Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2007 model Burgman için komple kontak setine ihtiyacım var. Nereden alabileceğim ve fiyatı konusunda bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar
    bir maksi scooter edinme arefesindeyim. Burgman 400 ilk tercihim. Bütçem 2007 öncesine yetecek..
    Ön bilgi ve tavsiye ihtiyacım var..
    2001 2004 arası bir modelle hevesim kırılır mı?
    Tavsiye ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42203331/detay

Slm arkadaşlar ilandaki motosiklet benim nokta hatasız-garantili
    533 771 9950 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz her türlü yardımı sağlarım

Arkadaslar aranıza yeni katıldım burgman 650 aldım 2003 model müzik sistemi düşünüyorum takan varmı yardimci olursaniz sevinirim 5064020312

Merhaba , paylaşımınız tarih olarak bayağı eski, forum da çok uzun. Ben de yeni heveslilerdenim. Başınıza gelen bu kötü olayın devamındaki deneyimlerinize çok ihtiyacım var. Nasıl hallettiniz? Tamirattan ssonra sağlıklı çalıştı mı motorunuz? Maliyet çok üzdü mü?
    Cevaben teşekkür ederim.
    Selamlarımla
    mehmeteminurk@hotmail.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Alıntı ibom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    ben de 2000 model AN 400 burgman aldım
    aldıktan bir gün sonra bakımlarını yaptırayım dedim motordan 250 ml yağ çıktı
    filtrelerini falan değiştirdik yağını tamamladık sıkıntısız çalışıyordu ancak dün motor elden gitti
    5 günde 2 lt yağı yakıp bitirmiş ve şimdi parçaları motordan pahalı tutuyor :( var mı bildiğiniz parçacı ankarada yaşıyorum ve burda yetkili servisten başka yerden bulamıyorum
    yetkili servis sadece biyel koluna 1.100 TL istedi.
    acil yardımlarınızı bekliyorum, daha motorun tadına varamadan yatışa geçti :(
    Merhaba , paylaşımınız tarih olarak bayağı eski, forum da çok uzun. Ben de yeni heveslilerdenim. Başınıza gelen bu kötü olayın devamındaki deneyimlerinize çok ihtiyacım var. Nasıl hallettiniz? Tamirattan ssonra sağlıklı çalıştı mı motorunuz? Maliyet çok üzdü mü?
    Cevaben teşekkür ederim.
    Selamlarımla
    mehmeteminurk@hotmail.com

Motosikleti
    Forza 250
    Bu burgman sahiplerinin keyifleri çok yerinde , foruma felan girmiyorlar sanırım. Ben kullanıcılara şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. Ağırlıklı şehir içinde kullanacağım, daha önce sym 400 maxi kullanmışlığım var ağırlığa alışığım yani şuan duke 390 kullanıyorum ancak vitesli motosiklet pek tat vermedi. Şu ahir hayatımda scooterin babası suzuki'nin de bir tadına bakayım diyorum. Bu aralar her gün uzunca bir süreyi sahibindende ve forumlarda geçiriyorum. Sizce 2012-2013 model burgman 400 mü yoksa 2007-2008 model burgman 650 mi almalıyım ? Dediğim gibi burgman 400 kopyası sym 400 zaten kullandım ama illaki suzuki farkı vardır. Yakıt, bakım maliyeti, keyif olarak 400 ile 650 yi karşılaştırabilecek arkadaşlarımın değerli düşüncelerini bekliyorum. Teşekkürler

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Bende artık dönüş yaptım bu sefer Majesty ile bakalım hayatta neler göreceğiz.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

arkadaşlar merhaba.burgma. 650 nin sanırım cvt kayışı koptu.ne kadar masraf çıkarır acaba.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı dalanper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.burgma. 650 nin sanırım cvt kayışı koptu.ne kadar masraf çıkarır acaba.
    kaç bin km de motorunuz ? en az 60.000 km gitmesi lazım kayışın.

Herkese selamlar ;
    Aranıza yeni bir burgmancı olarak katılmaya çalışıyorum
    2006 model 65000km'de Burgman 400 için düşüncelerinizi alabilirmiyim. Fiyatı 8.000TL. Tramer kaydında daha önce yaklaşık 5.000TL'lik bir kazası olmuş. Fikirlerinizi nelere dikakt etmem gerektiğini paylaşabilirmisiniz? İyi Günler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı baz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar ;
    Aranıza yeni bir burgmancı olarak katılmaya çalışıyorum
    2006 model 65000km'de Burgman 400 için düşüncelerinizi alabilirmiyim. Fiyatı 8.000TL. Tramer kaydında daha önce yaklaşık 5.000TL'lik bir kazası olmuş. Fikirlerinizi nelere dikakt etmem gerektiğini paylaşabilirmisiniz? İyi Günler
    yağ yakıyor, alma
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Merhaba arkadaşlar , ben de daha 2 yıllık bir motorcuyum epey acemiyim yani.. Bu geçen 2 yılda iki motor kullandım ilki lifan tay1100 ikincisi ve hala kullandığım yamaha ybr125 esd 2014 model .. Şimdi ise Suzuki'nin burgman 400 almayı planlyorum (2007 veya ütü) , neye dikkat etmem gerekir ? Ortalama bakım maliyetleri nelerdir ? Motor için ağır diyorlar , bırakın maxi scooter ı ilk defa scooter tarzı motor kullanacağım , şu an altımdaki yamaha ybr 125 lik , 126 kg ( benzin ve yağ tamamen doluyken ) depo 12 lt alıyor benzini , burgman an 400 için bildiğim kadarıyla 220 kg falan .. Sorun yaşar mıyım kontrolde ? Yamahayı çok rahat kullanıyorum , ancak uzun yola çıktığımda 100 ü geçtiğim anda sarsılmaya başlıyorum , motor zaten 125 lik 100 e gelince epey kasıyor .. En fazla 130 gördüm .. Bu burgmanda en fazla yapabileceğim hız ve rahat gidebileceğim hız nedir ? Parça fiyatları nasıldır ?
    Genellikle şehir içinde , okula gidip gelmek için kullanacağım .. Ev ile okul arası 20km , git gel 40 .. şehir içi de biraz dolansam her gün en az 50 km yol kesin yaparım .. Yakıt olarak ne kadar yakar bu durumda ? Okul merkezden uzak trafik yok denecek kadar az okul yolunda yani dur kalk fazla olmaz .. Bilgilendirirseniz sevinirim ..

özetle ;

1) Yakıt ne kadar yakar ( şehir içi )
    2) yakıt ne kadar yakar ( uzun yol )
    3) parça fiyatları nedir ? Kolay bulunur mu ?
    4) kontrol nasıl ?
    5) 1 yıldır yamaha ybr kullanıcısı olarak bu motoru kullanırken zorlanır mıyım ?
    6) zorlanmadan yapabileceği hız ve en fazla ulaşabileceğim hız nedir ?
    7) sarsılma , sallanma ve benzeri durumlar oluyor mu ? Oluyorsa hangi şartlarda oluyor ?

Motosikleti
    Alıntı mrt2743 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , ben de daha 2 yıllık bir motorcuyum epey acemiyim yani.. Bu geçen 2 yılda iki motor kullandım ilki lifan tay1100 ikincisi ve hala kullandığım yamaha ybr125 esd 2014 model .. Şimdi ise Suzuki'nin burgman 400 almayı planlyorum (2007 veya ütü) , neye dikkat etmem gerekir ? Ortalama bakım maliyetleri nelerdir ? Motor için ağır diyorlar , bırakın maxi scooter ı ilk defa scooter tarzı motor kullanacağım , şu an altımdaki yamaha ybr 125 lik , 126 kg ( benzin ve yağ tamamen doluyken ) depo 12 lt alıyor benzini , burgman an 400 için bildiğim kadarıyla 220 kg falan .. Sorun yaşar mıyım kontrolde ? Yamahayı çok rahat kullanıyorum , ancak uzun yola çıktığımda 100 ü geçtiğim anda sarsılmaya başlıyorum , motor zaten 125 lik 100 e gelince epey kasıyor .. En fazla 130 gördüm .. Bu burgmanda en fazla yapabileceğim hız ve rahat gidebileceğim hız nedir ? Parça fiyatları nasıldır ?
    Genellikle şehir içinde , okula gidip gelmek için kullanacağım .. Ev ile okul arası 20km , git gel 40 .. şehir içi de biraz dolansam her gün en az 50 km yol kesin yaparım .. Yakıt olarak ne kadar yakar bu durumda ? Okul merkezden uzak trafik yok denecek kadar az okul yolunda yani dur kalk fazla olmaz .. Bilgilendirirseniz sevinirim ..

özetle ;

1) Yakıt ne kadar yakar ( şehir içi )
    2) yakıt ne kadar yakar ( uzun yol )
    3) parça fiyatları nedir ? Kolay bulunur mu ?
    4) kontrol nasıl ?
    5) 1 yıldır yamaha ybr kullanıcısı olarak bu motoru kullanırken zorlanır mıyım ?
    6) zorlanmadan yapabileceği hız ve en fazla ulaşabileceğim hız nedir ?
    7) sarsılma , sallanma ve benzeri durumlar oluyor mu ? Oluyorsa hangi şartlarda oluyor ?
    1) 3,7-3,9lt
    2) sabit hızda 3,2lt yaklaşık
    3) parça fiyatı ağlatan cinsten elde yoksa yetkili servisler 2 hafta içinde getiriyor.
    4) alçak olduğundan kontrolü rahat
    5) bundan önceki motorum 150kg idi, hiç zorlanmadım
    6) ilk binişimde göstergede 120yi görmüştüm, hiç farkettirmiyor. ben max 170 gördüm, sonra kesiciye giriyor zaten.
    7) yok öyle birşey

başka sorun olursa cevaplarım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) 3,7-3,9lt
    2) sabit hızda 3,2lt yaklaşık
    3) parça fiyatı ağlatan cinsten elde yoksa yetkili servisler 2 hafta içinde getiriyor.
    4) alçak olduğundan kontrolü rahat
    5) bundan önceki motorum 150kg idi, hiç zorlanmadım
    6) ilk binişimde göstergede 120yi görmüştüm, hiç farkettirmiyor. ben max 170 gördüm, sonra kesiciye giriyor zaten.
    7) yok öyle birşey

başka sorun olursa cevaplarım.
    cevaplar için çok teşekkür ederim .. Son olarak , aşağıda linklerini vermiş olduğum 3 motor arasında kaldım .. Siz hangisini önerirsiniz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-hatasiz-boyasiz-ekstrali-orjinal-km-burgman-650-313409434/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-full-plusfull-aksesuarli-316384301/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-pazarliksiz-son-14bin-agir-bakimi-yepyeni-masrafsiz-2009-314697000/detay/

Motosikleti
    diğer motorlar hakkında bilgim yok.

Selamlar 2016 burgman 650exclusive siyah ön cam satan yada üreten bir firma yer kişi varmıdır ?

Arkadaşlar merhaba,
    Suzuki Burgman 400 edinmek üzereyim. İkinci el alabileceğim, ençok 2007 ye kadar...
    Burgman kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak;
    Satışa konan ikinci el burgman 400lerin neredeyse tamamı 50.000 km de.
    Bu motor 50.000i gördümü elden çıkarılması mı gerekiyor?
    Suzuki Burgman 400 50li yaşlarda alınır mı, alınmaz mı?

Yani bütçem elverdiği kadar 2004 2007 arası bir motor ile beraber ciddi bir derdim demi olacak?

Cevaben şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı meminurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Suzuki Burgman 400 edinmek üzereyim. İkinci el alabileceğim, ençok 2007 ye kadar...
    Burgman kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak;
    Satışa konan ikinci el burgman 400lerin neredeyse tamamı 50.000 km de.
    Bu motor 50.000i gördümü elden çıkarılması mı gerekiyor?
    Suzuki Burgman 400 50li yaşlarda alınır mı, alınmaz mı?

Yani bütçem elverdiği kadar 2004 2007 arası bir motor ile beraber ciddi bir derdim demi olacak?

Cevaben şimdiden teşekkür ederim.
    2007 öncesi yağ yakıyor, alma
    meminurk bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Burgman 400 güzel motordur,yabancı forumlarda fabrikasyon hatadan ötürü yağ eksiltmesi yaptığı söyleniyor 2006 md lere kadar doğrudur( Çözümü var ).kalkışta titreşim yapar debriyaj balatasından ötürü (Çözümü var).yakıt olarak şehir içi birden gaz açmazsanız 4 lt civarı yakıyor artçısız gazı fazla açarsanız 5 lt çok rahat buluyor tabiki bakımlı bir 400 den bahsediyorum.rüzğarlı havada viyadük geçişlerinde size şerit değiştirir normaldir grenajlı motor.sürüş konforu benim bu zamana kadar kullandığım hiç bir scooter'da yok Honda SWT 600'de neredeyse aynı konfor var fakat SWT 600 gazı fazla açınca baya yakıyor.yedek parça sıkıntısı kontak hariç yok gibi parça arayan bana ulaşabilir.Kontak arızası çoğu scooter'da var sadece Burgman'da değil.2007 K7'lerde de kronik demeyeceğim belli başlı arızalar var bu arızalar genelde motorun üretimiyle ve bakım zamanıyla alakalı.motorunuzun bakımlarını zamanında kaliteli ustalara yaptırırsanız arıza yapma süresi uzar motorunuzdan keyf alırsınız.
    2007 altı modellerde eğer motorda her hangi bir işlem yapılmamışsa yağ seviyesini arada bir kontrol ediniz olası sıkıntıların önüne geçmiş olursunuz,aşırı yağ eksiltme varsa çözümü kolay.Mesela yamaha xmax'de yağ eksiltir fakat kimse kronik arıza demez.
    km takıntısı bizim Ülkemizde mevcut motorun km si artınca satamam korkusu var,belli km'ye gelince ya motoru satışa çıkartıyorlar yada km sini düşürüp biraz daha binip öyle satıyorlar.Bakımlı motorda km ye takılmamalı.
    hız olarak 2005 olsun 2007 olsun ibrenin sonunu görüyor,K7 altı tek egzantrik oldugu iiçin hızlanması biraz daha geç oluyor O kadar.K7 ler çift eğzantrik.2004 md ve altınsa immobilizer yok üst modellerde var.K7'ler çift ön Disc bence olması gereken.
    K7 arka lastik bir boy geniş ve K6'lardan altı biraz daha yerden yüksek tümsekten geçerken ve virajda fazla yatırdığınızda alt orta sehpa yere sürtmüyor.şimdilik aklıma gelenler bunlar.Benim 400 2005 md ya eksiltme vardı ufak bir operasyon yaptık yağ eksiltmesi bariz şekilde azaltı.
    meminurk bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    selamlar, merhabalar.

uzun bi bekleyiş arayış falan sonrası 1 sene sonra, 2006 model 45 binde burgman 400 ile anlaştık. satıcı muaynesini yaptırıp öyle satacağını söyledi, bu hafta içinde aksi birşey olmaz ise bende sizlerden olacağım inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler