Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motoran Etna

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duruuuuuuuuuuuuuuuuuuuun!!! Ben bu motoru ezbere biliyorum çünkü ben bir ptt çalışanıyım ve bütün gün bu lanet motoru kullanıyorum bu motordan indikten sonra bi yarım saat kadar tirtir titriyorsunuz o kadar berbat bir titreşim var ve motor titreşimden dolayı yolda giderken dökülüyo bütün civataları gevşiyo ve birşey daha motorda garantiye giren herhangi bir arıza oluştuğu zaman fabrika daha önce arızalanıpta tamir olmuş olan parçalardan yolluyo örneğin benim egzos un içi dağılmıştı fabrika bana daha önce işlem görmğş tamir edilmiş paslı bir egzos yolladı ve egzosun üstündeki aksesuarı yollamadı çünkü o üretilmiyormuş çok ciddi konuşuyorum bu motoru almaktansa bitane hurda ybr alıp motor yapıp binin 100 kat daha iyidir motorun bütün göstergeleri yanlış çalışıyo ve bozuluyo yoltutuşu berbat ötesi ve bir enteresan bilgi daha motorun parçaları örneğin çamurluk kendiliğinden çatlıyo düşünün artık nekadar kalitesiz bazı arkadaşlarım ayna değiştirmekten usandı titreşimden dolayı düşüp duruyo yan kapaklar düşüyo elektrik tesisatı sorunlu motor durduk yere bazen stop ediyo ve 10-15 dakka beklemek zorunda kalıyosunuz nasıl bi çamurluk sistemi varsa azıcık sudan bile geçseniz mübarek o suyu alıyo heryerinize yediriyo hepsini geçtim de o titreşim yok mu allahım yarabbim bole birşey olamaz zangır zangır aman diyim kardeşim bulaşma bu motora zaten adam gibi gitmiyo bile kesinlikle 2. El bir ybr AL alternatif düşünme bile HEE BİDE VİTESLER VARKİ HİÇ SORMA 1 DEN 2 YE ATMAK İÇİN EFELER GİBİ O DİZİNİ YUKARI KALDIRMAN LAZIM VİTES ARALIĞI BUKADAR GENİŞ MOTOR OLURMU DİYE SORARSAN BUNLAR YAPMIŞ:d HELAL OLSUN ŞUANA KADAR 25 000 KİLOMETRE YAPTIM VE MOTOR HERAN ELİMDE KALABİLİR İŞİN KÖTÜSÜ BEN KADROLU ÇALILŞAN DEĞİLİM YANİ TAŞERON FİRMANI ELEMANI OLARAK PTT DE GÖREV YAPIYORUM VE NEREDESE HER ARIZA CEBİMİZDEN GİDİYO USANDIM ARTIK... AMA HAKKINIDA VERMEK LAZIM MOTOR BİRÇOK PROFESYONEL ORKESTRA LARA TAŞ ÇIKARIR HER YERİNDEN BİR SES GELİYO KONSER VERİYO MAŞALLAH))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

bu motorla 130 gördüğünü soleyen arkadaşlar var bende ibreye baktığımda şaşırmıştım çünkü 140 ın altına indi baya da rüzgar yiyince hakkatten gidiyo sandım dedim şimdi havalancam :D abime soledim arabayla yanımdan gelde bakalım şuna kaç yapıyo die ben kaptırdım ibre indi 140 a abime işaret ettim kaç die 90 dedi çok gülmüştüm:D bozuk olduğunu biliyodum ama bukadar farkedeceğini düşünmemiştim. göstergeler okadar berbat ki motor la durduğum yerde 40 yapıyorum ben:D şaka gibi demi ama gerçekten ole durduğun yerde gaz verince gösterde 40 a dayanıyo)))))))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

kardeş hatta sen bu motoru alacağına bi jawa al o daha ii:D
    dostum ibreden bende şüpheliyim anormal gösteriyor 125 filan gidiyor dedim ama o hızı hissedemedim bunlar dışında tek sorunum titreşim başkada bir başım ağrımadı şükür şimdilik

2 sene ayağımı yerden kessin inş servis yüzü görmeyiz.. :S

titreşim ve ibreden başka şu an için bir sorunum yok 450 km oldu rodajın bitimine az kaldı ilk bakımına girecek..

hayırlısı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biladerler herkezin zevki ayrı size hoş gelen o adama gelmez o adama gelen size gelmez burda birbirimizin açığını kollucaksak buyrun bende size katılayım bana görede cbr 125 oyuncak gibi racinge benziyo ama tipsiz oyuncak gibi duruyo ama adamın zevkidir diye saygı duyuyom birbirimize saygı duymucaksak adam gibi konuşmucaksak sokaklardaki keşlerden farkımız olmucaksa buyrun açık adres vereyim izmir-buca dayım deu da (i.ö) okuyom koz ağaçta mekan işletiyom adım emrah mekanınım ismi pirsu
    kardeş eğer sözün bana ise ben kimsenin ne zevkiyle dalga geçtim ne de kimseye zevksiz dedim nede açığını konuştum zaten buradaki kimseyi açığını bilecek kadar tanımıyorum. burası bir paylasım sitesi ve bende tecrübemi paylaşıp bu motor hakkında bilgi isteyenlere yaşadıklalrımı anlattım ve tavsiyede bulundum benim sözüm emir değil ki her dediğim yapılsın sende buna muhalif ol. (BAŞTANDA SOLEDİĞİM GİBİ EĞER SÖZÜN BaNA İSE) hem onuda geçtim nie mekanını, ekmek tekneni hedef gösteriyosun yazık değilmi nekadarda olsa kalleş adam çok delikanlılık eskidendi. kimse sana gelipte adres vermiştin bende geldim demez gıcık olur uğursuzdur sabah bi bakarsın camların inmiş aşşağı yazık ekmeğini itin köpeğin önüne atma.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:38 ----------

Alıntı Emix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ibreden bende şüpheliyim anormal gösteriyor 125 filan gidiyor dedim ama o hızı hissedemedim bunlar dışında tek sorunum titreşim başkada bir başım ağrımadı şükür şimdilik

2 sene ayağımı yerden kessin inş servis yüzü görmeyiz.. :S

titreşim ve ibreden başka şu an için bir sorunum yok 450 km oldu rodajın bitimine az kaldı ilk bakımına girecek..

hayırlısı
    kardeş dur bakalım 450 kilometre olmuş yolun daha çoook başındasın tabiki tek temennim hiç sorunsuz bir tecrübe yaşamandan yana ama bizde toplam 36 motor var içinde nadir sorun çıkaran 2 yada 3 tane var diğerleri dökülüyo amacım kesinlikle hevesini kırmak ve motorundan soğutmak değil bunlar gördüklerim. bana sorarsan biraz keyfini ççıkar ve motor makul kilometrelere gelince (10.000-15.000 kilometre arası) sat ve daha iiyi bişey al bana dua edersin sana önemli bi bilgi daha vereyim motorun hergün binmeden önce somunlarını kontrol et. ve motoruna çok ii bak bu motor bakımsızlığa hiç gelmez... kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşım niye böyle yapıyorsunuz burası motoranın topiği neden baska marka telaffuz ediyorsun bence cok yanlış adamın parası yoktur ama sıfır motor almak ister bu durumda bu motoru beğenmiştir sen sadece uayrını yap neden hemen alma su motoru al falan diyorsun
    parası yoksa neden 0 motosiklet bakıyo ?
    ona vericeği paraya çok daha güzel 2.el japon motorlar var.
    bende isterdim 0 motor almak(kim istemez) durumlar el vermedi 2.el aldım.
    illaki 0 olsun diye uğraşmadım. gittim ybr aldım sanki gidip bayii den almışım gibi güvenle kullanıyorum.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ulan ben 50.000 devirmişim halen cbf 150 alemin kralıdır demiyorum diyemiyorum...

ama 1.ilan etmişsiniz hemen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Merhaba arkadaşlar ben bir motoran etna kullanıcısıyım ve dikkatimi çekti yazdıklarınız genellikle herkez titreşimden şikayetçi olmuşsunuz ama buna hiç gerek yok sadece motoron orta dişlisini 1 numa (ben 2 numara büyüttüm titreme diye bişi kalmadı ybr gibi gidiyor artık ve ne kadar hızlı gittiğini öğrenmek için de arkadaşım araba ile yanımda gitti ve son hızım onun göstergesinde 143 km) büyütürseniz artık motorla ilgili bir sorununuz. titreme de motor güçlü olduğu için oluyor bu dişli büyütme motorun gücünü tam dengeliyor. demişsiniz ybr titremiyor doğru titremiyor onun motor gücü (hp) düşük olduğu için titreşim yok.
    Hadi arkadaşlar herkeze kazasız belasız sürüşler.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı muratuzcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben bir motoran etna kullanıcısıyım ve dikkatimi çekti yazdıklarınız genellikle herkez titreşimden şikayetçi olmuşsunuz ama buna hiç gerek yok sadece motoron orta dişlisini 1 numa (ben 2 numara büyüttüm titreme diye bişi kalmadı ybr gibi gidiyor artık ve ne kadar hızlı gittiğini öğrenmek için de arkadaşım araba ile yanımda gitti ve son hızım onun göstergesinde 143 km) büyütürseniz artık motorla ilgili bir sorununuz. titreme de motor güçlü olduğu için oluyor bu dişli büyütme motorun gücünü tam dengeliyor. demişsiniz ybr titremiyor doğru titremiyor onun motor gücü (hp) düşük olduğu için titreşim yok.
    Hadi arkadaşlar herkeze kazasız belasız sürüşler.

aman dikkatli olun o hızlarda durabilme yeteneği yok o motorların.
    4

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Durabilmeyi bırak o motor orta dişliği 2 diş büyük kaldıramaz bile az sallayında biraz civcivler yesin allah aşkına.Vay be birde titreme güçden oluyormuş
    HONDA

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durabilmeyi bırak o motor orta dişliği 2 diş büyük kaldıramaz bile az sallayında biraz civcivler yesin allah aşkına.Vay be birde titreme güçden oluyormuş
    kardeşim denemeden gelip burda laf yapma ben motoruma 2 boy büyük dişliyi taktım ve kaldırdıda ha senin ybr bunu kaldıramaz çünkü arkadaş taktı 5 te gitmiyordu motor çıkardı yine ha inanmıyorsan senin ybr ile her türlü çıkarım beni geç motorumu direk sana veririm ama önce beni geçmelisin

Beyler Bakın bu motorların çogu çin malı örnegin küba çelik motoran kanuni vs.vs ha bu motor hakkında şunu söylüyüm bende var siyah renk çok rahat bi motor amartisörleri harika adamı hiç rahatsız etmiyor arkadaşlarımla biniyorum küçük çukurlardan geçtigimizde farkında bile olmuyorlar yakıt tüketimi kilometrede 130 falan ama basarsann tabi motorun yol tutumuda güzel yedek parça sıkıntısıda yok

Sizinde ne dediğiniz belli değil ya bi karar verin titriyo mu titremiyomu biri diyo ybr yi tokatlar biri diye oLmaz o iş bu ne Yaa ha bu arada emixx o etna yamaha yı biraz zor geçer

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler