Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ktm 990 Adv

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgur112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altı senedir ilgi gören konularla ilgilen o zaman! Bak bakalım cbf 150 yağ yakıyor mu,apache daha mı hızlı diye!!!!

Benim ilgimi çekiyor bu model belki altı ay sonra bu motoru kısada olsa denemiş bir kişi gözlemlerini paylaşacak!

Bilgisayarınımı yavaşlattı noldu mavi ekran mı gördün!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=klSNp2uuh8M
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, 6 senelik ve gram ilgi görmemiş başlığın nesine renk gelecek anlamadım ? Baktım acaba motoru KTM 990 mı diye, o da değil. Neden durduk yere hortlatıyorsun ?

Sayın moderatörler, neden bu 6 senedir hareket ve ilgi görmeyen konuları silmiyorsunuz ?
    Ezikliğin bu motora sahip olamamaksa bence sorun değil ama bu konu laf olsun diye acılmış bir konu değil motorun tanıtım konusuz deki üretimi bitti ve 10 yıl sonra biri almak istedi işte aradığını bulcağı konu başlığı budur forumda her başlık silinebilir ama gezi ve motor tanıtım konuları cift olmadıkca silinmemeli bence...
    Alıntı ozgur112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video müthişmiş :D Eyvallah
    ozgur112 bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Vay be 7 sene olmus bu basligi acali ve bu sene Mart ayinda motorun uretimi durdu ve yerini KTM 1190 ADV' ye birakti.

Gectigimiz haftasonu kisa, yaklasik 45 dakikalik bir test surusu yapma imkanim oldu. En kisa zamanda konuyla ilgili bir baslik acip, gerekli bilgileri yazmakta fayda var

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be 7 sene olmus bu basligi acali ve bu sene Mart ayinda motorun uretimi durdu ve yerini KTM 1190 ADV' ye birakti.

Gectigimiz haftasonu kisa, yaklasik 45 dakikalik bir test surusu yapma imkanim oldu. En kisa zamanda konuyla ilgili bir baslik acip, gerekli bilgileri yazmakta fayda var
    Konuyu biraz hortlatmak lazım sanırım. Geçtiğimiz mayıs ayında KTM 990 ADV sahibi oldum. Müthiş zevkli ve eğlenceli bir motor. Ama şunuda söylemek gerekirki düşük devir kullanılabilecek bir motor değil. Vitesi 6'ya atıyım 2bin - 3bin devirde geziyim olmaz. Kesinlikle 4 bin devirin altına düşülebilecek bir motosiklet değil. Orj. selesi biraz rahatsız edici jel seleleri şahane. Kendi orj. yan çantaları Zegalardan daha iyi. Rüzgar koruması gayet başarılı. Öyleki eski motorumda hiç terlemezken bunda terliyorum çünkü rüzgara maruz kalmıyorum. Ara sıra ayağa kalkmak zorunda kalıyorum. Bu durumda da kamyon şöferleri ile sohbet edilebiliyor. Oturur vaziyette ise dolmuş şöförleri ile aynı seviyedesiniz. Yüksekliğini anlayın diye söylüyorum. 2. motor için biraz kuvvetli olabilir. Direk 650'lik bi motorla başlayıp bunla devam edilebilir. Ama kesinlikle 250cc'den geçilebilecek bir motor değil. Gaz tepkisi inanılmaz yüksek. Torkuda zaten fazla. 3 rakamlı hızlara 2 viteste bile ulaşmak çok rahat. Şehir içi trafiğine girmek imkansız. Sıcak çalışan bir motor hararet yapması olası. Benim düşüncem Turuncu-Siyah en güzel rengi. Deposu Bu büyüklükteki bir motor için az aslında. 20 litre sadece. Sürekli 170 ile giderseniz 20 litreyi 200 km'de bitirmek olası. Ama sakin kullanımda 20 litre 300 km yapılabiliyor. Yani 100 kmde 6,5 ile 10 litre arasında değişen yakıt sarfiyatı var. Bir önerimde şu olacak önce sağ sonra sol depoyu doldurmanız.
    Sıcak yerlerde iseniz güney ve batı sahillerinde iseniz ikinci fan kiti ve -20'lik termostat almanız kaçınılmaz aksesuarlardan.
    Eğer hard enduro yapacaksanızda ön süspansiyonun yayları daha sertleriyle değişmeli ve jantlarda önler için 21"-2,15" yerine 21"-1,85" Excel jant almanız gerekmekte. Bunun dışında kesinlikle sis farı almalısınız. Farları biraz zayıf. Ya da daha güçlü bir ampul ile değiştirin. Özellikle Hellanın enine geniş olan sis farları (her motor için) şahane. Parçaları ise ucuz yollu "KTM-Parts ya da KTM-Twins" sitelerinden temin edebiliyorsunuz. Birde ileride vites balatalarının olduğu kapağı titanyum cam bölemli ile değiştirirsenizde gayet güzel olur. Sevgiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezikliğin bu motora sahip olamamaksa bence sorun değil ama bu konu laf olsun diye acılmış bir konu değil motorun tanıtım konusuz deki üretimi bitti ve 10 yıl sonra biri almak istedi işte aradığını bulcağı konu başlığı budur forumda her başlık silinebilir ama gezi ve motor tanıtım konuları cift olmadıkca silinmemeli bence...

Video müthişmiş :D Eyvallah
    Bu bana ezik diyen zavallı cahilin yazısnı geç görmüşüm ama artık cevap yazmaya değmez.

Diğer konuya gelince, evet ben kendi açtığım ve üretimi durmuş motorlarla ilgili, tek sayfada kalmış konuların da silinmesi taraftarıyım. Bence forumu çöplüğe döndürmekten başka işe yaramıyorlar. Wozy'nin yaptığı gibi bilgilendirici, faydalı bir yazıyla devam edilse birşey demem ama biraz renk gelsin diye 6 senelik mesaj hortlayınca anlamsız oluyor.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Forum zaten onu mu alim bunu mu alim mesajlarından çöplükten farksız o sebeple kafaya takma.

Bu motorla hard enduro yapmak her baba yiğidin harcı değil, bu motor enduro kullanımı için. Hard enduro kullanımına 250-450 cc spesyaller uygundur. Bkz. KTM EXC 250

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet motor oldukça ağır değil mi o iş için ?

Motosikleti
    Sınıfında ağır denilemez yanılmıyorsam ıslak ağırlığı 220 civarında ki üstünde 990 cc motor var normal. Toprak, bozuk yol engebeli arazi için çok iyi bir seçim, ancak ben hard enduro denilince şunu anlıyorum, bu motorla yapılamaz;

http://www.youtube.com/watch?v=2ONc1pfqQbQ

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Motorun ağırlığını hissetmiyorsunuz merak etmeyin. Gayet kıvrak ta. Tabi 130kg'lik Honda XR650R gibide değil. Ama dediğim gibi gazı biraz fazla açarsanız gökyüzünü seyredebiliyorsunuz. Çok sert bir motosiklet ama bi okadarda zevkli.

http://www.youtube.com/watch?v=klSNp2uuh8M

Hard enduro yapılabilir tek sorun düşürdüğünüzde bi çinlinin cebinizden çıkacağı. KTM 990 SMT'de çok güzeldir. Ah ne viraj alıyordur.
    Ama KTM'de tek kral var oda KTM 990 Super Duke R. ADV'ye SMT'ye can veren Super Duke R motoru.

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    boyum 1,80 üstü olsaydı almayı düşünürdüm malum boy 1,70 olunca...

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Konuyu biraz hortlatalım

berkcigdem bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı simbion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1,80 üstü olsaydı almayı düşünürdüm malum boy 1,70 olunca...
    valla sizi bilmem ama bende 1.70 im ve 1050 de cok rahat ettım acıkcası yanı tabıkıde yere komple tabanımla basmıyorum ama parmak uçlarım bıle şu motoru dengede tutmaya yetıyor.

Motosikleti
    Cevap olsunda 2 sene sonra olsun
    berkcigdem ve Wozy bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    1050 - 1190 - 1290 Adventure modelleri aslında 990 Adventure'un devamı değil. Yan yana koyduğunuzda tarzı ve duruşu ile 990 SMT'lere daha yakın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler