Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Sanırım geçen hafta içinde ki yoğun çalışma temposu yüzünden bünyem zayıf kalmış ve haftasonu yaptığımız geziden sonra her ne kadar içimi sıkı giynmiş olduğuma inansam da belimden fena halde soğuk almış durumdaym ve genel olarak da üşütmüş durumdayım.

Aslında her ne kadar bu sene almayı istesemde ihmal ettim ve artık önümüzde ki sezon yazın dahi olsa rüzgar almamak ve aynı ağrı, acı ve üşümeyi yaşamamak için bellik yada hem bellik hede sırt koruma almak niyetindeyim.

Soru göreceli olarak hem geç sorulmuş bir soru hemde gelecek sezon için erken sorulmuş bir soru farkındayım ama tavsiyeleriniz nelerdir ve nelere dikkat etmemiz lazım bu bellik yada sırt koruma alırken.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Geçmiş olsun Emre, senin montun sırt koruma padi falan yok muydu? Gerçi olsa bile bellik de takmak şart, böbreklerin soğuktan etkilenmemesini sağlamak için. Bellikler üç aşağı beş yukarı hep aynı, ama sırtlıkların bazıları bellikle birleşik şekilde oluyor, deneyip eğilip kalkıp rahatlığı ve vücudun gerekli bölgelerine uyumu test edilmeli almadan önce diye düşünüyorum.

Motosikleti
    VFR 800
    Teşekkürler Ergin sırt koruma varda ah işte ah... İhmalkarlık yaptık şimdide çekiyoruz.

Sadece bellik mi almalıyım yoksa sırtlıkta mı almalıyım? Uzun yolda da hava ne olusa lsun belimde ki rüzgarı hissediyordum da eşşklk benim ki başka bir şey değil.

İnternet'te Knox marka ingiliz üretimi bir sırtlık ve bellik gördüm hem koruması fena durmuyor hemde sanırım bel içinde etkili olabilir dye düşünüyorum.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acayip uzun sürüyor yüklemek, Barış en güzeli sen eve gidince wetransfer linklerini kopyalayıp, arkadaşların sana yollayacağım mail adreslerine yollayıver...
    Ahuhuahu vay ihtiyar vay )) noldu abiiiii )) ordan kolay demekle olmuo iste o isler emek istio..

emre : su motorcusu musun abcm ya ,15"de hasta oldun... peff... )))))) daha kisin binecedik oysa ki...
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahuhuahu vay ihtiyar vay )) noldu abiiiii )) ordan kolay demekle olmuo iste o isler emek istio..

emre : su motorcusu musun abcm ya ,15"de hasta oldun... peff... )))))) daha kisin binecedik oysa ki...
    Evet buda bana kapak olsa gerek. Hakkettim..

Saygılar sana çakma Maverick.
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Emre güzel görünüyor ergonomik olduğu da belli ama bel kısmındaki kuşak bana inceymiş gibi geldi, sanki biraz daha enli olsa daha iyi olurmuş...
    Vay bana ha ihtiyar ha E herhalde ihtiyarım 50'ye merdiven dayadık artık, siz bu formuma dua edin size ayak uydurabiliyorum
    Zor olduğundan değil arkadaşlar bekliyor diye sen bana yolladıklarının linkini atıver diye düşündüm kolay yoldan yani... Bana attıklarının linki senin mail adresine gelmiştir sadece o linkleri kopyalayıp mail adreslerine atacaksın. Bu da mı zor?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Bana da belliksz dolasmanin hem kendme hem baskalarnn goz zevkne ) zarar vercegni sen hatrlatmstn ;)

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

Link olayini anlamadm eve gdnce sorarim tekrar

Knox guzel bir marka benim eldiven ve camtanda o marka gayet basarili cok ince detaylari dusunuyor adamlar spidinin full sirt bel korumasi var oda guzeldi mototalin sitesinden bir bak istersen emre abi

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Bende sıkı soğuklar için termal içlik düşünüyorum? Var mı motorda termal içlik kullanan, önerebileceğiniz bir marka? Şöyle cüzdanı çok hafifletmeyecek cinsten

Valla ben pazar gunu tshirtleydim kisinde tshirt ustune bogazli kazak giyirum montunda icligi yetiyor gencim daha ben sermayeden yiyorum:d

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Emrecim geçmiş olsun. Ben de sırtlık var Zandona marka çok memnunum ama Ergin'in söylediği çok doğru kuşaklar biraz daha enli olmalı en azından böbreklere gelen yan tarafı...
    Sırtlığın koruması daha üstün bence sırtlık tercih et.

Emrah termal içlik olayını ben iç çamaşırı satan dükkandan aldım. Geçen sene alt üst siyah 25 TL.'ye geçen sene boyunca hergün kullandım harikaydı. Ama motosiklet aksesuarları satan bi firmadan biraz daha caf caflı marka bişiii alayım dersen tabiki daha pahalı ve tabîkide daha kullanışlı olur.
    akira2012 bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    içlik konusunda cold killer için çok iyi diyorlar. Hava geçiriyor ama rüzgar geçirmiyor vs bende de normal içlik var 4 mevsim montla içinde sweatshirt en içte içlik ankarada bazen soğuk vurabiliyor.
    Böyle durumlarda bir sarıgül fanatiği tadıyla çare coldkiller diye kafama kakıyor arkadaş
    Yerlerin buz olmadığı her havada binecem diyorsan coldkiller'a kas derim. Yok az daha sıcak tutsa yeter diyosan içlik yeterli gelir ;)

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Ben aşağıdaki siteden iki takım aldım şimdi. Donanımhaber diye bir forum var üyelerine de %30 indirim yapıyorlar. Bir takım 50tl ye geliyor kargo bedava. (uzun kol v yaka üst ve alt) Bakalım memnun kalırsam paylaşırım

http://www.egetoptan.com/termal-giyim-ctr18223
    T R O E bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Günaydın...

Motosikleti
    Günaydınlar...

Uploaded with ImageShack.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Eskiden Sümerbank'ın yün içlikleri vardı anneciğim üniversiteye başlayıp İstanbul'a geldiğimde almıştı bana nasıl sıcak tutardı hatta yakardı insanı... Teknoloji çok gelişti mirim Elektrik yok biraz gevezelik yapalım dedik. İroniye bak teknoloji gelişti elektrik yok. İstanbul'un göbeğinde Şişli camiinin önündeki asfalt kazılırken elektrik hattı tahrip ediliyor. Teknoloji gelişiyor da onu kullanacak insan evrimini tamamlayamıyorsa daha çokkk bekleriz.
    maximus_01, umurcan ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Bazen eskinin daha güzel daha samimi olduğu fikrindeyim.

İnsanlar artık teknoloji ile birbirlerinden daha sık haberdar oluyorlar.

Facebook'da beğenmeler yada ne bilim başka türlü şeyler.

Ama hiçbiri askerde iken yazılan mektup yada uzun zamandır konuşmadığımız birinden aldığımız telefonun yerini tutamıyor. Şimdi herşey mesaj ve beğen ile hallediliyor. Artık "küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öperim" cümlelerini okuyamayacağız artık.Ne kadar yazık!

Belki de bu forumu yada başlığı bu yüzden çok seviyorum. Hem birbirimize takılıyruz hemde oturup br yererde birşeyler içebiliyoruz burada yazışsakda gün sonunda gözlemeciden ayrılırken "dikkatli ve yavaş" gidin diyebiliyoruz halen.

Şimdiki evimin balkonundan bakarken halen İstanbul'un boş olduğunu ve babamıın beni şimdi büyümüş olan ve o zaman çelimsiz bir ağaç olan köşede ki çınar ağacının altından beni ilkokul servisine bindirmesi için beklediğimiz günler gözümün önüne geliyor.

Medeniyet her zaman iyi bir şey olmayabiliyor. Ruhsuz soğuk bireyer oluyoruz zamanla.

Termal içlik mi yoksa yün içlik mi? Sanrım bende halen biraz eski kafalık var ve eskiyi özlüyorum.
    wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    İyi taraflarını alıp sindirmek kötü taraflarından uzak durup arınmak lazım diye düşünüyorum. Teknoloji hepimiz icin en önemli şey olan zamanı kazandırıyor bence asıl olarak. Bu sayede insanlığın bilgi birikimi de gün geçtikçe artıyor, öğrenme süreçleri kısaltılarak. Dediğin ve benim anladığım şekildeki insan ilişkilerindeki olması gereken doğallıktan uzaklaştırması en kötü taraflarından biri bana göre de...
    Ancak, asıl konumuza dönersek yani içlik konusuna ; bence termal içlik daha kullanılabilir bir ürün tabii içerisinde uzun vadede insan sağlığına zarar verecek sentetik materyaller içermiyorsa...

Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Abilerim yazdıklarınız güzelde batının iyi yanlarını alıcan O yüzden termal içlik iyidir. Yün içlik terletir, teri dışarı atmaz emer hasta eder. Sosyal konularda geçmiş herzaman iyidir. 20 yıl sonra bugünleride arayacağız demedi demeyin. O yüzden çokta geçmişe takılmamak lazım.

Motosikleti
    Sen bizi takma eskiye özlem yaşlılara has bir duygudur

Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

Sırt ve bel koruma şart oldu artık.

Evet ne oldu lan bana bu kadr duygusala bağladım bugün.

Kendine gel kendine gel Emre....

Acımak yok, acımak yok (arkada ROCKY fon müziği,Eye of the Tiger)

ADRIANNNNN..... ADRIANNNNNN.....
    erginturhan ve T R O E bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler