Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maariz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Arkadaşlar,konuyu biraz canlandıralım.Günlerdir hareket yok.Bu arada ipone 10w-40 4t scooter yağı ile yağ eksiltme sorunu %75 ortadan kalkmış durumda bilginize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hatta ipone 20-50 kullanırsanız daha da işe yarayacaktır. 10-40a göre yeterli inceliğe ulaşmaz ama eksilmeyi azaltır. ben hava soğutmalı çin malı motorumda kullanıyordum ve onda eksilmeyi bitirmişti resmen
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Alıntı maariz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,konuyu biraz canlandıralım.Günlerdir hareket yok.Bu arada ipone 10w-40 4t scooter yağı ile yağ eksiltme sorunu %75 ortadan kalkmış durumda bilginize

Daha önce ne kullanıyordunuz?
    Yani 500 km de 200 ml eksiltiyorsa şimdi 50 ml mi eksiltiyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta ipone 20-50 kullanırsanız daha da işe yarayacaktır. 10-40a göre yeterli inceliğe ulaşmaz ama eksilmeyi azaltır. ben hava soğutmalı çin malı motorumda kullanıyordum ve onda eksilmeyi bitirmişti resmen
    Daha kalın yağ olduğu zaman ustam motor sesinin artacağını söyledi ve tavsiye etmedi, o yüzden çok tercih etmedim.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Evet "ekinci",aynen öyle.Eksiltme 50-60 ml civarına düştü.Fakat yine de eksiltiyor.Motor ustam çaresi yok diyor

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Evet "ekinci",aynen öyle.Eksiltme 50-60 ml civarına düştü.Fakat yine de eksiltiyor.Motor ustam çaresi yok diyor
    Daha önce ne yağı kullanıyordunuz?Bende de o civar eksiltiyor,ben motul un 10/40 scooter değilde başka motosikletlere konulan yağı denedim,dediğin gibi aynı miktarda eksiltme bende de var.
    Yazın birazcık daha artacağını düşünüyorum.Olsun varsın tek kusuru bu olsun.Bu benim 4.kez burgman k5 alışım,4 farklı motorda toplam 30000 km yaptım.Çok memnunum.Yakıtın ne durumda.Ben de 100 km 4-4,5 lt civarı.İtalyadaki burgman it.sitesinde de sordum onlarda da aynı sorun var,aynı miktarlarda yaklaşık eksiltiyorlarmış.
    Hangi servise gidiyorsunuz?

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Benim ustam Çekmeköyde,Suzuki ve Piaggio da uzman.Ama eksiltme olayı her şekilde var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Petrol ofisi 10*40 scooter yağı kullanıyordum Evet berbat ama iş gördü

Motosikleti
    Benim ustam Çekmeköyde,Suzuki ve Piaggio da uzman.Ama eksiltme olayı her şekilde var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Petrol ofisi 10*40 scooter yağı kullanıyordum Evet berbat ama iş gördü
    kimmiş bu çekmeköydeki usta. bana yakın olduğu için oraya gidebilirim.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    arkadaşlar merhaba belki yeri burası değil ama özür dileyerek ve yardımlarınızı bekleyerek sizden acilen cevap bekliyorum. Bir scooter kullanıcısı olaraka motorumu bir maxi scooter veya vitesli bir motosikletle değiştirmek istiyorum. Bütçem 10.000 lira ve maxi scooter olarak uh 200 suzuki burgman veya honda cbr 2500 r arasında kaldım aslında maxi scooter tercih etmek istiyorum ama bütçemin bu saydığım modellerin sıfır fiyatlarının ikisine yetmesi nedeniyle ikisi arasında kaldım suzuki burman 200 hakkında bilgisi olan veya bilgi verebilecek bir arkadaş varmı? ikini el kesinlikle düşünmüyorum sıfır alıp kendim binebildiğim kadar binmek istiyorum ama suzukinin cc hacminin küçük olması ve bulunduğum şehirde satış ve servis noktası olmadığından dolayı beni hondaya itiyor ama ben suzuki almak istiyorum. burgman 200 başlığına baktım ama yeterli bir bilgi bualamadım yani bu motoru alırsam maksimum hızı nedir,yakıt tüketimi ne kadar, 2 kişi uzun yolda nasıl gider vb bilgileri verebilecek bilgi sahibi kişilerden yorumlarının bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Anladığım kadarıyla biraz kararsızlık yaşıyorsun, ikilemde kaldığın motorlarda birbirinden tamamen farklı, o nedenle önce kesin bir karar vermen gerek sanırım. Burgman 200 Türkiye'de çok yeni olduğu için fikir alabileceğin birini bulman da oldukça zor görünüyor. Ancak ikilemde kaldığın 2 motorda sağlamlığını ve kalitesini ispat etmiş markalar. Ancak 10.000 TL bütçe için seçeneklerde oldukça geniş, tercihini max-scooter'dan yana kullanırsan eğer, şöyle seçeneklerde var, aklında olsun, fiyatların güncelliğinden çok emin olmamakla birlikte:

Yamaha x-city 9900 TL
    Yamaha x-max 11.000 TL (bu limiti aşıyor gerçi, ama çok iyi bir seçenek)
    Piaggio xevo : 10.900 TL
    Kymco x-citing 9100 TL
    SYM GTS : 9750 TL (modeller ve fiyatları başka bir sitedeki "rockster" adlı kullanıcıdan alıntıdır, teşekkürler.)

yaklaşık 1 senedir takip ediyorum bu forumu en sonunda üye oldum ve içimi dökecem . 2004 33000 de burgman sahibiyim. 5000 km yaptım.sizlerinde bildiiği gibi inanılmaz bir motor. ama böyle diye diye nazarmı değdiriyoruz bilemiyorum :( . 2 hafta önce el freni teli koptu ki , büyük sıkıntı biliyorum (bütün motor sökülüyo) . bugün ise sadece km göstergesi bozuldu :( . sağlam para. ama sesi, konforu , bagaj kapasitesi , arka koltuk rahatlığı inanılmaz bir motor yapmışlar. yakıtı yaksın yağıda yaksın ama böyle arızaalar çıkarmasın yaa

SAYGILAR...

Motosikleti
    kymco xciting250i
    2012 8300 km de ki kymco mu 2005 20.000km de ki burgman 400 ile takaslamak ne derece doğru?

1) bu yaz yunanistan/ belki italya yapıcam. yanımda 1300 pan europan ve 650bmwgs olacak. 3müz de artçılı olacağız.benim motor yavaş gider(ort110km) ama o yolu arızasız yapar. burgmann temizse o yolu yapabilir mi?
    2) seneye burgmann i da değiştiricem. yanı seneye 2005 30.000 km deki burgmann i 2012 18.000 km de ki kymco ile aynı fiyata satabilir miyim?
    3) benzin sarfiyatı ne dir.

benim için en önemli unsur seneye hangisini daha rahat ve pahalı satarım..

Motosikleti
    bildiğimi söyleyeyim.
    uzun yolu burgman ile daha rahat yapacağın kesin. ayrıca yakıt tüketimleri de aynıdır, hatta belki burgman daha düşüktür. 80-90km sabit hızda 3.0 litre yakar, artçılı ile 3,2-3,3lt olur.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ben olsam Kymco'yu elimde tutmaya bakardım, 2007 ve sonrası bir Burgman ile takaslamak mantıklı, ama 2005 model Burgman yerine 2012 Kymco daha çok güven verirdi bana. Burgman her türlü gider, ama hep burada anlatıldığı üzere 2007 öncesi Burgman 400 ler çok fazla yağ yakıyor, buna çok dikkat etmek gerekir, yine hatırlatmış olayım.

Motosikleti
    CBR 600f,2006 Fazer 6,Burgman 400
    Merhabalar Ben Kadir. uzun bir aradan sonra (2006) yilindan sonra tekrar dayanamayip 2006 model Burgman 400 umle buradayim. Iyi havalarda gorusmek uzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Yani uzun bir aradan sonra motor aldim demek istedim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Merhaba arkadaslar,bagaj teli yine koptu.Nerede yaptirayim sizce masrafi ne tutar?

Motosikleti
    Merhaba arkadaslar,bagaj teli yine koptu.Nerede yaptirayim sizce masrafi ne tutar?
    pahalıya patlar, 70-80tl diye hatırlıyorum teli, birde işçiliği var. o da bulabilirsen. benimkide kopmuştu ve bisiklet teli ile yaptım, hala kullanıyorum
    uzakta değilsen yardımcı olabilirim.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Runemagick,Çekmeköy Madenlerdeyim,aslında uzun zamandır buradan yazışıyoruz,yardımcı olursan inan çok memnun olurum.PM atabilirsin.

Motosikleti
    Runemagick,Çekmeköy Madenlerdeyim,aslında uzun zamandır buradan yazışıyoruz,yardımcı olursan inan çok memnun olurum.PM atabilirsin.
    mesaj attım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CBR 600f,2006 Fazer 6,Burgman 400
    Yeni aldigim motor sanki yag eksiltmis almadan bir gun once kontrol ettigimde yag vardi virgin sonra teslim aldigimda 70 km yol yapmis aldigim sahis eve geldim kontrol ettim hic yok gibiydi yaklasik 500 ml civari zannedersem ilave yaptim cumartesi gunu muayeneye sultanbeyliye goturecegim. Ordan dondukten sonra tekrar kontrol edecegim yagi. Sunu sormak istiyorum bu yag nasil kontrol edilir vidalayarak mi bakilir vidalamadan mi yurtdisi kaynaklari vidalamadan yani sikmadan bakilir diyor bn sikarak baktiginda en ust cizgiye kadar doldurdum bu cok mu olmustur ne Yapmam lazim bilenler yardimci olursa sevinirim

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 2005
    Birincisi,motor sıfır mı? İkinci el mi? Kaç model?
    Bir diğer ayrıntı,eğer motor 2006 öncesi üretimse,evet yağ eksiltme bu modellerde standart.Ben ipone yada motul'den başka yağ koymanızı tavsiye etmem.Eksiltmeyi azaltacaktır.
    Burgmana yağ eklerken sırası ile ;

Öncelikle motoru,orta sehpaya alarak yağın stabil olarak haznede birikmesini sağlayın.
    1-Yağ çubuğunu çıkarın
    2-İyice silin ve tam olarak (sonuna kadar vidalayarak),yerine oturtun.
    3-Tekrar çıkararak,yağ seviyesini kontrol edin.
    4-Eğer çizginin tam ortasındaysa (normalde!) 100-150 km daha ekleme yapmadan gidebilirsin.
    5-Eğer yağ çizginin ortasından aşağıda ise,200 ml,200 ml ekleyerek ve yukarıdaki sırayı takip ederek yağekleyin ve çizgiyi tamamlayın.
    6-Son olarak motoru ,rölantide 3 dk çalıştırın ve mümkünse 1 km civarı bir tur atın.
    7-Sonra ki 300-400 km ye kadar içiniz rahat olsun....
    Not:Özellikle motoru yorduğunuz sürüşler olursa(sık sık sert gaz verme,artçı ile seyahat yada şehir içinde çok dur-kalk vb.),yağı mutlaka kontrol edin çünkü bu durumlarda eksiltme artıyor.

Kısaca motoru yağsız bırakmazsanız,Burgman hiç sorun çıkarmaz.

Ayrıca arkadaşlar,bu 2003-2006 üretimi Burgmanlarda bir üretim-tasarım hatasıdır.Belli bir km den sonra yağ yakma sorunu başlıyor.Ben bu sıkıntının slindir ve pistonlarda var olan bir hatadan olduğunu biliyorum.Yalnız,kafama takılan soru şu;-Biz bu kotorları 2.el olarakda alsak başından beride kullanıyor olsak suçumuz nedir? Japonya Suzuki'ye bu konuda ayrıntılı bir e-mail atmayı ve eğer parçalarda sıkıntı varsa parça talep etmeyi düşünüyorum.Eğer benim bu eylemime katılmak isteyenler olursa,irtibata geçsinler.Motor şasi numaralarını da ek olarak yazacağım.
    Ayrıca , "Sen bu motoru alalı 10 sene olmuş,adam sana niye parça versin,yıllarca kullanırken iyi de sonradan mı kötü falan gibi mesajlar yazmayın,üzerim .Suzuki gibi tüm dünyada satış organizasyonu bulunan firmalar bu tip konularda hassastırlar ve olumlu sonuca ulaşamasak bile,emin olun mantıklı bir cevap verirler.Şansımızı denememektense (koyun olmaktansa),ben şansımı denemeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler