Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.

Bizim motorların yağ pompası nasıl çalışıyor.....

hareketini motordan mı alıyor? yoksa ayrı bir kendine ait çalışma mekanizmasımı var.

Malumunuz cometlerin en büyük sıkıntısı yüksek devirde yeterli yağlama yapmaması,yağ uyarı lambasıda yok.

motor çalıştığı ve tekerler döndüğü sürece yağlama yapmaya devam ediyormu?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Alıntı korucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım topiği okursan arka çanta demiri hakkında size yardımcı olabilecek gerekli bilgileri verdim. Burada herkes her şeyi biliyor- hiç bir şey bilmiyor.Okuma zahmetine katlanmıyor.Motor alacak bu topicte motor satacak (Her aklına gelen comet dışında bile) burada.Elindeki kullanıcı kitabına birzahmet bakmayıp motorun kaç litre yağ aldığını soran bu rada ,SAnkji yağını kendi degiştirecek,Comet GT 250 kullanıcıları topiğe sahip çıkın.Comet 250 ler ile ilgili akla mantığa uygun her sorunuza ben şahsen cevap vermeye hazırım
    Abi merhaba, ben sizin yaptırdığınızı gördüm, resimleride gördüm. Ama nasıl yaptırırz kaça mal olur hiç bilgi vermemişsiniz?

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    arkadaşlar, GT250yi eşi ile kullanan var mı, artçı konforu nasıl?
    Be aware and beware of the Dark

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, GT250yi eşi ile kullanan var mı, artçı konforu nasıl?
    Arka sele deki konfor iğrenç diye bilirim. Koltukta hiç sünger yok, çok sert. Ben döşemecide 2kat sünger koyup kaplattım, görüntü çirkin oldu diyenler var ama konforlu oldu.

Arka amartsör ler normalde sert oluyor sanırım, ama benim motorda yumuşak..

Motosikleti
    Comet
    debriyaj teli kopmak üzereydi..

malum yarın yuvacık gezisine katılacağım ne olur ne olmaz diye gittim yenisini aldım.

20 tl..
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

malum yarın yuvacık gezisine katılacağım ne olur ne olmaz diye gittim yenisini aldım.

20 tl..
    Benim depriyaj çok sert sizde nasıl?

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sorun__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim depriyaj çok sert sizde nasıl?
    dünden beri bende o sertliği gidermeye çalışıyorum,bu arada tellerin çoğunun koptuğunu fark ettim.

yumuşatmaya çaılştım ama bu seferde balataları tam ayırmıyor gibi geldi bana,eski haline geri getirdim.

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Ben de 1-2 foto koyayım bari

Adem Balkan bunu beğendi.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Barış, naptın işi ilerletmişsin...Trafiğe çıkıyormusun artık..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Yok
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış, naptın işi ilerletmişsin...Trafiğe çıkıyormusun artık..?
    Trafiğe çok çıkmıyorum abi ya, bizimkilerin gönlü olsun diye kampüs civarlarında dolaşıyorum genelde. Motorun muayenesi bitti bi bu arada gölbaşına onu yaptırmaya gidicem onu bekliyorum . Sonrasında yavaş yavaş kaçırıcam motoru

K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    arka amotisör sertlık ayarının bir parçasi var çoğu yetkili serviste mevcut ben biraz yumasattıtm 3 dk. bitirdi usta

babaçi
    motor rolantide yağlama yapar her makine için bu böyledir piston hareket ettiği an yağlamaya başlar motor siz stop edene kadar ama yağ filtresine çok dikkat etmek lazım kötü yağ filtresi başimiza çok büyü işler açabilir.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkdaşlar 2 gündür boşta olmasına ragmen ayaklık kalkmadan ve debraja basmadan motorun marş dügmesi aktif olmuyor. Hadi ayaklıgı anladım sensörle ilgili bir sorun olabilir fakat debraj ne alaka yahu. Hadi motorun boşta oldugunu gösteren sensör çalışmıyo onun için debrajı sıkmak gerekiyo desem motor boşta oldugunda o yeşil ışık yanıyo.

Motosikleti
    Comet
    elint benimde ayaklık müşürü arada takılıyor bir elden geçmesi lazım.

bugün ilk uzun yol tecrübemi paylaşmak istedim.250 km lik yoldan geldim az önce.

2 haftadır sadece işe gidip geldiğim ve yüksek devirlere çıkmadığım için titreşimden şikayetçiydim.

Motorun uzun yol performansı mükemmel,8000-9000 devir aralığında 120-140 gibi süratlerde çok tatlı yol alıyor.

Bir ara 160'a kadar çıktım ama mevlamla aramdaki bağın ne kadar inceldiğini düşünürken devirin kaç olduğuna bakamadım

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150

20 tl..
    ortak benim de (gt250r) çok şükür evin önünde koptu.. gittim en yakın motorcudan 2,5 liraya aldım ve taktım.. seninki biraz pahalı olmuş sanki...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortak benim de (gt250r) çok şükür evin önünde koptu.. gittim en yakın motorcudan 2,5 liraya aldım ve taktım.. seninki biraz pahalı olmuş sanki...
    dostum ben dediğin şekilde bedavaya hallettim

iç tele para bile vermeden değiştim,uc kısmınada çelik sıkıştırma çaktım 2 gün kullandım sorun çıkmadı.

fakat 100 küsür hızda koptuğunu düşünürsek,heleki bugün konvoy halindeyken motoru boşa alamayacağız artık sonumuz neolur bilinmez.20 liradan kaçıp daha fazla zarara sebebiyet vermemek için gittim komple değiştim,içim rahat.

önceki yaptığımıda yedekte tutuyorum

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe çok çıkmıyorum abi ya, bizimkilerin gönlü olsun diye kampüs civarlarında dolaşıyorum genelde. Motorun muayenesi bitti bi bu arada gölbaşına onu yaptırmaya gidicem onu bekliyorum . Sonrasında yavaş yavaş kaçırıcam motoru
    Neden Gölbaşına gideceksin daha yakın yer vardır sana..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Yok
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Gölbaşına gideceksin daha yakın yer vardır sana..
    Vardır da maksat biraz da yol yapmak, Comet'i biraz daha uzun yolda test edeyim istiyorum,hem de orası daha sakin diyolardı

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dostum ben dediğin şekilde bedavaya hallettim

iç tele para bile vermeden değiştim,uc kısmınada çelik sıkıştırma çaktım 2 gün kullandım sorun çıkmadı.

fakat 100 küsür hızda koptuğunu düşünürsek,heleki bugün konvoy halindeyken motoru boşa alamayacağız artık sonumuz neolur bilinmez.20 liradan kaçıp daha fazla zarara sebebiyet vermemek için gittim komple değiştim,içim rahat.

önceki yaptığımıda yedekte tutuyorum
    seninki de iyiymiş.. ama değiştirmekle iyi yapmışsın.. çok hayati bi parça nihayetinde...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    Touring
    sevgili comet çiler öncelikle slm lar bir comet i olmasada ilerde alacak biri olarak(şu an parayı denkleştiriyorum) size zaman zaman sorularım olacak.debriyaj teli demişken herangi bir motosiklet yedek parça satan yerin verdiği herangi bir tel uyuyormu,ön ve arka lastikleri yenileyecek olsak ön arka lastik yenisi nekadar.fren balataları herangi bir motosikletin balatasıyla aynımı.birde debriyaj balatası herangi bir motosikletle aynımı,bu saydığım parçaları servisinden mi almayı tavsiye edersiniz yoksa internetten mi sipariş etsek daha iyi olur....sevgiler saygılarr

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili comet çiler öncelikle slm lar bir comet i olmasada ilerde alacak biri olarak(şu an parayı denkleştiriyorum) size zaman zaman sorularım olacak.debriyaj teli demişken herangi bir motosiklet yedek parça satan yerin verdiği herangi bir tel uyuyormu,ön ve arka lastikleri yenileyecek olsak ön arka lastik yenisi nekadar.fren balataları herangi bir motosikletin balatasıyla aynımı.birde debriyaj balatası herangi bir motosikletle aynımı,bu saydığım parçaları servisinden mi almayı tavsiye edersiniz yoksa internetten mi sipariş etsek daha iyi olur....sevgiler saygılarr
    Debriyaj telini bilmiyorum ama debriyaj balatası farklı uyumlu bir balata bulamazsın orjinalin dışında fren balataları bulabiliryorsun orjinalinin dışında..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler