Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ................... ANCAK
    bunların hiçbiri kaskonun yerini tutmaz.. akşam kapalı otoparkta tutuyosunuz, peki gündüz bir yere gidince nereye bırakıyorsunuz motoru? bu noktadan çalınma riski var (ki Bağdat Caddesinin üstünden kaldırılan motorlar var - forumlara bakının sizde bir iki olaya denk gelirsiniz) veya motorunuzla kaza yaparsanız ne olucak?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...caliniyor.html

demek istediğim bu....................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    teşekkürler duffy,burgman uyuşturucu gibi birşey perte ayırmaktan vazgeçtim,yaz geldi burgmana binemiyorum elim ayağım titriyor resmen ) motor 20/25 gün sonra çıkacak gidon ,maşa ,jant, ön göğüslük, torpido ve biçok parça sıfır olarak değişecek.
    umutçum burgmandan daha fazla konfor sadece goldwing ve k1200 lt de vardır kendini kandırma dostum

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    evet arkadaşlar burgmanların yağını devamlı kontrol edin diye ben diyorum ama kendim kontrol işini tam yapamamışım demek ki. motor piston sarmış. sabah fevzi ustaya bıraktım motoru müjdeli haberi şimdi aldım.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar burgmanların yağını devamlı kontrol edin diye ben diyorum ama kendim kontrol işini tam yapamamışım demek ki. motor piston sarmış. sabah fevzi ustaya bıraktım motoru müjdeli haberi şimdi aldım.
    Geçmiş olsun Vedat Bey. Üzüldüm şimdi, hakkaten en çok ta siz söylüyordunuz. Nasıl oldu bu iş? Nasıl anladınız?
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Vedat Bey. Üzüldüm şimdi, hakkaten en çok ta siz söylüyordunuz. Nasıl oldu bu iş? Nasıl anladınız?

ben aşağı yukarı 400-500 km de bir yağ kontrol edip eksiğini tamamlarım normalde. fevzi ustadanda her bakım sonrası fazladan 2 lt. motül yağ alırım.
    cumartesi günü yağ tamamlamam lazımdı, üşendim. pazartesi yaparım dedim. cumartesi haremden koşuyoluna giderken rampa aşağı inerken, birden motorun sesi değğişti. ben kullanmaya devam ettim. pazartesi yağ ekledim ses gene değişmedi. dün sabaha kadar kullanmadım. ve dün sabah fevzi ustaya götürdüm motoru gidişatında bir sorun yoktu ama sesi değişik gelmeye devam ediyordu. neyse, öğlene doğru tahsin aradı müjdeyi verdi. zaten 34bin bakımıda yapılacaktı. motor sıfırlanmış olacak binmeye devam.

ALLAH kaza bela vermesin. en büyük derdimiz bu olsun. şunuda belirtmek isterimki; fevzi ustanın da olması sıkıntımı azalttı. eminim ellerinden geleni yapacaklar.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kısmetse yaz ayından sonra sezon kapanınca burgman alıcam bende arkadaşlar

uzun bir süredir forumdayım pek bakma fırsatım olmadı forumunuza ama motoru kullandığım için biliyorum biraz

güzel bi an400 patlar kısmetse banada
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Vedat, geçmiş olsun bende yağ olayı paranoya olmuştu. Ne yazıkki Burgman yağ eksiltiyor 20.000'den sonra biraz daha artıyor. Çok dikkat etmek gerekiyor. Ama ne rahat motordu aklıma geldi birden
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Maalesef yağ eksiltme ve piston olayını bende yaşamıştım. Suzuki nasıl bu sorunu bunca yıl görmezden gelir ve bir çare üretmez anlamak mümkün değil.
    05 Suzuki Burgman 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    hadi yağ eksiltmesine çare üretemedin. en azından yağ eksildiğinde uyaran bir müşürdemi ekleyemiyorsun?

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yağ eksiltmesine çare üretemedin. en azından yağ eksildiğinde uyaran bir müşürdemi ekleyemiyorsun?
    Aynen öyle, zaten bencede en çok yanıltan şey yağ ışığı oluyor, insan sanıyor ki yağ azalınca uyaracak nasıl olsa halbuki yağ ışığı sadece km'ye bağlı, yağın eksilip eksilmemesine bakmıyor, sadece her 3000 ( yada 4000 bilmiyorum ) km'de bir yanıyor. Bence bu hata suzuki'ye iyi para kazandırmışki 4 yıl hiç çare üretmemiş.
    Ben sürekli kontrol altında tutuyordum yağı ama bazen çok kısa zamanda şaşılacak derecede fazla eksiltiyordu özellikle sıcak havalarda.
    Tekrar geçmiş olsun.
    05 Suzuki Burgman 400

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı zetzetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, zaten bencede en çok yanıltan şey yağ ışığı oluyor, insan sanıyor ki yağ azalınca uyaracak nasıl olsa halbuki yağ ışığı sadece km'ye bağlı, yağın eksilip eksilmemesine bakmıyor, sadece her 3000 ( yada 4000 bilmiyorum ) km'de bir yanıyor. Bence bu hata suzuki'ye iyi para kazandırmışki 4 yıl hiç çare üretmemiş.
    Ben sürekli kontrol altında tutuyordum yağı ama bazen çok kısa zamanda şaşılacak derecede fazla eksiltiyordu özellikle sıcak havalarda.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Beyler, biliyorsunuz yağ buharını hava filtresine gönderen bir hortum var. Yağ tüketmenin başlıca sebebi bu zaten. Bu hortuma kör tıpa takıp körlesek nasıl olur acaba. Burgmanusa de biri tamamen körlemeyip araya benzin filtresi koymuştu. Böylece yağ tüketiminin bayağı azaldığı belirtiliyordu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:01 ----------

Linki buldum bu arada.
    http://burgmanusa.com/gallery/Oil-io...llery/album109

sato87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    vallahı bende burgman hastasıyım bırısıyle pazarlık yaptım vermedıı bende cıldırdım :D gittim qm250 ramzey aldım bu makınada cok guzel arkadaslarr ama tabı hayalımdekıı burgmann dıom baska bırseyy demıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS

selam arkadaslar , forumda henüz yeniyim geçen yazdan beri 151 RS kullanıcısıyım 2 gün kadar önce int de tesadüfen bu makinayı gördüm ve 2 gündür bundan başka bişey düşünemiyorum kesinlikle sıradaki motorum burgman 400 olacak ama velevki aldım acaba TR de bu tip modifikasyonlar yapabilecek kişiler / yerler war mı??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    daha yeni yeni öğreniyoruz burgmanı dün kaldırımda gördüm bitane 650.. gidonun solunda up ve down tuşları wardı, bu durumda burgmanlar triptronic vitesli mi oluyorlar arkadaslar? 400 lüğünde de warmı bu vites olayı?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 2007

Burgmanım muayeneden geçemedi :))))

Herkese merhaba...Genelde mesajları okuyorum, yani yazma tembeliyim kusura bakmayın... 2007 model bir K 7 AN400 Burgmanım var. Muayenesi gelmişti. Bu arada parentez acayım muayene bitimine 5 gün kala randevu almama rağmen ancak 4 gün sonrasına randevu alabildim ve gecikme cezası yedim...Neyse arka tarafa gittim...Motosikletler direk arkaya gidiyor arkadan içeri alıyorlar.Malum kontroller. Far yak, kısalar, uzunlar, frenlere, balatalara bakıyor.. bu arada bişiler arıyor ama ne aradığını bana söylemiyor... ya şase ya motor numarasını arayor anladığım kadarıyla herşey bitti dışarı aldım motoru bekliyorum..
    yanıma geldi görevli "motorunuz muayeneden kaldı" dedi... Neden diye sordum..
    1 kısa farınız 1 uzun farınız görevini yerine getirmiyor dedi... Nasıl yani dedim...
    siz de bakın kısalar yandığı zaman bi tanesi yanmıyor. Uzun yandığı zaman da diğeri yanmıyor dedi... Güldüm...ama motorun özelliği böyle, itiraz ediyorum dedim...Bi amirime danışayım dedi gitti...15 dakika sonra geldi... ruhsatınızı alabilir miyim diye.. tamam geçti dedi...haklımıy mışım dedim... zoraki karışıklıktan ötürü özür dileriz dedi gitti ... arada suzukiyi arayıp bilgi almış olabilirler...Paylaşmak istedim....sevgiler
    Walhalla

weed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba ..
    uzun süredir (yaklaşık4 yıl) burgman almak istiyorum. gerekli parayı topladım..
    ancak tam olarak hangi modeli alacağımı kestiremiyorum..
    2004 - 2005 - 2006 modeller için gerekli param var.
    Peki bunlardan hangisi alınmalı ? yani aralarındaki kasa - motor vs.vs. farkları neler ?
    hangisi daha üstündür ? daha az problemli vsvs ?
    Bu konuda bilgi verirseniz büyük bi kararsızlıktan kurtarıcaksınız beni..

Şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha yeni yeni öğreniyoruz burgmanı dün kaldırımda gördüm bitane 650.. gidonun solunda up ve down tuşları wardı, bu durumda burgmanlar triptronic vitesli mi oluyorlar arkadaslar? 400 lüğünde de warmı bu vites olayı?
    Burgman 650'de hiç bir motorda olmayan gelişmiş bir şanzımana(SECVT) sahiptir. Burgman 400 ise klasik tip şanzımana sahiptir. Bu nedenle 400'de triptronik vites olayı yoktur.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı WALHALLA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba...Genelde mesajları okuyorum, yani yazma tembeliyim kusura bakmayın... 2007 model bir K 7 AN400 Burgmanım var. Muayenesi gelmişti. Bu arada parentez acayım muayene bitimine 5 gün kala randevu almama rağmen ancak 4 gün sonrasına randevu alabildim ve gecikme cezası yedim...Neyse arka tarafa gittim...Motosikletler direk arkaya gidiyor arkadan içeri alıyorlar.Malum kontroller. Far yak, kısalar, uzunlar, frenlere, balatalara bakıyor.. bu arada bişiler arıyor ama ne aradığını bana söylemiyor... ya şase ya motor numarasını arayor anladığım kadarıyla herşey bitti dışarı aldım motoru bekliyorum..
    yanıma geldi görevli "motorunuz muayeneden kaldı" dedi... Neden diye sordum..
    1 kısa farınız 1 uzun farınız görevini yerine getirmiyor dedi... Nasıl yani dedim...
    siz de bakın kısalar yandığı zaman bi tanesi yanmıyor. Uzun yandığı zaman da diğeri yanmıyor dedi... Güldüm...ama motorun özelliği böyle, itiraz ediyorum dedim...Bi amirime danışayım dedi gitti...15 dakika sonra geldi... ruhsatınızı alabilir miyim diye.. tamam geçti dedi...haklımıy mışım dedim... zoraki karışıklıktan ötürü özür dileriz dedi gitti ... arada suzukiyi arayıp bilgi almış olabilirler...Paylaşmak istedim....sevgiler
    Walhalla
    Yaşadıklarınızın aynısını bende yaşadım(far olayı hariç). Muayene istasyonlarındaki görevliler motosikletler hakkında çok bişey bilmiyorlar. Ne aradığını sormasam yarım saat arardı kesin şasi numarasını

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı weed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ..
    uzun süredir (yaklaşık4 yıl) burgman almak istiyorum. gerekli parayı topladım..
    ancak tam olarak hangi modeli alacağımı kestiremiyorum..
    2004 - 2005 - 2006 modeller için gerekli param var.
    Peki bunlardan hangisi alınmalı ? yani aralarındaki kasa - motor vs.vs. farkları neler ?
    hangisi daha üstündür ? daha az problemli vsvs ?
    Bu konuda bilgi verirseniz büyük bi kararsızlıktan kurtarıcaksınız beni..

Şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim..
    3 model arasında motor olarak bir fark yoktur.
    2005-2006'da immobilizer bulunmakta
    2004 modelin sinyalleri far kaşı siyahtır. 2005-2006 modellerde sinyaller beyaz far kaşları motorun gövde rengindedir.
    Immobilizer bulunan bazı Burgman'lar yıkandıktan sonra FI ışığını yakarak çalışmamaktadır. Bu küçük notu eklemek istedim
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Ayrıca bu problemin oluşmaması için yıkanırken kontak kilit mekanizması kapatılmalı ve hatta bu bölgeye mümkünse su tutulmaması gerekir.

Onun dışında bu modellerin sorunsuzluğu onu kullanan kişilerin kullanım tarzına, yaptığı bakımlara bağlı. Alacağınız motor, varsa bildiğiniz tanıdığınız bir motor olsun. Değilse bakımlarının zamanında yapılıp yapılmadığını araştırın, yağının sık sık kontrol edilip edilmediğini sorun ve iyi bir servise gösterin. Benim diyeceklerimde bunlar, size kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler