Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    rocknturk ilan tarihi 13 aralık görünse de aslında çok daha eskiden beri satmaya çalışıyor. zaten komple boyalı bariz, hadi motoru boyadın egzozu yada gösterge panelini, artçı ayaklıklarını vs niye boyadın? koltuğun üstündeki beyaz şeritler seneye kalmaz sökülür gibi duruyor. kısaca uzak dur derim.

ayrıca gece 4'de vfr bakıyosan eğer sende bu vfr virüsünü kapmışsın demektir
    erginturhan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rocknturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100 XX-BANDİT 650 SA- VFR ARIYOR
    ben vfr virüsünü çoktan kaptım onun farkındayım bazen 1100 xx ile vfr arasında gidip geliyorum vfr yi hiç denemedim alırsam keşke 1100 xx alsaydım dermiyim bilmiyorum

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı incaroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye için teşekkür ederim. Fakat 30 mm düşürdükten sonra bir dezavantaj yaşarmıyım.
    Alçaltmayı isteme sebebiniz nedir?

Arkadaşlar cbr 250 mi satıp 2006 model 2008 trafige çıkışlı 12.000 de vfr 800 le aranıza yeni katıldım.Motosikletimi iş yerinde 4 sene önce kalp kırizi geçirip bitkisel hayata düşen adamın vasisinden yani eşinden mahkeme aracalığıyla aldım.Motosikletim çok temiz fakat uzun süre yatmaktan dolayı (durduğu yerde çalıştırılmış nadir olarak seyir halinde tur atılmış) lastiklerini değiştirdim.Değiştirmem gereken bakım amaçlı ürünler aşağdakilerden farklı olarak nelerdir ve motosikletle ilgili tüm tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.
    1) Hava filtresi, yağ filtresi ( marka olarak orjinal mi yoksa tavsiye edebileceğiniz başka ürün varmı)
    2)Bujiler
    3)Yağ( hangi marka hangi ürün ?)
    4)fren hidroliği , radyatör sıvısı ,debriyaj ,hidrolik sıvısı (bunlardan hangilerini değiştirmeliyim)
    5)arka tutamaklarım yok. Bulabileceğim biryer varsa yardımcı olursanız çok sevinirim
    6)debriyaj ve fren manetleri bna sert geldi acaba durmaktan kaynaklanan bi problem olabilir mi ?(debriyaj telleri vs)
    Not: Motosiklet 4 yıl boyunca yatmıştır.Dediğim gibi olduğu yerde çalıştırılmıştır ve nadir olarak sürülmüştür.
    ustaya götürmeden önce sizlere danışmak istedim

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Alıntı berkaydaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbr 250 mi satıp 2006 model 2008 trafige çıkışlı 12.000 de vfr 800 le aranıza yeni katıldım.Motosikletimi iş yerinde 4 sene önce kalp kırizi geçirip bitkisel hayata düşen adamın vasisinden yani eşinden mahkeme aracalığıyla aldım.Motosikletim çok temiz fakat uzun süre yatmaktan dolayı (durduğu yerde çalıştırılmış nadir olarak seyir halinde tur atılmış) lastiklerini değiştirdim.Değiştirmem gereken bakım amaçlı ürünler aşağdakilerden farklı olarak nelerdir ve motosikletle ilgili tüm tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.
    1) Hava filtresi, yağ filtresi ( marka olarak orjinal mi yoksa tavsiye edebileceğiniz başka ürün varmı)
    2)Bujiler
    4)fren hidroliği , radyatör sıvısı ,debriyaj ,hidrolik sıvısı (bunlardan hangilerini değiştirmeliyim)
    5)arka tutamaklarım yok. Bulabileceğim biryer varsa yardımcı olursanız çok sevinirim
    6)debriyaj ve fren manetleri bna sert geldi acaba durmaktan kaynaklanan bi problem olabilir mi ?(debriyaj telleri vs)
    Not: Motosiklet 4 yıl boyunca yatmıştır.Dediğim gibi olduğu yerde çalıştırılmıştır ve nadir olarak sürülmüştür.
    Merhaba ,
    Hayırlı olsun.
    1-)hava filtresi ve yağ filtresini orjinal kullanmanı öneririm silindir içindeki karışımın oranını bozmamak adına.
    2-)NGK (4888) IMR9B-9H (ebaydan alırsan çok ucuza gelmekte Türkiye' de fiyatlar çok yüksek ebayda kısa sürede geliyor ve boyut ufak olduğu için kargo ücreti yok).
    3-)Ben motul 7100 kullanıyorum biraz pahalı ancak vites geçişleri çok yumuşak oluyor.Kişiye göre değişceektir .Tam sentetik kaliteli bir yağ olması önemli.
    4-)Arka fren,Ön fren ve debriyaj hidroliklerinin hepsini değiştirin. bakım yaparken hareketli aksamlara ve kabloların içinede wd -40 sıkın korozyonlanmayı önler.Son olarak radyatör sıvısınıda değiştirin normalde kitapçık 2 senede bir tamamen boşaltılıp değiştirilmesini söyler ancak bozulmayan birşey olduğu için ustalar genelde radyatör sıvısına bakmazlar.Sadece içinde antifiriz olup olmadiğina bakar geçerler , radyatör sıvısını tamamen boşalttıktan sonra %50 safsu(normal su değil lütfen dikkat edin) %50 antifiriz koyunuz.
    5-)http://www.bike-parts-honda.com/moto...0A9-10413.html Vfr nin tüm orjinal parçaları var fotoğraflardan bulabilirsiniz.
    6-)Vfr de debriyaj hidrolik olduğu için tel değildir.Fren maneti içinde bu durum geçerli. Vfr nin debriyaji biraz sert ve bu durum için yapılabilcek hiçbirşey yok.Bir süre sonra alışıyorsunuz , ancak şehir içinde şehir içinde uzun süre kullanımda debriyajın sertliği biraz zorluyor
    marlox ve erginturhan bunu beğendiler.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    o beyaz vfr ben ilk vfr mi alacağım zamandan beri ilanda :D tahminimce yeniden doğuşlu motorlardan ;)

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Alıntı berkaydaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2)Bujiler
    Motorunuz hayırlı olsun,

1-)Hava filtresi orjinal biraz pahalı. Yan sanayi olarak oem le aynı spec lerde emgo marka var. Sahibinden.com da bulabilirsiniz. Alırken yabancı forumlarda araştırmıştım herkes çok memnun, bende memnun kalmıştım. Yağ filtresi bulursanız orjinal alın zaten ucuz.
    2-)Ebay
    3-)Ben şu zamana kadar Ipone, Shell ve Castrol kullandım. Son kullandığım yağ Castrol full sentetikti. Genelde racingciler bu yağı tercih ediyor. Full sentetikler içindeki en hesaplı yağ (4lt 105TL). Bunu da öneririm.
    4-)Hepsini değiştirin.
    5-)Arka tutamaçlar malesef yurt dışında da çok pahalı. Belki Custom yolunu tercih edebilirsiniz.
    6-)Zaman her şeyin ilacı
    erginturhan bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaşlar sonunda elma şekerime bugün kavuştum Sinan (Schizophren) sağolsun, 3'lü çanta farklı renk olduğu için boyatmaya verdim taktığım zaman foto atarım. İlk izlenimlerim cbr 250 den sonra çok dengeli bir motor gibi geldi gerçekten süper bir zevk, henüz 40-50 km yaptım 4. vitese atamadım daha Şu anda garajda duruyor ama binmek için can atıyorum.
    RmMuR, marlox, amastris ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum ilginiz için gayet açıklayıcı olmuş

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @Barbossa hayırlı olsun. Gule gule kullanın.
    Tekerinize tas degmesin.
    Barbossa bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Günaydın millet....
    whatsupp fikri başta cazip gelmişti de şimdi nefret ettim inanın
    ya arkadaş burada konuşmadığınıza mı yanayım whatsup ta her kimse o çıplak fotoların telefonuma geldiğinemi
    whatsup grubundan ben çıkıyorum sadece buradan takip etmek en iyisi diye düşünüyorum.
    eğer önemli birşey olursa ya buradan yazar yada direk arayabilirsiniz...

Motosikleti
    Günaydınlar...

Erman hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim... whatsapp e ekliyorum seni de...

Engin, yanlışlıkla atmış arkadaşlardan biri dikkat ediliyor zaten başka konu konuşmamaya, bence çıkma anlık haberleşme açısından iyi oluyor...
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ok ama dikkat edilsin lütfen bizler çoluk çocuk yada ergen değil aileleri olan insanlarız...
    incaroad bunu beğendi.

incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alçaltmayı isteme sebebiniz nedir?
    Boy problemi. parmak uclarında duruyorum.

Motosikleti
    Boy problemi. parmak uclarında duruyorum.
    O zaman avantajı belli sizin için dururken yere daha sağlam basacaksınız. Dezavantajı ise motorun orjinali ile oynamak olur ki sevmediğim bir şeydir ancak burada yarım santime yakın bir alçaltmanın zararı olmaz herhalde diye düşünüyorum.

incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman avantajı belli sizin için dururken yere daha sağlam basacaksınız. Dezavantajı ise motorun orjinali ile oynamak olur ki sevmediğim bir şeydir ancak burada yarım santime yakın bir alçaltmanın zararı olmaz herhalde diye düşünüyorum.
    Bildiğim kadarıyla motoru alçaltmak, virajlarda motoru daha çok yatırmak demekmiş. Haliyle biraz fizik bilgisi ile moment etkisinden dolayı bu doğru. Tabi aslında bu isenmeyen bir durum. Lakin bacak boyu kısa olunca yapacak bişi kalmıyor. Bu arada yarım santim değil 30 mm düşecek. Siparişi geçtim Lust Raceing marka sipariş verdim. Biraz tuzlu oldu ama yapacak bişi yok. İlgi için teşekkür ederim Engin Turhan.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Bildiğim kadarıyla motoru alçaltmak, virajlarda motoru daha çok yatırmak demekmiş. Haliyle biraz fizik bilgisi ile moment etkisinden dolayı bu doğru. Tabi aslında bu isenmeyen bir durum. Lakin bacak boyu kısa olunca yapacak bişi kalmıyor. Bu arada yarım santim değil 30 mm düşecek. Siparişi geçtim Lust Raceing marka sipariş verdim. Biraz tuzlu oldu ama yapacak bişi yok. İlgi için teşekkür ederim Engin Turhan.
    kardeşim aslında bir dezavantajı olmaz neden dersen motosikletlerin ağırlık merkezi değişmedikçe virajda yada hangoff ta sıkıntı olmaz. daha çok yatma söz konusumu evet ama fark edilecek kadar değildir.

bu arada herkese günaydınlar....

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın millet....
    whatsupp fikri başta cazip gelmişti de şimdi nefret ettim inanın
    ya arkadaş burada konuşmadığınıza mı yanayım whatsup ta her kimse o çıplak fotoların telefonuma geldiğinemi
    whatsup grubundan ben çıkıyorum sadece buradan takip etmek en iyisi diye düşünüyorum.
    eğer önemli birşey olursa ya buradan yazar yada direk arayabilirsiniz...
    Merhaba Marlox,

İsmini bilmediğim için nick name ile hitap ediyorum kusura bakma.

Öncelikle, yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.

Whatsapp'den çıplak resimleri koymak gerçekten yanlış,yada göndermek.

Yalnız şöyle bir durum var,resimlerde çıplaklık olduğunu söyleyemem çünkü resimleri atan BENDİM.
    Burada, "HER KİMSE" demene gerek yok.

Zaten, benim orada telefon numaram var ki, sonrasında da zaten kusura bakmayın yanlışlıkla oldu diye de belirttim.

Evet haklısın, hiç birimiz ergen değiliz yetişkin insanlarız ancak 10-15 kişilik minik bir grup içinde olan bir olayı, saklambaç yada yakartop oynayan çocuklar gibi ŞİKAYET etmek de doğru değil,değil mi? Netice de burası milyonların okuduğu, yazdığı ve gülüp eğlendiği bir platform.

Son cümlemden yanlış anlaşılmasın, utandığımdan yada pişman olduğumdan değil, zaten 2 senedir burada ilk vfr sahibi olan ortağım ve benim diğer arkadaşlar ile sadece motosiklet değil aynı zamanda arkadaşlığında olduğu bir gruptu paylaştığım.

Burada zaten yeterince paylaşım olduğu için ve işin teknik paylaşımdan çok kişisel arkadaşlığı sevdim ki benim geçen sene ve evvelki sen ki video ve resimlerime bakabilirsin.

Özür dilemeyeceğim ki zaten dilemeye de gerek yok, yanlışlıkla oldu beyler kusura bakmayın demiştim.
    KicK ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ne bu mesajından önce nede sonrasında senden bir özür beklemedim beklemiyorumda

ben burada kimseyi kimseye de şikayet etmiyorum ki neden şikayet etme gereksiniminde bulunayım ?
    kimi kimden üstün görmeliyim ki şikayet edeyim

yazdığım yazı

"""whatsupp fikri başta cazip gelmişti de şimdi nefret ettim inanın
    eğer önemli birşey olursa ya buradan yazar yada direk arayabilirsiniz."""

bu yazıda şikayet edilen bir kısım yok!!!
    whatsupp fikri bana da dediğin gibi mantıklı gelmişti evet ancak bizler orada burada konuşmadığımız muhabbetleri ve gırgır şamatayı yapmak için buluştuysak bu demek olmuyor ki +16-18 paylaşım yapalım

sen veya bir başkası hiç farketmez "her kimse" ibaresini hakaret olarak ta algılama "herkimse" dedim çünkü geçmişe dönüp kimin gönderdiğine bakmadım...

ha eğer bu şekilde paylaşım yapacaksan lütfen o paylaşımların hitab ettiği kişilerle ayrı bir grup kur ben olmayayım o grupta
    yada diyorsanız ki biz bu paylaşımlardan rahatsız olmuyoruz
    o zaman allah yolunuzu açık etsin tekerinize taş değdirmesin
    bunu ben zaten daha öncede belirttim...
    serkani bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    vfr 800 basligindan tanistigim abi/kardeslerimle watsup grubu kurma fikrini ortaya ben attim.
    baslarda elbette sadece teknik konular/bulusmalar amaclanmisti, lakin sonralari ayni frekansta oldugumuzu anladik ve aile ortami olusturduk.gelene niye geldin,gidene niye gittin demedik.
    Yil olmus 2015.hala Akilli telefonlarda paylasimlari saklamayi bilmiyorsaniz, bu bizim degil sizin ayibinizdir. he bu paylasimlardan da rahatsiz olduysaniz eyvallah diyip gidersiniz. buraya, binlerce kisinin takip ettigi bir platforma ergen gibi itici mesajlar atmazsiniz.
    Paralel grup yoneticisi olarak her kesimden arkadasi grubumuza beklerim.eger yarmasyon bilgilerden sikildiysaniz, cuma sordugunuz soruya pazar cevap almak istemiyorsaniz ve her turk erkegi gibi kari/kiz muhabbetine yabanci degilseniz hepinizi bekleriz.
    tel numaram : 543 220 32 7sekiz
    surpriz bulusmalar ve promosyon goruntuler ikramimiZdir.
    Ruzgariniz eksik olmasin benim gibi,kalin saglicakla...
    -amiral-
    KicK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler