Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü bizim insanlarımız böyle bol keseden sallamayı seviyorlar...onun yorumunu yapanların kaçı kullanmış bu motoru.. bir kere afedersin neyse kötü laf etmicem. bakın 2 tane motorum oldu 2si de hyosung.. 1.rt 125 ti acemidim ama ona rağmen o motor beni 50 bin km taşıdı.. rt125 te 50 bin km de iyi bir bir kmdir.. belki bi 50bin daha giderdim ama acemiliğim di düzgün usta seçmemem ve motoru sınırlarında kullanmamamdan dolayı piston delindi subap kırıldı.. sonra gt250 aldım 2010 model şu an 65bin de ve bu motoru ben yaz kış kullandım hemde kesintisiz zaten motorumu görseniz tüm hava koşullarına maruz kaldığını anlarsınız.. peki 2 yıl içinde bu motor bende ne gibi sıkıntılar çıkardı..bizim ülkenin yolları offroad yolları gibidir ve üzerine belirtilen kg dan fazla kg taşımamdan dolayı 3.amortisörümü taktım. peki bu sadece amortisörün kalitesizliğinden mi ? hayır .. önce alacağın motorun karakterini bileceksin . bu motor 2. kişiyi veya haddinden fazla kg taşımayı sevmiyor ve taşırsan bunu sürekli de yaparsan 6 ay sonra amortisörü eline alırsın ve bununla birlikte arızalanan amortisör afedersin zincirin de ağzına eder.. 2. o sürekli servisten çıkmayan motorların sahipleri o motorları insan gibi kullanmayınca afedersin servisten çıkmıyorlar.. adam 2.3. viteste sürekli redline yapıyor. lan deve kırank kolu kırdın piston dağıttın ne olmasını bekliyordun.bu motor 160 170 km/hz yapar ama o hızı sevmez çünkü artık sınıra gelmişsindir bu motorun hakkı max max 150 km/hz.. adamlar kitapta yazmış 30 bin de egzantirik zincirini değiştireceksin arkadaş değiştirmezsen ne olur egzantrik millerinin ağzına edersin.. yani kısaca size söyleyebileceğim şey çin olsun japon olsun italyan olsun motorları belirtilen sınırlar içinde kullanmaz ve bakımında yapmazsanız hepsi bozulur ve hepsi servisten çıkmaz...2. ele gelince eski cometlerde R modellere nazaran daha sağlam motorlar var..çünkü naked alan adam basmak için değil sürmek için alıyor genelde heah alıp ağzına eden de var yok değil..ama R modelini alan adam direk basmak için alıyor çünkü olay belli racing ve racing ile hız yapılır racing modellerin başka bir amacı yoktur..eğer temiz bir hyosung alırsanız size en fazla çıkaracağı süpriz egzantrik zincirini ve gergisini değiştirmek olacaktır. o da 300 tl masraf yapar .. onun dışında yok motor kitledi yok krank kıracak diye düşünceler olmasın kafanızda..
    Len hafta sonu ne yapacaksın diyenlere Ahmetin motoru elden gecircez diyorum Fiks sasmaz yorum yine mi oluyor :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler,nöbetteyim şuan.Bugünde motora binemedim hava koşulları nedeniyle.Yarın(bugün) sabah motoru bi temizleyip; ki dünden kalan kum, toz, pislik var.Akşama kadar gezmeyi düşünüyorum .
    Buluşup beraberce gezelim çok iyi olur,tek başına sıkıcı oluyor.
    AKŞAM 6 DA İŞTEN ÇIKIYORUM 7DE NERDE BULUŞALIM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    12.cad gimsanın önünde deki otobüs durağı uyar mı, büfenin orada.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar yukardaki sorum araya kaynamassa yenideb yazmnak zorunda kalmassam iyi olur yafff . yardım edebilecek birileri yokmudur ??
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni aldığım motorum için bir iki parça ihtiyacım var.

birincisi kibar ama sağlam bir koruma demiri arıyorum(malesef hala bulamadım)
    ikincisi far için zenon mu ? osram mı ? kullanmalıyım.
    üçüncüsü gündüz farı için mantıklı bir tavsiye verirseniz beni mutlu edersiniz
    bizim arkadaş koruma topuzu için hava filtresinin oraya bir aparat yaptırarak kullanacaktı. aparatı yaptı bir topuzu almak kaldı. linkini aradım da bulamadım olmadı resimlerini çeker atarız..far içinde tabi ki zenon ancak sağlam ve güvenilir bir ürün alırsanız zenonu tercih edin. yoksa osrama gerek yok çok ta aydınlattığı söylenemez.gündüz farı için yorum yapamıcam hiç merak edip araştırmadım.
    _oXXo_ bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    benim icin fark etmez istedigin yerde buluşuruz ama 12 cadde gimsamı elvankent gimsamı ??

tam belirtirsen 7 gibi orda olurum

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Alıntı yunem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim icin fark etmez istedigin yerde buluşuruz ama 12 cadde gimsamı elvankent gimsamı ??

tam belirtirsen 7 gibi orda olurum
    bende geliyorum... Bana da haber edin yarın bütün gün evdeyim biraz önce eve girdim yoldan geldim Hatay'dan. Yarın (bugün yani) güzelce uykumu alıp sıkılana kadar motorla gezmek istiyorum...

yesilkoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    tekrar selamlar motor devrı noterden yapıldıktan sonra gecıcı ruhsat verılıyor ve esas ruhsat posta ıle gelıyor dıye bılıyorum 15 gun oldu ama gelen gıden yok benmı yanlıs bılıyorum ve motor devır alındıktan sonra trafık sıgortasının bıtmesıne ıkı ay vardı bunun bıttıkten sonramı yenılemek gerekıyor yoksa motoru alır almaz yenı sıgortamı yapılması gerekıyor ve trafık sıgortası bızım comet lerde ne kadar

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    selam,
    ben 6 ay önce 130 tl vermiştim ama sigortacıdan sigortacıya değişiyo sanırım.
    ruhsatı da bekledim ama postayla falan gelmedi. ben önce sigortayı yaptırdım (sigortayı yaptırmadan vermiyolar ilkinde geri çevirdiler beni), satış kağıdı ve sigorta belgeleriyle birlikte emniyete gittim 15 dakika içinde hazırlayıp verdiler ruhsatı.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı yesilkoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar selamlar motor devrı noterden yapıldıktan sonra gecıcı ruhsat verılıyor ve esas ruhsat posta ıle gelıyor dıye bılıyorum 15 gun oldu ama gelen gıden yok benmı yanlıs bılıyorum ve motor devır alındıktan sonra trafık sıgortasının bıtmesıne ıkı ay vardı bunun bıttıkten sonramı yenılemek gerekıyor yoksa motoru alır almaz yenı sıgortamı yapılması gerekıyor ve trafık sıgortası bızım comet lerde ne kadar
    ben plaka yenileme ile birlikte yaptırdım noter işlemlerimi plaka alırken ruhsatımıda aldım. emliyete gidersen alabilirsin ruhsatını. yanlız unutmadan önce sigortanı yaptırman gerekiyor. yani sigorta yapılınca işlem başlıyo diye biliyorum . ondan sonra ruhsatı yolluyorlar. ama dediğim gibi sigorta yaptırıp gidersen ruhsatını alabılırsın.eski sigorta geçerliliğini 10 gün içinde yitirir. sahibi değiştiği için yenilemen gerekir. ben 60 tl gibi bi fiyata s,gorta yaptırdım. ama istanbulda fiyat nedir bilemiyorum
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı yesilkoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunu alınca diye biliyorum.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @yesilkoy Motorun noter satışı yapıldıktan sonra sigorta yaptırılır. 2 hafta içinde yeni ruhsatınız geliyor. Emniyetten alırsanız ruhsatınızı ayrıca kargo ücreti ödemezsiniz.

Herkese selamlar. Tüm GT250 sahiplerinin keyifleri yerindedir umarım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geliyorum... Bana da haber edin yarın bütün gün evdeyim biraz önce eve girdim yoldan geldim Hatay'dan. Yarın (bugün yani) güzelce uykumu alıp sıkılana kadar motorla gezmek istiyorum...

caner kardeş biz bi iki tur attık mustafa kardeşimle inşallah bi günde ücümüz beraber turlarız cumartesi pazar ve pazartesi evdeyim ben siz uygun zamanı ayarlayın ben size ayak uydururum

Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    caner kardeş biz bi iki tur attık mustafa kardeşimle inşallah bi günde ücümüz beraber turlarız cumartesi pazar ve pazartesi evdeyim ben siz uygun zamanı ayarlayın ben size ayak uydururum
    Bende ciktim bugun 444 gittim yag falan degisti biraz sohbet muhabbet ettik. Ciktim ama yagmur vardi. Bulusma saatine gore geldim elvankente ama yagmur var diye eve kactim. Yarin bulusalim.

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Bende ciktim bugun 444 gittim yag falan degisti biraz sohbet muhabbet ettik. Ciktim ama yagmur vardi. Bulusma saatine gore geldim elvankente ama yagmur var diye eve kactim. Yarin bulusalim.
    Caner kardeş bende bugün buji aldım yarın hava güzel olursa onları degiştirecem. Ne kadar sürer bilmiyorum. Ama canın sıkılırsa ben 12 caddedeki lisenin olda oturuyom o tarafagelirsen mutlak görürüm konuşur muhabbet ederiz işim bitincede dolaşırız. Mustafa kardeş işte harelde sesi cıkmıyo :D

Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    Caner kardeş bende bugün buji aldım yarın hava güzel olursa onları degiştirecem. Ne kadar sürer bilmiyorum. Ama canın sıkılırsa ben 12 caddedeki lisenin olda oturuyom o tarafagelirsen mutlak görürüm konuşur muhabbet ederiz işim bitincede dolaşırız. Mustafa kardeş işte harelde sesi cıkmıyo :D
    12.cad. nerede lise var? Bir tarif versene, bujileri kaç gibi değiştirmeyi düşünüyorsun.. (hava güzel olursa)?

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    [QUOTE=caneryavuz;2655712]12.cad. nerede lise var? Bir tarif versene, bujileri kaç gibi değiştirmeyi düşünüyorsun.. (hava güzel olursa)?[/QUO

Resimdeki sarı carpı olan yerde olacam

http://www.yukleresim.com/di-1UKS.jpg tabi hava güzel olursa 11 12 gibi başlarım heralde

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    [QUOTE=yunem;2655775]
    12.cad. nerede lise var? Bir tarif versene, bujileri kaç gibi değiştirmeyi düşünüyorsun.. (hava güzel olursa)?[/QUO

Resimdeki sarı carpı olan yerde olacam

http://www.yukleresim.com/di-1UKS.jpg tabi hava güzel olursa 11 12 gibi başlarım heralde

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

Mustafa 05412283869 bana ulaş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE=yunem;2656112]

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

Mustafa 05412283869 bana ulaş
    12cd üzerindeki lise imkb ticaret meslek lisesi hastaneyi geçince.
    Bugün sabah 10'da arabayla 319 tl trafik cezası yedim, elvankentin sonundaki mezarlıktan aşağı doğru giderken.Kahvaltı yapmak için kardeşime gidiyordum,yediğim en pahalı kahvaltıydı. 84 km ile radara girmişim ve 319 tl yedik- 15 gün içinde 230 olarak ödeyebilecek mişim.

Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    [QUOTE=merianne;2656134]

12cd üzerindeki lise imkb ticaret meslek lisesi hastaneyi geçince.
    Bugün sabah 10'da arabayla 319 tl trafik cezasý yedim, elvankentin sonundaki mezarlýktan aþaðý doðru giderken.Kahvaltý yapmak için kardeþime
    gidiyordum,yediðim en pahalý kahvaltýydý. 84 km ile radara girmiþim ve 319 tl yedik- 15 gün içinde 230 olarak ödeyebilecek miþim.
    Mustafa ya ara yada tel yazarmisin telefondan nete giriyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler