1000rr kullanan bisürü insan inlerinden çıkacak. Umarım bilanço bu sene ağır olmaz ama güzelim ülkemde bu namümkün.

Motosikleti
    VFR 800
    Evet hakiakten direkten döndüm. Ben bile anlamadım nasıl olduğunu.

Parmak arası terlikle 1000rr kullanan demişsin ki geçen sene iş dönüşünde r1 li vatandaş dediğin gibi parmak arası terlikle şortla kullanıyordu ki ben kendimce hayret etmiştim.

Şu ehliyet olayını halletmem lazım bir an önce.

Tolga muayene demişsin de nasıl herşeye bakıyorlar mı? Zor mu ok veriyorlar acaba.

Adapazarı veya Yuvacık'a gelmek de lazım artık.

Motosikleti
    Emre, sen ehliyetsiz misin??? Çok şaşırdım gerçekten, ihmal etme lütfen bir an önce al...

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre, sen ehliyetsiz misin??? Çok şaşırdım gerçekten, ihmal etme lütfen bir an önce al...
    Maleseff evet.

İhmalkarlık başka bir şey değil. Kursatan sertifakayı geçen sene aldımi traik müdürlüğüne vermedim.

Sertifakayı sezon tam başlamadan önce ilçe trafik müdürlüğüne vermem lazım. Bir de şöförler odasına mı ne gitmem gerekiyormuş?

Motosikleti
    Maleseff evet.

İhmalkarlık başka bir şey değil. Kursatan sertifakayı geçen sene aldımi traik müdürlüğüne vermedim.

Sertifakayı sezon tam başlamadan önce ilçe trafik müdürlüğüne vermem lazım. Bir de şöförler odasına mı ne gitmem gerekiyormuş?
    Sertifika ile ne alakası var anlamadım???

Motosikleti
    VFR 800
    Motor ve direksiyon sınavını geçtiğin takdirde , M.E.B'nın verdiği sertifika var ki geçen sene kursu da sınavları da hallettim ben o işleri sonra da sezon kapandı bende ihmal ettim. Kışın zaten motora binmedim.

Bir tek şöförler odasından bir evrak alıp ilçe trafik müdürlüğüne gitmem gerekiyormuş randevu ile ehliyet alıcakmışım.

Motosikleti
    Hımm yanlış anlamışım. E yani Emre öyle bir riske giriyorsun ki... Gidiver bir an önce de çıkart ehliyetini kafan rahat olsun.

Motosikleti
    VFR 800
    Yerden göğe haklısın. Söyleyecek laf ve cevap bulamıyorum.

Ama başka bir şekilde yine eğlemlerim devam edecek arkadaşlar. (Bu cümlede çok mu asice oldu ne?.Bir an kendimi Hells Angels üyesi falan sandım.)

tolgatumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer8 2014
    Evet hakiakten direkten döndüm. Ben bile anlamadım nasıl olduğunu.

Parmak arası terlikle 1000rr kullanan demişsin ki geçen sene iş dönüşünde r1 li vatandaş dediğin gibi parmak arası terlikle şortla kullanıyordu ki ben kendimce hayret etmiştim.

Şu ehliyet olayını halletmem lazım bir an önce.

Tolga muayene demişsin de nasıl herşeye bakıyorlar mı? Zor mu ok veriyorlar acaba.

Adapazarı veya Yuvacık'a gelmek de lazım artık.
    Emre önümüzdeki ilk hava ısındığındaki hafta sonu yapalım organizasyon ,tüm vfr ci dostlarımızı çağıralım,kahvaltı organizasyonu ve akabinde gezi rotası çizelim uygun olan tüm arkadaşlarımız katılsın ,martın 6sından sonra güneş açıyo ve hava ısınıyor.koşullar olgunlaşırsa ben herkesi ikna etme çabasına gireceğim.
    Muayene olayında performans egzosun yoksa ve lastik diş derinliğin iyi ise sorun çıkmıyor.birde eksik evrak ve ruhsatta hata olmaması önemli.benim ruhsatımda istihab haddi 1 görünüyordu,muayeneden kaldım ve ruhsatı yenileyip 2kişilik yaptım alım satımlarda mutlaka kontrol etmenizi tavsiye ederim....

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

Arkadaşlar yarın motorsiklet fuarında olacağım,karılacak varsa orda görüşelim.teorik eğitimler oluyor katılmanızı tavsiye ederim.hava soğuk olmasaydı motor ile gidecektim ama şansımız yokmuş şuan 4derece izmit:(
    2006 Honda CBR600F,2005 Suzuki V strom dl650, 2005 Yamaha fz6fazer,2006 Honda VFR800abs,2005 Suzuki GSX-R600,Honda CBF1000abs,Yamaha fz6fazer,Suzuki GSX-650F,SuzukiGSR600,Honda CBF600abs,Suzuki SFV650 abs gladius,Honda VFR800abs,Suzuki GW250 inazuma, Yamaha Fazer8

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler