Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Aranizdaki guzel muhabbettede motorlarinizada ayri hayranim. Er6 dan sonra umarim guzel bir vfr ile mutlulugu yakalayacagim

Izninizle vfr hakkinda bi kac sorum olucak
    Yakit sarfiyatı nasıldır.
    Sehirici hararet yaparmi ?
    Uzun yolda yormayacagini dusunuyorum. Birde sizlerin yorumunu almak isterim.
    200 lu hizlarda motor ruzgardan etkileniormu ? Ben er 6 ile o hizlarda seyir etmeyi pek sevmiyorum motor guven wermiyor tek kisi.artci olunca sknti yok ama.
    Birde son hiz denemesi yaptinizmi ? Nasildir son hizi ?

Cok soru sormuş olabilirim k.bakmayin
    Syglr iyi forumlar
    Potenza ve akira2012 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Engin merhaba,
    Şimdi sorularına dilimin döndüğünce cevap vermek isterim,ama cevapları genelde kişiden kişiye değişen görecelik gösteren cevaplar olur genelde.
    Yakıt sarfiyatı tamamen kullandığın trafik koşulları yada senin kullanış tarzına göre değişir.Benimkisi şehir içinde biraz fazla yakıyor.İşte bu ''biraz fazla'' kavramı da göreceli olabileceğinden dur-kalklarda 7lt.yi bulabilir ama teorik olarak.Neden teorik dersen çünkü ben hiç 100km ş.içinde kullanmadım,kullanmayı da düşünmem.Uzun yolda sakin kullanımda 5.5lt ler civarında ama asla benzinin lt. fiyatına göre ne kadar Tl yaktığını sorma,çünkü malum bizdeki akaryakıt fiyatları...Uzun yolda devirli kullanırsan bu değer +0.5lt daha koy derim.Tabi burada,kaç kişi ile bindiğin,karşıdan rüzgar alıp almadığın,topcase+yan çanta vs. vs faktörleri de düşünmek lazım...Nasıl ki aynı marka bir ayakkabı bünyeye göre farklı numaralarda giyiliyorsa,motorlarda aynı bile olsa numaraları farklı oluyor...
    Şehiriçinde her motor hararet yapar ben ş.içinde eğer imkan varsa scooter ı tavsiye edenlerdenim.Yalnız burada kimisinin hararet kavramı,yukarıda otururken ne kadar terlediği,yani aşağıdan ne kadar sıcak geldiğidir.Sonuçta termostat ve fan var bunlar belirli değerlere ulaşınca devreye giriyor.
    Uzun yolda yolmaz,bilaksi tadından yenmez..
    200 lü hızlarda rüzgardan etkilenmez desem,başka bir arkadaş ''sen ne diyorsun yahu'' der.Bu etkilenme tanımı aslında senin rüzgardan ne kadar hoşlandığınla doğru orantılıdır.Eğer hava fırtınalı yada çok rüzgarlı değilse,bence etkilenmiyor (Gene göreceli bir cevap oldu kusura bakma)
    Er6n vfr ye göre daha etkilenir rüzgarda,onu biliyorum.Ben en son 277 km/h gördüm,sanırım bi iki 1200F li 290 ı görmüş,müş diyorum,işte bilemiyorsun.Bence son hıza takılma aralardan derelerden ne kadar çabuk kaçtığını,gazı açınca motordan gelen tepkiye odaklan,bu ülkede,bu yollarda son hız değil,eve ne kadar sağlam ve güvenli gittiğin daha önemli,bu sorunun cevabı da bu bence
    engin_deniz, wolrath, T R O E ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    vfr800
    Arkadaşlar kerkese merhaba... Aşağı yukarı bu başlığı baştan sona kadar okudum ve vfrye aşık oldum diyebilirim.. 30000 km scooter tecrübesinden sonra vfr almaya karar verdim..
    Kısmet izmirden çıktı istanbul- bandırma- izmir ve aynı gün geri dönüş yaparak kırmızı bir vfr sahibi oldum.
    Daha önce ehliyet sınavı hariç hiç vitesli motosiklet kullanmama rağmen sadece iki kere stop ederek istanbula kadar geldik kendisiyle..yaklaşık 1.5 aydır birlikteliğimiz devam etmekte kendisi ile ve ciddi düşündüğümü ilk gördüğümde kulağına fısıldadım

Bu arada ben
    http://www.motosiklet.net/forum/tani...ese-selam.html
    T R O E bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Hocam cevabiniz icin tskkkurlr. Gayet guzel anlatmissiniz. Aslina bakarsanız er 6 dnda son derece memnunum ama artcli kullanimda benide artciyida uzun yolda yoruyor malesef. Hayirlisi diyelim err 6 suanda satışta heran satilabilir. Ve heran araniza katilabilirim. Hayirlisi diyelim

Bizde aramizda yeni vfr ci arkadaslarimizi gormek isteriz engin bende yorumlara kesinlikle katiliyorum gayet guzel aciklamis tum sorularini s icinde motor cabuk isinir fan devreye girer hararet yapan vfr duymadim 200 km artciyla hic bir motor hic bir araba emniyette degildir bence turkiyede bu nedenle ben kesinlikle o hizlarda seyiri onermiyorum kimseye ancak 130 dan sonra normal camla ruzgar rahatsiz etmeye baslar kaska vurur ama motorun kici falan bir yeri 200 dede oynamaz yola yapisir frenlerede asik olursun zink diye durur sen ustunde duramazsin:d ben 5100 devir ile vites degistirerek 6000 devir sabit seyirle 300 km ustunde yol gidiyorum 22 krs gibi bir sarfiyati var s ici vtech acarak kullanirsan 30-35 kadar cikar
    akira2012 bunu beğendi.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Madem bugün arefe günü şimdiden kutlayayım... Hepinizin bayramı kutlu olsun sevgili dostlar, sadece bayramı değil her gününüzü, sevdiklerinizle birlikte bayram coşkusu içinde, sağlıklı ve huzurlu geçirmenizi dilerim... Pazar günü Îstanbul'dayım müsait olanlarla görüşürüz...
    wolrath, initial-D, akira2012 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bayramınızı kutlarım ben de hepınızın.

*bayram tatılı boyunca ıstanbuldayım,gorusmek ısteyen olursa

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Bensiz ha! Öyle olsun

Motosikleti
    pani / 3colore
    hem de RİVA'ya :D:D hahaha

aldatmanın dibine vurcam.pardon biranın :D eheaheua
    erginturhan ve akira2012 bunu beğendiler.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Çok sevgili VFR Aşıkları Yırtıl Don üyeleri... Hepinize iyi bayramlar BODRUM'DAN Engin ve Giray hoş geldiniz...
    Biraz sonra yazacaklarım Engin'e cevapta olacaktır; Pazartesi sabah 07:30'da çıktım Adana'dan yola Konya, Çay,Tavas,Denizli,Muğla güzergahından yarım saatlik 6 mola ile yani 8 saat sürüşle 18:30'da Bodrum'a ulaştım. Yolculuğumu 3'lü çanta seti ve Kappa körüklü depo üstü çantam eşliğinde 1000 km'ye toplam 55 lt benzinle (100 km'ye 5,5 lt) gerçekleştirdim. Çok zevkli bir yolculuktu İnanın hiç yorulmadım. Yol çok güzel metzeller m5 sınavdan başarı ile geçti. Filin ayakları yere temas etti sonunda... Şunu anladım VFR siz hiç bir yere gitmem... Dönüş aynı güzergahdan yarın sabah. Cumartesi günü Adana Mt olarak yaklaşık 20 motosiklet Çiftehan da çadır kampı yapmayı planlıyoruz (Karboğazı gibi)
    akira2012 bunu beğendi.
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Beyler hepinizin bayrami mubarek olsun.Saglik ve huzurlara vesile olmsini temenni ederim.
    Bu sefer de Kemerden selam soylim bari.
    Bu arada bu tatilin kazigida Sony'nin reklam aldatmacasi olan Xperia Z modeli oldu.
    Reklamlarda suya dayanikli diyorlar ama inanmayin.
    Su gecirdi ve telefon iptal oldu.

Troe iki uc sayfa once bir yazin vardi istanbuldaki arkadaslar bu bulusma fotolarini konusmalarini ozelden yapin olan var olmayan var demistin ama sen ne insafsizmissin boyle bir guzergah anlatilirmi valla bayramda calisan biri olarak cok kiskandim filin ayaklarinin yere degmesinede sevindim tekerin istedigin derece yan bassin :d bende bayram sonrasi side dusunuyorum sonrasinda sahil hattinda orman kamplarini gezerek ist dusunmekteyim
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı smerty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troe iki uc sayfa once bir yazin vardi istanbuldaki arkadaslar bu bulusma fotolarini konusmalarini ozelden yapin olan var olmayan var demistin ama sen ne insafsizmissin boyle bir guzergah anlatilirmi valla bayramda calisan biri olarak cok kiskandim filin ayaklarinin yere degmesinede sevindim tekerin istedigin derece yan bassin :d bende bayram sonrasi side dusunuyorum sonrasinda sahil hattinda orman kamplarini gezerek ist dusunmekteyim
    Senin rout da mükemmelmiş... hayırlı yolculuk ve keyifli güvenli sürüşler diliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hepinizin bayrami mubarek olsun.Saglik ve huzurlara vesile olmsini temenni ederim.
    Bu sefer de Kemerden selam soylim bari.
    Bu arada bu tatilin kazigida Sony'nin reklam aldatmacasi olan Xperia Z modeli oldu.
    Reklamlarda suya dayanikli diyorlar ama inanmayin.
    Su gecirdi ve telefon iptal oldu.
    Telefon için üzüldüm be Emre... Dünya kadar para veriyoruz sonra hüsran... :(
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun emre :(

garantı?

kisama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaşlar Merhabalar,
    Vfr 800 (2007) kullanıcısıyım. Givi V35 yan çantalarım var ama eşim için arka çanta ihtiyaç oldu..
    Marka ve modelde kararsız kaldım.. Motoru kaba göstermiyecek, 500tl ye kadar çıkabileceğim arka çanta arıyorum.
    Bu konuda arka çanta kullanan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden tşekkür ederim

Motosikleti
    pani / 3colore
    var mı pazar gunu mac saatıne kadar takılmak ısteyen

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Arkadaslar gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkurler.
    Garanti olayini arastirdim kadari ile internet'te yuzlerce su magduru var.
    Turkiye de ise servis ve tamirati yapan TELESERVİS firmasi bunu garantiye sokmuyor kullanici hatasi diyor.
    Buyuk ihtimalle benim telefonuda garanti disi diyecekler.
    Yalnuz anlamadigim bir sey var.servis ucreti olarak kimisindan 620 lira kimindende ayni islem icin 1441 TL para istenmis.
    Baris aslinda super olurdu ama bugunbilmiyorum nasil ayarlarim.

Motosikleti
    pani / 3colore
    bız bırazdan cıkarız ergın abıyle

gecmıs olsun tekrar.allah belalarını versın bı de bas bas bagırıyolar su gecırmez dıye !

ben de cag atladım dün itibariyle :D

Motosikleti
    pani / 3colore
    ne bastık be :D
    ergın abı'me maddı-manevı tatıl yorgunu benı yalnız bırakmadıgı ıcın tesekkurler.ozlemısım valla

SIYAHLARIM :D bonus

T R O E ve ykocabay bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Fotolar çok güzel... İki siyah yan yana mükemmel duruyor. Kazasız belasız keyifli sürüşler... Maşallah.
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler