Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    daha uzun birşey gerekli o zaman koruma takozunun yerine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha uzun birşey gerekli o zaman koruma takozunun yerine
    Amaç bacağı korumaksa yeterli, ancak granajı korumak istiyorsan daha uzun takouz takılması gerekmektedir, o da biraz çirkin durur
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    hey maşallah ceylan gibi bi mübarek
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    harika bir motor Allah kazasız,belasız sürmeyi onunla mutlu yolculuklar geçirmeyi nasip etsin.

zekerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8 Fazer & Honda Goldwing
    Arkadaşlar Merhaba

Uzun zaman sonra bugüne nasip oldu tekrar yazmak. Daha önce Vfr 800 ile ilgili egzantrik zinciri problemi yaşamıştım. Gittiğim servisler, hem problemi sesinden çözememiş hem de açarız bakarız deyip açıp kapamaya bile dünyanın parasını istemişlerdi. Bir şekilde telefonla Ali Esengüle ulaştım. Benim telefonda tarifimle problemi söyledi. Diğer servislerin motoru açıp kapamaya istedikleri paraya problemi hallettim. İnşallah hiçbir zaman diğer servislere benzemez ve kaliteli bir usta olarak kalır.

Diğer taraftan burada belirtmek istediğim asıl konu vfr 1200 ile ilgili tecrübelerimi sizlerle paylaşmak. Benim motoru (VFR 800) yaz sonu sattım. VFR 1200 almaya çok niyetlendim. Mototal da test etme fırsatı buldum ve VFR 1200 ile Kadıköyden Tuzlaya gittim geldim. Motorun en güzel tarafı benim için tasarımı. Kim ne derse desin. Motorun tasarımı harika. Hızlanma konusunda ise 1200 cc nin hakkını veriyor. Ben tuzlaya giderken trafik çok sıkışıktı. 6. viteste 100 ile giderken bir fırsatını bulduğum anda kolu çevirmemle 200'ü bulmam bir oldu. Tabi 1200 cc (aynı klasmanda) hangi motora binseniz aynı tepkiyi verir muhtemelen. Bu noktada akla gelen soru yakıt tüketimi. Eğer bir motor alırken "motor önemli ama yakıtta önemli" diyorsanız bu motordan uzak durun derim. Ben böyle yakan bir motor görmedim.

Motorun en kötü yanı ayaklara vuran sıcaklık. Abartmadan söyleyim bu motorla temmuz-ağustos sıcağında spor ayakkabı ile 300-400 km yol yapan adamın ayağında kesin mantar çıkar. Diğer taraftan oturuş pozisyonu olarak VFR 800'e göre nispeten iyi olmakla birlikte yüksekliği VFR 800'den daha yüksek olduğu için virajları VFR 800 kadar başarılı gelmedi bana. Ancak bu olay kişinin boy ve kilosu ile alakalı olduğu için tercihler farklı olabilir. Diğer taraftan VFR 800'de malumunuz ses VTEC devreye girinceye kadar pek güzel değil. Bu sesi duymak için birinci viteste bile VTEC'i devreye soktuğum çok olmuştur. Bu motorun sesi başlangıçtan itibaren güzel. Hele bir de egzos taktınız mı tadından yenmez.

Yabancı bir internet sitesinde CBR XX'den sonra ( Malumunuz üzere başta ingiltere olmak üzere birçok yabancı ülkede CBR XX en iyi Sport Touring olarak tercih ediliyor.) hangi motoru tercih edersiniz diye bir soru yöneltilmiş. Ankete katılanların yanlızca % 16'sı VFR 1200'e geçebileceklerini belirtmiş. Ancak bu kişilerden çoğu motoru kullanmamış. Yanlızca tasarım olarak VFR 1200'ü tercih etmişler. VFR 1200'ü test edenlerin birçoğu ise motorsikletten memnun kalmamışlar. Diğer bir ankette ise VFR 800'den VFR 1200'e geçmek isteyip istemedikleri sorulmuş. Yine birçok kişi VFR 800'ü bırakmak istememiş.

Şahsen bende VFR 1200'ü test ettikten sonra sahibi olduğum VFR 800'ü sattığıma pişman oldum. Diğer taraftan yeni VFR 800'ün ise eskisiyle uzaktan yakından alakası yok. Başka bir tür çıkmış ortaya. VFR 800'den sonra CBR XX almak istedim. Ancak gerek parça sorunları gerekse tasarımın artık çok demode olması beni yeni arayışlara itti.

Galiba tekrar VFR 800 almaktan başka bir çare kalmıyor. Tecrübelerinize dayanarak alternatif teklifler sunarsanız sevinirim.

Saygılar

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    zekerya bence bize ilettiğin tespitler çok doğru,yukarıda okuyup ta katılmayacağım hiçbir düşünce yok.

Arasıra bende düşünüyorum VFR'den inip neye binebilirim diye ancak yine dönüp dolaşıp VFR'ye geri geliyorum

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    "Diğer taraftan yeni VFR 800'ün ise eskisiyle uzaktan yakından alakası yok." Nasıl yani? VFR800 hala var, ülkemize getirilmiyor.
    Mesela İngiltere'de: http://www.honda.co.uk/motorcycles/s...rer/#!/vfr800/
    Mesela Fransa'da: http://moto.honda.fr/fiche_technique_VFR800_19.html

Siz sanırım Crossrunner'dan bahsediyorsunuz ama o da ayrı bir seri. Honda yurt dışında bayağı bir yükleniyor o gagalı 700cc motorlu seriye. Runner'ın haricinde Crosstourer diye de bir model var. Hatta NC700 S var mesela buralarda bilinmeyen.

Lakin VFR800 aynen devam, üretiliyor ve satılıyor yurt dışında.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Diğer taraftan yeni VFR 800'ün ise eskisiyle uzaktan yakından alakası yok." Nasıl yani? VFR800 hala var, ülkemize getirilmiyor.
    Mesela İngiltere'de: http://www.honda.co.uk/motorcycles/s...rer/#!/vfr800/
    Mesela Fransa'da: http://moto.honda.fr/fiche_technique_VFR800_19.html

Siz sanırım Crossrunner'dan bahsediyorsunuz ama o da ayrı bir seri. Honda yurt dışında bayağı bir yükleniyor o gagalı 700cc motorlu seriye. Runner'ın haricinde Crosstourer diye de bir model var. Hatta NC700 S var mesela buralarda bilinmeyen.

Lakin VFR800 aynen devam, üretiliyor ve satılıyor yurt dışında.
    Evet dostum Crossrunner'dan bahsediyorum. VFR 800'ün yurtdışında satıldığından haberim yoktu. Muhtemelen VFR 1200'ün satışlarını düşürmesin diye getirmiyorlardır. Hatta son seri VFR 800'ler geçen yıl 22.000 TL'den gitti. Şimdi ise aynı motorun ikinci eline o paraları istiyorlar. Kaçırdım fırsatı..

Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç bacağı korumaksa yeterli, ancak granajı korumak istiyorsan daha uzun takouz takılması gerekmektedir, o da biraz çirkin durur
    zaten şaka yaptım ya bacağı koruyacak şey takılması abzürt kaçar motorun doğasına aykırı bi görüntü olur

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    zekerya, tespitlerin bir çoğuna katılıyorum. Bende bir zamanlar 600F den sonra ne alacağımı çok düşünmüştüm VFR almaya niyetlendim ama bölgemde pek VFR olmadığı için arkadaşlarım vazgeçirmişti ve uzun yol yapacağım için CBF1000 e karar vermiştim ancak uzun seyyahatimi tamamladıktan sonra benim granaj takıntımdan dolayı sattım bir müddet Hayabusaya bindim en sonunda VFR800 karar verdim. Motorumdan hiç bir şikayetim yok sadece sıralı 4 ün sesini vermediği için üzülüyorum o kadar. Onun dışında motora söylenecek tek kelime bulamıyorum.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    muzaffer1968 bende sıralı 4 ten inip VFR'ye bindiğimde pancar motoru gibi ses çıkarıyor diye çok üzülmüştüm.Şimdi alıştım ama hala sıralı 4 ün sesini özlerim...

Motosikleti
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zekerya, tespitlerin bir çoğuna katılıyorum. Bende bir zamanlar 600F den sonra ne alacağımı çok düşünmüştüm VFR almaya niyetlendim ama bölgemde pek VFR olmadığı için arkadaşlarım vazgeçirmişti ve uzun yol yapacağım için CBF1000 e karar vermiştim ancak uzun seyyahatimi tamamladıktan sonra benim granaj takıntımdan dolayı sattım bir müddet Hayabusaya bindim en sonunda VFR800 karar verdim. Motorumdan hiç bir şikayetim yok sadece sıralı 4 ün sesini vermediği için üzülüyorum o kadar. Onun dışında motora söylenecek tek kelime bulamıyorum.
    Ben VFR 800 dışında hayabusa ile FZ1 Fazer arasında gidip geliyorum. Hayabusa ile ilgili genel duyumum, frenler hariç herkesin çok memnun kaldığı bir motor. FZ1 Fazer'ın ise çok yaktığı ve piyasasının çok kötü olduğunu biliyorum. Aslında gönlüm hayabusa'dan yana ama cesaretim yok. Tavsiye edermisin?

rilkbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100 XX, versys1000
    Bazen motoru değiştirmeyi hayal ediyorum ve 2006 vfr 800'ümü değiştirebileceğim 2010 vfr 800'den başka bir motor bulamıyorum. yazdıklarınızı okuyana kadar kendime fanatikleşiyorum heralde diye kızıyordum ama görüyorum ki sadece ben değilmişim bu şekilde hisseden.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Vfr 800 kendi sınıfında bence çok iyi bir makine....Ama xx denemeni tavsiye ederim......vfr den sonra çok farklı duygular bırakacağına eminim...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Merhaba,
    VFR 800 ü bir kaç kez kullanma imkanım olmuştu geçmişte.Kısa mesafe olsada iyi bir deneyim olmuştu benim için.(Şile,Riva vs.)Kullandığım motorda leovince eksoz vardı.Özellikle vtec in açıldığı 6500 devir ve sonrasında etkileyici bir sesi vardı.
    VFR1200 ü daha evvelki mesajımda da yazdığım gibi geçtiğim yaz çıktığım(Temmuz15-25) Akdeniz turunda daha iyi tanıma fırsatı buldum.(İst-Antalya-Olympos-Fethiye-Dalyan-İst.)Bu gezi boyunca Finike de 42C öğlen sıcağını gördüm motor üzerinde.
    Arkadaşlar eğer mevsime,yola ve motora uygun olmayan giysi giyerseniz,motorunuz ne olursa olsun ayaklarınıza sıcak gelir.Yaz sıcağında 250cc naked motorda da ayağınıza sıcak gelir.1200cc lik bir cüsseden bu sıcağın gelmesi çok normal,ama eğer uzun yolda seyrediyorsanız,bu sıcağın sizi etkilemesini beklemek pek mantıklı değil.Zaten vfr1200 de sıkışık yada ş.içi trafiği için tasarlanmış bir motor değil.Ama eğer sıkışık trafik yada ş.içindeyseniz,scooter haricinde neye binerseniz binin ayaklarınız pişer.Ben bu gezi boyunca 1800 km kadar yol yaptım,ama çok şükür hiç bir yerimde sağlık sorunu yaşamadım.Tabii ki kısa süreli yada mecburen sıkışık trafiğe giriyorsunuzdur,daha evvelki motorum Bandit 1200S ti(2006-2011) o naked olduğundan daha da çok sıcak geliyordu.Ama bu tarz motorların yeri dur kalk trafikleri değil.Ben Sidi Vertigo Corsa Air kullanıyorum.Siz gidipte o sıcakta VFR gibi bir motorla her yeri kapalı hava almayan bir bot giyerseniz eh diyim...Yorum sizin..Hatta VFR800 ün radyatörleri yan grenajların hemen arkasında ve yanal yerleştirildiği için 1200den çok daha fazla sıcak gelir ayaklarınıza,bunu da yaşayan birisi olarak söylemek isterim.
    5.000 km kadar bu motoru kullanıyorum,ne Amerika da ne de başka bir ülkede ne söylendiği pek önemli değil,benim ne düşündüğüm daha önemlidir benim için.Tek sorunum bu kadar km boyunca deponun neden bu kadar küçük tasarlandığı idi.Bunu da Japon mühendisler,tasarım kaygısı olduğunu söylüyorlar ama 2013 te gelecek VFR1200 lerde depo daha da büyütüldü.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı zekerya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben VFR 800 dışında hayabusa ile FZ1 Fazer arasında gidip geliyorum. Hayabusa ile ilgili genel duyumum, frenler hariç herkesin çok memnun kaldığı bir motor. FZ1 Fazer'ın ise çok yaktığı ve piyasasının çok kötü olduğunu biliyorum. Aslında gönlüm hayabusa'dan yana ama cesaretim yok. Tavsiye edermisin?
    Dediğin gibi HAYABUSA nın frenleri diğer motorlara göre biraz zayıf kalıyor, ancak eğer şehir içinde veya uzun yol yapacaksan HAYABUSAYI tavsiye etmem. Uzun yolda çok rahat bir motor ancak çanta takılamadığından eşyaları ya sırt çantasına yada softcase türü çantalara koyabilirsin buda çok rahat edeceğin anlamına gelmez. HAYABUSAYla ancak otobanda gazlamaya iyidir (İST-ANK gibi) stabilize yolda hiç tavsiye etmem çok rahatsız vericidir.
    VFR ise her yola gelir, çanta taktığın zaman uzun yol motoru olarak süper, otobanda ise hızı bence yeterlidir, stabilize yoldada fazla rahatsızlık vermeden gidiyor, şehir içindede fena değilidr. Artık kararını sen verirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfr 800 kendi sınıfında bence çok iyi bir makine....Ama xx denemeni tavsiye ederim......vfr den sonra çok farklı duygular bırakacağına eminim...
    Hangi gözle baktığına bağlı, eğer hız ve konfor olarak düşünürsen doğru söylüyon sıralı 4 ün keyfi bir başkadır. Ama uzun yol olarak düşünüyorsan, bundada çanta sorunu var, sahibinden.com da çantalı xx gördüm hiç estetik durmuyor.

Burak Cingiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800 ABS EDS BGS '05
    walla xx te güzel motordu, hayabusa da iyiydi, vfr ise daha bir eğlenceli geldi bana... Bu arada bu motor için hangi marka xenon takacağız? Kullanan bir önerisi olan var mıdır?
    His Flower on His Nose VFR 800 Owner

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Burak Cingiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla xx te güzel motordu, hayabusa da iyiydi, vfr ise daha bir eğlenceli geldi bana... Bu arada bu motor için hangi marka xenon takacağız? Kullanan bir önerisi olan var mıdır?
    Kardeşim çok meraklıysan, önce bir VFR al sonra xenon farı düşünürsün

Burak Cingiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800 ABS EDS BGS '05
    Beyfendi ;

takma adnınızdan anladığım kadarıyla adınız muzaffer ve 1968 doğumlusunuz. Yani belli bir yaşa gelmiş saçı başı ağarmış bir abimiz olarak çiçek abbas misali kardeşim ile başlayan cümleler kurmanızı açıkçası kınıyorum. Ayrıca ; benim bir adet beyaz vfr motorsikletim bulunmaktadır. Xenon farı da adaşınız bir abimziden kesik atmayı planlıyoruz. İlginize teşekkür eder, iyi günler dilerim.
    His Flower on His Nose VFR 800 Owner

Motosikleti
    Xmax 400
    eğer ki hız hoşunuza çok fazla gitmiyo ve uzun yolu seviyorsanız bence VFR ideal.

Ben kendimi frenlemek ve yolcum ile uzun yol yapabilmek için düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler