Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu motoru araştırırken sym wolf 250 ye denk geldim. şimdi ikisi arasında gidip geliyorum. ikisi de birbirini aratmıyor şu an gözümde. hyosung çift silindir burda biraz ağır basıyor. ama sym nin daha yeni modelleri bulunabiliyor. valla çok kararsız kaldım. bir an önce karar verip almak istiyorum artık motoru. sizler ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

LUTFEN YARDİM !!! Herkese merhaba kazasiz surusler dilerim.arkadaslar benim 2010 enjeksiyonlu makinada elektrik sorunu vardi yuksek sarj geliyordu aku,beyin konjektor asiri isiniyordu konjektor ve aku yeniledim konjektor orjinal alamadim maddiyatdan dolayi bir usta tavsiyesi ile mondial parcasi aldim. Degistirmeden once aku baslarindan olctugumde gaz verdigimde 16 volta kadar cikiyordu simdi 13 - 14 arasi sabit kaliyor ancak gaz verdigimde gaz yemiyor aku baslarini bagladigimda gaz yemeye basliyor. Kutup baslarini sokup sadece kablolari olctugumde 8-9 volt arasi geliyor. Bu deger normalmi yoksa statorun urettigi yeterli gelmiyorda akuyu kullanarakmi motor gazlarken yemeye basliyor ve tabi akuyu sarj etmeye yetmezmi acaba statorun degistirilmesimi gerek. Ayrica yolda normal seyir halinde giderken birden motor kendini acip kapatiyor ekran degerleri sifirlaniyo ama stop etmiyo giderken gaz kesiyo. Bazende kalkarken gaz yemiyo stop ediyo bunlarin hepsi elektrik yetmedigindenmi acaba... Bu sorunu cozecek usta trabzonda bulamadim hyo ya bakmiyolar anlamiyorlarda kendim cozmeye calisiyorum..( birde sellektor yapiyo ama far yanmiyo bu ufak bi sorun sanirim neresinden cozulur acaba) tecrubeli arkadaslar yarfimci olursa sevinirim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hakan kardeşim aküyü söküpte ölçüm yaparsanız dediğiniz gibi 8-9 volt gibi bir rakam görürsünüz normaldir.akünün kutup başlarını bağladığınızda rolantide 13-14 arasını görüyorsanız konjöktör sağlam demektir.statör olayını bilemiyorum daha önce hiç başıma gelmedi

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Motorun kendini sifirlamasinin nedeni ne olabilir acaba

yok mu sym konusunda bir şey diyecek olan? ikna edin beni şu motoru almam için

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı huseyin.pw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok mu sym konusunda bir şey diyecek olan? ikna edin beni şu motoru almam için
    Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı konu başlığı acık olmamış sanırım. sym cok istiyorsan git al bizden kimse sana alma demez kendin begendin aldın deriz en fazla
    Hyosung GT250R

Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı konu başlığı acık olmamış sanırım. sym cok istiyorsan git al bizden kimse sana alma demez kendin begendin aldın deriz en fazla
    Siz yanlış anlamışsınız, ya da ben tam anlatamadım. ikna edin beni şu motora derken zaten hyosung u kastetmiştim

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    her türlü gt comet satılır :D
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aliexpressde falan orjinal zincir dişli takımını ucuza bulabilir miyiz acaba? 240 tl burada

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

orjinal olmasada yan sanayi olsa iyide göbek ve dişlileri uymaya biliyormuş, en ucuzda ybn marka 185 e buldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

hyosung gt250 comet naked 2007 ye uyumlu farklı dişliyi ucuza nerden temin edebilirim? ya da yurtdışında satan bir site var mı bildiğiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Orjinal seti 240 tl ise iyi fiyat.İş görecek en ucuz sfr marka zincir var 120 civarı. Ön-arka dişli 150. Daha ucuza yok maalesef. Aliexpress gibi yerlerde uygun parça yok.hyosung için hiçbir dişli muadil değil. Orjinal üretim alacaksın,farklı ebatlarda istersen benim gibi yaptıracaksın.tane fiyatı 150 ye halledersin.

Orjinal dişlileri hudsunderi,delta motorlu araçlar,Çakırca ve diğer satıcılarda çok rahat bulursun. Orjinal ebatta Jt dişlileri motobakkal da bulursun.
    Hyosungwholesale,hyosungsource,koreanbike part gibi sitelerden en küçük vidaya kadar temin edersin...

Yurtdışından manifoltları,arka amortisör,kaplin lastiği,orjinal debriyaj teli aldım 470 tl kapıma kadar geldi 14 günde. Türkiye'de nekadar tuttu 1150 tl+30 tl kargo bu saydıklarım.

Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal seti 240 tl ise iyi fiyat.İş görecek en ucuz sfr marka zincir var 120 civarı. Ön-arka dişli 150. Daha ucuza yok maalesef. Aliexpress gibi yerlerde uygun parça yok.hyosung için hiçbir dişli muadil değil. Orjinal üretim alacaksın,farklı ebatlarda istersen benim gibi yaptıracaksın.tane fiyatı 150 ye halledersin.

Orjinal dişlileri hudsunderi,delta motorlu araçlar,Çakırca ve diğer satıcılarda çok rahat bulursun. Orjinal ebatta Jt dişlileri motobakkal da bulursun.
    Hyosungwholesale,hyosungsource,koreanbike part gibi sitelerden en küçük vidaya kadar temin edersin...

Yurtdışından manifoltları,arka amortisör,kaplin lastiği,orjinal debriyaj teli aldım 470 tl kapıma kadar geldi 14 günde. Türkiye'de nekadar tuttu 1150 tl+30 tl kargo bu saydıklarım.
    teşekkürler yalnız böyle cevapları alıntı yaparak söylerseniz daha iyi olur denk geldi öyle gördüm yoksa,
    yarı fiyatından daha ucuz tutmuş gayet güzel
    hyosungwholesale hyosungsource gibi sitelerden daha ucuza temin edemez miyiz dişlileri falan
    sen farklı ebatları nasıl yaptın hocam dişlinin tanesine 150 tl mi verdin? peki nasıl bir boyutta dişli taktınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

hyosung sourceye baktım baya pahalı ya set alsam burdan pahalıya çıkıcam, birde markaları falanda yazmıyor çogunun orjinal tamam orjinalde 2-3 çeşit zincir var hepsini mi hyosung kendi üretti oringli falan

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Peki 2010 model Hyosung GT 250 için öne 16 dişli nasıl yaptırabilirim?
    Uyumlu bulunmuyormuş dediğinize göre. Kim yapar bunları, sağlam olur mu, neyi örnek alarak yapılır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zincir heryerde var ve 30tl den 400 tl ye oringli,xringli,envai çeşit üretim var. hyosung'a özel değil. Gt250 ye 520 ebatta zincir uyar;yani dişliler 520 zincire göre. Dişli-zincir setini yurtdışı almak pahalı gelir.Burda seti 350 civarı kaliteli markalar.
    Ben Gt250 ye 49 ve 51 ebatta arka dişli yaptırdım.tanesine 130 verdim.Öncelikle yapacak usta bulmak lazım.Ön dişli yapmaya kimse yanaşmadı. Ön veya arka dişli hiçbir motorla uyumlu değil. Orjinal dişliyi söküp bu şekilde yaptırdım. Yapılan dişli sanayi işi, bir prox veya sjot değil. Pürüzler,ağırlık gibi sorunları olur.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 2010 model Hyosung GT 250 için öne 16 dişli nasıl yaptırabilirim?
    Uyumlu bulunmuyormuş dediğinize göre. Kim yapar bunları, sağlam olur mu, neyi örnek alarak yapılır?
    o motora 16 dişli takarsan ilk kalkış için baya bir devire çıkman gerekir..yokuş yukarı çıkışlarda düşünemiyorum bile.

zincir dişli seti motoay şirinevlerde 190 tl

Motosikleti
    Chron, merhaba. Ben Melikşah. :D

Benim isteğim motor uzun yolda iken 8000 devirde 130 km/h'yi görmesi. Madem 16 dişli çok büyük gelir diyorsun, 15 dişli nasıl olur?

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...chFilter=false motorum satılıktır arkadaşlar bilginize pazarlıksız 7 bine vereceğim

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Merhabalar. Gt 250 comet 2014 2015 2016 modellerinden sıfır satan mağaza var mi? Fiyat ne kadar bilginiz var mı acaba ?
    cbr1907 bunu beğendi.

benim egzoz borusu değişmesi gerekiyor fiyatlara baktım hyosungsource'den 350 tl falan yokmudur bunun daha ucuzu?

Motosikleti
    Bugün 900 km.'dir kullandığım 2010 model Hyosung GT 250 Comet'i resmen satın almış bulunmaktayım.
    Zamanla paylaşımlar yapıp sorular soracağım.

Hyosung'u genel olarak iki yıldır, alacağım motoru ise 1 yıldır araştırıyorum.
    Sonunda satın aldım. :D
    puser bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler