Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı umutt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar acaba bu motor forumdan mı yada bilen tanıyan varmıdır acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-temiz-bir-makine-ccok-acil-satlik-123100370/detay
    Motor harika görünüyor. Ancak sanırım sahibi forumdan değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Yeni intercom basarılı almak isteyenlere öneririm dün sağnak yagmurda kullandım gayet başarılı... Savalarda yagmur beni hic üzemedi.
    puser ve Alfist bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben bundan 2 li set aldım,bende artçı kaskında var ve 2 yıldır kullanıyorum.genellikle de uzun yolda kullanıyorum.dediğin gibi çok da başarılı.benimkinin anteni daha büyük,1 km. mesafeli bir diğer motorla da konuşabiliyormuşuz,ben henüz denemedim.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bora abi bende hareket halinde deneyemedim hemüz belki bu hafta sonu deneme sansım olur bendeki 500 mt mesefali performansı nasil cok bilmiyorum dun 3 ünü bir birine baglamayı denedim ama cok basarılı değil o konuda...

Malum bizim motorlar kaba ve iri boyla ilgili sorunu olanlar biraz acemilik cekenler icin dar alanda motor kontrol için güzel ornekler var ;)
    Alfist, patates, puser ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şerde bir hayır vardır tartışmadan faydalı cıkanlar olduysa ne güzel ( Bilgi edinme acısından :D )
    tartışmada insanlar dobra olduğundan daha net ve doğru bilgilerle karşılaşma şansı daha yüksek oluyor :D

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

Bora abi bende hareket halinde deneyemedim hemüz belki bu hafta sonu deneme sansım olur bendeki 500 mt mesefali performansı nasil cok bilmiyorum dun 3 ünü bir birine baglamayı denedim ama cok basarılı değil o konuda...

Malum bizim motorlar kaba ve iri boyla ilgili sorunu olanlar biraz acemilik cekenler icin dar alanda motor kontrol için güzel ornekler var ;)
    elinizde böyle videolar varsa paylaşabilir misniz bence yararlı olacaktır : =)
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Denk geldikce paylaşıyorum özelikle elimde buldurduğum şeyler değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Slm arkadaşlar, comete 2.disk takan var mı ? firenlemede değişiklik nasıl oldu ? gt 250r nin; ön iki disk,2 kaliper,hidorılik hortumlarını,firen merkezini ve balatalarını aldım.Komple ön firen takımını 450 liraya
    UNdocab ve zenon bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    takan olmasa bile frenlemede ciddi değişiklik var. GTR sürdüysen görürsün. Bazen comet kullanıyorum sanki fren yok gibi geliyor bana.
    Herşeyi takman çok kolay olacak fakat hidrolik hortumu kısa gelecek %99. boy farkı var aralarında

Hayırlı olsun bence mantıklı bir hareket

Forumdan Uzaklaştırıldı
    firen hortumu kısa mı gelicek ???

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Tek noktadan motor cevirmek ben genelde saat yönünde ceviriyorum daha kolay geliyor :D

http://www.facebook.com/groups/gt250Turkiye/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:47 ----------

Egzoz u boyadık bir kac resim ;)

Egzoz cıktıgında pas camur birleşimi sonucu büyük baş hayvanın akcigeri gibi oldu pastan metaller kaynamış vidalar sokulmuyor bu duruma gelmeden yeni alan arkadaşlar adara vidaları sokup wd40 la temizlesinler yoksa cıkmıyor.

Boya kurumadan ince bir kat gecildi direk monte ettik ve motoru calıştırdık sıcak egzozda kurusun iyice yapışsın diye sonraki katları sıcak egzoza motorun üstünde yaptık.Allah kardeşimden ve Ahmet razı olsun tek olsam yapmayı bırak tenezül bile etmezdim.

son hali bu duruma geldi.

Ek Ayrıntı :D
    Siboplar krum baglamış mı diye bir endoskopi yaptık hersey normal sıfır ayarında masallah
    ,

Bu da Artık yıkanmış silinmiş son hali

Yorulduk ama değdi Chronix in motorunada aynı işlem yapıldı ondaki durumunda son hali bu ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Puser Gittin mi Yuvacıga :D
    Alfist ve puser bunu beğendiler.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    zenon : "Puser Gittin mi Yuvacıga :D"

alfist gelemeyince ben de tek gitmek istemedim. onun yerine arka frenin hidroliğini değiştirdim. tahmin ettiğimden yorucu bir iş olduğunu görünce ön tarafınkinideğiştirmekten vaz geçtim. artık bir ustaya yaptırırım bu işi arka hava yapmadı, becerdim yani

egzos güzel olmuş. güle güle kullan.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Vayy helal olsun gelde bizimkileride değiş :D bizde senin egzozu boyarız :D anlaşırız :D
    puser bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    hallederiz : )

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon : "Puser Gittin mi Yuvacıga :D"

alfist gelemeyince ben de tek gitmek istemedim. onun yerine arka frenin hidroliğini değiştirdim. tahmin ettiğimden yorucu bir iş olduğunu görünce ön tarafınkinideğiştirmekten vaz geçtim. artık bir ustaya yaptırırım bu işi arka hava yapmadı, becerdim yani

egzos güzel olmuş. güle güle kullan.
    Ben çağırdım ben yan çizdim gibi oldu. Tekrar kusuruma bakma. Motor Cumartesi sabahı satıldığı için maalesef gelemedim. İnşallah yeni motorla görüşeceğiz
    zenon ve puser bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    ortada kusur namına bir durum söz konusu değil zaten ayrıca şu havalarda motosikletsiz kalmış olmak zor olsa gerek.
    zenon ve Alfist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ortada kusur namına bir durum söz konusu değil zaten ayrıca şu havalarda motosikletsiz kalmış olmak zor olsa gerek.
    Ya oldu mu aykut ezsene biraz :D senin yüzünden gidemedim falan de sonra ortamı yumsak kahfeleri senin ismarladıgın bir otamda afedebilirim falan de de bizde nasiplenelim :D :D hem gözüşme bahanesi olsun :D
    puser bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor Uzun yıllar kullanacağım bir marka modele karar verirsem sıfır da olabilir. Virüs bulaştı bir kere

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Ya oldu mu aykut ezsene biraz :D senin yüzünden gidemedim falan de sonra ortamı yumsak kahfeleri senin ismarladıgın bir otamda afedebilirim falan de de bizde nasiplenelim :D :D hem gözüşme bahanesi olsun :D
    Ezilenlerin sesi olarak ilk buluşmada kahveler benden
    zenon ve puser bunu beğendiler.

Arkadaşlar merhaba,taze bir comet kullanıcısı olarak sormak istediğim merak ettiğim bir kaç şey var.Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
    1-Daha önce yağ radyatörlü,yada yağ soğutmalı bir motosiklet kullanmadım.15-20 km yol gittim,gitmedim çok fazla bir ısınma var gibi.Silindir kısmındada var ancak,alt kapaklarda yani hyosung yazan kısma 2 yumurta kır pişsin.O derece..Bir sıkıntımı var yoksa normalmi bilemedim.Diğer soğutma türleri olsa fikir yürüteceğim.Sizce normalmi bu kilometrede bu kadar ısınma yapması ? Elinizi 1 snden fazla mümkünatı yok değdiremezsinmiz.
    2- 70 km üzerine çıktığımda sol ayak altımdaki vites pedalına sürekli bir vuruntu geliyor.Her lastik turundan sonra tak tak tak şeklinde.Sanki yoldan taş vuruyor gibi.Kontrol ettim sallanan gevşeyen bir şey yok.Başına böyle bir şey gelen oldumu ?
    3- İzmirde sağlam hyosungtan anlayan tamirci öneriniz-bilginiz varmı ? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada motosikletim 2005 modeldir.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı endoplazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,taze bir comet kullanıcısı olarak sormak istediğim merak ettiğim bir kaç şey var.Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
    1-Daha önce yağ radyatörlü,yada yağ soğutmalı bir motosiklet kullanmadım.15-20 km yol gittim,gitmedim çok fazla bir ısınma var gibi.Silindir kısmındada var ancak,alt kapaklarda yani hyosung yazan kısma 2 yumurta kır pişsin.O derece..Bir sıkıntımı var yoksa normalmi bilemedim.Diğer soğutma türleri olsa fikir yürüteceğim.Sizce normalmi bu kilometrede bu kadar ısınma yapması ? Elinizi 1 snden fazla mümkünatı yok değdiremezsinmiz.
    2- 70 km üzerine çıktığımda sol ayak altımdaki vites pedalına sürekli bir vuruntu geliyor.Her lastik turundan sonra tak tak tak şeklinde.Sanki yoldan taş vuruyor gibi.Kontrol ettim sallanan gevşeyen bir şey yok.Başına böyle bir şey gelen oldumu ?
    3- İzmirde sağlam hyosungtan anlayan tamirci öneriniz-bilginiz varmı ? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada motosikletim 2005 modeldir.
    nasıl 70 80 derece ısısındaki bir suya dokunamıyorsan o kadar km yapmış bir motorun bloğunada dokunamaman gayet normal. sorun yok anlayacağın

vuruntuya gelince muhtemelen zincirinin bakıma ihtiyacı var ya da işi bitmiş. bakla katlanmayıp baklada bulunan pim ön dişli üstüne geliyor ve şanzıman kutusuna vurmasına neden oluyor.
    endoplazma bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Arkadaşım sıcaklık konusunda içimi rahatlattın inan.İnanılmaz kötü bir huyum var.Çok kılım bu konuda.Yolda kalırmıyım düşüncesi içime düşünce buz gidi soğuyorum...Daha öncede sorularıma yanıt vermiştin,2005 hyosung alma demiştin sözünü dinlemedim,umarım haklı çıkmazsın.Alır almaz 100 tl ye sıfır o-ringli zincir aldım,şu altın rengi olanlardan.Ancak zincir vuruyormu diye hiç düşünmemiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler