Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öte yandan kimseyi eleştirmek için yazmamakla beraber başlık VFR başlığı olmaktan çıkmış biraz, VFR kullananların, ya da daha önce kullanmış olanların sosyal paylaşım yaptıkları bir alana dönmüş,
    Bir sıkıntımı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bendeki ankaradan gelme, model 2000. sendeki 2004 grenajlı.benim kuyruk mavi.depo desenide farklı
    2006 model zaten Emre latife yaptı
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı kator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM ARKADAŞLAR,
    SİZDEN Bİ KONUDA YARDIM İSTİYORUM. VFR 800 VEYA 1200F ALMAK İSTİYORUM SİZCE BİRBİRLERİNE GÖRE ARTI VE EKSİLERİ NELERDİR. ŞUNU BİLİYORUMKİ ŞEHİR İÇİNDE 1200 İLE 800 KADAR RAHAT OLAMAM BU BENİ BİRAZ 800 LÜĞE SÜRÜKLÜYOR.
    2. SORUMDA 2005 MODEL 38000 DE VFR 800 İLE PAZARLIK HALİNDEYİM. ANCAK ARKADAŞIN BANA DEDİĞİ BİR HUSUS KAFAMA TAKILDI. EKSANTİRİK GERGİSİNİ AYARLATMAK VEYA DEĞİŞTİRMEK İHTİYACI VAR DEDİ. BU NE ANLAMA GELİYOR. BU KİLOMETREDE NORMALMİDİR. EĞERKİ DEĞİŞTİRİRSEM BANA KAÇA MAL OLUR. ŞİMDİDEN YARDIMLARINZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
    Selam arkadaşlar tekrar merhabalar...
    Emrah geçmiş olsun, cana gelmesin sıkma canını...
    Kator Arkadaşım... 48.000km de aldığım 2005 model kırmızı VFR 800'ümde gergimin bir tanesi arızalıydı ... araştırmalarımda Honda orjinal gergi 240 TL adedi olarak fiyat buldum.. benim şansıma (İstanbu'dayım) ustam gergiyi sökerek sadece içindeki yayın arızalı olduğunu söyledi ve yayı değiştirdi... ucuza hallettim... eğer gergi problemin varsa 240TL civarında tanesi olmak üzere bizim motorlarda 2 adet mevcut + işçilik ile yada yay değişimi ile daha ucuza halledebilirsin... fakat egzantrik zincir ve kasnaklarında sorun varsa daha masraflı olabilir... bu yüzden yukarıda Serkani arkadaşımızın dediği gibi güvendiğin bir ustaya motoru almadan önce göster masrafı iyice öğren ve ona göre pazarlık et derim şahsımca...
    Gelelim motorun kötü yönlerine:
    1- Kötü yönü yok (Şahsi fikrimdir)
    İyi önleri:
    Saymakla bitmez... bakımlı bir motorsa Allahın izniyle al pişman olmazsın
    Emrah Düzgit ve akira2012 bunu beğendiler.

Evet burasi normal bir bilgi paylasim alanindan farkli dostluk ve merak etme alani haline gelmistir daha dun ergin abi aksam bana yazip mert 2-3 gundur foruma yazmiyorsun iyisin dimi diye mesaj atti burasi degisik bir yer burda surekli online vfr kullanicilari mevcuttur en ufak bir sorunun oldugunda bu forumun her sayfasini okuyan kisiler oldugumuzdan kesinlikle yardimci olacak bilgileri veririz keza dun aksamda oyle olmustur mesajin ustune gergi ve 1200 ile 800 arasindaki dusundugumuz farklari ben yazdim gerginin ayrintisinida yarin arkadaslar yazar dedim ve sasirmadim herkes hemen yazdi hic konusulmayan kapali bir forum olacagina sayfalari artan bir yer olmasi bence daha iyidir aksini dusunen arkadaslarada saygimiz sonsuzdur ancak bizi mazur gormelerini isteriz

Motosikleti
    TRACER 700
    Bu arada geçenlerde ustama uğrayıp çay içiyim sohbet ediyim derken, ön dişliyi temizletmek istedim fotolarınıda buradan paylaşmak istedim

Uploaded with ImageShack.us

Ustanın sol elinde tuttuğu parça (bilmeyen arkadaşlar için) debriyaj hidrolik baskısı, dizinin dibinde görünen ince demir mil ise hidrolik baskısının debriyaj kolunu çekip bıraktığımızda motorun solundan girip sağ taraftaki debriyaj balatalarını ayırıp birleştiren parçadır. Motorun ayaklığının üzerine sarkan parça ise km sayacına bilgiyi veren alettir ( nasıl toparlasam dedim )...

initial-D, T R O E, akira2012 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    hidrolik debriyajı sert olanlar üst resimde sol elde tutulan hidrolik baskısının içini açıp temizlesinler.vfr çok eski makine olmadığından pislenmesi düşük ihtimal ama nolacağı belli olmaz.o baskı pistonunun keçesi bozulursa debriyaj kaçırmaya başlayabiliyor hem hararet ile birlikte çok yukarı kayıyor kavrama hemde hidrolik eksiltebiliyor.20-30 tl lik keçe yüzünden 250liralık debriyaj değiştirmeye gerek yok.gene çok sert yada çok hissizse o baskı pistonunun altındaki yay bozulmuş olabilir.

kendi hidrolik debriyajımda edindiğim tecrübeler aklıma gelmişken yazayım dedim
    gama, wolrath, Emrah Düzgit ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar tekrar merhabalar...
    Emrah geçmiş olsun, cana gelmesin sıkma canını...
    Kator Arkadaşım... 48.000km de aldığım 2005 model kırmızı VFR 800'ümde gergimin bir tanesi arızalıydı ... araştırmalarımda Honda orjinal gergi 240 TL adedi olarak fiyat buldum.. benim şansıma (İstanbu'dayım) ustam gergiyi sökerek sadece içindeki yayın arızalı olduğunu söyledi ve yayı değiştirdi... ucuza hallettim... eğer gergi problemin varsa 240TL civarında tanesi olmak üzere bizim motorlarda 2 adet mevcut + işçilik ile yada yay değişimi ile daha ucuza halledebilirsin... fakat egzantrik zincir ve kasnaklarında sorun varsa daha masraflı olabilir... bu yüzden yukarıda Serkani arkadaşımızın dediği gibi güvendiğin bir ustaya motoru almadan önce göster masrafı iyice öğren ve ona göre pazarlık et derim şahsımca...
    Gelelim motorun kötü yönlerine:
    1- Kötü yönü yok (Şahsi fikrimdir)
    İyi önleri:
    Saymakla bitmez... bakımlı bir motorsa Allahın izniyle al pişman olmazsın
    hocam gerginin arızalı oldugu kaaniti usta nasıl buldu ?

egzantirik zincirinizden sesmi geliyordu ?

öyle olsa bile ya zincir bollaşmış yada gergide arıza var diyip 2sini bir degiştirmenizi isteyebilirdi ?

genelde gergi degiştirenler zinciride degiştirir fakat yay olayı çok iyi olmuş fazer gergi 320tl..

gergi degiştirmek daha kolay işçilik çok tutmayan işlemde egzantirik zinciri degişimi daha çok işçilik istiyor.

ustanın gergide arıza oldugunu nasıl anladı merak ediyorum..

sanırım ilk gergiye baktı eger onda problem görmeseydi egzantirik zincirine yönelecekti ?

Motosikleti
    TRACER 700
    Selam Cem... Motoru alırken ustama gösterdim.. soğukken motor kendi sesinde çalışırken, ısındığında tak tak tak tak şeklinde ses yapıyordu, ses zincir sesi değildi... Kendi ustama uğramadan önce Honda servislerinede danıştım fiyat aldım...Hondanın kalitesinede ustamada güvendiğim için aldım motoru...
    CEM. ve akira2012 bunu beğendiler.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı kator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM ARKADAŞLAR,
    SİZDEN Bİ KONUDA YARDIM İSTİYORUM. VFR 800 VEYA 1200F ALMAK İSTİYORUM SİZCE BİRBİRLERİNE GÖRE ARTI VE EKSİLERİ NELERDİR. ŞUNU BİLİYORUMKİ ŞEHİR İÇİNDE 1200 İLE 800 KADAR RAHAT OLAMAM BU BENİ BİRAZ 800 LÜĞE SÜRÜKLÜYOR.
    2. SORUMDA 2005 MODEL 38000 DE VFR 800 İLE PAZARLIK HALİNDEYİM. ANCAK ARKADAŞIN BANA DEDİĞİ BİR HUSUS KAFAMA TAKILDI. EKSANTİRİK GERGİSİNİ AYARLATMAK VEYA DEĞİŞTİRMEK İHTİYACI VAR DEDİ. BU NE ANLAMA GELİYOR. BU KİLOMETREDE NORMALMİDİR. EĞERKİ DEĞİŞTİRİRSEM BANA KAÇA MAL OLUR. ŞİMDİDEN YARDIMLARINZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
    Merhaba Kator,

Evet doğru VFR'lerde tek kronik problemi bu diye biliyorum ancak benim başıma daha gelmedi.

Honda servisinden de yaptırabilirsin yada Uğur'un(Gama) yaptığı gibi sadece yayıda değiştirebilirsin. Yayı nereden bulacağım dersen de bunun bir kaç farklı yolları mevcut.

- İstanbul'da ki benim de işyerimin bulunduğu organize sanayi bölgesinde yay imalatçıarı var onlara bakılabilir.
    -http://www.bikebandit.com/houseofmot...0956#sch558923 ve http://www.partzilla.com/ gibi sitelerden komple sistemi getirtebilirsin hem orjinal Honda hemde OEM ürünler de mevcuttur.
    -Eğer yay değiştirmeye karar verirsen resimini çek bir kaç açıdan ben burada soruştururum varsa ona göre gönderirim sana.

Yayı değiştirceksen eğer,tavsiyem direkt yay imalatçısı bulman yönünde sebebi de şudur ki; dünya üzerinde yay çeliğinin belli bir standartı vardır. Yüksek kaliteli çeliklerden yay yapılabilir ama teknik özellikleri zaman içinde çabukyorulma demektir. Yay imalatçıları zaten yay çeliği haricinde başka bir çelik kullanamazlar.

Eğer karar verirsen motoru almaya bir şeyler varsa elimizden geleni yaparız nasıl olsan aynı sitenin içindeyiz imalatçı ile.

Motosikleti
    TRACER 700

Bunlarda kısa bir İstanbul turumuz ilgi kırmızıda...
    T R O E, maximus_01, akira2012 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar, Emrahçığım çok geçmiş olsun canına zarar gelmesin, gerisini halledersin dert etme...

Altı üstü bir gündüz yoktum bir Çanakkale yaptım geldim herkesin yazacağı tutmuş

Serkan arkadaşım senin izlenimine (izlenimine diyeyim çünkü sen eleştiri için değil demişsin, ki bence eleştiri de diyebilirsin sorun yok, alınacak gücenecek bir durum yok) katılıyorum biraz sosyal paylaşım alanı haline geldi. Ben ta en baştan (seneler önce yazdıklarıma dönülüp bakılabilir) buranın, adı üstünde yani VFR800 ABS kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı olmasından dolayı bu başlığı bu amaçla kullanmaya başladım, motorumu satın almadan önce ve sonrasında da...

Bu amaçla bu başlık altında sadece VFR ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalıştım, çalıştım diyorum çünkü mutlaka o zamanlar da ara sıra kaçaklarım olmuştur benim de

Motorumu aldıktan sonra "Ben ve VFR'm" başlıklı yeni bir konu açtım, orada sadece kendi özel motorum ve kendime özel bilgileri paylaşmaya çalışıyordum, o konu başlığını sahipleniyordum, kendim için zamanla geri dönüp bakacağım bir belge niteliğinde olsun istiyordum. Bir süre sonra lastik arayışına girdim benim özel konuma giren arkadaşlar bazı tavsiyelerde bulunup, kendi deneyimlerini aktarmaya başladılar. Sonrasında benim kendime özel başlığımın kendini aştığını, bir bilgi paylaşım başlığı haline dönüştüğü ve VFR800 ABS kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı ile birleştirilmesi gerektiği fikri, benimle paylaşılmadan ve benden izin alınmadan forum moderatörlerinden Gökhan tarafından birleştirildi. Burada bu konudan bahsederken lastik konusu ile birleştirilmemesine şaşırdığımı söylemeliyim
    Bir süre itiraz ettim, site sahibine de mesaj attım ancak geri dönüş olmadı. Eskisi gibi kalsa büyük ihtimalle benim başlık bugünkü bu başlık havasına bürünecekti. Bu başlık da sadece asli amacına hizmet edecekti.

Ancak durum şu anda gördüğümüz şekilde. Bunun kimseye bir zararı var mı? Zararı demeyeyim de bir sıkıntı yaratması muhtemel; çünkü VFR800 ile ilgili arıza, memnuniyetsizlik, beğenilmeyen ve beğenilen yönleri, alınan keyif, memnuniyet gibi fikirlere ulaşmak, zamanla, bu başlığın sayfaları arttıkça zorlaşacaktır.

VFR ile ilgili VFR discussion ve VFR world gibi yararlanacağımız forum siteleri de var ancak onlar bizim dilimizde değil. Dolayısıyla İngilizce bilenler için bile takibinin bir nebze de olsa zor olduğu kanaatindeyim. Bu başlık ise Türkçe, VFR ile ilgili bizim dilimizde bulabileceğimiz en iyi kaynak.

Bizim dilimizde olduğu için zamanla arkadaşlıklar geliştikçe bizim kendi özellerimiz de işin içine karışıyor ve az önce bahsettiğim sıkıntı ortaya çıkıyor. Ben yine de buna çok fazla kafayı takmıyorum, VFR'ye gönül verenin bir şekilde bunu sıkıntı etmeyeceğini, aradığı bilgilere ulaşmak için okurken diğer paylaşımları da görüp yüzünde bir tebessüm uyanacağını düşünüyorum.

Dün akşamki gibi acil cevap istenen konularda da müsait olan ve konu hakkında bir bilgisi olan arkadaşlarım sağolsunlar hemen cevap yazıyorlar. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki herkes her an sadece burayı takip etmiyor, acil kodlu sorularımız için biraz sabretmek gerekir diye düşünüyorum.

Şu an VFR sahibi olmayan arkadaşlarımızın da burada olmaları ve paylaşımda bulunmalarının öncelikli nedeni, bir gün VFR alacak olmaları ya da daha önce kullanmış ve satmış olsalar bile bir gün tekrar VFR'ye dönecekleridir bence

Herkese sevgiler...
    gama, T R O E, muzaffer1968 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

40 dakika gibi bir surede cevap vermisim ben soruyla ilgili benim ekranim gittigindede 20 dak gibi bir surede sigorta atmistir korkma diye cevap gelmisti bir servis bulup servisteki ustadan bu cevabi alabilmek bile daha uzun surer burdaki hizmet ileri seviyede ve biz sadece vfr 800 herseyini biliyoruz ne ustalar var hayatinda gormemis :d
    T R O E, muzaffer1968, akira2012 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şimdi efendim asıl soruna gelirsek, yani VFR'lerimizin kronik sorunu olduğu söylenen ki benimkini de dinlettiğimde bana, doğru hissetmişsin ama bir 10bin km. geçmeden seni rahatsız etmez denen o meşhuuurrrr egzantrik zinciri gergi tansiyoneri iticisi konumuza gelelim, yani arkadaşların bahsettiği Uğur'un çok çok ucuz yollu hallettiği soruna;

Şu, kendilerinin yeri (6 numaralı parça);

Şu, parçanın bu tarih itibariyle bikebandit fiyatı;

Şu iki sayfa da servis kitapçığımızdan parçanın sökülüp takılması ile ilgili bölüm;

Arkadaşların da söylediği gibi bu parçanın içerisindeki yay bir süre sonra (30-50000 aralığında oluyor genelde) özelliğini kaybediyor ve motor ısınınca belli belirsiz bir ses vererek (ritmik bir tık, tık, tık sesi ile) kendini belli ediyor.
    İstediğiniz kadar araştırın bugüne kadar bu parçanın değiştirilmesinden başka bir çözümü olmadığını göreceksiniz (Uğur'un yaptırdığı yay değişimi hariç), hatta oem olmayan bir parça var, markayı unuttum, onda gerginliği ayarlayabileceğiniz bir somun var, bazıları değiştirdiği zaman ondan takıyor.
    Parçanın fiyatı ben sorduğumda 400TL idi (buradaki fiyatı, ben soralı da nereden baksanız 6 ay olmuştur) diye hatırlıyorum. Yukarıda şu anki bikebandit fiyatını ve servis kitapçığında nasıl değiştirilmesi gerektiği ile ilgili bölümü de verdim ki kimse başına gelirse gözünde büyütmesin. Ben henüz değiştirmedim çünkü ses beni şu an için rahatsız etmiyor, zaten uzun süre sonra rahatsız edebileceğini söylemişti servisim.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berbat bir günün ardından herkese merhabalar. Bugün park halindeki motoruma oç nin biri önden dokunup (sanırım geri geri gelirken) motoru sağ tarafına devirmiş. Sağ grenajımda ufak çizikler vardı ama şu anda içler acısı bir halde. Sağ aynam sapından kırıldı ve sanırım fren hidrolik hortumuda delinmiş eve kadar zor geldim yağ içinde kaldım. Yağda motorun sıcak kısımlarına deydik.e dumanlar içinde seyehat ettim diyebilirim. Çamurlukta da ufak bir hasar var. İşin kötü tarafı vuran hayvan inip bakmış sonrada basmış gitmiş. Görenler var ama plakayı doğru alamadıkları için bişey yapamıyorum. Polise gittim oda yaralanmasız kaza olduğu için trafik mahkemesine gitmen lazım bulunursa bulunur diyo. Yarın arkadaşım etrafta kamera arayacak bakalım. :(
    Emrah arkadaşım büyük geçmiş olsun!!!

Malesef böyle saygısız ve iki ayaklı öküzler olabiliyor ülkemizde. Canını sıkmamaya çalış.

Gelelim sorunlara, ayna malesef değişecek hatta aynalar değişecek.

Bizde malum durduğu yerde sehpadan indirirken devrdiğimiz için, bizimde ihtiyacımız olmuştu.

Ben karşıdan bir satıcıdan getirtmiştim görsel olarak da sıkıntı olmamıştı ama o zaman aynaları aldığım adamın numarasını diğer telefonda kaldığı için sadece aşağıda ki ilanı bulabildim senin için. Eğer olur ki bu ilanı ararsan yanlış hatırlamıyor isem Tahir bey vardı çok dürüst ve ilgili birisi idi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5704554/detay/

Çiziklere gelince de boyatmaktan başka çare yok. Seleni çıkar ve orada beyaz bir etikette boya rengi ve kodu yazar aynı renk kodunu Honda'dan istetmek gerekli.

Boyayı getirdikten sonra yine bir araya geliriz ve boyacıya beraberce gideriz eğer istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hype larla tecrubesı olan oldu mu hıc?
    takas teklıf ettı.

1.hafıf 175kg :D
    2.cok guclu degıl (90hp) ama ehil 200kmh topspeed var ve 105 nm tork var.
    3.4000euro aksesuarlı

ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...39350472/detay
    Allah aşkına bırak ya.... Ne hype ???

Bunu sana teklif eden uyanığa de ki sen 848 al sonra RR ile takas ederiz.

Motosikleti
    cbf150/Suzuki GSF 600 BanditS / Honda CBF 1000 FA
    Kusura bakmayın arkadaşlar gün içi yoğunluktan dolayı cevaplarınızı şimdi gördüm.
    Bu arada süpersiniz gerçekten..Bu kadar forumuna sahip çıkan, yardım etmeye çalışan iyi insanlar la yazıştığım için kendimi şanslı hissediyorum .Harikasınız.
    Sizin gibi insanların arasına katılmak için kesin Bu sezona başına kadar VFR sahibi olmalıyım, bu karara vardım.
    1. olarak 1200 den vazgeçtim 800 kafama yattı.
    Bu arada Eksantrik gergisindeki problemi takasa girmeyi düşündüğüm arkadaş kendisi söyledi sağolsun. Bana , ya gergi ayar istiyor yada değiştirmek gerekiyor dedi. ustası ona öyle söylemiş. Telefonda bana da kendisi Isındığında ses yapıyo dedi. Forumdan anladığım kadarıyla yayı değiştirmem gerekecek. vede anladığım kadarıyla eninde sonunda değiştirecektim. Ne yapalım zararı yok VFR için bunu göze alıyorum.
    Teşekkürler tekrardan.
    T R O E, akira2012 ve gama bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öte yandan kimseyi eleştirmek için yazmamakla beraber başlık VFR başlığı olmaktan çıkmış biraz, VFR kullananların, ya da daha önce kullanmış olanların sosyal paylaşım yaptıkları bir alana dönmüş, bu yüzden arkadaşların sana yanıt yazmaları uzun sürebilir, ya da dilediğin kadar yanıt alamayabilirsin, yine de kafana takılan şeyler olursa buradan yazmaya devam et. Selamlar.
    Bu konuda herkes bir şeyler yazdı ama bende birşeyler söylemek istiyorum izninizle.

Söyleyeceklerim bitti.
    T R O E, muzaffer1968 ve KicK bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    herkes biseyler yazmadı emre.ben de 2 kelam edıp cıkıorum.

1.buradaki muhabbetten bilgi paylasımından rahatsız oldugunuzu daha once belırtseydınız onlem alırdık dıye dusunuyorum.kastım ergın abım ve onun gibi dusunenler.zira serkani adlı uye zaten girdi yapmıs ama temmuzda 3 nısanda 6 mesajı var 2013 yılında...paylasımın doruklarında oldugunu soyleyemem yani.
    2.sımdıye kadar sorulan her soruya bırakın günü saatler ıcınde cevap verıldı uyeler tarafından.ozellıkle yıllanmışlar tarafından.hıcbır soru havada kalmadı.yani yazılan mesajların buna engel oldugunu dusunmenın abesle ıstıgal oldugu kanısındayım.
    3.nısanda emrenın yazdıgı mesajdan da anlasılıyor ki ortamda bılgı paylasımı olsa da suanki guzel ortam yoktu diye dusunuyorum.o tarihten itibaren burdayım ben ve insanları bir araya getirmek,daha guzel bı ortam yakalamak ıcın cabaladım-cabaladık.bunu yaparken nacizane baslıga zarar verdıysek affola.bir daha VFR paylasımı dısında mesaj atmayacagım.bana ulasmak ısteyenlerde zaten face-tel im var.optum.tschüss...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes biseyler yazmadı emre.ben de 2 kelam edıp cıkıorum.

1.buradaki muhabbetten bilgi paylasımından rahatsız oldugunuzu daha once belırtseydınız onlem alırdık dıye dusunuyorum.kastım ergın abım ve onun gibi dusunenler.zira serkani adlı uye zaten girdi yapmıs ama temmuzda 3 nısanda 6 mesajı var 2013 yılında...paylasımın doruklarında oldugunu soyleyemem yani.
    2.sımdıye kadar sorulan her soruya bırakın günü saatler ıcınde cevap verıldı uyeler tarafından.ozellıkle yıllanmışlar tarafından.hıcbır soru havada kalmadı.yani yazılan mesajların buna engel oldugunu dusunmenın abesle ıstıgal oldugu kanısındayım.
    3.nısanda emrenın yazdıgı mesajdan da anlasılıyor ki ortamda bılgı paylasımı olsa da suanki guzel ortam yoktu diye dusunuyorum.o tarihten itibaren burdayım ben ve insanları bir araya getirmek,daha guzel bı ortam yakalamak ıcın cabaladım-cabaladık.bunu yaparken nacizane baslıga zarar verdıysek affola.bir daha VFR paylasımı dısında mesaj atmayacagım.bana ulasmak ısteyenlerde zaten face-tel im var.optum.tschüss...
    Böyle her atılan lafta uzaklaşacaksan o işin sonu gelmez. Bence gitme
    Şaka bi yana öğrenmeyi isteyen adam öğrenir. Bir sordun kaynadı iki sordun kaynadı üçüncüde birine özelden mesaj atarsın.
    Bu bütün foruma yansımış bir durum. Gerek şehir topiclerinde gerek model. Diyelim bu geyik facebook ortamına atıldı, ne uzayan ne kısalan bir ortama dönüşür ve dışarıdan katılım kalmaz. En azından ben gibi vfr sapıkları dikizleyemez

Sözün özü ortamınız dışarıdan güzel ve paylaşımlar seviye olarak yüksek(angara-mt de pek takdir edilmez hele ). Aynen devam etmeniz dileğiyle, sevimli dikizciniz umur
    T R O E, akira2012 ve KicK bunu beğendiler.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Barışım, yazdıklarından, yazdıklarımın bir bütün olarak okunmadığını, anlatmak istediğimi anlatamadığımı anlıyorum.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Günaydın arkadaşlar...

Motosikleti
    VFR 800
    Herkese Günaydınnnn.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Ulen Barış saçmalama lennnn...

Başlarm senin face'ine de telefonuna da.
    T R O E bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler