Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha MT-01

Motovento
    REKLAM ALANI
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Belki de V-max’tan bu yana motosiklet kullanıcılarını bu denli heyecanlandıracak bir model üretmenin sıkıntısını yaşıyordu Yamaha. V-max modelinin ABD dışındaki üretimi de 99 yılında durdurulacaktı üstelik. 1999 yılında düzenlenen Tokyo MotorShow’a kendisinden beklenen bir şekilde sükse yaparak çıktı.

Yamaha, o yıl ki fuarda sergiledikleri konsept modeli hakkında “her konsept modelinin çektiği kadar dikkat çekti” diyecek kadar mütevazi olabildiği gibi ürettiği bu sıra dışı konsept modelini 2005 yılı sonlarında piyasaya sürebilecek kadar da cesur olabiliyordu. Hatta, kendi ürün portföyü içerisinde MT serisi motorları için yeni bir klansman açıp "Torque Sports" adı vermişti.

Yamaha, MT-01 için “Minimal… maksimal… MT-01 zıtlıkların yığını gibi görünüyor, daha önce bildiğiniz hiçbirşey gibi değil, hava soğutmalı 1670cc V-twin sanki bir spor motosiklet gibi sarsıyor. MT-01, ruhu kışkırtan karakteri ile devrimci bir motosiklet, maksimum torkunu, çoğu motosikletin hala yarı uykuda olduğu zamanda, 3750rpm de salıveriyor. Tork Sporların ana fikri budur – mega dürtü buradadır, gazı açtığın anda. Ve bu mega yetenek, uzun vuruşlu motor R1 tarzı makas salıncak ile bir aluminyum süperspor türevi şase, 43 mm (upside-down) çatal, radyal bağlanmış kaliperler ve eşsiz güzellikte yontulmuş, radikal tasarım.. MT-01 – bu dünyadaki hiç bir şey onun gibi olamaz. “ diye bahsediyor.

Ayrıca, bu “sıra dışı makine” için silindirlerin çalışması ve bu çalışma sesinin sürücü tarafından hissedilmesi için selesinden egzozuna kadar özel bir tasarım uygulayan Yamaha, çıkardığı sesten dolayı uygun da bir isim bulmuşlar : KODO. (Kodo (Japonca):1.kalp atışı, nabız 2. gizli gücün dışa vurumu).

Aslında bulunduğu çizgisi, sıra dışı tasarımı ile gerçekten zıtlıklardan oluşmuş bir motor. Barındırdığı 1670cc lik V-twin kalbi ve gayet yüksek fiyatı ile Türkiye sınırları içersinde gerçekten kullanılması bir miktar hayal gibi görünse de şimdiden Avrupa’da kendine belirli bir hayran kitlesi oluşturmuş, hatta fan siteleri açılmış durumda. Hatta 90 hp güç üreten bu tork makinesi üç farklı modifikasyon aşamasından geçirilerek tek kişilik bir pist canavarına dönüştürülüyor, hem de orijinal Yamaha desteği ile…

Son olarak bu makinenin Türkiye'deki hediyesi 28.250,00 YTL olarak belirlenmiş.

Ses#1
    [MEDIA]http://mt-world.yme.com/podcast/MT-01_sound1.mp3[/MEDIA]
    Ses#2
    [MEDIA]http://mt-world.yme.com/podcast/MT-01_sound2.mp3[/MEDIA]
    Ses#3
    [MEDIA]http://mt-world.yme.com/podcast/MT-01_sound3.mp3[/MEDIA]
    Ses#4
    [MEDIA]http://mt-world.yme.com/podcast/MT-01_sound4.mp3[/MEDIA]
    Ses#5
    [MEDIA]http://mt-world.yme.com/podcast/MT-01_sound5.mp3[/MEDIA]
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    foglamp51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6
    ABİCİM HARİKA BİR MOTOR YAWWWW

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha güzel bir çıplak gören varmı??Olay burada tamamen bitmiştir V Max nerelerdesin!

Motosikleti
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V Max nerelerdesin!
    biraz beklemek gerekiyor, 2007 yılı yazına kadar
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz beklemek gerekiyor, 2007 yılı yazına kadar
    Bellemekmi artık hiç sanmıyorum .Bunu 15000 ytl ye vermezlermi

Motosikleti
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bellemekmi artık hiç sanmıyorum .Bunu 15000 ytl ye vermezlermi
    bunu mu?
    beldeyama yı bir ara istersen
    Ben, crato’yum.

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    offf of ya millet şu racing motor sesine hasta bend e böyle gök gürültüsü sesi gibi çıkan motor seslerıne hastayım gerisi hikayeeee...
    tipi duruşu ve kalitesi bence 10 numara...
    ayrıca 2. s es benım motorumu anlatıyor...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anahtarlığı var bende bu aletin iş makinaya kaldı ..onuda bir yere üye olupta bedava yollıyacak bi site buldukmu iş tamamdır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motora bakıyorum, terkrar bakıyorum ama neden tercih edilebilir diye hala karar veremedim.Düşük devirde yüksek tork vermesi motorun uzun ömürlü olacağını işaret etmesini düşünmeme rağmen başka ne gibi nedenlerle bu motor tercih edilebilir anlayamıyorum?Anlayan varsa, yardımcı olabilir mi?

Alıntı pazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora bakıyorum, terkrar bakıyorum ama neden tercih edilebilir diye hala karar veremedim.Düşük devirde yüksek tork vermesi motorun uzun ömürlü olacağını işaret etmesini düşünmeme rağmen başka ne gibi nedenlerle bu motor tercih edilebilir anlayamıyorum?Anlayan varsa, yardımcı olabilir mi?
    Ben naked makineleri güçlü ve kaslı görünüşleri nedeniyle seviyorum bundada bu havayı buldum özellikle klasik olupta üzerine modern detaylar serpiştirilen post modern makineler...V max 1997 de gördüm ve makine o an en çok istediğim şey olmuştu...
    Race makineler ise dinamik ve süratli bir hava veriyor insana tercih meselesi...
    Bu arada crato sadece şansımı denemek istemiştim....

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    hmm gecen hisarda gordum bu motoru ve sesi bir harikaydi.

28250 ytl lik fiyat bu motor icin fazla degil bence

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar peki bu motorun yakıt sarfiyatını bilen varmı yada tahmin edebilecek bir kişi....

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Şeklini şemalini ben de pek sevmedim, klasik tarzla modern anlayış arasında sıkışıp kalmış gibi. Ne bir 21. yüzyıl motosikleti, ne de bir harley davidson. Ne öyle ne böyle tad vermedi bana (Zevkler ve renkler)
    Velakin o ses. O ses. Tosbağa (Volkswagen Beetle) sahipleri kulaklarını kaputun üzerine koyup uyumaktan bahsederlerdi, bu da onun gibi bişey sanırım
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Daha güzel çıplaklar da var arkadaşlar
    MV AGUSTA brutale
    Tabi crato kardeşimiz sağolsun bilgilendirmiş bizi MT-01 e de razıyız canım
    Ducatista:)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bayiide ilk gördüğümde hayran olmuştum bu makineyi Süper topik olmuş....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    işte hayallerımın mottoruu
    Ride your way

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ileride 28000 ytl sahibi olur muyum bilmem ama, 1,70 boy ve kısa bacaklarımla
    1670 cclik bu canavarı kullanamıcam,hayal olarak kalcak gibi gözüküyor.

gerçi ankarada bu motora sahip ve kullanan bayi bir arkadaşla geçenlerde tanıştık benim boyumda sayılırdı ama. neyse.

bu arada kodo aynı zamanda japonlara özgü geleneksel davul çalma sanatıdır.

felsefesi bile yeter mt-01 in (minimal - maksimal) ama aaah ah..
    ------------------------------------------------------------------------
    www.mt-01.com (sitedeki videoyu değiştirmişler sıradan bişi koymuşlar)
    video için http://www.youtube.com/watch?v=pqcTUQrLjfQ (videonun ses kalitesi düşük olmuş ama genede güzel)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı clay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar peki bu motorun yakıt sarfiyatını bilen varmı yada tahmin edebilecek bir kişi....
    bu motorun 5,6litre sarfiyatı varmış www.krad24.de burada hertürlü bilgiye
    ulaşabilirsiniz

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    motor neredeyse bütün motor tarzlarından biraz almış gibi..bazı modellerde aletin ana hatlarını oluşturmuş ama ortada hala bir tarz yok..çok sıradışı gerçekten...sesine gelince sadece birkere ışıklarda yan yana geldim...30 la giderken 50km süratte giden bir r1 sesi veriyor diyebilirim
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bu motor sırf sesi için bile alınır. Özellikle 1.deki. rolantide çalışırken bile apayrı bir sesi var. bülbül gibi şakıyor, mest oldum dinlerken.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler