Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Vocasam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irtibata geçmeye çalışıcam linkten kendisini buldum , çok teşekkür ederim hocam.
    hocam merhaba. aydın ve çevresindeki motorlara senin için bakabilirim. ben kendi hyosung'umuda satıyorum. biraz nakitim var fazer'a falan geçmek istiyorum. düşünürsen ilan bu;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4617202/detay/
    babaçi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese merhaba, ilk motorum olarak karburatorlu gt 250 naked aldim 2007 model, aldiktan sonra balatalari akusu filan hepsi elden gecti, 2 haftadir sorunsuz kullaniyordum ama sabahlari 5 derecenin altindayken hava zor calisiyodu biraz,

bugun istanbulda -2 derece, motoru jikleli calistirdim ve calisti, biraz bekledim sonra 15 metre gittim, durunca motor kapandi, sonra ne yaptiysam calismiyor, akude denemekten bitmek uzere sanirim, vurdurarak calistiracam, bu motor icin bu normal mi? soguk havada asla kullanamayacak miyim ben bunu ?

birde baska bir suru sorum var tabiki motor konusunda yeni oldugum icin, saolsun yardimci olan bir suru motorcu arkadasim var ama bir forumada danismak isterim ara ara, sorularimi hep bu baslik altina mi yazicam genel olarak yoksa bolumler mevcutmu bu motora ait bu forum altinda?

Simdiden tesekkur ederim herkese.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Belki zengin yakıt karışımı yüzünden bujiler ıslanmış olabilir.

Bu konu çok aktif değil, Facebook grubu çok daha aktif ve bilgili kişiler daha doğru yönlendirmeler yaparlar;

https://www.facebook.com/groups/gt250Turkiye/

Motosikleti
    Alıntı gokhanuzmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, ilk motorum olarak karburatorlu gt 250 naked aldim 2007 model, aldiktan sonra balatalari akusu filan hepsi elden gecti, 2 haftadir sorunsuz kullaniyordum ama sabahlari 5 derecenin altindayken hava zor calisiyodu biraz,

bugun istanbulda -2 derece, motoru jikleli calistirdim ve calisti, biraz bekledim sonra 15 metre gittim, durunca motor kapandi, sonra ne yaptiysam calismiyor, akude denemekten bitmek uzere sanirim, vurdurarak calistiracam, bu motor icin bu normal mi? soguk havada asla kullanamayacak miyim ben bunu ?

birde baska bir suru sorum var tabiki motor konusunda yeni oldugum icin, saolsun yardimci olan bir suru motorcu arkadasim var ama bir forumada danismak isterim ara ara, sorularimi hep bu baslik altina mi yazicam genel olarak yoksa bolumler mevcutmu bu motora ait bu forum altinda?

Simdiden tesekkur ederim herkese.

öncelikle yağınızın viskozitesi nedir? 20/50 falansa motor soğukta dönmüyor olabilir. 10/40 ile değiştirin kış için.

karbüratör senkron ayarına bi bakılsın, zor çalışmaması gerekiyor. tek marşta bile alır düzgünse makine. ayrıca bujilerede bi bakın.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

A.Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Enjeksiyonlu gt250 almak istiyorum. Hepsi sorunlu mu illa karburatorlu mu almak gerekir.

Motosikleti
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 GT250P aldım arkadaşlar tahminimden fazla bir titreşim var ayaklıklarda. Gaz yemesi oturuşu duruşu falan efsana
    tavsiyeleriniz nedir ? Ne yapayım nelere dikkat edeyim ? motor 3bin de

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

İlk izlenimlerim;
    gidon turu çok az
    resmen naked olduğunu bilmesem racing motora diniyorum derim
    1.68 boy için depo gidona uzanmayı biraz zorlaştıryor
    sürerken titreşimin olmadığı devirlerde motora bak be nasıl 250cc la bu dedirtiyor ( salak salak sırıtmalar falan )
    arka fren beni benden aldı o nedir ya dokunmatik kontrol yapıyorsun frena tam basmadan fren lambasının da yanmadığını gözlemledim. ( ayar vereceğğm)
    ön fren çok sert hissiyatı alamıyorum sıkarken sanki tabanca tetiği gibi ama iyi durduruyo aleti
    motoru sürerken ortaçağ Şövalyesi gibi elimde mızrağımla rakibine doğru saldırıyormuşum hissi veriyor
    orjinal lastikleri var üzerinde çok deneyemedim ama değiştircem gibi duruyor (kendime not: lastik havaları kontrol edilmeli)
    sabah soğukta sanki jiklesi çekilmiş karburatörlü motorum gibi çalışıyordu
    korna ve sinyal kumandaları sanki mübarek kaya hiç kıpırdamıyorlar
    şanzuman felaket... şakır şakır geçiyor maşaAllah hiç beklemediğim bir performans etkilendim
    debriyaj sert biraz onu da kullanmayınca tadından yenmiyor ;)

bu aletin göstergesi narin midir ? Ben bunu yağmurda çamurda sürsem yolda bırakır mı ?
    Merhaba. Gösterge ile ilgili bir sorun yaşamazsınız lâkin motosikleti yıkarken buji kısımlarına su geldiği için maalesef çalıştıramadığım ve buji değiştirmem gerektiği zaman olmuştu. Ona dikkat edin. Gerçi hava sıcak olsaydı su buharlaşırdı.

Yağmurda, -2 derece soğukta, gecenin köründe, nerdeyse her koşulda bu makineyi kullandım. Sadece bir kere oksijen sensörü problemi yaşadım ve onu değiştirdim.

Ben iyi hatırlıyorum da benim makinamda öyle titreşim falan yoktu yahu. 2012 enjeksiyonlu versiyondu.

Ayaklıklarda vidalar gevşemiş olabilir mi? Ekstra ayaklıklara bi lastik ped takabilirsin.

Ayrıca hyo ile ilgili sorun olursa ilerde mutlaka mesaj at, yardımcı olurum mutlaka.

güle güle kullan.

fotoğraftakilerde benim hyoydu.

tiawern ve aligt bunu beğendiler.

Motosikleti
    hocam bilgiler için teşekkür ederim. Bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama olursa eğer seni rahatsız ederim acayip memnunum şuan kendisinden
    gerek yakıt olsun gerek gidiş/duruş olsun bence f/p makinesi.
    Tek şikayetim ön amortisörler biraz daha sert olaymış iyi olacakmış ama neticede naked motor

İki şey sormak istiyorum;
    1-Egzoz değişimi yapmayı planlıyorum. Ya full headers Scorpion alacağım yada Leovinci karbon tüp. Sizce karşılaşacağım en kötü senaryo ne olur ?
    2-Elçik koruma elinizi rüzgardan ne kadar koruyordu ?

-ömer
    1- Egzoz pek önermiyorum. Zaten orjinal egzoz ile sesi gayet tok çıkıyor. Boşuna para ödersin, performans falan getirmez yani. Ayrıca ben egzozlu bi hyosung asla almam ikinci el. O yönden de bak yani. Yine de takmak istersen karar senin.

2- Elcik koruma ciddi anlamda rüzgar saptırıyor. Benimki kaliteli bir şeydi baya kalın bi demir işçiliği vardı. Bi kere motor yatmıştı da, bu elcik koruma harika korumuştu motosikleti. Bende elcik ısıtma ve koltuk ısıtmada vardı. Sıcacık geziyordum valla.
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    o zaman elcik koruma ve toto ısıtmayı nereden temin ettiğinizi de yazarsanız sevinirim zira ben de kışın sürenlerdenim
    universal bişeyler miydi ?
    Elcik koruma: https://urun.n11.com/modifiye-urunle...uma-P186285646
    Elcik ısıtma: https://urun.n11.com/yedek-parca/pro...kimi-P81950491
    Koltuk ısıtma: ( Bunun aliexpresste olanı var epey ucuz ordan aldım) https://www.sahibinden.com/ilan/yede...48749638/detay
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşımın Tricity'si ve benim 2010 Hyo. GT250

Adana - A.Menderes Bulvarı
    tiawern bunu beğendi.

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Gezip gezip haber vermiyorsunuz demek

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın Tricity'si ve benim 2010 Hyo. GT250

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...2f&oe=5B02E778

Adana - A.Menderes Bulvarı

Motosikleti
    Alıntı MuttFTS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezip gezip haber vermiyorsunuz demek
    Abi geçen akşam öyle çıkıverdik, şehir içi tur attık. Aylardır ilk defa beraber sürdük, özlemişiz.
    Konuşalım beraber. Bugün veya önümüzdeki günlerde kısa bir sürüş yapalım beraber, 2018 açılış olsun.

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi geçen akşam öyle çıkıverdik, şehir içi tur attık. Aylardır ilk defa beraber sürdük, özlemişiz.
    Konuşalım beraber. Bugün veya önümüzdeki günlerde kısa bir sürüş yapalım beraber, 2018 açılış olsun.
    Arayın, geleyim, muhabbet ederiz

Motosikleti
    Buralarda kimse yok, bir resim daha koyayım bari.

Evrimsanlig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    Arkadslar merhaba araniza yeni katildim su yeni gtr larin kuyruk sickerini nereden buabilirim bilgisi olan varmidir

aligt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    İyi günler
    Arka çanta demirini nereden bulabilirim acaba?
    Bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Alıntı aligt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler
    Arka çanta demirini nereden bulabilirim acaba?
    Bilgi verirseniz sevinirim
    yaptırman gerekir. piyasada yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler