Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR 800
    Hayirli olsun benimde ilk motorum sym fiddle 2'ydi kullanımı ve kalitesi gercekten cok güzeldi sonra cbr 250 aldım oda gayet güzel bir motor bisiklet gibi ama sehirler arasinda her 150 km de durup dinlenmem gerekiyor.
    Arkadaşlar sormak istediğim bi soru var eskiden vfr 800 kullanmis bir arkadasim var satti ve suanda triumph-tiger 800xc kullaniyor. Vfr icin çok agir ve hantal bi motor diyor. ben genelde uzun yolda kullanmak istiyorum motoru ama istanbulda şehir içinde de elbette kullanacam. Forumda da gördüğüm kadarı ile herkes iyi yönlerinden bahsediyor ama baya bi kişi çeşitli mazeretler nedeniyle satiyor motorunu. Sizden vfr nin sadece olumsuz yönlerini sizi rahatsız eden şeylerini yazmanızı istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    bende kısa süreliğine bir pcx 125 vardı. kısaca bahsedeyim
    ayna açısı gayet güzel. bagajına bir adet kask ve birkaç ekipmanı rahatça sığıyor. birde arka çantanız varsa uzun yol bile yaparsınız
    yakıt ekonomisinde zaten sınıfının lideri diyorlar star stop özelliğini ben kullanmıyordum çünkü fazla bir fark yaratmaz diye düşünüyordum kullanaırsan en fazla full depo ile kullanmayana göre 5 km daha fazla yaparsın. 125 lik olanı düz yol da rahatça 110 km hıza yükseliyordu ama nedendir bilmem ibre 110 a kadar sıkıntısız tek hamlede yükseliyor fakat 110 da zımba gibi kalıyor sanki 110 a bir duvar koymuşlar daha hızlı gitmesini engelliyor gibi. frenleri eğitimli fren yapmasını bilen bir adam için gayet başarılı ancak motorun ön kafa ağırlığı ile ilgili kanımca bir sorunu var ön freni kitlerseniz işiniz zor... bir kaç defa denemek için kapalı eğitim alanında fren kitledim motorun kafası nereye gideceğini şaşırıyor yani frenler abs olsaymış vfr leri satıp pcx alırmışız diyorum. artçılı kullanımlarda pcx kesinlikle yere daha iyi bir tutunma sergiliyor. lastikleriniz eğer fabrika çıkışı lastikler ise hemen michelin ile değiştirmenizi öneririm ben değiştirdikten sonra sakar virajlarında pcx ile hangoff bile yaptım :D tutunması ve gidişi harika. gidonunun diğer sıkıdurlar gibi plastik olmayışı ayrı bir güzellik ve ön grenajın sert bakışı göze güzel görünen özellikleri. dikiz aynanızda bir pcx gördüğünüzde arkanızda bir racing makina var diyebilirsiniz. :D
    birde torpido yapmışlar pcx e içine cüzdan ve telefon koymalık sanırım ama Türkiyede o cüzdanı telefonu yerler :D ben o torpidoya müzik sisteminin amfisini yerleştirmiştim çok kullanışlı olmuştu kilit te taktım ama kolayca açılıyordu :D aklıma gelenler bunlar tabi konumuz pcx 150 ama 125 teki düşüncelerimi paylaşmak istedim umarım faydalı olmuştur. saygılar sevgiler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

vfr nin en sevmediğim yönü dar dönüşlerde sağa gayet iyi dönüyor ancak sola dönüşlerde gidon depoya çok yaklaştığı için ( gidon yükseltme aparatınız yoksa ) gaza hakim olan sağ el bileği tam bir hakimiyet sergileyemiyor ve saçma sapan bir tavıra bürünüyorsun motor üstünde. sevmediğim bir diğer özelliği de başka hatasının olmaması :D
    gama ve yanakadam bunu beğendiler.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    marlox teşekkürler pcx'le ilgili yazdıkların için lastiğin değiştirilmesi gerektiğini bende bi kaç kişiden duymuştum.

Barbarossa Vfr'de en sevmediğim özellik ağır oluşu. daha doğrusu bana biraz ağır geldi. Hız olarak ağır değil tabi demek istediğim kilo olarak. ama çoğu spor-touring'e göre normal.sadece park ederken eğer aşağı doğru eğimli bi yere çektiysem geri çekmekte zorlanıyorum (o da motosikletle alakalı değil benle alakalı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Telefonumdaki Vfr arşivini paylaşıyorum, iyi seyirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Emrah Düzgit, amastris, gama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Keşke arşiv paylaşımını link olarak yapsaydın. Telefondan giren biri baya kulak çınlatır benden söylemesi
    marlox, yanakadam ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    internet paketi açısından mı diyosun? valla hiç aklıma gelmedi ya olsun vfr'yi seven dikenine katlanır
    Emrah Düzgit ve marlox bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    vallaha guzel fotoğraflar internete 100 mb a 30 dolar veren biri olarak bile şikayetçi degilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Ama bu sayfa biran önce bitse de forumda yeni sayfaya geçse fena olmaz her açtığımda yeniden indirmeye calisir resimleri
    marlox ve Palakadir bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kotanın anasını ağlattın kardeş sağol
    zulu, Emrah Düzgit ve yanakadam bunu beğendiler.

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    vfr ye değer. Gözlerim bayram etti valla
    Emrah Düzgit bunu beğendi.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    o zaman yeni sayfa için yorum yazalım :D

Motosikleti
    VFR 800
    bencede yazalım

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    oo meyve veren ağaç taşlanır vurun abalıya size bi daha paylaşım yok

Motosikleti
    VFR 800
    arkadaşlar ilanlardan birinde (o beyaz vfr de) adam voltmetre var demiş o neki akunun durumunumu gosteriyo yoksa bi yerde görmüştüm motorun kacinci viteste oldugunumu gosteriyor.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Barbossa 2 aylık vfr kullanıcısı olarak söylenecek tek negatif şey ağır ve gidon mesafesinin dar oluşudur sanırım.
    Şehir içi kuryelik yapılması için yapılmış denemez zaten. Öte yandan şehir içi kullanım karakterinde önemli. Öyle fare bigi duran trafikte oradan oraya gezemezsin. Spor touring amaçlı üretilmiş cici bişi

İyi taraflarını zaten biliyorsun Çok güzel ya çooook devamlı gezesim devamlı gezesim var
    Schizophren bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Selam arkadaşlar,

Uzun bir yurtdışı seyahatinden sonra tekrar aranızdayım

Seyahatten dönünce ilk iş motora atlamak oldu.. Nasıl özlemişim anlatamam.

Barbossa demiş ki, kötü yanlarından bahsedin,

Hani şu benzin olayını bir çözsem, motordan inmeyeceğim!

Çok yakması dışında muhteşem keyif veren bir alet.

Sevgili Uğur(gama) beklediğimden çok daha fazla masrafı oldu,

hala da olacak ama çok güzel makine. Bir de açık egzoz buldum taktırdım.

Oyüzden daha çok yakıyor ama bu ses bu atiklik.. çok güzel.

Çantalarla daha gezme fırsatım olmadı, ama havalar düzelince bir seyahat planlıyorum.

Lastiklerin kesin değişmesi gerek. Virajlarda ıslaklık varsa korkutuyor )

Yakında fotolar da yüklerim buraya,

Şimdilik görüşmek üzere
    gama bunu beğendi.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı Barbossa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilanlardan birinde (o beyaz vfr de) adam voltmetre var demiş o neki akunun durumunumu gosteriyo yoksa bi yerde görmüştüm motorun kacinci viteste oldugunumu gosteriyor.
    Erman, akünün durumunu gösteriyor, iyi bir şey bence, daha önce de söylediğim gibi o beyazın durumu iyi ise herhangi bir kazası belası yoksa bence fiyatı da uygun, expertiz yaptırıp karar vermek lazım...

VFR'nin beğenilmeyen taraflarını sormuşsun gördüğüm kadarıyla kimseden de ağırlık (ama biliyoruz ki o bir ST) ve düşük süratlerdeki dönüş zorlukları (o bir şehir içi motoru değil zaten) dışında bir yorum gelmemiş... Benim ekleyeceğim iki şey var biri egzantrik zinciri kaydırıcısı gergi iticisi sorunu biri de zaman zaman görülen özellikle yabancı forumlarda stator arızası ki bu benim de başıma geldi, iki parça da uygun fiyatlarla değiştirilebiliyor ya da tamir edilebiliyor arıza yaptığında... Bizim forumun eski sayfalarında da bunlar ile ilgili bilgiler var.

İyi taraflarını zaten her zaman yazıyoruz o sport touringlerin bir numarası bize göre

incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Merhaba arkadaşlar,
    Benin VFR 800 için sanırım zincir değişme zamanı gelmiş. Bu zincir setini kaliteli bir şey almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir yer var mı?

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erman, akünün durumunu gösteriyor, iyi bir şey bence, daha önce de söylediğim gibi o beyazın durumu iyi ise herhangi bir kazası belası yoksa bence fiyatı da uygun, expertiz yaptırıp karar vermek lazım...

VFR'nin beğenilmeyen taraflarını sormuşsun gördüğüm kadarıyla kimseden de ağırlık (ama biliyoruz ki o bir ST) ve düşük süratlerdeki dönüş zorlukları (o bir şehir içi motoru değil zaten) dışında bir yorum gelmemiş... Benim ekleyeceğim iki şey var biri egzantrik zinciri kaydırıcısı gergi iticisi sorunu biri de zaman zaman görülen özellikle yabancı forumlarda stator arızası ki bu benim de başıma geldi, iki parça da uygun fiyatlarla değiştirilebiliyor ya da tamir edilebiliyor arıza yaptığında... Bizim forumun eski sayfalarında da bunlar ile ilgili bilgiler var.

İyi taraflarını zaten her zaman yazıyoruz o sport touringlerin bir numarası bize göre
    Arkadaşlar hepinize cevaplariniz için teşekkürler, Ergin bakalım haftaya cuma gününden önce istanbula donemeyecege benziyorum, inş satılmaz da bana kısmet olur, hayırlısı diyelim yapacak bişey yok.
    erginturhan bunu beğendi.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı incaroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Benin VFR 800 için sanırım zincir değişme zamanı gelmiş. Bu zincir setini kaliteli bir şey almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir yer var mı?
    Zincir için did tavsiye edilir netten sana uygun gelen fiyatı bulup alabileceğin yerleri bulabilirsin o ring ya da x ring tercihi sana kalmış, dişli seti için de elbette oem parça önerilir ancak başka marka çok iyi dişliler de bulunabiliyor, araştırmak gerekir. Ben değişim zamanı geldiğinde dişli setini bikebandit isimli siteden alıp getirtmiştim, zinciri de buradan almıştım (entelenerji web sitesinden).
    incaroad bunu beğendi.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Sevgili Tunçbilek hoşgeldin Islak virajlarda her zaman sakatlık var, yeni lastik muhakkak ki fark yaratacaktır, ama tavsiyem yeni ıslanmış yollarda ve ilk defa geçtiğin yollarda sürüşünü acemi adam kadar temkinli yapman... emin ol VFR den ne istersen sana onu verir Yeni egzozların hayırlı olsun madem değiştirdin power comanderda taktır performansta kayıp yaşama..

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Sevgili Gama, ıslakta çıkmamakla gerçekten çok iyi etmişsin çünkü ıslakta yağmurda ben gerçekten korkuyorum. Cbr250 ile yağmurda yattığım viraja vfr ile çok yavaş giriyorum Yeni lastik muhakkak çok fark yaratacak Ama lastik için para biriktirmem gerek, hem benzin hem lastik olmuyor heheh şaka bi yana, çook zevkli yaa... ))
    Yalnız power commander taktırmak istemem. Maksadım biraz farkedilmek ve V4 motor keyfi.
    Yalnız bi senkron ayarı gerekecek gibi. Lastikler ve senkron şuan öncelik.
    gama bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler