Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, hoş geldiniz. Kazasız belasız keyifli sürüşler.

Servis olarak Esengül iyiler arasındadır. Şu ana kadar kötü yorum duymadım ya da okumadım.

Ben yağ olarak hep 10-40 kullanıyorum.
    Hoşbulduk, teşekkürler. Sanırım Esengül'e gideceğim. Biraz masrafım artacak ama en azından ilk kertede Vfr'da tecrübesi olan bir servise gidip, olası sorunları bertaraf edebilirim diye umuyorum. Yoksa sadece yağ değişimi için yapılacak uygun çözümler söz konusu elbette.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    E hadi biraz renk katın bari şuraya

Motosikleti
    VFR 800
    Kazasız belasız sürün inşallah, gerçekten de savaş uçağı gibi VFR'nin kısaltma olarak uçuş terminolojisindeki açılımı ile alakası var olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyorum ( Visual Flight Rules )-> Görerek uçuş kaideleri. Interceptor lakabı da bunu destekliyor gibi "Vee-Four Road" tan daha iyi oluyor bence

Benim viffer İstanbul'da bir arkadaşımın kapalı otoparkında servise gideceği günü bekliyor Elimde fotoğrafı dahi yok şu an

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı alargada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız sürün inşallah, gerçekten de savaş uçağı gibi VFR'nin kısaltma olarak uçuş terminolojisindeki açılımı ile alakası var olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyorum ( Visual Flight Rules )-> Görerek uçuş kaideleri. Interceptor lakabı da bunu destekliyor gibi "Vee-Four Road" tan daha iyi oluyor bence

Benim viffer İstanbul'da bir arkadaşımın kapalı otoparkında servise gideceği günü bekliyor Elimde fotoğrafı dahi yok şu an
    Interceptor lakabını amerikada almış aslında. Genel olarak o lakabı kullanıyorlar.

İnşallah bakımları yaptırdıktan sonra , keyifle kullanır ve bol bol paylaşımda bulunursun
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Interceptor lakabını amerikada almış aslında. Genel olarak o lakabı kullanıyorlar.

İnşallah bakımları yaptırdıktan sonra , keyifle kullanır ve bol bol paylaşımda bulunursun
    İnşallah, sağolasın

Arkadaşlar merhaba, ben de bir vfr800 hayranı olarak ilk vfr mi araştırıyorum. Aşağıdaki motor hakkında bilgisi olan ya da izmir çevresinde vfr önerisi olan var mıdır?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...chFilter=false

Alıntı burakoksuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar.. Güzel bir buluşmamayarlayalım mı? İstanbul VFR800 olarak.. Ayrıca Şağıda linkini berdiğim ilanı tanıyan var mı?

Leo Egzoz-BOYASIZ-Servis bakımlı İlan No: 534365418 https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...34365418/detay
    kendı motorumu burada gormekte varmıs . ıs yerınde oylesıne forumlara bakıyordum

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor düzgün duruyor ama niye hep sağ tarafından fotoğraflanmış acaba?
    swıngarmdan dolayı o acı cok hosuma gıdıyor.. forum baya guzelmıs elımden geldıgınce okuyacagım

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bayramın ilk günü Saklı göl'e gittim. Yoldan küçük bir video.

sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Yanike26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben de bir vfr800 hayranı olarak ilk vfr mi araştırıyorum. Aşağıdaki motor hakkında bilgisi olan ya da izmir çevresinde vfr önerisi olan var mıdır?

Bu Vfr'yi ben de düşünüyordum geçtiğimiz kışın ortalarında. Geçenlerde tekrar ilana koymuş sahibi. Makul olmasına rağmen neden hemen gitmediğini düşünüyorum. Kilometresi de düşük. Bence telefonda konuştuktan sonra eğer akla yatan bir durum oluştuysa, gidip bakmaya değer. Umarım gönlüne göre bir Vfr bulursun. (Olur da bu motoru alırsan, leo egzozlarını da bana satarsan nasıl sevinirim belli değil)

Aslında piyasakilere göre çok da makul değil. Hiçbir çantası yok mesela. Ek olarak jiç pazarlık payı da yok. Ha bir de orjinal egzozlar da yok ki bence onlar leo dan da güzel duruyor. Bakalım bu hafta bir daha konuşacağım sahibiyle, alırsam yazarım

Motosikleti
    VFR 800
    Aslında piyasakilere göre çok da makul değil. Hiçbir çantası yok mesela. Ek olarak jiç pazarlık payı da yok. Ha bir de orjinal egzozlar da yok ki bence onlar leo dan da güzel duruyor. Bakalım bu hafta bir daha konuşacağım sahibiyle, alırsam yazarım
    Orjinal egzozunun olmadığını bilmiyordum. Kesinlikle önemli, haklısın. Yanısıra, çantalar da önemli, yan çantalar özellikle... bunların yanında kilometre ve model yılı dikkat çekici. Para pul olduğu için ikinciel fiyatlar oldukça değişti. Amaca ulaşmak için biriktirilen paradan daha hızlı bir şekilde fiyatlar kaçıyor. Her ihtimale karşı takip ettiğim şu ilanları paylaşmak isterim;

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...00111453/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...49236831/detay

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Çantası olupta kullanmayan bir ben varım sanırım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Aynı kulvardaki 2015-2016 model motorların kilometreleri bile hep 20-30 bin civarıyken, bu motorların 80-90 bin kilometreden az olabileceğine ihtimal vermeyen bir tek ben miyim?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Onu nasıl anlayacağız, var mı bir yolu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı alargada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal egzozunun olmadığını bilmiyordum. Kesinlikle önemli, haklısın. Yanısıra, çantalar da önemli, yan çantalar özellikle... bunların yanında kilometre ve model yılı dikkat çekici. Para pul olduğu için ikinciel fiyatlar oldukça değişti. Amaca ulaşmak için biriktirilen paradan daha hızlı bir şekilde fiyatlar kaçıyor. Her ihtimale karşı takip ettiğim şu ilanları paylaşmak isterim;

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...00111453/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...49236831/detay
    Bu ilandaki motora dair yorumun var mıdır?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-moto-one-cafe-den-vfr800-555263141/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFil ter=false

Motosikleti
    VFR 800
    Onu nasıl anlayacağız, var mı bir yolu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Bu ilandaki motora dair yorumun var mıdır?

İlandaki fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla; boru şasede boya incelmesi, aşınması var (bol kostikli köpüklü yıkamaların katkısı büyük), çift taraftaki peg demirleri sökülmüş veya devrilme sonucu kopmuş olabilir, arka jantta fazla boya dökülmesi olmuş gibi, sol sinyalin bağlı olduğu kafa grenajında ve biraz da sol yan grenajda çizikler var gibi (eğer yansıma değilse). Ez cümle, daha önce sıfır km veya muadili temizlikte motosikletler kullandıysan ve de titizsen, motosikleti görünce moralinin biraz bozulma olasılığı olabilir. Sonuçta 10 yaşında motosiklet bakışına katılmıyorum, bunlar hobi amaçlı motosikletler. Ticari veya scooter gibi günlük kullanılan motosikletler değil. Bu arada bizim ülkede, tüm sıvıların değiştiği bakımlar pek yapılmaz, motor yağı ve en fazla soğutma suyunu değiştirmek olarak algılarlar. Bu bir genelleme tabi. Eğer bu durum söz konusuysa, Esengül'de tüm sıvıları 1500-1700 TL civarı bir rakama değiştirdim. Örnek olabilecek bir rakam. Gerekli olursa, zincirli dişli ve lastik de masraf olabilir. Tüm bunlar göz önüne alınınca ve fiyatına da bakınca, sanki biraz daha beklenebilir gibi düşündüm. Belki de sadece yanılıyorum

Km'nin sağlığı konusunda yapılabilecekler ise; muayene kayıtlarından, varsa servis kayıtlarından ve motosikletin yıpranmayı gösterir bazı kısımlarından kayda değer bir bilgi ortaya çıkabiliyor (özellikle ayıbı, kusuru gizleme amaçlı ucuz yollu parçaları değiştirenler olabilir, Koltuk altındaki boru şase kısmından tut, kafa demiri kısmındaki fren teli, ateşleme kablosu ve diğer kabloların birbirine sürtündüğü yerlerdeki aşınmalara, yan ayaklık ve orta sehpanın durumu, kozmetiği, benzin deposunun kozmetiği, kısaca yaşanmışlık ibarelerinin olduğu tüm detaylar kayda değer bilgi verebiliyor. Yanısıra, bir de Honda ekspertize (benim motorumda boya olmayan yere boya var yazmışlardı) sokulabilir vs vs.

VFR'yi aldığımdan beri fotoğrafını paylaşmamıştım:
    Berbere gittiğimde çekmiş olduğum birkaç fotoğraf. Berbere yan çantalarla gidiyorum, olur da yolda birşey alır koyarım Görmemişin yan çantaları Burada VFR'lerde kronik paslanan egzoz ısı kalkanı takılı değil, kumlama ve statik boyada. Sağ peg denge demirinin siparişini geçtiğim için o da takılı değil İncik boncuklarla oyalanıyorum işte

sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kulvardaki 2015-2016 model motorların kilometreleri bile hep 20-30 bin civarıyken, bu motorların 80-90 bin kilometreden az olabileceğine ihtimal vermeyen bir tek ben miyim?
    Düşüncenizde genel olarak haklısınız. Ama cidden km si az olan vfr lerde yok değil. Tabi öncelik km den ziyade bakımları zamanında yapılmış mı? Benim için öncelik bu. Tabi herkes km si az olsun ister. Ama sıfır aldığı motoru henüz 3 bin km de debriyajı bitirecek kadar hor kullanan birinden de motosiklet almak istemem. (not: bu olay gerçektir bu arada )

Muayene kayıtlarına ben hgs programında olan bir seçenek ile ulaşmıştım. Km tutarlıydı.(37 bindeydi ben alırken). Tabi bununla da yetinmeyip , motosikletin sahiplik geçmişine de baktım.(tabi bir kaçını arayıp o zaman ki km leri sordum) Yaptığı kazadan tutunda , hangi serviste ne işlem yapıldığına kadar indimde indim

Bulmak zor olabilir ama imkansız değil. Biraz araştırma istiyor

Bayram gezmesinden biraz foto atayım

alargada bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşüncenizde genel olarak haklısınız. Ama cidden km si az olan vfr lerde yok değil. Tabi öncelik km den ziyade bakımları zamanında yapılmış mı? Benim için öncelik bu. Tabi herkes km si az olsun ister. Ama sıfır aldığı motoru henüz 3 bin km de debriyajı bitirecek kadar hor kullanan birinden de motosiklet almak istemem. (not: bu olay gerçektir bu arada )

Muayene kayıtlarına ben hgs programında olan bir seçenek ile ulaşmıştım. Km tutarlıydı.(37 bindeydi ben alırken). Tabi bununla da yetinmeyip , motosikletin sahiplik geçmişine de baktım.(tabi bir kaçını arayıp o zaman ki km leri sordum) Yaptığı kazadan tutunda , hangi serviste ne işlem yapıldığına kadar indimde indim

Bulmak zor olabilir ama imkansız değil. Biraz araştırma istiyor

Bayram gezmesinden biraz foto atayım
    Ek olarak, motosikletin geçmişini araştırırken, eğer sahibinden ise, ad ve soyadını arama motoruna yazmak kaydıyla istihbarat yapmaktan çekinmemek de destekleyici olabiliyor Fotoğraflar

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selam vfr severler.
    Arkadaşlar orjinal vfr yan çantaları kullanmadığımdan dolayı satmayı düşünüyorum. Kırık ya da arızalı bir aksamı yok. Yedek anahtarı mevcut.Gümüş gri renkte. Biraz yaşından ötürü boyama isteyebilir. İsteğe göre. Düşünen olursa özelden mesaj atabilirsiniz. İlana koymadım.

Motosikleti
    VFR 800
    Birkaç senedir bu videoyu ara ara izler ve kendimi doldururum. Bir başyapıt değil belki ama biraz efekt, çekim açısı, müzik ve sürüş ile çok iyi bir uyum yakalamış... Video'nun açıklaması ise şarkı sözleriyle bütünlüğünü gösterir şekilde; "End of season here in ohio, compilation of some clips from the season end rides"

https://www.youtube.com/watch?v=MPrUTLoVLJ4

Madeon - Finale

Woah-oah-oah-oah-oah
    Brace yourself, brace yourself
    Woah-oah-oah-oah-oah

Your last chance, last summer
    Your last dance, beat to your own drummer
    Go out fighting, go out young
    A flash of lightning, eclipse the sun

(Brace yourself for the grand finale)

Brace yourself
    Brace yourself

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    dün anlaştığım motosiklette hasar kaydı çıkınca buna yöneldim

yorumlarınız nedir arkadaşlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...79501252/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler